New Posts New Posts RSS Feed - Vjezbanje i napredak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vjezbanje i napredak

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Ch4KiT View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ch4KiT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vjezbanje i napredak
    Posted: 18 Kolovoz 2013 at 12:19
Ovako,bavim se street workoutom i ovako vjezbam.
(Pon,Sri,Pet)Ruke i leda :-15 sklekova za tricpes     
                  -15 sklekova za biceps i prsa     
                  -15 dijamantnih sklekova
                  -15 propadanja
                  -15 sklekova uzmem dvije gume i u njih se spustam
                   sirokoruko sto sporije i dublje za leda
                  -5 vrsti zgibova po 7 puta,izmedu svake vrste zgibova
                   se spustim na pod i radim po 10 sklekova,tj ako je u
                   zgibu opterecen triceps,onda sklekove za biceps i
                   obrnuto
(Uto,Cet,Sub)Trbuh i noge:-15 vrsta trbusnih za sve trbusne 15-30 puta
                          ovisno kakva je vjezba
                   -15 cucnjeva za noge bez tereta,zatim 15
                   cucnjeva sa teretom,onda varijacije vjezbi za
                   noge gdje rade i noge i trbusni,3 vjezbe 15 puta.


Dakle to mi je tako rec neki osnovni program koji napravim,a zatim jos srijedom i subotom,navecer je za trcanje,ali svaki dan naravno ovo napravim kako sam si osmislio te uzmem sat vremena poslje si za pravi street workout pa radim sve i svasta jos gdje dodatno radim,neke vjezbe u biti nisi sluzbene pa nezz kako ih opisat,ali uglavnom sat vremena je jos,zezancija sa sipkom em trbuh,pa noge,pa cijelo tijelo,svaka 2 tjedna povecavam.

Imam 18 godina,vjezbam ovako mozda mjesec i pol,imam 74 kg i visok sam 180 cm.
Prehrana mi je odprilike,jaci dorucak,ili jaja,ili zitarice neke,proteine ne pijem gotove,mlijeko ponekad popijem.
Rucak neki solidan sve jos jednom,ugljikohidrata,proetina,pa neko voce pa koja glukoza i tako,vlakna,ali sve malo laganije da se moze razgradit za 3-4 sata i onda odem vjezbat kad mislim da najvise mogu,a to je oko 6-7,kad zavrim,uzmem veceram nesto malo jace,meso,neki integralni kruh,naravno nije svaki dan,ali trudim se sto vise tako.


Sad moje pitanje je,s ovakvim tempom i prehranom,kad mogu ocekivat malo jacu transformaciju,dakle kad bi mogao dobit prave rezultate onako i definicija i snaga,trenutno je samo snaga u pitanju,ali definicija jos ne pokazuje.
Ocekujem da za 6 mjeseci ovako bih mogao dostici oko 80 kg i tijelo sa manje od 10% masti u sebi,a trenutno po procjenmama imam oko 15-16% smanjujem masnu prehranu i vise idem na zdravu.
Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 13:06
Nemam godine i godine staža u teretani i treningu ali što ti ja mogu preporuciti je da povisiš broj obroka od barem 5-8 dnevno da ti se metabolizam ubrza. Ako nemaš vremena za hranu ne vjerujem u to jer ako ja mogu može svatko izdvojiti par minuta za utrpati u sebe posni sir, tunu ili nekakvu sengulu sa integralnim kruhom i picekom ili nekom "zdravom" salamom (dimcek). Smanjenje masnoca ceš postici jedino višesatnim vježbanjem što ti ja nebi preporucio vec da okineš svaki dan barem 45 minuta kardia, preporucljivo odmah kad oci otvoriš na prazan želudac jer je tijelo preko noci potrošilo višak glikogena koji se nalazio u mišicima te slijedi potrošnja zaliha (masti). Ako ti je cilj samo smanjiti mast onda kardio, kardio, kardio....mada bi ja na tvom mjestu išao na masu par mjeseci...što se tice proteina, toplo ti ih preporucam....2,3kg dodju cca 350 kn, ako uzmeš da ti je 30g proteina i 60g glukoze u 2 dcl vode= cca 6 kn, to ti je valjda najjeftiniji obrok dana :P. Ako su ti obroci "jaci", pretpostavljam da misliš na kolicinu, onda rascjepkaj recimo rucak na 2 obroka i to su ti vec 4 :).

