New Posts New Posts RSS Feed - trcanje ???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trcanje ???

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
Author
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2010 at 11:21
  I sad imam još jedno pitanje. Nakon trcanja ( i tijekom) jucer su me strašno poceli boljeti zglobovi i tetive stopala i donji dio listova. E sad, još nisam kupila prave tenisice za trcanje a ove koje imam su skoro skroz niske i nisu baš stabilne. Da li je to onda zbog tenisica? Isto tako, pokušala sam trcati vecinom na prstima jer sam procitala da tako treba, možda nisam navikla pa me zato boli? Malo sam se zabrinula, a sutra idem opet trcati pa ne znam što krivo radim.
Purrfection...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2010 at 13:00
Nemoj trcat po asfaltu/betonu, pretvrda je podloga i stradaju zglobovi.
Trci na zemlji/travi, mekana podloga, zglobovi manje stradaju.
Tenisice kupi one klasicne za trcanje, ne moraju bit enormno skupe, mogu se naci za nekih 300 kn ok šuze za trcanje.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 16:23
  Izgleda da imam upalu ligamenata stopala. I dalje me jako boli, cak i kad mirujem. Naoteceno mi je kraj zglobova, i s unutarnje i s vanjske strane. To sad vec traje 5 dana  i ne ide na bolje. što da napravim?
Purrfection...
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 16:33
Lekar...
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 16:40
  Da, otici cu, nema mi druge. A tek sam krenula s trcanjem i sad ovo...
Purrfection...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 21:24
  preforsirala si se..malo leda...odmora...elasticnog zavoja i podignut nogice.... i sljedeci put pametnije...polako...i u dobrim tenama....
Back to Top
alemaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Lipanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alemaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2010 at 11:44
Nova sam ovdje, ali evo vec sam jasno rekla svoj problem, i cilj..problem je visak od š5kg..a cilj je -š5do20kg..
Eh sad...puno radim, skoro ššh ..slobodno vrijeme mi je tek negdje od š9:00..pa sam mislila da uz redukciju ishrane i trcanjem postepeno rijesiti problem viska kg.....(blizu kuce mi je stadion)...Sto vi mislite jel to pravo rijesenje za gubitak kg..inace kriticni dijelovi su mi butine i ruke..

Edited by alemaa
I belive in fairies..I do, i do, i do..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2010 at 13:07
Originally posted by alemaa alemaa wrote:

Nova sam ovdje, ali evo vec sam jasno rekla
svoj problem, i cilj..problem je visak od š5kg..a cilj je -
š5do20kg..
Eh sad...puno radim, skoro ššh ..slobodno vrijeme mi je tek
negdje od š9:00..pa sam mislila da uz redukciju ishrane i
trcanjem postepeno rijesiti problem viska kg.....(blizu
kuce mi je stadion)...Sto vi mislite jel to pravo rijesenje
za gubitak kg..inace kriticni dijelovi su mi butine i
ruke..


Previše je to kila za trcanje... moj savjet je puno
hodanja i/ili bicikl plus 3-4 puta tjedno trening snage
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
alemaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Lipanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alemaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2010 at 14:14
Aha...imam sobni bicikl koliko vremenski bi trebalo da traje voznja bicikla? Trening snage??
Hvala unaprijed
I belive in fairies..I do, i do, i do..
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 17:47
 i hodanje...puno hodanja...koliko god možeš ubaciti hodanja ubaci.... kad nešto ideš obavljati koristi noge i to je to.....
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 21:38
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Nemoj trcat po asfaltu/betonu, pretvrda je podloga i stradaju zglobovi.Trci na zemlji/travi, mekana podloga, zglobovi manje stradaju.Tenisice kupi one klasicne za trcanje, ne moraju bit enormno skupe, mogu se naci za nekih 300 kn ok šuze za trcanje.

ja sam kupio za 300kn tenesice za trcanje i prezadovoljan sam s njima,stvarno nemoraju biti preskupe a i cesto su tene za trcanje na sniženjima
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 22:53
Originally posted by alemaa alemaa wrote:

Aha...imam sobni bicikl koliko vremenski bi trebalo da traje voznja bicikla? Trening snage??
Hvala unaprijed


vozi koliko možeš...kreni od š5 min ako ne možeš dulje..pa povecavaj na 25,30,45.....progresija...do š h..ma da svaki dan peglaš po 30-45 min bilo bi super, sve je na pocetku super

