New Posts New Posts RSS Feed - D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2013 at 15:28
ja si mogu namjestiti uglavnom da mi pada na 4. dan trening. Al ako ne možeš nece se ništa desiti strašno ako produžiš low. Iako u biti ako vidiš nije low 0 Uh, vec izmedju 100 i 150g. Zato ja imam low/medium/high jer sam odlucila da cu u off ici bez ugljica. Pa bitno je da se vide, nije bitno kad ovo s mješanjem p,m,uh..Ima milijun nacina, neki rade ovako, neki onako. Ja se pak drzim bez masti prije i poslije treninga, ostala 4 obroka sve (p+m ili p+m+uh ovisno o danu). Jednostavno moras probat na sebi pa vidjeti. U svakom slucaju, povecaj UH na dane kad treniras bar na 150g, i na high dane idi minimum 200g.
sretno i javi   
cookies are for pussies
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2013 at 15:31
Ok, hvala na trudu i objašnjenju.
Šaljem slike kad se bude vidjela cijela 6. Wink
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2013 at 15:43
dogovoreno ja sam pala na 17% sa 20& u 3 tjedna pa sam onda na moru bila na održavanju i sad krecem u pohod na još 3%- 4% dolje pa bi se stacionirala na tome
sretno!
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2013 at 18:34
uh,u 3 p.m.


you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 08:46
pozdrav...imam jedno pitanje..primjenjujem carb cycling vec par tjedana i imam super rezultate,ali sam primjetila da kada 3 dana zaredom jedem 0 UH (ili manje od 10g UH) pa 4.dan oko 200 UH nemam tako dobre rezultate kao kad jedem 3 dana oko 50-100 g UH pa 4.dan oko 200-220 g UH..Mislila sam ako ta 3 dana totalno izbacim UH da ce rezultati biti još bolji, ali su mi bolji kada ipak unosim odredenu kolicinu UH, a da ne pricam da se osjecam puno bolje i življe,onako mi se cini da sve stane...Da probam možda samo jedan od ta 3 dana jesti 0 UH, a ova druga 2 dana više?hvala na odg :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 10:23
e sad..ti treniraš u low dane? neznam zašto si držala UH tako nisko ukoliko treniraš ta 3 dana. Ako se trenira na low danima onda bi se UH trebali kretati od 100-150g kako bi imala energije za odraditi trening. U orginalu cikliranje i je tako, dakle neide se ni jedan dan na 0 UH, odnosno postoje samo low dani (100-150g za tebe) i high dani (200-250g za tebe). Mozda te zbunilo to sto ja imam dane s 0 UH, ali ih ja primjenjujem samo u dane ne treniranja, znaci za vikend 2 dana.
Ugljikohidrati su potrebni za oporavak, a narucito ako vjezbas ih ne bi trebala izostavljati preporucam ti 3 dana na barem 100g, 120g i 4 dan 220g
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 11:54
hej, hvala na odgovoru...pa mislila sam pošto ne treniram intenzivno i cesto mi se dogodi da zbog posla prode i nekoliko dana bez treninga, da cu popravit to time što smanjim UH :) koliko UH bi mi preporucila na dane bez ikakvog treninga? i jel 3 dana s tako malo UH usporavaju metabolizam?
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 12:08
:D da te još nešto pitam..što radiš kad osjetiš stagnaciju? citala sam po netu da neki preporucuju 3 high ili 3 low (sa 0 UH) dana uzastopno? i jel imaš iskustva s "cheat meal" ili "cheat danom"?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 15:42
coco, sama kažeš da imaš dobre rezultate sa pristupom slicnim ovom što ti je avangarde predložila - zašto se onda uopce premišljaš? Smile Drugo ako stagniraš....ali ako ti i ovako ide, sa tih cca 100g Uh-a na low dane, ne znam zašto biš to mijenjala. Možeš se jedino poigrati sa vecim deficitom ili suprotno tome - nekim refeedom, pauzom od deficita - možda ti je baš to potrebno, možda bi neko snižavanje kcal napravilo još veci sh*t. Kad duže jedeš malo UH-a, dolazi do zbrke u metabolizmu pa je potrebno malo promrdati hormone i ostalo.


Koliko dugo jedeš ovako i koji su ti ciljevi uopce?

