New Posts New Posts RSS Feed - FIT 2013 - Mettasttaza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FIT 2013 - Mettasttaza

 Post Reply Post Reply Page  <12345 79>
Author
 Rating: Topic Rating: 3 Votes, Average 5.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:38
pa ocito dugo nisam bio u Cepinu, i da ni Slavonija nije što je bila. Nisam niti mislio da je domaca slanina zamjena za ostale makronutrijente, samo da je zdrava mast. Samo cu još dodati da za stjecanje mase za nekog tankog kao ti trenutno, "eat clean" nema skoro nikakvog efekta, no preskacem filozofiju, tvoj cilj - tvoj put - tvoj nacin, nemam se što miješati :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 21:42
Ne znam ja vidim efekt :) Nebitno nismo svi istog mišljenja , tako? :) Ma kada se sjetim kao klinac cvaraka,krvavica mesa kobasica....maltene ti je bilo muka od toga...a danas...kila cvaraka skoro 100 kuna!!! Muka mi je od svega....kada gledam da je danas luksut hrana!!!
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 16:28

mettasttaza wow!!

Naravno da se vidi promjena. Svaka cast što si na vrijeme shvatio da boluješ od anoreksije, i srecom te to nije poteglo na dno! Nakon toga, sada si još snažniji i s vecom željom za uspjehom.


Tetovaža je mraak, osobito poruka na njoj Thumbs Up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 16:33
Hvala bebo!!!! Srecom nije da! Je motivacija na njoj i sve poruka drago mi je da ti se svidja!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 19:44
Originally posted by iver iver wrote:

pa ocito dugo nisam bio u Cepinu, i da ni Slavonija nije što je bila. Nisam niti mislio da je domaca slanina zamjena za ostale makronutrijente, samo da je zdrava mast. Samo cu još dodati da za stjecanje mase za nekog tankog kao ti trenutno, "eat clean" nema skoro nikakvog efekta, no preskacem filozofiju, tvoj cilj - tvoj put - tvoj nacin, nemam se što miješati :)

agree

Mett, iako ti i ja imamo svoj private talk u vezi tog tvog problema, voljela bih se malo nadovezati na ivera, jer mislim da nisi jedini u svojim brigama i voljela bih da se o tome prica.

Kao prvo - svaka cast na promjeni Clap Smjer si promijenio u pravo vrijeme i srecom da je tako, jer si ko zna kako mogao završit. E sad...mislim da ti je sada još jedna promjena potrebna jer te ovo uništava još i više. Cini mi se da si iz jedne opsjednutosti, opsjednutosti mršavošcu, pomalo zaglibio u jednu drugu opsjednutost - zdravom hranom. I to onom o kojoj se najviše piše, o kojoj bruje sve novine, clanci na netu vrište svakodnevno sa novom idejom, svi smo nešto pošemerili za tim kao da nam je sve to garancija za dobar izgled i zdravlje....

Sa "zdravom hranom" možemo bit i debeli i bolesni, sve ovisi o puno faktora.

Ne, ja ne kažem da se ne treba tako jesti Smile I ne kažem da se i sama ne trudim jesti najbolje što mogu. I mislim da bi svi trebali težiti što prirodnijoj hrani. Ali pogledaj stare ljude, jesu li bili debeli? S cime su se oni hranili? Kako su oni živjeli? Da si njima nekad rekao nešto kontra slanine dobio biš s njom po glavi Big smile

Soooo.....u cemu je problem?

Gle nas danas.....integralno, organsko, prah, ovo ono, necu nabrajat.....po cemu je to top? Osigurava li nam jedino to da dobro izgledamo i da se osjecamo dobro? Pa i da je izvana sve super, ja te pitam...što je iznutra?

Mislim da nam taj ludi konzumerizam i ta opsjednutost tijelom danas ne cini baš najbolje, a to možda i je poanta. Ja vidim dosta ljudi koji izgledaju super ali su brate mili toliko optereceni da je to strašno. Ne znam da li su ljudi ikad bili toliko optereceni. Ništa nije bitno - bitno da ja izgledam dobro, da sam uzor, da me gledaju, da me hvale. Nema veze, odradit cu i par kuri samo da se mogu šepurit po vani. Pazi, neki se boje uci u teretanu jer se srame, kao onih savršenih što su tamo....da im se ne smiju. Pazi...mudraci se smiju onima koji po njihovim mjerilima ne izgledaju dobro.....ma kakav gym, gle po gradu, busu......hell, what's wrong with you people?? Di to vodi?? Kao zdravlje i to....eat clean...a u glavi zbrkane misli, strahovi, emocije,sebicnost....sve krive energije. Zdrav si klinac. Tu ne mislim na tebe mett, ti si jedno jako pozitivno bice.....ali si u strahu...i nisi se još prihvatio kako treba.