Trening snage = trening s utezima
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
realna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote realna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2010 at 10:28
 odlucila sam krenuti sa trcanje...onako malo za relaksaciju...kakvo je u ovo vrijeme stanje na nasipu??? ili bolje da krenem na jarun?
Back to Top
Grizli031 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grizli031 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 03:22
inace ako si u losoj formi onda je hodanje daleko efikasnije sto se tice kolicine potrosene energije. ako hodas šh i imas oko 7o kg i š70cm (navodno prosjecni muski europljanin) potrosis oko 300-400 kcal (kalorija) dok za sat vremena umjerenog trcanja potrosis oko š000kcal. pa ti vidi dal ti je lakse trcati sat vremena ili hodati tri sata? kontam da je svakoj osobi lakse hodati.
no sto se tice trcanja moj savijet ti je da nepretjerujes sa laganim trcanjem jer s time trosis mizerno malo energije i smanjujes misicnu masu. probaj kombinirat hodanje,lagano trcanje i sprinteve u nekom vremenskom omjeru hodanje-60%,lagano trcanje-35%,sprintevi 5%.
recimo odhodas 6km za šh,zatim radis sprinteve po š00m (recimo 3-5 komada),zatim otrcis za pocetak lagano prvu seriju š5min,drugu š0min u komadu... neznam jel ti to prenapono,al takav trening bi ti trajao oko sat i 45 ili 2,s tim da ti je od toga sat vremena hodanja. izmedu sprinteva si uzmes koliko god ti odmora treba,a izmedu laganog trcanja oko 5min.
inace sprintevima si dosta podizes brzinu metabolizma i tako drasticno ubrzavas potrosnju masti...
kako god krenili sa vjezbanjem nemojte ocekivati instant rezultate. probajte u kontinuitetu vjezbati barem 2 mjeseca. to je iz mog iskustva dovoljno da vam se organizam prilagodi u potpunosti na program po kojem trenirate. i nemojte NIKADA forsirati kada pocinjete,no isto tako nemojte preskakati treninge.

inace da se malo hvalim ja trcim 3600m za š2 min i vjezbam 2x na dan(ujutro trcanje,navecer ili sport ili snaga-snagu radim 3x tjedno i š dan u tjednu mi je obavezno za odmor). no kad sam kretao nisam mogao 2km u komadu otrcati,doduse poceo sam trenirati prije 7godina...
Back to Top
Grizli031 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grizli031 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2010 at 03:27
Originally posted by Babydoll Babydoll wrote:

 
I sad imam još jedno pitanje. Nakon trcanja ( i tijekom) jucer su me strašno poceli boljeti zglobovi i tetive stopala i donji dio listova. E sad, još nisam kupila prave tenisice za trcanje a ove koje imam su skoro skroz niske i nisu baš stabilne. Da li je to onda zbog tenisica? Isto tako, pokušala sam trcati vecinom na prstima jer sam procitala da tako treba, možda nisam navikla pa me zato boli? Malo sam se zabrinula, a sutra idem opet trcati pa ne znam što krivo radim.



ako nisi dugo trenirala normalno je da te sve zivo boli,pogotovo ako trcis na betonu. ja treniram vec jaakao dugo i u vrhunskoj sam formi,pa svejedno kada sam zbog bolesti pauzirao 2 mjeseca kada sam poceo opet trenirati listovi su me doslovno UBIJALI!!! savjet: istezi se stalno! poslje treninga,prije treninga,prije spavanja,cim se probudis,prije i poslje sveg zivog sto radis. jedno 5-š0 puta na dan. meni to znatno smanji upale misica i zategnutost tetiva. ako te bole zglobovi obavezno si hitno kupi prave patike za trcanje jer sa zglobovima se nemoj igrati,njih ako povrjedis onda ces imati sa 50 godina velike probleme....
Back to Top
hrvoje1991 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvoje1991 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2011 at 22:32
  Evo mene ponajprije zanima gdje trcite???

Meni je u teretani pomalo monotono i dosadno...vecinu vremena provodim u šumi trceci s mp3-om u ušima...Upravo jucer se zablatio ko svinja ,ali 5km pretcao..Nekako mi je draže po šumi.

Pa prepreke,usponi,strmine i slicno
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.