New Posts New Posts RSS Feed - iskorak vs. iskorak u skoku (jump lunge)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

iskorak vs. iskorak u skoku (jump lunge)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: iskorak vs. iskorak u skoku (jump lunge)
    Posted: 02 Rujan 2013 at 09:48
jel ok ako obican iskorak zamijenim iskorakom u skoku? inace sam radila 16 iskoraka svaka noga (s utegom od 5-6kg, iskorak + twist u stranu) po 3 runde (dakle, sve skupa 48 iskoraka po nozi). ali mi se više svidja iskorak u skoku pa radim 40 iskoraka u skoku, 3 runde.
jel mi ta promjena utjece loše na oblikovanje tijela?
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 10:07
Zašto ne, odlicna eksplozivna vježbica. Bitno je samo da ju odradiš pravilno, odnosno da možeš održati ravnotežu i koordinaciju dovoljno dobro. 

Utjece na sve mišicne skupine kao i kod obicnog iskoraka, a još i trošiš više kcal Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 11:25
Samo pazi sa težinom ako radiš u skoku ... Da ne dodje do ozlijede :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 13:13
radim bez utega jer nemam još dovoljno dobru koordinaciju pokreta i ravnoteže :/ bez utega su mi pravilni, pazim jako na formu.
hvala :)

još jedno pitanjce, kaj kažete na ovakav trening:
za uvod:
100 mostova s utegom od 11-12kg (nemam veceg, i ovak me boli dovoljno :D, nisam ziher kolko kg ima šipka, diskovi su sve skupa od 10kg. šipka je puna, metalna + metalni vijci)
15 burpee-ja
"glavni" trening:
30 cucnjeva s utegom od 11-12kg (držim uteg u rukama ispred sebe)
40 jump lunge
20-25 jump squat (bez utega) ili 20 sandbag swingova (10 sa svakom rukom, uteg od 11-12kg)
ovaj set u tri runde! jako se zadišem, pokušavam to odraditi što brže (a opet da bude pravilno), imala sam upalu mišica 3 dana nakon ovog, a nisam pocetnik.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 13:38
"100 mostova s utegom "

@jean kakva je to vježba?

you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (2) Thanks(2)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 14:17
Trening program necu komentirati, samo neke vježbe.
Pretpostavljam da misliš na izmjenicni iskorak sa skokom, stoji uglavnom što ti je gymka rekla, izvrsna eksplozivna tj pliometrijska vježba, odlicna za eksplozivnu snagu i sagorijevanje masnoca, nije primarni cilj hipertrofija zbog vremena napregnutosti mišica, i ne raditi do otkaza zbog povecane mogucnosti povrede. Ujedno kod takvih vježbi se opterecenje uglavnom ne povecava utezima nego izvedbom, osim ako nisi vrhunski sportaš, a takvih ovdje baš i nema jer imaju svoje trenere....
Jean, most ( baba možeš googlati bridge exercise-pa na prepone staviš uteg), nemoj niti slucajno kao što su neki "umni" treneri savjetovali kukove do neba ili uopce da ti kicma ide u hiperekstenziju, vecina ljudi uništi tako kicmu i za 2 mjeseca ili manje. Ako ti je težina što imaš premala, prvo za zagrijavanje napravi normalnu seriju sa 2 noge, a posle serije unilateralno.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 14:26
@iver hvala,sad znam kaj je to!
e, da ja imam svog trenera,ajojjjjjjjjjjjjj,samo nebo bi bila granica!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 22:16
Originally posted by iver iver wrote:

Trening program necu komentirati, samo neke vježbe.

molim te komentiraj, ispravi me, hocu dobro raditi trening :)
   
Originally posted by iver iver wrote:

Ako ti je težina što imaš premala, prvo za zagrijavanje napravi normalnu seriju sa 2 noge, a posle serije unilateralno.

