New Posts New Posts RSS Feed - Sobni bicikl i potrošnja kcal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sobni bicikl i potrošnja kcal

 Post Reply Post Reply
Author
Malawicca View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Malawicca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sobni bicikl i potrošnja kcal
    Posted: 11 Listopad 2013 at 22:38
Dakle, nedavno rodila...Cool
Fali mi prijašnja linija i sad ju tešem na sobnom biciklu (x-fact bicikla), no nešto me muci. Naime, ja ju podešavam prosjecno na 3. razinu (ima 8 razina opterecenja) i tamburam po 35-40-ak min...i piše mi da sam potrošila 600 kcal u toj/takvoj aktivnosti. Big smile
Kad ono tamo, gledam na gotovo svim mjestima na netu gdje postoje unaprijed izracunate potrošnje kcal/h, pišu da je 600 kcal. potrošnja za otprilike sat vremena vožnje...Confused


Jel moj bic laže il što?Baš sam bila zadovoljna sobom, i sad me ovo malo strefilo.

Inace, bicikl je nov, kupljen u Hervisa nedavno.

Možda je debilno pitanje Embarrassed , no ipak, puno hvala na odgovorima!


Edited by Malawicca - 11 Listopad 2013 at 22:42
Back to Top
Malawicca View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Malawicca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2013 at 22:46
Pretty please!EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2013 at 02:10
jeftiniji, a cesto i skuplji bicikli nemaju fitnes test da se potrošnja prilagodi baš tebi, pa pokazuju mehanicku potrošnju bicikla.Koliko ti potrošiš, probaj sa polarom nekim boljim mjeriti.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 00:55
Ova tema je preseljena u podforum - Fitness i sportska oprema.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 09:04
600 kcal za 35-40 min za razinu 3 od 8? Uh,,, onako iz iskustva bih rekao 8kcal/min u naj najboljem slucaju.
Cisto reference radi, ja trošim 12-13 kcal/min na utrci a 9-11 kcal/min na treningu.
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 13:09
Maratonac nešto ti ne štima sa uredjajem.Ja imam dvije sobne bicikle i dvije klasicne i sat polar sa kojim mjerim potrošnju.Odvisno od napora tj. težine okretanja pedala * brzine vrtnje potrošnja se krece od nekih 400 kalorija ali to je ono laganini,do cak 1000 kalorija što su mi krajnje granice.Najbolje se držati na 3/4 maksimuma od otkucaja srca a to je kod mene negdje 130.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 13:25
Pa naravno, potrošnja ovisi i o tempu, ne samo o razini Smile Razlika je dal idemo mic po mic ili se dobro oznojimo.

Ali kao što iver kaže, broj na ekranu ne govori koliko tocno mi potrošimo jer je to razlicito kod svakog pojedinca ovisno o raznim faktorima tako da.....ne isplati se baš uzeti to kao baš tako.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 17:00
danas sam nabavio polovni sobni bicikl za 400 kuna. ima i display na kojem izracunava potrošnju kalorija, predjenu kilometražu i brzinu vožnje. mislim da ima 8 brzina ali mi se nekako cini to sve prelagano za okretanje cak i kad stavim na najteže. možda što sam naucio na pravi bike gdje veliku ulogu igra i smjer, jacina i brzina vjetra, uzbrdice, promet, vremenski uvjeti...ali ovo mi se cini prelagano, a u pola sata pedaliranja sam navodno potrošio 350 kalorija što mi se cini previše s obzirom koliko mi je bilo lagano. ne znam baš koliko su ti izracuni potrošnje kalorija tocni
Never give up
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 18:14
dobro si rekao, ima razlike u sobnom i pravom biciklu po pitanju potrosnje kalorija...ali ako ti je bilo prelagano i sumnjas u potrosnju kalorija, samo se onda baziraj na pulsu, on ce ti biti dobar pokazatelj di si šta si otprilike s kalorijama, one sheme 120-130 puls za fat burning zonu jel :)
24/7
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 18:44
Ne znam, vjerujem da bicikl za stvarno toliko kcal trazi, no nekako sumnjam za 600kcal u 35-40 min na opterecenju 3 od 8. To je vise od 1000kcal/h koje si spomenuo.

Brojevi koje sam dao kao referencu se odnose na trcanje.

Edited by Maratonac - 15 Listopad 2013 at 18:46
Back to Top
Malawicca View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Malawicca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 21:13
Ne znam ima li to veze, no ja vozim iznad 25-30 km/sat cijelo vrijeme, dakle žestoki tempo. Ono, na kraju budem natopljena znojem...

Ima to veze ili je svejedno?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 21:16
Originally posted by Malawicca Malawicca wrote:

Ne znam ima li to veze, no ja vozim iznad 25-30 km/sat cijelo vrijeme, dakle žestoki tempo. Ono, na kraju budem natopljena znojem...

Ima to veze ili je svejedno?


mislis to sto si znojna poslije?
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 21:16
Ima li veze sa cime? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 21:19
Hmmm...neznam za tvoju sobnu biciklu,ali na mojoj je 25km/h barem za mene relativno sporo.Odvisno na kojoj sam težini idem od 30 do 50km/h.Naravno 30 kad sam na težim dionicama.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.