Trenutna i ciljana težina/BF?

 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 16:02
Originally posted by coco-girl coco-girl wrote:

hej, hvala na odgovoru...pa mislila sam pošto ne treniram intenzivno i cesto mi se dogodi da zbog posla prodje i nekoliko dana bez treninga, da cu popravit to time što smanjim UH :) koliko UH bi mi preporucila na dane bez ikakvog treninga? i jel 3 dana s tako malo UH usporavaju metabolizam?

ovo što ti Gymka kaze, ako ti pali tako da kad ne treniras jedes 100g onda se drzi toga. Ja na dan netreniranja jedem cca 60g i uvijek se nakon vikenda (2 uzastopna dana na 60g) napunim posteno sa nekih 250g. Što se tice cheat meala njega uvijek jedem (najcesce si priustim neku cokoladicu ili kolac) dan kad se punim ali sve u okviru kcal za taj dan odnosno tad sam na kcal za odrzavanje. No, kazem, meni ovako pali, a ti ako vidis da ti ovo odgovara onda pici po tome. Jer tvoji i moji treninzi kao i ostali faktori vjerovatno nisu isti
cookies are for pussies
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 14:13
hej cure :) ma sada kada gledam vidim da mi UH tijekom low dana nikad nisu prelazili 50g, a tijekom high dana 200g...i tako je išlo dobro, ali kad sam spustila UH na manje od 10g na low dane, onda mi se dogodio zastoj (a vjerojatno i zbog toga što mi tada ukupan unos kcal nije prelazio 1000).. što mislite da trebam sada?da napravim pauzu koji dan (to se opet bojim jer nemam pojma šta da više jedem na neke "free" dane, navikla sam se na ovaj režim pa me strah da ne zbrljam), pa da onda nastavim ali da ne režem toliko kcal jer je ocito u tome bio problem..što mislite koja je donja granica kcal ispod koje se ne bi smjelo ici,tj. po kojoj formuli ste vi sebi izracunale (ima ih razlicitih po netu tako da razlika bude i do 500 kcal) jel pijete vi kavu s mlijekom? ja se toga ne mogu odreci nikako,ali gledam da mi unos tog mlijeka iz kave ne prelazi 100g dnevno..jel to ok? @Avangarde, jesi primjetila da ti "cheat meal" utjece na rezultate, tj. na liniju? I da, pitanje za obje - jel vam se dogodi da nekad zbrljate i ako da, kako popravljate štetu :))))) @Gymka, možeš li mi, molim te objasnit ovo što si mi preporucila?jel misliš da svaki dan imam drugaciji unos kcal (tipa jedan dan 1000, drugi dan 2000?)jedem ovako vec nešto više od mjesec dana, zbrljala sam koji put na high dane s previše voca i nekim keksima :) ali u okviru kcal za taj dan pa valjda nije strašno..trebala bi još nekih 5 kg izgubit da imam 54 (na 168 cm) tad si najbolje izgledam..i nemam ciljeve tipa nabijanja mišicne mase, tako da ne provodim puno vremena u teretani, više tu i tamo za svoju dušu..idem na fitness 2x tjedno i vježbam doma tipa tracy anderson, vozim bicikl,role,šetam itd. sorry zbog toliko pitanja :))) pozz
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 16:35
Ajmo ovako za pocetak, možeš li nam dati primjer dana od 50g ,od 200g i primjer ovog najnižeg, od 10 g Uh? Da ne lovimo u mutnom s tim brojkama jer je pitanje koliko su tocne, a i što se dešava s ostalim nutrijentima Wink

Po ovome što si napisala vec se može naslutit da si sveukupno jela premalo i da je moguce da trokiraš zbog toga. Ali bi svejedno voljela vidjeti primjere.

Što se donje granice tice, odredjeno je 1200 za žene i 1800 za muškarce, zato što je to uglavnom neki minimum u koji bi se mogle smjestit vrijednosti bazalnog metabolizma, a i sa manje hrane je teško dobit sve nutrijente koji nam trebaju da bi optimalno funkcionirali. Inace, kod svakog izracunavanja deficita pazi da se ne vodiš nekim opcim preporukama - izracunavaj u odnosu na sebe, smanjujuci 10-20% od svog održavanja za pocetak. Svi ti generalni savjeti - 500/1000 kcal manje, nekome ce savršeno poslužit, dok ce nekog drugog odvest u preveliki minus u odnosu na održavanje.

