New Posts New Posts RSS Feed - Pokažite što jedete! ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pokažite što jedete! ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 136>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2013 at 13:44
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

imam 2 kg manje od tebe, visoka sam 162 cm i jedem minumum 120 g proteina.. a kod smanjenih UH i do 180 g.. nije da ne možeš funkcionirat i na 60g tj 1g po kilogramo ali onda po tome moraš jesti brdo UH i masti kako bi zadovoljila potrebe.. još ako imaš teške treninge s utezima..samo ti to pojacaj


Pa npr. ako joj je bazalni oko 1300, nek jede 1500, znaci:

Uh: 750 kcal, cca 190g
P: 400 kcal, 100g
M: 350 kcal, cca 40g

Ajde malo sam rekao nisku brojku.. 100 bi bilo taman..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2013 at 13:48
100 je ok, u 5 obroka je to 20 g pa kažem ja.. od tog cikliranja davore sad bi svima samo smanjivao hranu
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2013 at 13:50
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

100 je ok, u 5 obroka je to 20 g pa kažem ja.. od tog cikliranja davore sad bi svima samo smanjivao hranu


Ne ne... ja sam uvijek bio za rezanje kalorija, nikad za rezanje ugljikohidrata.. ja sam i dalje cca na 200g dnevno... uh-a naravno.. njih cu maknut kad dodjem do 9,10% BF-a.. znaci ima jos posla :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2013 at 13:54
ni ja isto, al jesam za rezanje masti uh i protosi rule naravno, ovisi o tome što ona želi tj što joj je cilj- mršavit, održavanje, masa.. ovisno o tome možemo pricati o kolicini proteina koja joj je dostatna. Ipak ja ne bi išla ispod 30% od cjelokupnog unosa koji uzima opet ovisno o cilju

Edited by avangarde - 15 Srpanj 2013 at 13:58
cookies are for pussies
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 07:52
sad ste me natjerali da idem racunati LOL Davor je bio u pravuThumbs Up, vidi se godine iskustva!
BMR=1342
No ništa od vaganja hrane i kalkuliranja, za to stvarno nemam živaca, niti vremena. Prehrana je raznovrsna, junk smanjen na minimalac, više obroka dnevno, teretana 3 puta tjedno.Ciljevi nisu visoko postavljeni, nisam pritisnuta vremenskim rokom, kolko traje da traje.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 11:16
Al ste se uzvrpoljili oko proteina Big smile

Ja bi se tu složila sa svakim pomalo :) jer ce za svakog vrijedit nešto drugo, ovisno o svim faktorima. Generalno - smatram da puno ljudi pretjeruje sa proteinima, a bezveze reducira ugljikohidrate i/ili masti i to na dugi rok. Mislim da vecina može funkcionirat cisto dobro sa umjerenim unosima svega, pazeci na ukupan kcal unos i na trening. Ovisno o ciljevima, kratkotrocno se omjeri promijene.

Osobno, prije bih se testirala sa manjim kolicinama proteina, a vecim UH-a pa dizala/smanjivala po potrebi, te se po toj potrebi igrala s mastima, nego odmah ulazila u neke ekstreme icega od toga, pogotovo na održavanju.

I btw. proteina ima i u mahunarkama, i uz kasniji cjelodnevni unos ostalih izvora proteina ne škodi imat i takav obrok.



Još jedan obrok - mix tikvica, patlidžana, kupusa i crvene paprike + jaja (2 cijela + 2 bjelanjka)










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 12:53
Originally posted by Lola_zgb Lola_zgb wrote:

sad ste me natjerali da idem racunati LOL Davor je bio u pravuThumbs Up, vidi se godine iskustva!
BMR=1342
No ništa od vaganja hrane i kalkuliranja, za to stvarno nemam živaca, niti vremena. Prehrana je raznovrsna, junk smanjen na minimalac, više obroka dnevno, teretana 3 puta tjedno.Ciljevi nisu visoko postavljeni, nisam pritisnuta vremenskim rokom, kolko traje da traje.

šta ceš jesti 1500 kcal? pa ako ne racunaš onda ni nema smisla raspravljat o tome koliko ti proteina treba

Edited by avangarde - 16 Srpanj 2013 at 12:56
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 13:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Al ste se uzvrpoljili oko proteina Big smile

Ja bi se tu složila sa svakim pomalo :) jer ce za svakog vrijedit nešto drugo, ovisno o svim faktorima. Generalno - smatram da puno ljudi pretjeruje sa proteinima, a bezveze reducira ugljikohidrate i/ili masti i to na dugi rok. Mislim da vecina može funkcionirat cisto dobro sa umjerenim unosima svega, pazeci na ukupan kcal unos i na trening. Ovisno o ciljevima, kratkotrocno se omjeri promijene.