Opisuješ mi situaciju kod kuce...i ja se pitam...je li to stvarno tako ili ti to tako vidiš? Žele li tvoji samo da shvatiš ove stvari - da nije sve u izgledu? Možda se boje da se opet ne uništavaš? Možda ti žele reci da ta bijela tjestenina nece toliko naškoditi kao što ti misliš, da ti nije potrebno toliko proteina dnevno, da se ne treba toliko bojati masti, da nije zob neki magicni sastojak bez kojeg ne ide?

Ne znam...kako god, njušim nešto kod tebe što nije dobro, neka energijica mi tu titra. Toliko si u tome, toliki otpor stvaraš, toliko se grcevito držiš za to svoje da se bojim da se opet ne raspadneš. U skoro svakoj tvojoj recenici osjetim strah i sumnju u sebe, koliko ih hod želio sakriti. Opusti se.....to te najviše lomi, te brige.

Eat clean....hehe...meni je decko natukao brdo kila, natural, sa pristupom od kojeg bi se tebi zavrtilo Big smile Danas ga svi pitaju na cemu je, a ja stojim sa strane i režim na svih njih, misleci u sebi - nemate pojma. Ne volim usporedjivati jer smo svi za sebe, ali vjerujem da ni tebi nebi škodilo.

Teško je ovako.....kad smo izvan tvoje situacije. Kad mi pišeš pitam se zašto su takvi, zašto ti ne odvoje to meso sa strane, kupe ta jaja ako se može, puste te da radiš svoje, a oni svoje...ne znam, puno je to pitanja, i za tebe i za njih............ali ponavljam ti još jednom...opusti se, prihvati se, treniraj....trebaju ti kile...i ne treba to bit ni integralno stalno, ni toliko proteina dnevno, ni te zdrave masti koje spominješ....samo treniraj i osiguraj si te kcal. Probaj tako.....ne radi si te komplikacije. Jednog dana ceš imat svoje prihode, svoju kucicu, svoj mir...pa ceš moci što god hoceš. Ali sada se samo pokušaj prilagodit situaciji i drži se jednostavnosti i logike......nekad bih rado da sam živjela u neko puno jednostavnije vrijeme Smile

















