New Posts New Posts RSS Feed - Pilates
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pilates

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pilates
    Posted: 30 Prosinac 2006 at 19:03

Dakle, jel itko probao? Kakvi su vam dojmovi? Imate preporuka po pitanju literature na ovu temu ili centara koji su vas ugodno iznenadili?

Ja probala i odusevljena sam. Pilates prije svega pase mojem karakteru na neki nacin, a i ispunio je ono sto ocekujem od rekreacije. Oblikuje misice, ali onako "zenski" izduzeno, poboljsava opce stanje tijela i jako poboljsava fleksibilnost, drzanje, stabilnost tijela, cak i koordinaciju.

Pilatesa ima mali milijun podvrsta, najdrazi mi je onaj na prostirci, ali dobar je i s loptom. Htjela bih probati i na pravim pilates spravama, ali je skupo, preskupo trenutno za mene.

Knjige koje su super za procitati na ovu temu:

Brooke Siler: Pilates tijelo

Colleen Craig: Pilates na lopti

 

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2007 at 20:14
N

Edited by emilio
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2007 at 14:45

Originally posted by emilio emilio wrote:

 razvalilo me...
 

Mislis na muskulfiber ili?

Dan nakon prvog treninga sam se i ja osjecala razvaljeno. Bolile su me stvari za koje nisam ni znala da postoje, a bila sam u poprilicno dobroj formi. Ali bilo mi je jako ugodno u toku samog vjezbanja, a to mi je ispalo najvaznije da ustrajem u necemu, i drago mi je sad da nisam odustala.

Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2007 at 10:40

Imam knjigu Alycea Ungaro "Pilates Obecanje".

dobra je za pocetnike.osmisljena su tri programa za gornji dio tijela, za donji te za gipkost i drzanje. mnogo slika i opisa dosta lako za naucit te su istaknute vaznosti disanja i sl.Program se rasteze na š0 tjedana...

Probala jesam ali nije bilo za mene. doduse neke vjezbe jos znam sama radit kod kuce ali sam vise za brzi tempo. mislim da duze bavljenje pilatesom stvarno lijepo oblikuje tijelo ali ja sam u fazi mrsavljenja pa kad skinem visak onda cu ga oblikovat.

karmen
Back to Top
AnimaL View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnimaL Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2007 at 21:28
  pa meni se to cini jako zanimljivo, cuo sam da se poslije  pilatesa osjecas totalno "razvaljeno"... mozda se jednom usudim probati to...
Shut The f**k Up And Train
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2007 at 17:16

 Evo nekoliko pilates vjezbi s loptom i bucicama za po doma:

http://www.bluegym.hr/centar/saznajte/vjezbe-s-loptom-by-Jen ny.htm

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2007 at 17:41
zanimljivo je to, al koliko ja znam da je uglavnom za cure iako neke od tih vjezbi ne bi bile lose ni za decke
 
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2007 at 22:33

 Cinjenica je da se velikom vecinom cure bave pilatesom. Zasto, ne znam. Mozda se decki boje probati  Ne bih rekla da su neke vjezbe dobre za cure, a nisu za decke. Ili da su neke druge dobre za decke. Nema to neke veze.

Vecinu ljudi pilates ne privlaci jer traze nesto "zivlje". Ljudi rekreaciju ili sport odabiru prema svojim ciljevima, zeljama, ugodi itd. No ima i onih kaj misle da je pilates jednostavan i lagan. Ako se zeli nauciti metodu i raditi pravilno, tada je isto toliko jednostavan i lagan kao i svaka druga disciplina.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2007 at 21:15
potpuno se slazem iako mi se pilates ipak ne cini  dosadnim kao sto mi se joga cini dosadnom! Pilates je sasvim ok, ali to je sve individualno nekom se nesto svidja nekome ne! Recimo meni osobno je joga katastrofa , a u zadnje vrijeme su svi uzivljeni u to, ja ne bi mogao sebe zamisliti da dubim na glavi i cekam tamo minutu-dvije poludio bi , al recimo nekim drugim ljudima je to super, tako da sve je to individualno 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 14:52
 Ja sam ishla je'no par mjeseci.. Super je, da.. Radili smo s loptom, na prostirci (s buchicama).. nazhalost sa spravama kod mene ni nema.. vishe mi ne odgovaraju termini (zbog skole =( )
i sad moja veeelika zelena lopta stoji u sobi i nichem ne sluzhi (ne mogu ja to sama doma natjerat se..), al' mislim da chu preko ljeta opet..
 
koja vam je najgora vjezhba? meni onaj labud.. to mi zbilja nikad nie ishlo..
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 17:00
Ne mogu sebe zamislit da to radim hehe umro bi od smijeha kad bi se pogledao u zrcalo 
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 13:28
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 17:15
Evo ovdje je lijepo slikovno objasnjeno!

Vjezbe pilatesa
http://www.fit-forever.hr/component/option,com_zoom/Itemid,6 4/catid,4/
 

A evo , pilates je i za muskarce, cini se , iako ja nisam nikad vidio da netko od muskih to trenira, a smatram da to ne bi trebalo bit tako, malo je cudno, ali prije je bilo cudno da cure nose traperice

http://www.fit-forever.hr/content/view/šš8/39/


Edited by Ive_ri
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 17:22

Bas sam nedavno citala da je onaj Vazmenko iz Survivora otvorio pilates studio, a i Mario Valentic (sapunjara Zabranjena ljubav) je ucitelj pilatesa. Dakle decki...

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 17:26
Pilates jos nekako, ali crobic to nece nikako ici, barem ja tako mislim  
Back to Top
jeja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Travanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jeja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2007 at 11:24

 idem na power pilates 3 puta tjedno i na obican pilates 3 puta . dakle 6 dana tjedno sam u njemu.mogu reci da ga obozavam, ovaj prvi je zesci i gube se kile a drugi je za istezanje i lijepo formiranje misica...u svemu tome sam tek 3 mjeseca , usla sam u cetvrti i kod nas ima jedan decko koji vjezba iskreno...nije to za njih

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.