unilateralno ne mogu jer me boli kicma, a kod bilateralnog mi je ok, radim u serijama po 50, pa 30 pa 20.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 18:34
Bez poznavanja necije konstitucije i tjelesne kondicije komentirati je meljenje prazne slame,tj više se pravim pametan nego je korisno. I kad je ocito da nešto nije odgovarajuce, ljudi postaju živcani :) A bog zna i koji je cilj i namjena tvog treninga jeli, ostavljaš komentatorima da pogode? :(
Ako ne možeš most unilateralno, nešto ne štima, ili ti je nešto oko kicme, stabilizacije, asimetrija ili ti izvedba ne valja. No nisam fizioterapeut. Rekao sam ne previsoko, tj nikako ne savijati kicmu u izvodjenju. Npr: http://www.youtube.com/watch?v=tKGR6uceAy8    pa možeš probati i marching iz videa. Ako u mostu imaš bol, radije radi hip lift, kad su ti ledja na stolici.
Ocito je da je trening neki lower body, pretpostavljam prvenstveno je cilj neki metabolicki-kondicijski trening, a ne snaga ili hipertrofija, mada vjerojatno kod vecine ljudi noge dobro reagiraju i na veliki broj ponavljanja. Za prije treninga napraviti 100 mostova sa opterecenjem, ne znam koji je smisao, osim neki pre exhausting za gluteuse, ali u ovoj kombinaciji po meni besmislen. Naime prije izmoriš gluteuse i držace kicme(sa kojom možda nešto nije ok) pa onda radiš squat-jump i jump lunge, dobar preduvjet za povredu. Možda 1-2 serije mosta ako hoceš neku aktivaciju(koja ne mijenja dobro zagrevanje nego je samo nadopuna), a do umora ostavi za poslije. Kombinacija vježbe snage pa pliometrija i balisticki swing, možda podsjeca na neki kontrast trening, koji ne bi radio ovako, ali pretpostavljam da ti opterecenja nisu velika(za tebe osobno) pa može proci za kucnu uporabu. Možda probaj swing zamijeniti sa straight leg deadlift neki put, ne znam cilj. To ne znaci da swing nije dobra vježba, ali sve ima svoju namjenu. Ako sam nešto izostavio neka netko doda. A i sjecam se da si brzopleta, pa procitaj dvaput i razmisli :)) I dodatno, za ljude koji nemaju odlicnu kontrolu trupa i pokreta, burpee nije baš za zagrijavanje :(

@baba44, i ja sam to mislio prije puuuno godina, pa je došla zbilja :))
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 20:08
hvala na odgovoru. :)
evo ovak:
1. ja prije sveg ovog napravim zagrijavanje koje traje 10min
2. ovo s mostom sam vidla na jednoj stranici da je dobro za aktivaciju gluteusa prije treninga, meni se svidja kad osjetim "burn"
3. burpeeje radim prije ovog tzv. glavnog seta jer sam poslije preizmorena ili prelijena da ih radim, a volim ih ukljuciti u vježbanje. ako misliš da mi ovaj nacin nije pametan, okej, promijenit cu
4. moj cilj je upravo to kaj si napisao - "neki metabolicki-kondicijski trening", jer opcenito ne živim 95% (ili 100%) clean ko vecina ljudi ovdje, nemam cilj nabijanja mišicne mase. moj cilj je rekreacija, da mi tijelo bude cvrsto i da ima neki oblik. možda zvuci glupo (tebi), ali ja sam zadovoljna za sad.
5. ovo za kicmu je i meni malo cudno, za unilateralni most. moguce da idem previsoko kad ga radim, pokušala budem niže.
6. ak ti se da, kak bi ti onda ukomponirao dobar trening za mene, da sadrži vježbe koje sam ja navela i/ili koje si ti naveo kao zamjenu? koji bi bio pravilan redoslijed i kombinacija? još uvijek ucim, zato i ispitujem!
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 20:50
uvijek eksplozivne vježbe na pocetku treninga jer za njih treba maksimalno odmoren mišic ali dobro zagrijan, onda možeš preci na vježbe snage,

vidim da je ovo neki leg day pa ti je najbolje da prvo odradiš eksplozivnost ako je mora bit, pa onda snagu ali maks 2 vježbe za isti dio tijela i da odradiš pošteno i na kraju možeš neki kardio kao finisher, i burpee te onda mora finiširat ali pažljivo jer je jako kompleksna vježba i treba pazit s izvedbom, meni je inace full burpee postao standardan kao finisher ali bez problema može bit jedina vježba u treningu, pogotovo sa svim svojim varijacijama
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 20:58
ja koristim burpees ko finish,napravim ih 10 ,baš su teški,ali nakon toga još marince i svašta nešto,pa to potraje još 20 min
zato sam danas u komi