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 20:40
Slažem se sa Gym_girl, iz svakog tvog posta cini mi se da si našao drugi nacin kontrole. Nedavno si napisao da nisi junkao 4 mjeseca, sigurno si ponosan na to ali što ne misliš da ideš iz jedne krajnosti u drugu?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2013 at 22:33
Došao sam zaviriti na brzaka na forum ...vidim da se kuha nešto haha ,nisam ni u jednom trenutku rekao da ona nema pravo...ima tu nešto što je ona napisala istine,dobro procjenjuje ljude...ja ju jako poštujem....i u dobrim smo odnosima,nebih nikada krivo rekao nešto za nju kao nii za ikog...ponosan sam na ono što sam postigao...vec sam naveo da nisam gurman..niti žudim za hranom...iz hrane izvlacim ono što je potrebo i kvalitetno za razvoj....opekao se nisam,uglavnom napisati cu sutra sve ne sekirajte se....Drago mi je gymko da si navratila....puno mi je pomogla, uglavnom ja nemam iskustva nešto previše 4 mjeseca je malo...ima straha tu...tko god je bio u anoreksiji....zna o cemu pricam....i dugo dugo treba proci da se to stabilizira...a moožda i nikad...primjer moja mama...danas baš kaže meni da je debela sa svojih 60 kila...dja :) ima straha....ja nisam rekao nikada da nije važan junk...da se to nipošto ne smije ,4 mjeseca nikada fizicki psihicki se jace nisam osjecao...rezultati su tu....proucavao sam milion namirnica...dokumentaraca o hrani...još ucim...procitao sam mnogo toga ...ne želim sada reci da sam neki ne znam ko...niti se smatram znalcem mislim da sam još uvjek pocetnik koji je tek stupio u novi život....i tek sam na samome pocetku....ovdje su ljudi sa visokim znanjem naspram mojih i puno sam savjeta pokupio...naucio sam puno stvari...naucio sam boriti se...mentalno sa samim sobom....strah je tu kao što je gymka rekla...strah da ...ne znam kako bih to opisao....znate oduvjek sam ja imao svoej idole neke...mišicave....nadnaravne...oduvjek sam htio postici nešto...nešto...ali nisam znao što....uvijek sam postavljao samo pitanja kako zašto na koji nacin...ali nikada nisam djelovao....i napokon kada nešto uspjevam u životu ...kada dodje netko do mene i mene pita ...kao što sam ja bio...postanem ponosan...malo egoisticno jelda....nije baš kako se cini....nikada ništa nisam imao mislim u smislu da mogu na nešto biti ponosan....uvijek sam se omalovažavao samoga sebe ti ne možeš to ti nisi za ovo nisi za ono...u ovome sam našao svoje ja...sebe netko i nešto po prvi puta u životu ponosan zbog svojih ruku djelo...zašto bi bila krajsnot Aria 4 mjeseca zato što nisam junko..ako jednostavno nemam potrebu to raditi? Zašto bi ti imala potrebu za necime što nemaš i da to nazovem krajnost? :) Gymka mislim ne moraš mi vjerovati to što se tice roditelja....jednostavno znaš što mi smeta...kada ti netko sere....za stvar ako oni kupe svakome cips koji košta 10 kuna i još troje braci...to je 30 kuna...ja za 10 kuna jabuke želim..ili paket jaja..a oni seru imaš cips a to ne želim....ako kažu da je rasipanje novca za ništo...moja prehrana....a rasipanje novca svaki dan samo kila kruha što se baca u smece? kila kruah 5 kuna svaki dan 5 puta 30 150 kuna baceno ako me dobro služi matematika...i nisam rekao da ja savršeno jedem..integralno tjesto nikada jeo nisam..smedju rižu nikadaa..bjeli kruh uvijek....jao sada sam odužio hahahaha jao kada se ja raspišem pa to nema kraja....jako mi je drago da vidim da pamtite nekad moje postove što napišem....i barem se negdje ugodno mogu osjecati..i onako se isprazniti pošteno ... teško je bez podrške....išta u životu postici....drago mi je da ste tu mislio sam da se nitko nece odazvat na moju temu..FIT! haha ali evo..drago mi je da je ! 
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 11:44
Samo se ti drzi svoj rezime i gotovo.. roditelji ce s vremenom prihvatit.. moji u pocetku su bili ludi, da ko je vidio sad posebno rucak radit za mene itd... na kraju se njihova prehrana prilagodila mojoj :D
Moja mama i dalje meni soli pamet, da je kljuc uspjeha umjerenost u svemu, sto ima i pravo.. i ako se junk-a jednom tjedno, nece nikome nista bit.. a i treba razlucit sto je junk, a sto nije... neki smatraju npr domaci hamburger ili pizzu junkom , dok ja junk gledam samo kao cipseve, cokolade s malim udjelom kakaa, alkohol itd.. znaci bas prazne kalorije.. iako i cokolada ima svoju funkciju za mozak..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 12:19
eh šta bi ja dala da mogu reci da me ne privlaci ništa "izvan okvira" LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 13:19
Da pogotovo cokolada sa više od 70% udjela kakaovaca :) Nadam se Davore da hoce...a i znaš što prije da nadjem neki posao...pa da ja tu sebi mogu priuštiti kako hocu....ja sam se odrekao svega...kafica,robe izlazaka...ma ono sve što sam se mogao odreci da mogu si kupiti potrebne namirnice za rast....a valjda ce shvatiti jednom da i njihov sin nije bolesnik..zapravo otac tako kaže..da nisam bolesnik..ako se bavim time cime se bavim...jer on smatra da su to bolesni ljudi koji nemaju ništa pametnoga u životu :/

Hehe Slavonko ma daj ajde....ne znaci da je to pozitivno haha :)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 13:39
u trenutnoj situaciji, za mene je i više nego pozitivno.. 4mj bez junka...i to samovoljno..bez prisile.. haha.. dušu bi vragu prodala LOL 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 13:46
haha ma daj! Uopce mi ne predstavlja nikakvi problem ne znam možda sam takve naravi hihi..na baku on zna uzeti crveni luk i suhog kruha jesti haha....valjda sam na nju ..mislim nisam gurman ali ja se grozim na to :P
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 14:14
pa e..to ti i govorim... ne predstavlja ti problem... i ja bi tako LOL 


Edited by Slavonka23 - 09 Lipanj 2013 at 14:14
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 17:08
haha ma ici ce to polako :) ajde pa vidim da i ti radiš sve što i ja....nisam mislio da ti je problem :P mislio sam da sam jedini koji dinsta meso na vodi haha :)
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 17:40
Svaka ti cast, samo tako nastavi Clap
Inspiracija definitivno Smile
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 18:56
hvala ivice :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 79>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.