Osobno, prije bih se testirala sa manjim kolicinama proteina, a vecim UH-a pa dizala/smanjivala po potrebi, te se po toj potrebi igrala s mastima, nego odmah ulazila u neke ekstreme icega od toga, pogotovo na održavanju.

I btw. proteina ima i u mahunarkama, i uz kasniji cjelodnevni unos ostalih izvora proteina ne škodi imat i takav obrok.



Još jedan obrok - mix tikvica, patlidžana, kupusa i crvene paprike + jaja (2 cijela + 2 bjelanjka)












prvo kuhaš kupus pa dodaješ ostalo ili kako ? nikako da pocnem jesti taj kupus, na salatu se osjecam ko zec kad jedem, a na varivo mi izgleda koda treba dugo da se skuha
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 14:12
Uh ovo bih volio probati cini se jako fino :))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 14:21
"Palacinka" s ananasom, malinama i bademima



1 cijelo jaje, 2 bjeljanjka, 15 g wheya od cokolade+ stevija u tekucini- ispeci palacinku, nasjeckati voce i bademe, posuti cimetom

Kvinoja i gamberi + rajcica


skuhati kvinoju, gambere ispeci na prodinstanom luku, sve pomješati
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 14:25
No no, ovo ti je bilo cisto dodavanje ostatka kupusa od dana prije Smile Inace, uvijek te tikvice (+patlidžan ako imam) radim same, na kapulici, a ostalo posebno, pa pomiješam. Evo, sad sam baš radila slicnu stvar s tim da sam dodala poriluk (bilo je rješavanje zaliha dok ne istrunu Smile).

Ma nije toliko zezancije sa kupusom, kao ni sa tim varivima..meni ti je ovo u 15-ak min gotovo. Kupus isto..narežem, bacim u kipucu vodu i šta ja znam, 10-15 min gotovo...mada rijetko to sad radim, dosadan mi je :) Više sam za ove jace zelene varijante Big smile Brokule, špinat i to....


Evo vam današnji dorucak, Milbona i borovnice Smile Inace su raženi kruh/zobene u igri najcešce ali ocekuje me junk vecer tako da sam morala stisnut negdje Big smile
















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 14:49
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Lola_zgb Lola_zgb wrote:

sad ste me natjerali da idem racunati LOL Davor je bio u pravuThumbs Up, vidi se godine iskustva!
BMR=1342
No ništa od vaganja hrane i kalkuliranja, za to stvarno nemam živaca, niti vremena. Prehrana je raznovrsna, junk smanjen na minimalac, više obroka dnevno, teretana 3 puta tjedno.Ciljevi nisu visoko postavljeni, nisam pritisnuta vremenskim rokom, kolko traje da traje.

šta ceš jesti 1500 kcal? pa ako ne racunaš onda ni nema smisla raspravljat o tome koliko ti proteina treba

nije loše znati, onako odokativno:) Možda za par godina dodjem u fazu da pocnem brojati, sad ne znam kad bi se još time bavila.


Namaz hummus :) I bil esu dvije šnite kruha pojedene uz ovo, pola povrca mi je muž smazaoTongue
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 14:52
sama praviš hummus? nisam se s tim još susrela vidim neki dan u intersparu na popustu ali ga na kraju nisam uzela..jel ima okus blizak necem drugom?
cookies are for pussies
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 14:57
Sama ga radim, ovaj  sa slike je tako fino ispao da mi j emuž jedno 5 puta rekao kak je fenomenalan! 
Konzerva ocijedjenog slanutka, jedna jušna žlica tahinija, jedan iscjedjeni limun, pola cešnjaka, mali prstohvat soli, maslinovo ulje po potrebi. Da dobiješ paštetu , fine konzistencije dok se blenda ulij malo vode, nemoj previše bit ce prerijetko. Radije pomalo. I nemoj pretjerat sa soli, zbilja par zrnaca pa dosoli naknadno kad se zblenda :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 15:09
thnx, budem probala sve mi je poznato s liste osim tahinija? to je zacin pretpostavljam? gdje ima za nabavit?
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2013 at 15:14
Gym-ka draga šta je Milbona? :S Izgleda mi nešto kao sir namaz...i izgleda fino,koliko košta? 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 136>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.