Ja kavu pijem samu, bez mlijeka i šecera, i uglavnom prije treninga. Anyway, mislim da možeš i s tim puno toga napravit, ako se ne možeš odreci (a možeš samo neceš Wink) samo da generalno sve bude dobro složeno.

A ovo pitanje me dobro nasmijalo - dal mi se dogodi da nekad zbrljam LOL Cuj, malo si zakasnila Big smile Po tvom ja ne da brljam nego sam Shocked, srušila biš se LOL, ali ja to cak ni ne nazivam brljanje - meni je to uživanje u životu. Ja imam drukciju filozofiju, drukciji trening i pomalo drukcije ciljeve. Samo ti mogu reci da aposlutno sve možeš jest, povremeno, u kontroliranim kolicinama ako baš hoceš, uz kvalitetnu prehranu vecinu vremena i uz dobre treninge (jbg-a, tracy mi ne ulazi u tu pricu, tako da... :)) Štetu popraviš u par dana, pogotovo sa ovim što ti jedeš.

...a ona brlja sa vocem  i keksima....auh......Tongue


Pazi, ti možeš odredit i ukupni tjedni unos pa varirat po danima ako ti je tako lakše. Ali prije svega, treba vidjet kako to izgleda na papiru...monitoru Big smile, pa onda vidjet di su rupe i mogucnosti...po meni, tebi sad treba malo kvalitetne pauze i malo rješavanja tih nerazumnih strahova Wink







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 17:47
hej Gymka..svida mi se tvoj pristup tome svemu, citala sam i tvoje postove o tome i zaista je to jedini pravi nacin, sve ostalo je mucenje..ovako uživaš u životu i ideš prema onome što želiš :) btw, koliko dugo ti je trebalo da dodeš od one tvoje prve slike s maturalca do one 2?i da, svaka cast, super izgledaš! ...mene te formule za izracunavanje bune tako da iskreno ni ne znam koliko mi je potrebno za održavanje...s jednom mi ispadne 1800, s drugom 2500 itd :) ...da ti sad ne pišem cijeli jelovnik i koliko grama ovoga i onoga (jer svaki dan mi je drugaciji) probat cu ti to nekako jednostavnije.. ovaj dan s 10g UH jedem ugl piletinu, tunu s maslinovim uljem, bjelanjke..sve ciste proteine + masti i to sve skupa je iznosilo oko 900-1000 kcal..na ove dane s 50g UH, isto to + jogurt,zrnati,posni,gljive,povrce (ugl salata,rajcice,krastavci,tikvice,patlidžan..), mlijeko..sve skupa oko 1000-1200 kcal, a na ove dane s 200g UH uglavnom zobene (s dosta mlijeka-znam da ne valja :P),integralnu rižu, voce i to sve skupa je bilo oko 1500 kcal..to ti tako otprilike izgleda :D Još da te pitam kakav ti imaš stav vezan uz mlijecne proizvode i voce?jel ih jedeš i kada,u koji dio dana itd. I kakav bi mi trening preporucila, koliko puta tjedno - znaci cilj treninga je održati tijelo cvrstim i vitkim,obline mogu ostati haha :P ne stvaranje mišicne mase i onih pravih vidljivih mišica, prelijena sam za to :))) e da..i što se tice brljanja..bilo je to dosta keksa ;))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 19:47
Smile Ma gle, nema jedinog pravog nacina i svatko ima svoju definiciju mucenja i  uživanja u životu Smile Ja sam totalno svjesna da postoje ljudi kojima apsolutno ništa ne fali - uživaju da im je svaki obrok clean. I to je ok. Zašto bih njima naturavala svoje? Opet, ima i onih koji rade tako i govore da uživaju ali zavaravaju sami sebe i pate. Ja sam bila jedna od tih i tada nisam vjerovala onima koji su mi to govorili :) Tek sam sada na svome, sort of - jedem sve ali opet pazim, i to tako mora biti. Naravno da nikad necu moci jesti aposlutno sve što želim, kada želim i u kojim kolicinama želim (tu sam žrtvu sama izabrala ako želim izgledat dobro i osjecat se dobro) - ali sam se stvarno na sebi uvjerila da je povremeni izletic u nešto "zabranjeno" sasvim dobro, cak i neophodno nekad - i psihološki i fiziološki.

