New Posts New Posts RSS Feed - Evo i mene:)))
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Evo i mene:)))

 Post Reply Post Reply Page  <1234 23>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 20:58
ma dajjj!!! Pojacaj to!! Imati ceš više snage za rad :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 13:33
bijeli caj
natašte 40 min orbitrek
obrok 1: od jucer mi ostala tortilja (nisam mogla pojesti dvije za veceru bilo mi previše) + zdjela rige

biti ce navecer trening:
CORE: 6 setova (3 seta each arm) 25sek rad/20sek odmor
      one arm plank
REST: 60 sek
EKSPLOZIVNI SET: 4 seta 15sek rad/15sek odmor
                 A1 alt lunge jumps
                 A2 clapping pushups

REST: 60sek

SNAGA: density 11 min B1 Db split dquat (8kg) x6
                      B2 Elevated pushups x6

REST: 120sek

FINISHER: 10 setova (5 each arm) 15sek rad/15 sek odmor
           Db one arm swing (8 kg)


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 16:13
Ovo je neki od extreme-a program?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 17:16
Je piše na pocetku, ali moram modificirati jer mi fali opreme:((
Zato si pišem da se ne pogubim
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 23:07
danas trebao biti odmor, ali vrag ne da mira.
odradjen kardio: 5 serija 30 sek rad/20 sek odmor
                  A1 mountin climber
                  A2 burpees
                  A3 jumping jacks
nakon toga 30 min orbitrek

i klopica
kava
D: bijeli kruh:) cca 200g + home made namaz od tune (filet tune ocijedjen od ulja+ malo kapule + žlica malomasnog vrhnja + malo malo majoneze) + 2 fete sira dimsi + 2 krastavca
Mo: 2 kiwija + 100g malina + 2 žlice lanenih + 30g whey + 2dcl jogurta 0.9mm smiksano u shake
Mo: 10-ak badema + 2 dcl jogurta 0.9mm + 50g trešanja
V: home made burek s mesom (kupljene kore + junetina mljevena + luk + minimalno ulja, kore namazane više s mlijekom)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 00:33
Scarpetta, svidja mi se tvoj pristup prehrani Wink

Tako i ja nekako radim....3-4 malo veca obroka, sa malim guštima u nekima ili cak i  svakom od njih Smile I ja sam nekako pocela shvacat da što se manje opterecujem sitnicama kod te prehrane, to bolje ide. U biti, kad si makneš tu blokadu iz glave i vidiš samo cilj ispred sebe nekako tijelo prirodno traži to što mu treba. Kod opterecivanja...samo dobijemo još više opterecivanja...i više razloga za to.

Pogotovo zato što, kad vucemo energiju iz hrane, dobijemo predobar poticaj za trening, a mislim da je to bit - da se energija potroši. Ne kažem da je nebitno što se jede, nije svejedno ali ne treba baš ni pimplat previše, zamarat se i stresirat. Recimo meni je nekad bilo nezamislivo za dorucak pojest bijeli kruh...ako bi mi ponestalo moga...panika LOL ...sad mi je to smiješno....pojedi, potroši i vozi dalje. Cak ga sad i cešce znam ubacit umjesto integralnog, kad mi dodje gušt...pogotovo uz neka vlakna, odnosno povrce.

Zapravo je najbitnije da smo svjesni koliko necega unosimo u sebe...i koliko nam to otprilike energije donosi. A vidim da je to kod tebe tako. Zapravo, ciniš mi se dosta opuštena...lajk it Smile

S tim da mi se cini da bi se ipak moglo malo proteina dodat...u nekim primjerima ih malo zanemariš. To je recimo dio na kojeg ja dosta pazim, iako mi nije sve perfect. Možda bi ti to i malo više povrca poguralo daljnji napredak.

Trening ti nije naporan, našla si se u tome? Misliš da ti je dovoljno to što radiš za ono što želiš?






Edited by Gym_girl - 16 Lipanj 2013 at 00:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 14:58
Hvala gymka
Obzirom da sam se ozbiljno zapustila (bila nekad sportašica 10 god vrlo ozbiljnog bavljenja sportom) krenula sam na pocetku vrlo rigorozno s prehranom, brojanje svega i svacega i napravljen plan i sve kako ide. Po prirodi sam inace takva da idem iz jedne krajnosti u drugu (ili vježbam 100% ili ništa ali baš ništa, ili ucim ili ne ako ne misliš na ispitu dobit 100% tocnih onda niti neideš).