Toliko od mene....pozz
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 13:53
Originally posted by Lepy Lepy wrote:

jer je tijelo preko noci potrošilo višak glikogena koji se nalazio u mišicima te slijedi potrošnja zaliha (masti). 

Jelda? To bi bilo divno kad bi sav glikogen rješili samo ležanjem i hrkanjem Tongue

Još bi se tu dalo komentirati navode o ubrzavanju metabolizma sa više obroka, o potrebi za toliko kardia kao najboljim nacinom za smanjenje masnih naslaga, itd...

Informirajte se malo više prije nego što pišete nešto kao pravilo Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 13:56

Ch.itd....ne kužim baš te tvoje namjere - hoceš definiciju ali ideš na 80 kg? Po kakvim procjenama si to odredio BF?

I ne znam kako misliš da cemo ti iz ovog nabacanog i nedefiniranog jelovnika bilo što moc rec :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 15:30
Šta je kod tebe upalilo, istrošio si sav mišicni glikogen preko noci? Tongue

Ne govorim ja o razlikama, i razlicitim pristupima - govorim o nacinu na koji pišeš za neke stvari, kao da su cinjenice same po sebi. Prouci malo o trošenju glikogena te razliku izmedju mišicnog i onog u jetri. Nije dokazano da više obroka ubrzava metabolizam, niti tvoje iskustvo sa više obroka to potvrdjuje. Niti je dobro kardijat ko manijak radi fat loss-a jer se bez ostalih sredjenih uvjeta (trening snage i dobra prehrana) može sredit i dobar dio mišicne mase, da ne kažem metabolizam odvest u klinac.

Neka pravila ipak postoje Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 15:44
Šta je ovo bilo lepy, namjerno ili slucajno brisanje posta Wink Nevermind, neka stoji Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 16:08
Ma bilo je slucajno. Smeta me da covjeku tu stoji pitanje 5 dana bez da itko odgovori i onda kad mu probaš dati savjet nadje se netko tko to ospori bez iti jednog argumenta...ne radi se tu o davanju mog prijedloga koji je ocito po tebi kriv vec o tome da ti daš konstruktivan prijedlog covjeku (jer mu se ocigledno neda cešljati po forumu i naci milijun odgovora na njegovo postavljeno pitanje).
Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 16:11
A što se tice glikogena....nisam rekao da je glikogen sav potrošen vec da je na niskoj razini zbog 8 sati posta.....po meni je to logicno...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 16:58
Originally posted by Lepy Lepy wrote:

A što se tice glikogena....nisam rekao da je glikogen sav potrošen vec da je na niskoj razini zbog 8 sati posta.....po meni je to logicno...



Originally posted by Lepy Lepy wrote:

....preporucljivo odmah kad oci otvoriš na prazan želudac jer je tijelo preko noci potrošilo višak glikogena koji se nalazio u mišicima te slijedi potrošnja zaliha (masti). 


Prvo da to rješimo Wink


A onda da rješimo nešto drugo, a to je tvoje krivo shvacanje mog posta. Da ti budem iskrena, ja sam najsretnija kada se ljudi ukljucuju u teme i davaju savjete i nikad ih necu osporavati bez razloga. Nisam takva, niti me veseli poklapat ljude da bih ja ispala ne znam što. Nemam problema sa egom, poprilicno se dobro osjecam i sama sa sobom, bez da gazim ljude i tražim potvrde izvana. Ali....ako vidim da nešto ne štima, onda moram reagirat, uz svu dobru namjeru onoga koji je savjet dao. Argumenti? Sve sam ti lijepo napisala, necu ti valjda cijelu teoriju sasut sad ovdje Smile koju btw. i ja još ucim i imam još masu posla.