Opet, moraš biti svjesna da je kod mene situacija malo drukcija, pogotovo sada - ja nabijam kile Wink i moji treninzi se sad uglavnom vrte oko toga kako dignuti više i bolje Smile tako da sasvim drukcije gledam na sve to kod sebe. Iako se trudim da u svakom obroku pojedem nešto dobro i kvalitetno, ne brine me što uz to nekad dodam nešto slatko, junkasto, bilo što što se "ne uklapa" ...vidjela sam da mi to koristi, pogotovo u dane treninga. I da se sve, ako se i zabrlja, vrati na staro kad malo procistim prehranu par dana i/ili smanjim uh-e.

Opet, that's my way ;) Ali sam sigurna da si vecina može dopustiti puno puno više nego što misli...cak i na nekom režimu di su uvjereni da ne smiju posrnuti niti malo. Da, ako se radi o nekom kracem roku di mora bit sve perfect...ali na duži rok, zaista ne treba dramit oko sitnica naspram ukupne slike.

Što se slika tice, to ti je period od nekih....3 god ja mislim...i sve ti je to išlo u nekim fazama, gore dolje...na toj slici imam najmanje, oko 57 kg..što mi je bilo premalo. Danas imam 6 kg više, i vrijeme je za update Big smile


Hmmm održavanje....ne znam kako ti se tako razlikuju brojevi? Pa di si izracunavala? Cuj, pitanje je koliko tocno tih aktivnosti imaš...da li je to svaki dan ili kako...bazalni bi ti mogao bit oko 1300, pa još te aktivnosti....ja bih rekla oko 1800-2000 kcal, mada prije donja granica, a možda i niže, ako si malo usporila metabolizam i ako nemaš baš mišicne mase...u svakom slucaju, 1500 bi ti bila dobra pocetna tocka.

Ti si bila u prevelikom minusu cijelo vrijeme, cak se nisi ni napunila kako treba :) To treba mijenjat....za pocetak ti možda nebi bilo loše dizat kcal malo pomalo s tim da povecaš i uh-e, jer ceš njihovim povecavanjem malo oporavit metabolizam. Ja bih na tvom mjestu za neko vrijeme ostavila cikliranje i probala sve uravnotežit - a tek se onda vratila na neki, malo bolji pristup cikliranja, ako rezultati budu izostajali.

Što se voca tice, zadnjih godina sam ga jela malo...ovo ljeto sam dosta borovnice šibala, uglavnom ujutro i prije treninga, i nešto jabuka - ali nisam ti baš freak za tim, a i ne znam..možda brijem ali ne odgovara mi. Inace, ništa protiv, ali u kombinaciji sa dosta uh-a inace, može bit too much. No, nekima dodje kao super zamjena ako su netolerantni prema žitaricama i tim škrobnim uh-ima opcenito tako da ti je sve to pitanje "kako kome" i "kako kada".

Mlijecni  - mlijeko rijetko pijem (nekad poslije treninga ili s wheyem, kakao zimi), jedino posni je gotovo svakodnevan. Sirevi ponekad, pogotovo kad sam na high fat. Ista stvar ko i voce - nekima paše, nekima ne, nekad se trebaju i izbacit kod velikih restrikcija i onih zadnjih pokušaja fat loss-a, tako da je opet teško generalno reci :)

Pa cuj, za ovo što želiš tracy je idealna Tongue samo onda zaboravi na puno papice Wink

Inace, sa raznim varijantama cucnjeva, iskoraka, sklekova, dipseva, zgibova....nikad ne možeš falit ;)










Edited by Gym_girl - 24 Kolovoz 2013 at 19:49
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 20:55
Gymka zašto ti pišeš te kilometarske postove...dižeš mi tlak :D hahahahahaa
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 20:59
I treba ... Rijetko kome se ovo da toliko pisati..i prenositi znanje...svaka joj cast....meni mora biti ono baš dan da se mogu tako raspisati :) Ali sve do detalja opiše... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.