New Posts New Posts RSS Feed - D: Amaranth - na vrhu piramide zdravih žitarica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Amaranth - na vrhu piramide zdravih žitarica

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Amaranth - na vrhu piramide zdravih žitarica
    Posted: 31 Srpanj 2013 at 16:53
Svi komentari na temu: Amaranth - na vrhu piramide zdravih žitarica

ma sve to super zvuci, ali meni ima okus po zemlji, nikak da se priviknem :( stoji mi doma..
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 17:20
Izvrsno zvuci...ali ako je takvog okusa :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 18:31
Amaranth mi je jedna od najdražih žitarica,jedino je problem oko kuhanja kad je jako sitan,ali super stvar,pogotovo kad ga skuham pa gore stavim naribanog Džiugas sira koji se onako lagano otopi gore...ma nema boljeg...
Back to Top
Velix View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Velix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 13:44
Hmm, da li ovo ima kupit npr. u Konzumu ili tako, jer stvarno nigdje nisam vidio da se prodaje, ili nisam obracao paznju :/ inace sam iz Bosne
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 13:54
Jako je skup, i slican Quinoi. No živa glupost i nacin mlacenja para na ljudima koji misle da ce im superfoods pomoci u životu ili da je to zdravo.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 15:11
Hoceš reci da amaranth nije zdrav?Što se tice izvora ugljikohidrata,a i proteina je jedna od najboljih namirnica...
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 15:24
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Hoceš reci da amaranth nije zdrav?Što se tice izvora ugljikohidrata,a i proteina je jedna od najboljih namirnica...

Možda je za Inke i neke životinje, ali za prosjecnog modernog covjeka ne.

To je kao da kažeš vidi eskime kako su zdravi a jedu masno i ne jedu opce ugljikohidrate, a to je nezamislivo za modernog covjeka, pogotovo nekog tko želi rezultate.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 18:30
A što je to za "prosjecnog modernog covjeka" zdravo tj. daj mi malo definiraj to "prosjecan moderni covjek"...kakav je to covjek?I stvarno nikako nemogu shvatiti zašto covjek koji ima amaranth u svojoj prehrani nebi mogao imati rezultate,šta bi trebao jesti?Kruh,salamu,paštetu?
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 19:13
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

A što je to za "prosjecnog modernog covjeka" zdravo tj. daj mi malo definiraj to "prosjecan moderni covjek"...kakav je to covjek?I stvarno nikako nemogu shvatiti zašto covjek koji ima amaranth u svojoj prehrani nebi mogao imati rezultate,šta bi trebao jesti?Kruh,salamu,paštetu?

Zašto bi jeo amarant, kada ni ti, ni tvoji preci nemaju metabolizam da ga efektivno iskoriste. Još jednom se prisjeti price sa eskimima i ne idi iz krajnosti u krajnost, niko nije spominjao salamu / paštete lol, to je nešto što se tebi mota po glavi jer krivo shvacaš stvari.

Da dodam, postoje i dobre i kvalitetne salame i paštete, no s obzirom da ti ni ne znaš da takve postoje nema smisla da ti objašnjavam ako ceš tako potcjenjivati.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 19:44
molim te da objasniš tvrdnju neiskoristivosti amarantha? na što tocno misliš?
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 19:57
u principu,ni mi ni naši preci nemamo metabolizam za probavljanje salame i paštete ,,odnosno aditiva i konzervansa!
a, šta je sa drugim žitaricama??!!
ja bi radije amaranth,zobene,i slicno ,nego paštetu,npr.ili bilo koju drugu konzervu!
tak,da mislim da o metabolizmu u ovoj prici nema kraja,odnosno usporedba ne drži vodu
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 21:03
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

u principu,ni mi ni naši preci nemamo metabolizam za probavljanje salame i paštete ,,odnosno aditiva i konzervansa!
a, šta je sa drugim žitaricama??!!
ja bi radije amaranth,zobene,i slicno ,nego paštetu,npr.ili bilo koju drugu konzervu!
tak,da mislim da o metabolizmu u ovoj prici nema kraja,odnosno usporedba ne drži vodu

Usporedba je na mjestu baš zato što vrijedi za sve slucajeve regionalne prehrane. Stavi kineza s riže na kruh i gledaj kako se deblja brzo, isti princip vrijedi i ovdje, i u svim drugim slucajevima jer naše tijelo sigurno bolje probavlja nešto što je generacijama u ishrani nego nešto novo, zato se i ljudi debljaju od salama / pašteta i slicne brze hrane koja je šok za organizam.