Edited by baba44 - 03 Rujan 2013 at 20:59
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 21:00
1. NAPISAO u prethodnom postu za aktivaciju gluteusa ok, ali aktivacija nije da napraviš 100 i da izmoriš mišic.
2. znaci umor i burn gluta i držaca kicme ostavi za kraj(po meni). Ne poznajem tvoju izdržljivost i brzinu regeneracije pa ne tvrdim,tj ništa zbog toga ne tvrdim, samo preporuka. Ako misliš da možeš... Kad osjetiš da su mišici držaci i stabilizatori preumorni da cuvaju savršeni oblik, odmoori.
3. ok, ali pazi...Da se zezneš 1, dovoljno. Moraš biti vec zagrijana za bur... Objasnio vec razlog, please nemoj da ponavljam :)
4. Bez brige Jean, nimalo mi nije glupo i bravo za cilj i cestitam, no ne zaboravi, train-not drain :). Iskreno, više cijenim tvoj cilj i potrebu da se osjecaš izvrsno u svojoj koži, nego da tražiš nešto što bi pokazivala drugima. Opet, bravo. Samo nisi prije napisala primarni cilj pa pitao. Ma, nitko ne živi 100% clean, papir i internet svašta podnose. ŽIVOT nije odricanje nego razumno uživanje.
5. pogledaj video, ne ici visoko, nije za vecinu ljudi, samo za neke...
6. Jean, rekao sam za kucni trening je ok, a za tvoj cilj još više. Sa opterecenjima u ovoj varijanti ne ici više od cca 60% tvog maksimuma, vec i rekao za povrede... Rekao i da sve ovisi i o opterecenju, a vidim da nije preveliko, u prethodnom, citaj miša mu :) probaj ono što sam spomenuo za zamjenu, pa sama odluci kako ti paše. I sorry, ali spremam torbe jer nocas putujem, a zbilja i inace imam hrpu posla i svojih problema. Još uvijek uciš,ma šališ se? Jean, ako kažem da nakon skoro 40 godina u sportu, (prvi low level trenerski ispit još 1975.g.) iz dana u dan vidim koliko ne znam, vjeruješ? :) I onda vidim po gymovima i na seminarima mlade trenere koji sve znaju :(. Ali u tim trenucima ne osjecam zadovoljstvo nego žalost...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 21:20
@baba, da nije lapsus... osnovni burpee i "marinac" je isto :)

@markane, napreduješ bravo :)) Bez zlobe. Ali Jean želi GPP i dobar osjecaj, ne snagu. A i za trening snage postoji periodizacija jeli, nitko razuman to ne radi citavu godinu. Ne sjecam se više gdje, dizace utega su poslali na mjesec dana samo yoge, i smanjio se broj ozljeda. Primjer za slijediti...
Bok svima, nestajem...
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 22:54
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

uvijek eksplozivne vježbe na pocetku treninga jer za njih treba maksimalno odmoren mišic ali dobro zagrijan, onda možeš preci na vježbe snage,

vidim da je ovo neki leg day pa ti je najbolje da prvo odradiš eksplozivnost ako je mora bit, pa onda snagu ali maks 2 vježbe za isti dio tijela i da odradiš pošteno i na kraju možeš neki kardio kao finisher, i burpee te onda mora finiširat ali pažljivo jer je jako kompleksna vježba i treba pazit s izvedbom, meni je inace full burpee postao standardan kao finisher ali bez problema može bit jedina vježba u treningu, pogotovo sa svim svojim varijacijama

nisam te 100% shvatila, jel po tvojem ok kaj burpeeje radim na pocetku ili nije? :D

@iver: ne budem sad cijeli tvoj post quotala, hvala ti na svemu kaj si napisao, u prvom postu sam stekla dojam da te živciram, ali sad vidim da je ipak sve ok. :D i nemaš se kaj ispricavati, još jednom - hvala :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 02:59
umjesto markana, još nisam gotov za pokret,pa pišem. ako si dobro zagrejana, možeš na pocetku, ali ne se ubit. U fitnes svijetu zbog marketinga i prodaje je puno toga smrdano. Princip: Ako radiš naporan glavni trening i izmoriš CNS, iza njega finisher jednostavnije vježbe, da se ne sjebeš. ako imaš slabiji manje zahtjevan trening, može cirkularno kompleksniji finišer. Uvijek se cuva da se kod umornog tijela i CNSa ne radi kompleksne vježbe. Burpee je kompleksna vježba, može kicmu zeznuti lumbalnu, kao što je i Phoenix napisao. Ti ne radiš sa velikim opterecenjem, pa odmorimalo, kad si spremna, možeš i za finisher burpee. U svakom smislu nije ti cilj da te zagrijavanje umori-istroši, pa ako ti je burpee težak, probaj jumping jack, vidi da ti paše u nekim kombinacijama u zagrijavanju. pafff, gotovo.sad zbilja bježim. opet, kao i prije, sve ovisi i o tvojoj kondiciji, brzini umora, regeneraciji
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.