New Posts New Posts RSS Feed - [187cm - 98kg] HELP!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

[187cm - 98kg] HELP!

 Post Reply Post Reply
Author
Jessper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jessper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: [187cm - 98kg] HELP!
    Posted: 06 Srpanj 2013 at 17:59
Pozdrav :)
Trebam pomoc oko mršavljenja. Visok sam 187cm, težak otprilike 98kg i imam 16 godina. Klasican sam teen geek koji je vecinu dana doma pred PC-om. To nebi ni htio mjenjat :P . Ono što je podložno promjenama je prehrana i program vježbanja. Vježbe neka budu indoors. Procito sam dosta stvari ovdje na forumu,a i drugdje tipa +proteini -uh, 5 obroka dnevno, izbacivanje (bijelog) kruha, tjestenine itd..
~Prehranu sada pokušavam držat ovakvom:
-8h: zobene+nemasno mlijeko
-11h: voce (obicno jabuke/banane)
-14h: šta god da je doma za rucak (-kruh)
-17h: voce
-20h: jaja, neka salata, tuna

Znam da bi umjesto voca bolje bilo uzimat neke orašaste plodove, ali nisam siguran koliku to razliku predstavlja...

Što se tice vježbanja doma imam sobni bicikl i neki male bucice (2kg mislim).

-Kakve program vježbanja mogu radit doma bez nekih dodatnih rekvizita? U obzir dolaze bilo kakve vježbe tipa sklekovi, trbušnjaci te kardio na biciklu i nešto s ovim bucicama.

Ako ima neka dobra duša koja bi mi mogla napravit neki program vježbanja i prosudit kakva bi mi prehrana bila primjerena... <3
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 18:05
Pozdrav, evo par linkova sa treninzima i prehranom http://fitnessangels.net/hr/treninzi.php     http://fitnessangels.net/hr/jelovnik1500.php
https://www.fitness.com.hr/forum/faq-prehrana_topic1295.html
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
Jessper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jessper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 18:35
Hvala :) Ovaj jelovnik izgleda super.  E da, vecina sala mi je na bokovima, neki tip za skidanje toga?
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 18:43
tijelo ti nece gubit salo samo sa odredenog djela tako da samo se drzi zdrave prehrane i treninga i rezultati ce doc
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
Jessper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jessper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 19:05
Kolko puta dnevno bi ovaj 15-minutni trening trebalo odradit?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 20:39
samo jednom dnevno 3 do 4 puta tjedno, jako su intenzivni ti treninzi, probaj pa ceš vidjet ;)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2013 at 09:48
pozdrav i dobrodošao Smile

Koliko je to sve kolicinski što jedeš? Moraš paziti da ti ne bude pre malo,pošto si odlucio za neke aktivnosti
Orašasti plodovi  Bogati su nezasicenim mastima, vitaminima i mineralima,drže te sitijeg kaloricniji su,sadrže i odredjenu kolicinu omega-3 masnih kiselina koje, ako u prehrani nisu zastupljeni riba 
Voce- izvor jednostavnog ugljikohidrata,vlaksnastoga sadržaja.... puni vitamina,ali te en drže toliko sitim,kao orašasti plod

Preporucio bih ti da ubaciš  masti u prehranu vidim da je apsolutno nemaš,osim ako ne jedeš ribu svaki dan,kada nisu dani snjom,ubaci masti, :)

Gledaj mi ti možemo predložiti treninge,ali ti moraš sam skužiti koji ti pašu od toga,imaš puno kucnih treninga pogotovo danas, ne znam tipa : p90x,insainity,nekih ostalih burn fat programa 

Bože šta mi se dešava sa slovima,haha
Uglavnom koliko sam skužio nisi još ništa poceo ,ne znam bitno je da pocneš,malo da daš snage tijelu,da ga razviješ,da možeš ipak nešto i napraviti uzmi taj bicikli i pedaliraj za pocetak,pokušaj sa prirodnim vježbama sklekovi cucnjevi zgibovi pocni od pocetka,nema veze ako je 1 ponavljanje,trudi se i onda uzmeš nekakve programe kada budeš spreman jer teško da možeš pratiti insainity i tak to,malo si kondicije nabij :)

I malo tu kod voca ako možeš upotpuni još sa necime cini mi se da nije to baš hrane koliko ti treba,jer tu smo da gubimo salo,a ne mišice jel tako? :)))


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Jessper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jessper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2013 at 17:33
Evo da se javim sa rezultatima... :)
Ja sam prezadovoljan, u 2 i pol tjedna sam skino 4-5 kila.
Nisam se baš strogo držo djete, bila je tu koja cokoladica, sladoled i vjerojatno bi se ta bijela riža trebala zamjenit integralnom Evil Smile
Obroci su se vecinom sastojali od nekih mixeva posnog, zobenih, mlijeka/jogurta,voca i salata/sendvica s tunom.
Što se tice treninga nisam kopiro neke s interneta nego sam radio šta meni paše, sa vlastitom težinom. 5 puta tjedno sklekovi, trbušnjaci, cucnjevi, jumping jackovi i dosta bicikla Embarrassed
Salo na trbuhu se nije smanjilo Cry ali su se zato noge i ruke poprilicno izdefinirale :)

Hvala na savjetima, citanje ovog foruma i webstranice punoo pomaže.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.