Ali nakon par mjeseci rigoroznog pridržavanja prehrani i planu shvatila sam da se samo mucim, da sam živcana ko pas i još k tome nisam izgubila ni približno planiranih kg (naravno vježbala sam uz to). Onda sam se sama sa sobom dogovrila da to tako ne ide i da se to može i opuštenije, nastavila sam sa zdravijim namirnicama, bez racunanja bilo kakvog i ako mi je gušt pojedem kao jucer sendvic s bijelim kruhom i to me uopce ne sekira. Kada sam krenula s takvim opuštenim pristupom kilogrami su sami od sebe krenuli dole super:)

Proteini? Sada si me malo zabrinula jer sam mislila ih imam dovoljno. Trudim se paziti da ih bude što više. Ali cu ipak trebat malo izracunati barem njih. Hvala na informaciji, moram malo to popraviti.

Što se tice vježbanja, ja sam se zbilja našla u extremeovom nacinu treniranja jako mi to odgovara. Probala sam svašta vježbati nisam natukla te silne kg u par mjeseci. To je bio dugotrajni proces debljanja, vježbanja mršavljenja pa opet debljanja i tako u krug....
Zašto u krug jer mi je vecina toga što sam vježbala brzo dosadila, na pocetku bude super ja zbilja volim trenirati ali mi postane dosadno i nezanimljivo vrlo brzo.
E sad za to postoji vjerovatno više razloga, vecinom sam radila u teretanama (nikakve grupne treninge jer mi je to grozno i to nije nikako za mene) radila bi programe što bi mi složili "treneri" u teretani medjutim to bi sve bilo dobro na pocetku, a kasnije dosadno za poludit. Osim toga slože ti program u 5 min svaki put isponova moraš naglasiti da to što si žena NE znaci da moj program treba izgledati 45 minsteper, one vražje sprave za aduktore i abduktore to besvjesti i ne znam još tri vježbice za guzicu nedaj bože deadlift.
Onda dok objasniš da i ti bench, utege i deadlift i sl onda postaneš cudna muškobanjasta ženska koja tu nešto pametuje, može fino hopsat po steperu.
Nije sve baš tako crno, ali na kraju se svodilo na to da mi u teretani bude neugodno jer dižem utege koje damice niti ne gledaju. A ono kada ti je neugodno i još nakon nekog vremen postane dosadno.... prestaneš ici.

Dijelom i moja greška jer da mogla sam i sama nauciti nešto o treningu i slaganju programa (premda mi se iskreno cinilo da od nekih ,koji su mi slagali programe ja više znam) ali mene to zbilja toliko ne zanima i imam više nego dovoljno za uciti tako da mi se to jednostavo neda. Želim trenirati, uživam u tome, dobro se osjecam i to je to, nemam potrebu znati sve o fiziologiji, periodizacije treninga i slicnom...

Tako da ovi extremeovi programi su ko stvoreni za mene, ni sama ne mogu vjerovati da vec godinu dana bez prestanka treniram po više manje istoj shemi, da mi je i dalje jednako zanimljivo ko prvi dan i da jedva cekam novi trening;))
Kombiniram programe tako da si svako toliko nešto otežam i to mi bude super.
A moram priznati da imam i odlicne rezultate, tj ja sam zbilja zadovoljna svojim tijelom sada što je dobar osjecaj. Do sada niti jednim nacinom treniranja nisam uspjela ovako oblikovati tijelo, to je ono što me veseli.

Da programi nisu jednostavni zbilja bude teško, ali ja sam zbilja ko konj mogu jako puno i moram se ubiti od treninga jer inace nikakve koristi.
Polako napredujem i mogu neke vježbe koje sam mislila da nikada necu moci, cak sam imala i cijelu teoriju o anatomskim i fiziološkim nedostacima zbog kojih to necu moci, ali sada ih mogu;))) to me jako jako veseli i gura napred.
Back to Top
zadranka23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zadranka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 16:15
To je to što se traži..zašto ljudi imaju potrebu ici u krajnost što najcešce rezultira odustajanjem kad mogu biti fit for life

Ovo je pravi pristup i drago mi je što sve više ljudi to prepoznaje!