Ja ti samo kažem - uci što više i iz što više dobrih i kvalitetnih izvora. Vidim što se piše po forumima i što se prica po teretani - sve je nešto polovicno, nelogicno, izvadjeno iz jednog upitnog clanka i pokupljeno od nekoga koji uopce ne mora biti pouzdan zašto što je sav napuhan. I onda se to prenosi dalje.....a smisla nema i samo buni ostale....odnosno, konstantno se daju krive informacije.

Ako malo bolje obratiš pozornost vidjet ceš i sam da sam ja nešto pitala autora teme, cisto zato što mi se njegov post cini poprilicno nerazumljiv, a i nije baš neki primjer jelovnika dao. Izvuc nešto konstruktivno kako ti kažeš iz tog je po meni nemoguce - kome je moguce neka odgovori...ali vidim, odgovora nema.

Je li ti logicno da je glikogen na niskoj razini ( i btw. koji tocno glikogen) ili si to negdje procitao, cuo?

Opet ponavljam -  itekako volim vidjeti gomilu dobrih savjeta od strane mnogih (usput i ja ugrabim nešto mudro), ali kad se to pretvori u svaštarenje, dužnost mi je reagirat.

NHF Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 18:52
Pa prvo da kažem da mi se svidja ovaj tvoj post.

Drugo, kada smo se vec ulovili glikogena koji je po meni skroz nebitan u ovoj prici gdje postoje puno veci problemi (ja sam ga samo spomenuo zbog jutarnjeg cardia) koliko sam ja saznao iz procitane literature dobivamo ga u tijelo iz UH. Tijelo i kada odmara radi i troši kalorije, pa tako i glikogen (na onaj u mišicima sam mislio). Ujutro je razina glikogena na najnižoj razini tijekom perioda u kojem je covjek budan jer nismo još taj dan unjeli ništa UH u tijelo (ako uzmemo pretpostavku da nismo freak koji se budi usred noci da bi jeo svaka 3 sata). Tijekom cardia i aerobne aktivnosti tijelo prvo troši glikogen iz mišica pa onda slijedi topljenje masti....topljenje masti slijedi nakon 20ak minuta (naravno ovisi od covjeka do covjeka i sada nebi išao dalje u opisivanje pohrane glukoze, kako funkcionira inzulin itd. jer ce nastati tekst koji se niti meni nebi dao citati a ne sumnjam da se sve može naci na forumu).

Što se tice posta od Cakija, prvo prehrana je u banani. Samim time što je rekao da jede 3 puta dnevno (voce nije obrok!!!! wtf) nije na pravom putu. Mislim da na ovom forumu ima masa jelovnika samo da uhvati 15 minuta i prosurfa kroz https://www.fitness.com.hr/forum/nutricionizam_forum4.html .  Ako želi u što kracem roku skinut kile treba kardijat i amen.

I ne mislim da imaš visok ego, cak te niti ne poznajem, samo mi se ne svidja nacin na koji si iskomentirala (ako si žensko, tko zna, ima dosta manijaka po internetu) moj odgovor.

Cheers! Hug
Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 18:52
Nemoj povezati kalorije=glikogen please, hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 01:11
Smile Dobro je, smirili smo prve vjetrove, sad možemo mirno dalje Handshake

E, vidiš..baš o tome i pricam. Tu si negdje, loviš pomalo, ali još ti puno toga nije leglo ( bez brige, nije ni meni, nekad ne znam da li ce ikada Wink) I dok ti ne legne, pokušaj se više bazirati na svoje iskustvo, na nešto konkretno. To ce, vjeruj mi, i više koristiti ljudima, a nece ih bunit i davat krive ili nepotpune informacije što se samih procesa u tijelu tice...jer je malo reci da su komplicirani i da svašta tu još visi u zraku :)