IMHO zobene su bolje i zdravije nego amarant na kraju dana.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 21:51
ljudi su postali bolesni razvojem tehnologije,industrijalizacijom i masovnom proizvodnjom smeca,i to je cinjenica.
i kinezi,i japanci,i amerikanci, a i mi ih slijedimo,su debeli,bolesni, zbog loše prehrane, i ne kretanja,jer ljudski organizam je programiran za kretanje!
meni osobno, je logicno,covjek od postanka do danas, fiziološki funcionira isto.
ja bi na vrh piramide stavila meso,tj. proteine,pa onda ono što raste na zemlji, onda razne žitarice.
nažalost do raznih genetskih mutacija je došlo, prisiljeni smo mutirati,ili ajmo cak reci evoluirati,jer živimo u svijetu kakav je i nemamo baš puno izbora. boleštine koje nas prate su autoimune,odgovor organizma na sva smeca koja unosimo u sebe,i tu nema lijeka.
možda je cak i zdravije uzeti amaranth nego mlijeko, jer ovo koje mi pijemo je puno svega i svacega,i uopce ne vjerujem deklaracijama.
po tome ispada da se,npr, jedna obitelj,generacijama hrani nekim junkom,i to je zdravije i manji je šok za organizam,kad se to izbaci iz prehrane,i pocne jesti kvalitetnije?!
no,ja nisam strucnjak,ni nutricionista,ovo je samo moje razmišljanje, da ne bi netko mislio da nekome solim pamet
:-)
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 21:52
Zbog cega su zobene bolje od amarantha?
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 22:11
Ja bi prvo volio da nam dragi Gazda koji se samo stvorio na forumu i svima poceo dijeliti svoje savjete, mišljena itd. predstavi u prikladnoj temi da znamo s kim uopce komuniciramo jer ovako mi nema neke osnove za slušat takvu osobu a da ne znamo ni tko je. (bez uvrede)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 00:28
Bas ste navalili na covjeka :) Ne znam ni ja tko je , ali zasto je to bitno da bi poslusal covjeka White?
Titule, skole i sl. cesto ne znace puno ili daju laznu sliku o kompetenciji, tak da ne mora biti nutricionist i sl da kaze nesto na ovu temu.
Sto se tice tih danas popularnih namirnica s kojima nas bombardiraju, namirnica kojima ne mozemo niti izgovoriti ime i koje moraju zvucati egzoticno i uvijek reklamirane od industrije kao zdrave i superfood je nista drugo nego jos jedno mazanje ociju i pokusaja da vam zavuku ruku u dzep.
Slazem se da ne postoji bolje za covjeka od regionalne prehrane i one na koju je covjek navikao i prilagodio se . Znaci domaca sezonska hrana bi trebala biti okosnica prehrane i vjerujem da je istina da ne mozemo u potpunosti iskoristiti nutrijente pojedine hrane na koju nismo navikli.
Citao sam za takve primjere za odredjenu hranu i ljudski organizam kako je reagirao kada bi jeli domoroci nesto i ljudi kojima to nije domaca hrana. Ako nadjem poslat cu.
Osim ovoga kaj je Gazda rekel kod nas ima toliko udomacene, nazivom prostih da nam zbog te industrije nije atraktivna, a nutritivno bogate hrane da je to cudo......... proguglajte jednu obicnu šljivu, heljdu koju u kopnenim krajevima dio tradicionalne kuhinje i sl........ako zelite naci cete hrpu "superfooda" iz obicnih namirnica ako krenete istrazivat, a raste sviježa, nije prošla 25 brodskih kontejnera punih štakora i sredstava protiv moljaca , žižka i svega ,cak ima toliko zapuštenih vocnjaka u svakom selu i eko voca za branje koliko želite. Može li jedna goji bobica iz zanzibara stigla u kontejneru brodom biti zdravija od ovog sto imas doma pod rukom , uz malo truda nespricano i netaknuto iz jos uvijek nezagadjenije prirode nego u mnogo zemalja
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.