Inace, citam forum svaki dan, ali nemam potrebu nešto pisati jer vidim da je jako puno onih koji žele instant rezultate, a to mi se ne svidja. Takvi kao da ne shvacaju što je zapravo fitness, da to nije malo vježbanja i to je to vec da to treba biti životni stil svake osobe koja želi biti zdrava u svakom pogledu.

I svaka cast Gym_girl, njene postove najradije citam jer kao da sam ih i sama pisala. Drago mi je da si shvatila kako se može puno postici i uz opušteniji pristup.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 16:26
hvala zadranka:))
ma nije meni cilj nikada bio neki instant proizvod na brzinu doci do nekih rezultata i onda prestat. Cilj je uvijek bio baviti se sportom u tome uživati i biti fit.

Ali kao što sam prije napisala po prirodi sam takva da sve što radim je 100% da ili 100% ne, u poslu i u svemu tako da je to svakodnevna borba sa sobom i perfekcionizmom neke vrste.

Svaki put kada bi prestala vježbati (izmedju ostalog zbog gore navedenih razloga i jednostavno dosadnih ne poticajnih programa) u biti je uletio i neki posao ili ispit ili nešto što se moralo raditi oper 100%, a ne možeš sve odjedanput napraviti savršeno;)))

ali dobro sada sam napokon našla neki balans. Redovito vježbam i u isto vrijeme odradjujem posao koji obožavam bez da idem u krajnosti:))
možda nekad malo zastranim s radom, ali me muž izbavi
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 19:34
danas je dan odmora od treninga.

jelovnik:
D: 50g zobenih + 200g svježeg sira + 1kiwi + 20g brusnica + cimet + 1dcl jogurta 0.9 m.m.
kava
Mo: 300g trešanja uz to 30g whey +voda
Mo: 2dcl jogurta 0.9 m.m.+ 10 badema
V: plavcici oko 200g na žaru + blitva
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 10:00

Super Scarpetta, to je to u biti, našla si svoj pristup i opušteno piciš dalje Thumbs Up

Extreme je napravio odlican posao što se tih treninga tice i iako se nece svatko naci u takvom nacinu treninga, vecina hoce i vecina ce i postici rezultate kao i ti ako dovoljno uloži u to. Zato mi je i drago da postoji nešto tako da takvi kao ti, kojima se neda uciti i istraživati, imaju sve na jednom mjestu.

Slažem se s tobom za teretane i trenere - vec smo iver i ja raspravljali o tom problemu i meni je zbilja žao da je tako. Jer upravo radi tih stvari teretane gube reputaciju koju bi mogle imati da se tamo netko potrudi oko ljudi. Cast iznimkama. Ja sam vec godinama u svom gymu, svi smo ekipa, ucim sama dosta i zbilja volim to dizanje pa je to neki drugi svijet ali kad se zamislim da sad sama moram krenuti, ispocetka, bez imalo iskustva i znanja - ne bi baš bila sretna s onim što mi se nudi, i možda bih i sama odustala. Zbog svega toga ljudi odustaju i bacaju se na razno razne programe - što je razumljivo jer barem tako imaju vodstvo, i rezultate - ne zbog takvih treninga, nego zbog toga što se radi ciljano, smišljeno i jer su potaknuti da rade, ljudi znaju što i kako, kojim tempom...nema predugih pauza, sjedenja po spravama, pricanja na mob....a svega toga nebi bilo ni u teretani da tamo rade ljudi koji bi od srca radili svoj posao.

Nadam se da ce moja vizija jednog dana dobit svoj oblik pa da popravimo to stanje Smile


U svakom slucaju, vidim da si baš onako lijepo opuštena i da znaš što radiš. Napravila si ogroman posao, skoro 20 kg! Clap I sad, s obzirom da održavaš tu težinu, možeš si dopustiti takav malo opušteniji pristup. Teško je ljudima dati generalan savjet - nekima to opuštanje jednostavno nece dati prave rezultate, nekima treba kontrola - pogotovo na pocetku, a nekima ta kontrola nikad ne prestaje. Tu sad dolazi na red taj individualni pristup.....jer ipak energija je energija i kod previše opuštenog pristupa možda nece biti tako lako i uspješno skinut pocetne kg-e, sve ovisi od osobe do osobe, pocetnog stanja, osjetljivosti na pojedine namirnice, apetita.....bla, bla...