Ajde da ja probam nešto iz svog repertoara....prvo - glikogen je uvijek bitan Big smile i nema veze zašto si ga spomenuo, bitno je da si ga spomenuo i to na malo nespretan nacin koji ljude može dovest do krivog zakljucka. Naravno da se troši glikogen tokom spavanja, ali prvenstveno, odnosno u najvecem dijelu onaj u jetri, baš zato što je ona glavni regulator razine glukoze u krvi....mišicni glikogen cemo s druge strane u najvecoj mjeri trošit tokom aktivnosti. Ne znam koliko ti je poznata keto dijeta, ili UD2 princip - tu je vidljivo koliko nam zapravo treba treninga i stroge prehrane da ispraznimo glikogen...kamo srece da se to dešava preko noci Smile

Isto tako, možda si se samo malo nespretno izrazio sa ovim dobivanjem glikogena u tijelo iz uh-a pa tu necu uskakat, nadam se da ti je sjelo to što je uopce glikogen Wink

Po tebi zapravo mi u svaki dan ulazimo prazni i spremni za nove uh-e, neovisno o tome kako uopce jedemo opcenito, kako treniramo, kakva nam je kompozicija tijela..... :) Kao da to želiš reci - a znaš da to ne može biti tako. Nije isto onome ko je 2-3 dana prije ili samo taj dan bio na low carbu, ili bez carbsa uopce, i onome ko je u 3 dana satrao po 500g dnevno...isto tako nije isto da li je taj netko ko je krkljao po uh-ima trenirao ili sjedio doma...pa nije isto ni kako je trenirao! Kužiš? Wink

Razina glikogena i je niža nakon dužeg posta, prvenstveno onog u jetri ( i u nekim drugim stanicama gdje ga ima jako malo), uostalom njega tamo nema toliko puno kao u mišicima i skicmat cemo ga u cca 12h ako držimo glukozu i inzulin niskima. I da, prije cemo mobilizirat masti ujutro natašte...ali to opet povlaci neka druga pitanja, i opet ne dopušta da se tvrdi da se glikogen opcenito potroši ;) Glikogen se troši, ali se ne potroši :)


I da, glukoza se opcenito prva krene trošit kod aktivnosti, a sad kolika je to tocna minutaža kad  masti ulaze u igru..o tome ne bih nagadjala :) Isto tako, uvijek se svi izvori energije koriste u nekoj odredjenoj mjeri tako da bih ja rekla da se s vremenom troši sve više masti, ali i ne samo mast...to bi isto bilo divno da je tako, sigurno ne bi toliko komplicirali oko kardijanja tam i vam Smile

Što se prehrane Cakijeve :) tice - ni tu se necu složiti s tobom jer ja ne vidim problem u 3 obroka niti u povremenoj vockici ako mu dodje gušt i neda mu se niš uz to - znaaaaammmm da voce ne spada pod definiciju medjuobroka ni obroka Big smile jer bi obrok trebao sadržavat sve nutrijente ali brate mili.....nekad malo previše zabrazdimo, ne? Smile I ne - kardijanje nije nikako najbolji nacin za skidanje kila. Prošla sam to. Skinula sam ih 10. Izgledala sam ko drek. Amen. Tongue 

Uostalom, Caki bi se malo definirao, pa malo išao sa 76 kg na 80 kg, jede malo ovako, malo onako........onak, teško je dati savjet, ne? Wink

Hehe, žensko sam da... :) A ego sam spomenula cisto zato što mi je tako nekako ispalo....da kao pametujem bezveze i možda te cak i  ismijavam - ali ne, samo želim razjasnit stvari.

I naravno, otvorena sam i ja za ispravljanja i kritike od strane nekog ko malo više barata svime ovime...ja sam prvenstveno psiholog, stranice fiziologije su razbacane po cijeloj kuci i zadaju mi glavobolju Big smile, tako da...slobodno, ako nešto ne valja neka netko uleti u ovaj moj ispis, rado cu naucit još nešto Wink








