New Posts New Posts RSS Feed - molim pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

molim pomoc

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: molim pomoc
    Posted: 15 Rujan 2013 at 18:21
Pozdrav svima
Nova sam ovdje i što više citam to mi je manje jasno.
Uglavnom visoka sam 157 cm i imam 53 kg. Vježbam insanity 6 puta tjedno. Moj cilj je maknuti salo na trbuhu i bedrima.
Problem je u tome što nemam pojma što i kada jesti. Ne znam koliko koja namirnica sadrži proteina, ugljikohidrata i masti.
 Znam da vam ovo zvuci smiješno no ja sam radi toga ovdje pa vas molim pomoc kako bi došla do svog cilja.
Unaprijed hvala

Back to Top
Anddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 18:40
Na internetu ukucaj kalkulator kalorija  i tamo ce ti sve pisati evo link :http://www.zdravakrava.hr/brojac-kalorija/ ali ima još iskusnijih ovdje od mene ,pa ce ti bolje pomoci,pozdrav!P.s Dobro došla!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 19:11
pozdrav dobrodošla!

po meni zdrava krava nema dobar kalkulator

probaj ovaj
http://www.vjezbaj.com/kalkulatori/kalorije-i-nutritivne-vrijednosti/
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 19:32
Po tome sam izracunala da mi je bazalni metabolizam 1300 kcl i da smijem pojesti za smanjenje od 700 do max 1000 kcl .
Nije da se baš razumijem ali kaj to nije premalo s obzirom da svakodnevno vježbam insanity koji nije baš macji kašalj???
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 19:49
Originally posted by mala ana mala ana wrote:

Po tome sam izracunala da mi je bazalni metabolizam 1300 kcl i da smijem pojesti za smanjenje od 700 do max 1000 kcl .
Nije da se baš razumijem ali kaj to nije premalo s obzirom da svakodnevno vježbam insanity koji nije baš macji kašalj???


nee.. bazalni ti je 1300 kcal.. to znaci da nikad neces jest ispod 1300 kcal Wink
racunaj da treningom potrosis jos 300,400 i jos kroz dnevne aktivnosti isto toliko.. to je vec oko 2000 kcal.. ti za skidanje kila jedes onda oko 1500, to je deficit od 500 kcal, a opet iznad bazalnog i neces usporit metabolizam..

Ali jesi li sigurna da zelis mrsavit? malo kila ti imas.. :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 20:57
Imam masnog tkiva na trbuhu i bokovima pa bi to sagorila.., imas kakav drugi savjet
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 21:28
ako si skinny fat možda bi više profitirala od rekompozicije tijela ili malo više mišica ali za to nam treba malo više info: visina, težina, mjere i eventualno slike,
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 22:05
dobrodosla :)..prvenstveno moras znati da ne mozes zeljeno gubiti mast na dijelovima tijela koje si zacrtas vec ti tijelo diktira kako ces gubiti mast (stvar genetike, hormona, itd.)..davor23 ti je dobro rekao, napravi si prvo taj neki kalorijski osvrt da ne lutas puno i onda postepeno ili povecas ili smanjis kalorije ovisno o ciljevima, u ovom slucaju smanjit kalorije za pocetak tek toliko da si u pristojnom deficitu/minusu, a kasnije povecavati aktivnosti i srezati kalorije po potrebi. Imas puno tablica s nutritivnim vrijednostima na internetu, ne budi lijena malo pretrazivati, naci ces vec nesto. Isto tako, potrazi na forumu, ima toliko tema u kojima pise sto trebas jesti. Samo polako jer ovo je zbilja jako jednostavno, sretno.
24/7
Back to Top
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 22:14
to su moje mjere
visina 157 cm
težina 53 kg
struk 75 cm
trbuh 91 cm
bokovi 98 cm

a fotku ne znam kako ubaciti
Back to Top
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 22:24
 headhunterz  znam da tebi nije problem no meni je jer ne znam od kuda bih krenula...
znam i to da ne mogu birati gdje želim izgubiti vec ide kako ide... vježbanje mi nije problem vec plan PREHRANE... što i kada a da zadovoljava nutrijente
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2013 at 23:58
Aj ti nama napiši bolje za pocetak malo kako se sastoji tvoj plan prehrane,zapravo kako si do sada jela?I dobro došla :)