Tu se nadovezujem i na zadranku, (btw, thanx Wink, drago mi je kad se netko nadje u mojim postovima). Krajnost ne, krajnosti najcešce i donose probleme. Mada opet - postoje ljudi koji stvarno moraju krenuti sa malo jacim režimom, ako uopce misle krenuti. Dakle opet je tu sad ono famozno - ovisi Big smile Kužim što hoceš reci i u principu se i sama slažem s tim...vecini bi uvijek preporucila da si prvo zapisuju što jedu, nadju održavanje, malo spuste kcal ne dirajuci se puno u omjere nutrijenata...dakle ono, korak po korak, navika po navika....ali s nekima bi trebalo malo žešce krenuti isprva pa onda se lagano kretati prema dalje...dok ne dodjemo do održavanja. Isto tako, što cemo s onima koji u kratkom roku zbog nekog osobnog razloga moraju postici neku formu? I tu postoje principi, i kakvi god da bili neke baš ti pristupi, naizgled krajnosti, dovedu do pravih rezultata na vrijeme i samo uvedu u novi nacin života. Nekad kratica može bit baš ono što treba ;)  I btw. baš to je onaj pristup koji fali po teretanama...neovisno kakav je ko, svi dobiju isti program, istu shemu.....naravno da ljudi odustaju.

I da zadranko, jel mi Ugljan još na mjestu? Big smile Heart

Scarpetta, da se malo vratim na tebe i tvoj perfekcionizam Smile Vjeruj mi....otpusti kocnicu...jer dok ju stišceš....a znaš vec Big smile Nema perfekcionizma, to je samo nepotreban pritisak i dok se time opterecuješ stalno ce se pojavljivat nešto što ce ti povecavat taj pritisak i povecavat tu potrebu za savršenošcu...ne vrijedi, vidi kako je dan lijep Big smile Ali dobro, vidim i da si sama to shvatila - balans Wink Ah ti naši muževi i decki, šta bi bez njih Heart


Što se proteina tice - negdje mi se cini da je malo, negdje dovoljno....ali u principu si tu negdje u prosjeku, možda još kojih 20-30ak g nebi škodilo. Zapravo, sve ovisi o tome kako se ti osjecaš, kako napreduješ i sve to, a vidim da je to na mjestu. Dokle god je to na mjestu, nemoj ništa mijenjat, samo treniraj i uživaj ;)







Edited by Gym_girl - 17 Lipanj 2013 at 11:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 15:58
Hvala ti puno gymka od tebe ovo zbilja puno znaci

da prije sam zaboravila napisati i ja se slažem sa zadrankom i zbilja najradije citam postove od tebe Gym_girl i moram tu dodati ivera, svaka vam cast jer se iz vaših postova zbilja može jako puno nauciti.
Citala sam i vašu raspravu o teretanama i vec sam ti nekada ranije napisala da javiš cim tvoja vizija dobije oblik ja cu vrlo rado biti clan neke takve teretane:)) joooj moglo bi se onda još svašta novo vježbati, dizati vece težine i opet se igrati s vlastitim granicama.... to su sve odlicne stvari koje bi me svakako veselile.

U potpunosti se slažem da je bitan individualni pristup jer bez toga ništa. Svi smo mi jako razliciti i ne možeš prekopirati neciji režim i ocekivati iste rezultate to bi svi trebalo biti jasno.

lipi pozdrav
ja cu i dalje pokušavati redovito stavljati treninge i jelovnike to mi trenutno olakšava....

Back to Top
zadranka23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zadranka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 20:04
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


I da zadranko, jel mi Ugljan još na mjestu? Big smile Heart


Naravno, taman je fino ugrijalo, ceka turiste spreman ko uvijek

Vezano za krajnosti..Slažem se da ponekad jedino one donose rezultate, ali dugorocno to nije rješenje..Cesto vidjam baš te krajnosti..ili se jede svašta ili pretežno proteini tj. posni sir, a to ne vodi nicemu. Žalosno je što ljudi ne gledaju širu sliku i više ne citaju i uce vec što se precesto zadržavaju na jednoj stvari koju su culi (tipa UH su loši, treba jesti P za smršati) i slijepo je slijede. Po meni je cilj fitnessa baš suprotno- isprobati svašta i naci sebi ono što nam najbolje odgovora (tip treninga, nacin prehrane, itd.) kako bi najbolje funkcionirali na svim životnim razinama. Malo filozofiram, ali pokušavam docarati na koji nacin ja razmišljam jer smatram da se tako razvijam ne samo fizicki vec mentalno što je na kraju krajeva i puno važnije, ili bi trebalo biti, a možda još ljudi ne shvacaju to pa nije vecini..

