New Posts New Posts RSS Feed - D: Inzulin - graditelj mišicne mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Inzulin - graditelj mišicne mase

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
bbedic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2020
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bbedic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Inzulin - graditelj mišicne mase
    Posted: 05 Srpanj 2020 at 16:41
Generalno dobar clanak, s time da su carbs after workout uglavnom 'bro science'. Vidi: https://mennohenselmans.com/optimized-workout-nutrition-carbs-protein-revisited/
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 08:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Zobene i whey su odlicna stvar prije treninga Wink Ja ih smiksam, stavim malo brovnica i cimeta i pustim u ledu kojih 15-ak min da se malo ohlade i zgusnu..... Heart

Jako fino zvuci :D Cekam još onaj recept sa tikvicama :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 08:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Zobene i whey su odlicna stvar prije treninga Wink Ja ih smiksam, stavim malo brovnica i cimeta i pustim u ledu kojih 15-ak min da se malo ohlade i zgusnu..... Heart



cek',i to je ustvari tekuce, pa popiješ?
ja ne volim led,i ne volim voce.
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 02:34
Zobene i whey su odlicna stvar prije treninga Wink Ja ih smiksam, stavim malo brovnica i cimeta i pustim u ledu kojih 15-ak min da se malo ohlade i zgusnu..... Heart
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 14:19
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

pa to je kraljevski obrok prije treninga ja mjesto meda dodam steviju al zato naribam kockicu tamne cokse sa narandom znaci li ovo da ipak ne odustajes od ugljica ?


e,stevia mi pokvari okus,zato sam se vratila medu!
a,UH,ne,ne mogu odustati,jer recimo lchf ima neke ogavne masne namirnice i obroke koji mi se doslovno gade.
tak da ostajem na kvalitetnim uhicima ko i do sada.
dakle,zobene,povrce,banane,med,riža, tu i tam krumpir, ili koja šnita "zdravog" kruha.
u "napadima" hormona,uleti još nekaj,ali to su minorne kolicine,nevrijedne spomena!
i naravno,proteini na plafonu,a masti isto samo zdrave!

ugl. ovaj obrok prije treninga bi mogla reklamirati ko red bull- daje ti krilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 13:43
pa to je kraljevski obrok prije treninga ja mjesto meda dodam steviju al zato naribam kockicu tamne cokse sa narandom znaci li ovo da ipak ne odustajes od ugljica ?
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 07:29
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Pa da, zato sam se i nasmijala na Davorovu vjecnu dilemu oko pwm-a prije ili poslije kardia :) Pa radi mjesec dana jedno, mjesec drugo i razbij tu dilemu, za sebe...sad bi on cijeli život cekao na konacan odgovor Smile

Da ne ispadne mudrovanje, potratila sam i ja dosta vremena na stajanje na mjestu, upravo radi takvih stvari - radje cu citat 8h nego mrdnut guzicom i probat Smile A ono....guzica sve veca, a odgovora sve manje LOL



evo,npr. jucerašnji prije treninga
ne znam koliko je cega grama,jer nemam vagu:
zoben kaša,s mlijekom,medom, kakao,cimet i mjerica wheya od cokolade!!!!
ustvari to sad prakticiram duže vrijeme, ugl. snage ko u prici,ubila se opet u treningu,ali se odlicno osjecam, a,sad jesam li ispraznila glikogenske zalihe,nemam pojma!


you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 07:25
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

slažem se temelj je uvijek temelj, kuca bez temelja ne stoji pa tako niti neko eksperimentiranje bez znanja teorije i osnova



e,da!
a meni je eksperimentiranje posao!!!!
zato,valjda toliko i volim ovo sve!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 23:34
Pa da, zato sam se i nasmijala na Davorovu vjecnu dilemu oko pwm-a prije ili poslije kardia :) Pa radi mjesec dana jedno, mjesec drugo i razbij tu dilemu, za sebe...sad bi on cijeli život cekao na konacan odgovor Smile

Da ne ispadne mudrovanje, potratila sam i ja dosta vremena na stajanje na mjestu, upravo radi takvih stvari - radje cu citat 8h nego mrdnut guzicom i probat Smile A ono....guzica sve veca, a odgovora sve manje LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 18:15
tako i treba
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 18:00
e,upravo to,ali ja citam i isprobavam na sebi,i sad vec imam poveliko znanje,a imala sam nešto opcenito i prije,koliko mi je trebalo zbog prirode posla.
a i zbog same prirode posla koji radim,brzo pohvatam.,
rezultati mog istraživanja i eksperimentiranja se vide na meni,ali imam još posla,uvijek nadje, nešto kaj još nisam isprobala!!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 17:57
slažem se temelj je uvijek temelj, kuca bez temelja ne stoji pa tako niti neko eksperimentiranje bez znanja teorije i osnova
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 15:46
"Netko je sklon godinama citat masu istraživanja o tome umjesto da istraži na samom sebi kako odgovara na razne pristupe i metode."

Thumbs Up
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 15:44
Da, mada bih ja rekla da opet neki generalni principi postoje, koji se mogu odnositi bar na veliku vecinu, što i vidimo jer se neka pravila prehrane/treninga više manje svode na jedno te isto sa malim varijantama na temu....

A što se svih tih zavrzalama i teorija tice ja mislim da je tu najbitnija otvorenost svemu jer upravo iz te otvorenosti proizlazi sklonost istraživanju, što nas onda dovodi do prave formula za nas. Zato sjedenje i iscitavanje mase kontradiktornih clanaka može biti veliko gubljenje vremena ako samo cekamo i tražimo da se netko dogovori što je u biti pravilno.

"Da li je bitniji obrok prije treninga ili poslije? Da li je bolje jesti više puta ili manje? Da li je trcanje ujutro katabolicno ili nije?" Treba li nam uopce PWM?" Netko je sklon godinama citat masu istraživanja o tome umjesto da istraži na samom sebi kako odgovara na razne pristupe i metode.
A vrijeme prolazi, rezultati ne dolaze ili su jedva primjetni......što je najgore, ni ne znamo za što smo sve sposobni jer slušamo druga iskustva i zatvaramo um novome i drukcijem.

Naravno - ucenje teorije uvijek zagovaram jer bez poznavanja nekih osnova nema ni kritickog razmišljanja, a izmedju ostalog je i nedostatak toga ono što nas uvlaci u raznorazna nepotrebna pitanja.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 13:25
e,upravo to
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 13:07
ma znam da nisi
to je samo "glasno" razmišljanje i tipkanje misli
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.