Edited by Gym_girl - 24 Kolovoz 2013 at 01:16
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 10:29
Eto vidiš, sad možemo razgovarati :). Bavio sam se profesionalno sportom 8 godina bez sredjene prehrane, jeo što sam htio i izgledao super sa jako niskim postotkom masti (ne sjecam se koliko je bilo), nakon toga sam naglo prestao s treniranjem zbog faksa (u to vrijeme mi teretana nije pala na pameti) i dobio sam 30kg u 2 godine. Sa 82 kg sam došao cak na 112 :). Lupio sam UN dijetu (naravno onda nisam imao pojma o nutricionizmu, teretana još nije bila ni na kraj pameti) i skinuo 25 kg nakon cega sam izgledao gore nego sa 112. Trbuh je ostao a ostalo se smanjilo....ko štrumf. Odlucio sam opet vratiti kile bez treninga jer opet nisam imao pojma kako sam vec rekao i došao sam na 95 kg...izgledao sam kao da se nikada u životu nisam bavio sportom. To je sve bilo u roku 3 godine. E onda sam skužio da je vrag odnio šalu i poceo se baviti teretanom (to traje jedno 8 mjeseci sada) a vjerojatno svi znaju da kad se udje u taj sport pocne se ici u dubioze i pojmove za koje nikada nisam cuo i da mi je netko prije par godina rekao za njih rekao bi mu cut the crap :P. Eto, ucim koliko stignem uz posao.

Što se KETO dijete tice, nisam nikada bio na njoj niti ne mislim. Imam prijatelja koji je profic i bio je na dijeti i kaže NIKAD VIŠE....dobio je rezultate, ne kažem...ali je tjednima imao osjecaj slabosti, umora, bezvoljnosti te smrada po crkotini iz ustiju :P. UD 2 nisam nikada cuo (eto, sad znam što cu sljedece prouciti). Hvala ti na dodatnom infu. Nadam se da cakiju nije sve ovo prezbunjujuce (ako uopce dodje na forum haha:)
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 11:04
Ne znam da li bi ili
Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 11:42
Prije Cry
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 11:58
Uh....eto...odlican si primjer šta ne treba radit LOL

E sad, ako si taj gubitak kg-a postigao i obicnim kardijanjem, bez treninga snage i bez dobro isplanirane prehrane koja bi te podržavala onda dobro znaš kako tijelo izgleda na kraju price. Upravo zato sam se i ubacila ;)

I sam si svjestan da je to moglo puno pametnije, i nadam se da to sad i radiš ;) I ne zamaraj se dubiozama sada, gledaj što dalje ovisno o tome u kojoj si sad fazi.  Gledaj logicki. Od toliko razlicitih informacija i prepucavanja po forumima covjek podivlja i više ne zna što bi, ko je u pravu -  a zapravo je sve prilicno jednostavno.

Inace, zanimljivo da si spomenuo - nisi pazio što si jeo pa si izgledao super uz toliko treninga. I to i je istina - ne bismo trebali toliko pimplat oko svakog zalogaja da se imamo volje/vremena trošiti više. Samo eto, živimo u takvom vremenu kada je jednostavnije malo više stisnuti sa prehranom i odradit bar neku aktivnost, koliko nam to nacin života (i opet volja :) dopušta.

UN...ma ko te natjera na to Tongue A vidiš, nekako se ne spominje to zadnje vrijeme? Ispalo iz mode izgleda... :) Neka je...

Keto, keto....ne mora bit tako loša, ne. Ako se zna odradit i ako se ne produži previše. Kao i uglavnom sve, ima svoje za i protiv - ali uz neko znanje može poslužiti za povremeni alat. Sve u svemu, ima puno lakših i uravnoteženijih nacina, i sigurno nije za nekoga ko tek pocinje sa promjenom životnih navika i ne zna osnove pravilne prehrane. Onaj ko zna neke osnove i ima neki temelj i iskustvo za ostalim malo uravnoteženijim  pristupima, može onda eksperimentirat dalje....to govorim kad covjek radi sam, uz vodstvo se može komplicirat vec od pocetka iako je vecinu puta sporiji pristup najbolji pristup....vecinu puta, uvijek ima iznimki :)


Mislim da bi mogli preimenovat ovu temu, Caki nestade, a mi odosmo u dubioze LOL




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.