Edited by zadranka23 - 17 Lipanj 2013 at 20:08
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 20:12
odradjen trening, bogami danas je bilo pakleno vruce:))u stanu kompletno okrenutom na jugu imam i sauna efekt:))
CORE: 6 setova (3 each arm) 25sek rad/15 sek odmor
      one arm plank
REST: 60 sek
EKSPLOZIVNI SET: 4 superseta 15 rad/15 odmor
                 A1 Alt lunge jumps
                 A2 Clapping pushups
REST: 60 sec
SNAGA: 11 min baz odmora
       B1 one legged romanian deadlift x6 each leg
       B2 bent over row x 6
REST: 120 sec
FINISHER 10 setova 15 sec rad/15 sec odmor
          High skip

Nakon toga orbitrek 30 minuta

Klopica, danas stalno gladna jedem ko PAC-MAN
zeleni caj
D: 50g zobenih + 230g svježeg sira + 10g brusnica + 1 manja banana (cca80g)+ 1 dcl mlijeka 1.8 m.m.
kava
R: filet tune 120g + 2 pomidora + feta integralnog kruha
Mo: 200g svježeg sira + 200g trešanja
trening
PWM 30g whey + banana
V: home made punjena vješalica:)(svinjsko meso cca 200-250g punjeno s fetom topivog sira, fetom šunke i krastavcem)+ mladi krompir + zdjela rige i matovilca

nadam se da ce mett biti zadovoljniji s ovim:)), i gymka s proteinima:))
istina bog masti ima previše ali jednom se živi, potrošit cemo to
     
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 20:18
Originally posted by zadranka23 zadranka23 wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


I da zadranko, jel mi Ugljan još na mjestu? Big smile Heart


Naravno, taman je fino ugrijalo, ceka turiste spreman ko uvijek

Vezano za krajnosti..Slažem se da ponekad jedino one donose rezultate, ali dugorocno to nije rješenje..Cesto vidjam baš te krajnosti..ili se jede svašta ili pretežno proteini tj. posni sir, a to ne vodi nicemu. Žalosno je što ljudi ne gledaju širu sliku i više ne citaju i uce vec što se precesto zadržavaju na jednoj stvari koju su culi (tipa UH su loši, treba jesti P za smršati) i slijepo je slijede. Po meni je cilj fitnessa baš suprotno- isprobati svašta i naci sebi ono što nam najbolje odgovora (tip treninga, nacin prehrane, itd.) kako bi najbolje funkcionirali na svim životnim razinama. Malo filozofiram, ali pokušavam docarati na koji nacin ja razmišljam jer smatram da se tako razvijam ne samo fizicki vec mentalno što je na kraju krajeva i puno važnije, ili bi trebalo biti, a možda još ljudi ne shvacaju to pa nije vecini..


Slažem se u potpunosti
ima tu puno onih koji od kompletnog ne kretanja i prehrane koja nije baš najbolja (blago receno), od sutra krenu 7x tjedno intenzivno vježbat jesti samo posni sir i namirnice koje su "approved" i nakon vrlo malo vremena naravno da puknu.
To je ono što je gymka govorila ranije individualni pristup i mijenjanje navika malo po malo, jedna po jedna navika s vremenom pocnu biti normalne:)) to je proces koji ide polako i bilo bi super da po putu guštaš i da te to veseli jer inace nikakve koristi od svega
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 19:47
Scarpetta jelovnik je njam!
Ovaj tvoj dorucak me jako privlaci - jel te zobene ostaviš malo da odstoje u siru/mlijeku ili samo smiksaš sve skupa i jedeš odmah?
Pitam jer nisam do sad jela zobene nikako osim kuhane na vodi
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 23>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.