Edited by mettasttaza - 16 Rujan 2013 at 00:06
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 17:45
kada radim ujutro
dorucak herbalife shake
meduobrok neka vocka ili smothie koji radim sama doma cajna žlica zobenih, cajna žlica lanenih, bobicasto voce i bana ili jabuka + voda sve zajedno da ima 2-2,5 dl
rucak juha, meso, prilog, salata ili varivo
medjuobrok posni sir, neka salata sa sirom, 2 kuhana bjelanjka ili opet vocka
vježbanje + opet shake

kada radim popodne ujuto shake
vježbanje shake
rucak
meduobrok
meduobrok
vecera salata

znala sam gricnuti i cokoladu, i keksic ili sladoled ali ne cesto
ne pijem kavu, sokove ni gazirano
pijem iskljucivo vodu i to 1,5-2 litre dnevno i poneki zeleni caj
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 17:57
Originally posted by mala ana mala ana wrote:

kada radim ujutro
dorucak herbalife shake
meduobrok neka vocka ili smothie koji radim sama doma cajna žlica zobenih, cajna žlica lanenih, bobicasto voce i bana ili jabuka + voda sve zajedno da ima 2-2,5 dl
rucak juha, meso, prilog, salata ili varivo
medjuobrok posni sir, neka salata sa sirom, 2 kuhana bjelanjka ili opet vocka
vježbanje + opet shake



d: herbalife sheake- koliko? jedno serviranje ima 90 kcal.. za dorucak obvezno dodati još npr. zobene u sheake i pojesti par bjelanjaka da dodaš proteina još jer ih ima premalo u herbalife sheakeu.
mo: ok, isto bi bilo dobro dodati neki protein..rješi si 2 muhe jednim udarcem i iduci put kupi whey protein mjesto herbalife sheakea :)
R: koliko mesa? koliko priloga i koji je prilog?
Mo2: vocka sama ili zajedno s ovim posnim?
vecera?
cookies are for pussies
Back to Top
mala ana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2013
Location: velika gorica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala ana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 18:47
Hm mesa nemam pojma jednu fetu ili kak da vec nazovem snicl piletine, puretine. Prilog kuhano ili grilano povrce, riza cous cous, krumpir, mlinci...
Vocka najcesce sama ili s orasastim ( bademi, orasi, indijski orascici) max saka
Posni sir solo
Vecera najcesce neko zelenje s tvrdim sirom ( hmm citala sam da bi ga trebalo izbjegavati) ispravite me ako grijesim
Da li se whey moze kombinirati s herbalife shakeom posto sam ga vec kupila da ne bacam
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 19:10
ok za meso, to bi u pravilu bilo neka velicina dlana o kojoj pricas, znaci oko 130g. E sad, bilo bi dobro da obratis paznju na te priloge uz meso- ako je povrce onda nemas pretjerano brige s nakrcavanjem tanjura ali ako je obicna riza, krumpir, mlinci i tak to onda trebas pripaziti (probaj zamijeniti s integralnom rizom, jecmenom kasom, heljdom, kvinojom, razenim kruhom i procjeniti koliko toga ima da mozemo ispravljat). Jedi uvijek i povrce/salatu uz meso i ovaj prilog koji si navela.
Ma ok je tvrdi sir navecer, samo nemoj pretjerivati jer je dosta kalorican i masan. Mozes za veceru neku salatu s piletinom ili tunom pa onda pred spavanje posni+orasasti
Pocni mjeriti hranu
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 19:11
da, možeš miješati herbalife i whey- to bi trebala i napraviti ujutro za dorucak- dodaj 4, 5 žlica velikih zobenih + 15-20g wheya + par badema i onda je to pravi dorucak
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.