New Posts New Posts RSS Feed - D: Grah -  koje su njegove vrijednosti i zašto ga ubaciti u svoj jelov
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Grah - koje su njegove vrijednosti i zašto ga ubaciti u svoj jelov

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Grah - koje su njegove vrijednosti i zašto ga ubaciti u svoj jelov
    Posted: 06 Rujan 2013 at 13:20
Svi komentari na temu: Grah - koje su njegove vrijednosti i zašto ga ubaciti u svoj jelovnik?

ja ga cesto konzumiram.. 3,4 puta tjedno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2013 at 20:42
jojj,i ja volim grah al ga jedem(nazalost :( ) mozda 1-2 mjesecno,na salatu(meksicka mmm) ali i kao varivo-kad smo kod toga,koliko bi otprilike kcal imalo nekih 100g tog variva(klasicno,s sunkom,kobasom,krumpirom,mrkvicom,grahom mmm)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2013 at 11:11
Jucer sam pricao sa Avangarde...mada ga en volim...ubacit cu ga...a i imam par ideja kako bih ga mogao napraviti da mi bude po guštu :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Luksy78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luksy78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2013 at 16:15
reci cu mami da ga cešce ubacuje u hranu :D
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 13:52
jel može meni netko reci definitivnu nutritivnu vrijednost graha, meni je super grah na razne nacine i znam da je jako dobar izvor proteina i vlakana i dobrih uh ali koliko 100 grama sirovog ili kuhanog graha ima cega (p,uh,m) jer stalno neke drukcije vrijednosti nalazim :S
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 14:47
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

jel može meni netko reci definitivnu nutritivnu vrijednost graha, meni je super grah na razne nacine i znam da je jako dobar izvor proteina i vlakana i dobrih uh ali koliko 100 grama sirovog ili kuhanog graha ima cega (p,uh,m) jer stalno neke drukcije vrijednosti nalazim :S

oko 13-14 g Uh, 6gp , 1g m otprilike.......
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 15:31
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

jel može meni netko reci definitivnu nutritivnu vrijednost graha, meni je super grah na razne nacine i znam da je jako dobar izvor proteina i vlakana i dobrih uh ali koliko 100 grama sirovog ili kuhanog graha ima cega (p,uh,m) jer stalno neke drukcije vrijednosti nalazim :S


oko 13-14 g Uh, 6gp , 1g m otprilike.......


ok, ja cu preventivno uzet da ima cca 20 g uh i 6-7 g p, sad ga jedem dosta jer mi stara doma napravi neki meksicki u tegli pa mi može stajat a vlakana mi treba puno pa drmnem teglu cijelu na dane kad treniram :P
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 15:49
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

jel može meni netko reci definitivnu nutritivnu vrijednost graha, meni je super grah na razne nacine i znam da je jako dobar izvor proteina i vlakana i dobrih uh ali koliko 100 grama sirovog ili kuhanog graha ima cega (p,uh,m) jer stalno neke drukcije vrijednosti nalazim :S


oko 13-14 g Uh, 6gp , 1g m otprilike.......


ok, ja cu preventivno uzet da ima cca 20 g uh i 6-7 g p, sad ga jedem dosta jer mi stara doma napravi neki meksicki u tegli pa mi može stajat a vlakana mi treba puno pa drmnem teglu cijelu na dane kad treniram :P

Preventivno za kaj? jedi i bok, di ces pazit na te uh iz povrca, nema smisla, posebo ak baziras prehranu na tim mahunarkama i grahoricama.
Ja takodjer obozavam grah, bilo kak, cuspajz, zapeceni, salata.....sam daj graha :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 16:46
e, ne baziram baš, danas sam za rucak pojeo pola tegle graha sa 30 dkg tjestenine i 3 punjena pileca i još cikle i krastavca kiselih, dobro mi dodje za apunit proteina jer mi je skupo stalno jest samo meso :S
Back to Top
Shienaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shienaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 18:54
ideja za recept za varivo? bez zaprške, suhog mesa i to...
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 19:12
Varivo bez zaprške i suhog mesa :) Kapulu dinstati na malo ulja,kad je mekana, ubaciti naribanu ili samljevenu mrkvu i još 2-3 mrkve u komadu. Dodati cešnjak i zacine po volji. Ja kuham više (cca 1 kg, pa zaledim na porcije) u ekspresu, preko sat vremena. Kad je grah kuhan, smiksati u posebnoj posudi, komade mrkve i malo graha s tekucinom (ovisi koju gustocu želimo) , ili štapnim mikserom i dodati varivu. Kasnije možemo dodati po želji, paštu, kukuruz, repu il kiseli kupus, jecam... Mljac! U to možemo dodati po želji, kiseli kupus, paštu, jecam, kukuruz, repu
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 19:26
ima li kakav recept za grah iz konzerve. do sad sam ga jeo bez ikakve pripreme.
samo otvorim konzervu i udri
ali zanima me valja li ga zapeci s piletinom ili tak nešto?
Never give up
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 20:56
Ja cesto malo popržim luk, piletinu, svježu papriku, sa malo chillija i crvene paprike i onda još tome dodam grah - sa nekom integralnom tortiljom ili malo raženog kruha - prefino!

Ista stvar mi je super zapecena u pecnici. Nekad stavim i neko mljeveno meso, npr. pureca prsa i sl. (iako mješano mljeveno u orig. receptu savršeno paše - 2chilli con carne" i te fore)

Ili istom smjesom punim int. tortilju (ima svuda za kupit, a lako se i napravi)

Super mi je i popržit malo sitno nasjeckanog luka, tome dodat grah i malo one njegove vodice (ili dodat još obicne vode), zacinit po želji i onda za onako "zgnjecit" vilicom u "pire".

Ugl. sve što inace radiš sa obicnim grahom, možeš i sa ovim iz konzerve, varijacija je 1000
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 21:05
ok, baš cu sutra probat nešto iskombinirat s grahom. za rucak imam pilece batake na jelovniku pa bi se grah tu savršeno uklopio. probat cu onda zapeci ga u pecnici pa kako mi bude :)
Never give up
Back to Top
kolibri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kolibri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 21:13
Možeš ga pomiješati s pelatima, kapulom, cešnjakom i zapeci u pecnici. Ako voliš, dodaj malo ružmarina. Predobro Thumbs Up
Osmijeh- jedina kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 21:25
Sa pilecim batacima i grahom pogledaj recept piletina na toskanski;))) meni odlicno
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.