New Posts New Posts RSS Feed - D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 10>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 12:41
Ja bih mijenjala gotovo sve Tongue


Ti si na visoki dan, ukoliko ti je tdee oko 2000 kcal (je li?), 300 kcal u minusu....a to ne biš trebala biti. Ovo je brdo proteina na dnevnoj bazi, nedovoljno uh-a na punjenju (istovremeno premala razlika u danima) i sve skupa ne znam baš koliko dobro na duže staze...not really, ni za rezultate, ni za metabolizam, ni za psihu generalno.

Otkud ti ove brojke, si to slagala sama ili?

Kakve su ti ono mjere - kilaža, visina?


p.s. nakon DOBROG treninga nikad nije kasno za uh-e :)




Edited by Gym_girl - 07 Sijecanj 2014 at 12:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 12:57
Sama sam slagala da :D

Na definiciji sam zato sam oduzela 20% od ukupnog broja kcal.

162cm  -  53 kg
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 18:27
1. nemora ici tako kako si navela, moj savjet da visoko Uh stavis na dane treninga kod skupina koje ti zaostaju ili na dane žešcih treninga
2. ovo za uh navece se skroz slazem s Gymkom, ja bas pripremam štrukle
ja ne bi na dane visokih UH isla ispod 200g, tj isla bi na 220-250g, kcal taj dan bi drzala na odrzavanju ili +100 od odrzavanja. I da, proteini su ti dosta visoko, ja bi radije isla prema smanjenju proteina, povecanju masti i UH
3. a što se tice meduobroka..a sta da ti kazem, ja ih nisam imala, sve su mi bili oboci i bazirali su se uglavnom ili na piletini ili na wheyu
cookies are for pussies
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 18:55
Hvala avangarde!
Zato sam i stavila da me ispravite. Thumbs Up

Znaci u dane punjenja, UH stavim na 200-250g, a proteine spustim tako da kalorijski budem isto kao do sada, u kalorijskom deficitu (ako idem na defku)?

Dani umjerenog i niskog unosa UH isto da mijenjam ili da ostane kako je?

Proteine sam stavila visoko da istovremeno gradim mišice i topim onaj višak.
Evo ovo je clanak po kojem sam si slagala te brojcice:
http://www.vjezbaj.com/blog/cikliranje-ugljikohidratima/

Kaže 3.5g P po kg, a 2.75g UH po kg u danima umjerenod unosa UH. U dana niskog unosa oduzmeš 25%, a u dane punjenja dodaš 25%.
I tako sam si posložila te brojkice Tongue

Ovo je dosta novo za mene, ako imate koji savjet rado cu ga usvojiti Heart
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 19:02
ma puno je 3,5 g P po kilogramu, još si i žensko koliko imas godina i kakvi su treninzi?
cookies are for pussies
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:05
3x tjedno full body workout 

32g (uskoro33), 162 cm, 53 kg.

Sutra mi dolazi kaliper pa cu otprilike znati koliko je BF.

Znaci treba mi prehrana da i dalje dobivam mišice, a salo s pojedinih podrucja na tijelu nikako dole, i to definitivno želim skinut!!

Kad uz vašu pomoc dokoncam koliko je za mene najbolkje P, M, UH i kcal......lako cu si po tome složiti jelovnik.

Prošlo proljece (kada sam bila ovdne na natjecanju transformacije 2013) isto sam tocno vagala kcal...tako da sam tu dosta uhodana i nije mi problem. Samo tada nisam ciklirala s Uh, a mislim da je to pun pogodak za mene :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:20
ja bi umjerene dane ostavila na 150 UH (1500-1600kcal), masti bi taj dan drzala oko 50-60g i ostalo proteine. Kod niskog dana mozes isto ostaviti od 115 g (1500-1600kcal) UH kako si navela, ja bi i tu takoder digla masti, a smanjila proteine. E, a u dan punjenja bi isla na 250 g UH (1900-2000kcal), i masti taj dan drzala nize, oko 30ak g, ostatak proteini.
Gle, proteini kao i svi ostali nutrijenti ako ih uzimas vise nego trebas mogu otici u masti, zato..
cookies are for pussies
Back to Top
Garfield-ca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 218
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garfield-ca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:40
Da,tako se i sa mnom dogodilo šta se tice proteina..malo pretjerala..;-)
I say no...
fat must to go...
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:43
Hvala avangarde!!!

Posložiti cu meni kako si napisala!

Još jedna stvar, je li ovo ok:
Pon: nisko UH
Uto: visokoUh
Sri:nisko UH
Cet: visokoUh
Pet: umjereno Uh
Sub: nisko UH
Ned: visoko Uh

Treniram: uto, cet obavezno i treci dan je petak ili nedjelja
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:47
ja bih isla samo 2 dana visoko ( 2 treninga), 2 dana umjereno (3. trening i jedan dan kad ne treniras, eventualno kardio) i ostalo nisko
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:48
Originally posted by Garfield-ca Garfield-ca wrote:

Da,tako se i sa mnom dogodilo šta se tice proteina..malo pretjerala..;-)

a dosta ljudi pocne misliti, aha proteini su dobri za misice, navali narode, pa stuku po kilu mesa na dan kad ono odeeee tamo di ne treba
cookies are for pussies
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 21:01
Ma krivo sam napisala :p

Znaci sve isto, osim nedjelja umjereno!

Ok hvala puno
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 21:08
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Ma krivo sam napisala :p

Znaci sve isto, osim nedjelja umjereno!

Ok hvala puno

za 2-3 tj javi rezultate. Mozes i tempirati UH ujutro i oko treninga samo ako te bas pate ti ugljici navece (ali ne bi trebali, ali razumijem ) i ako sam dobro skuzila ti si u svakom obroku rasporedila da jedes istu gramazu UH, P i M?

Edited by avangarde - 07 Sijecanj 2014 at 21:08
cookies are for pussies
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 17:52
Sorry nisam bila cijeli dan online.

Posložila sam ovako:

BMR: 1304     TDEE: 2021

Nisko UH:  Umjereno UH Visoko UH
Uh - 115g Uh - 150g Uh - 150g
P - 150g P - 150g P  - 150g
M - 45g M - 50g M- 35g
Kcal - 1465 Kcal - 1650 Kcal - 1915

Pet obroka na dan, Proteine podjednako u svih pet obroka, masti u 3 obroka, Uh u dorucku (50%) i rucku, te iza treninga (ako ga imam taj dan ako ne onda ostatak UH u rucku).

Jel to ok?



Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 18:26
ja sam slicno radila s tim da sam na niske dane isla na 50-70 g UH, a masti pojacala dosta, ali moze i ovako pa ces onda smanjivat ako zatreba i ovo kod Visoko UH mislis 250 jel tako
cookies are for pussies
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 18:32
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ja sam slicno radila s tim da sam na niske dane isla na 50-70 g UH, a masti pojacala dosta, ali moze i ovako pa ces onda smanjivat ako zatreba i ovo kod Visoko UH mislis 250 jel tako

Da,da, vioko....250g Uh Tongue

Zasad ovako, a kasnije sam mislila spuštat UH. To trebam svaka 3-4 tjedna jel tako?

Spuštam sve dana ili samo niske ili niske i umjerene Embarrassed

Hvala puuno i oprosti na gnjavaži!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.