New Posts New Posts RSS Feed - D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva

 Post Reply Post Reply Page  <1 78910>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2014 at 10:11
Ma odradi punjenje.. lako ces se onda praznit kasnije.. dal malo hrane tijelu i psihi.. gledaj to kao nagradu za trud..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:22
Evo da se malo javim....
...dakle nisam odustala, samo ne važem više kao prije otprilike znm kda je punjenje više nmirnica s uh, kada je pražnjenje prednost proteinima i mastima, ali ne idem u grame kao prije....
Iako, prošlo je skoro mjesec dana i sad bi kao trebala spusštati za 20g UH u dane pražnejnja šta ne, a to ne mogu ako ne važem, jer će se tijelo priviknuti na taj omjer UH,P i M, šta ne?

I da, skoro svaki dan pojedem malo crne čokolade a zadnje vrijeme u doma pražnejnja UH, domaće čvarke i kobasice Embarrassed tješim se da su domće masti bolje od UH Confused
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 22:28
ne moraš spuštat ništa ako i dalje mršaviš na tolko Uh na koliko si sad. Čak i ako stojiš ja bi prije dodala kardija nego spuštala gramažu UH. A šta fali crnoj čoksi jedino ne znam što definiraš pod malo a ovo za kobasic i čvarke, opet ne vidi razlog zašto ne ako taj dan držiš masti visoko, samo pazi da ne pretjeraš, ipak su čvarci čista mast. Kako mislis masti bolje od UH to je notorna laž
cookies are for pussies
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2014 at 10:03
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ne moraš spuštat ništa ako i dalje mršaviš na tolko Uh na koliko si sad. Čak i ako stojiš ja bi prije dodala kardija nego spuštala gramažu UH. A šta fali crnoj čoksi jedino ne znam što definiraš pod malo a ovo za kobasic i čvarke, opet ne vidi razlog zašto ne ako taj dan držiš masti visoko, samo pazi da ne pretjeraš, ipak su čvarci čista mast. Kako mislis masti bolje od UH to je notorna laž


Ja ne mogu reć da mršavim, imam 52 kg i te mikro promjene mogu vidjeti tek nakon 2-3 mjeseca šta ne....ili bi već trebala a ne vidim znači nešto je krivo??

Ravniji mi je trbuh, ali to pripisujem tome što jedem zdravije, a ne da sam izgubila masti!?

Imam par  masnih jastučića koje bi htjela skinuti na bedrima i na boku....i to tako teško ide, ali mislim si s obzirom da nema toga puno da se rezultti ne mugu vidjeti tako brzo...ili mogu, pa ipak s prehranom falšam više nego što mislim :D


A ovo za masti LOL pa negdje sam ulovila podatak d nisu toliko loše koliko se o njima govorilo i da se može u razumnim količinama pojesti domaće slanine (iok ja sam uzela čvarke i kobasice Big smile ) ali pretpostavljam da na defki za ovu kilu dvije ne bi smjela ni to!!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 10:50
Pozdrav fitovci.
 
Ja sam vec 7 dana na cikliranju UH, i za sada mi dobro ide. Radim semu 1 dan visoki unos UH, jedan umjereni, onda dva dana niski unos UH.
Zanima me dal radim dobro na dane niskog unosa. Npr. danas:
 
1. dorucak - limuana nezasledjena, dva cijela jaja, dva bjelanca, whey optimum nutrition sa vodom, kasika maslinovog ulja, dvadeset kikirikija (tj. 10 ljuski) - 16 g UH, 57 g P, 46 g M
2. medjuobrok - 200 g posnog, 15 badema - 7 g UH, 30 g P, 18 g M
3. rucak - 250 g piletine punjene filom od spinata, bijelog luka, crvenog luka, i malo sira (masniji), 10 crnih maslina, brokule (otprilike 10ak glavica malih) i zelena salata (ovo ne brojim koliko) - 9 g UH, 65 g P, 16 g M
4. medjuobrok - 110 g tunjevine, 15 badema - 0 g UH, 35 g P, 10 g M
5. repriza rucka
6. 200 g losos filea, 7 oraha, jedan avokado - 17 g UH, 45 g P, 55 g M
 
ukupni unos UH = 53 g, masti = 145 g, proteini = 240 g, ukupno kalorija = oko 3000
 
aktivnost - LI kardio, setnja sa posla kuci, otprilike 50 minuta (prije i poslije toga 5 g BCAA)
 
trenutno sam ovkao izracunao: BMR - 2800 kalorija,    TDEE - 3400 kalorija
 
cilj: zbaciti salo sto je vise moguce, zadrzati postojecu misicnu masu.
 
btw u ova dva dana niskog unosa imam cudan zadah i miris urina, kao da padam u ketozu... Jel to normalno?
 
Hvala na komentarima i prijedlozima :)
            
 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 14:14
meni se čini uredu, moguće da upadneš u ketozu jer si nisko s UH u dane kad ne treniraš tj kad unosiš 50ak grama UH. Da li ti iza 2 low slijedi high ili? Na kolko si ostale dane? high i medium?
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 14:29
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

meni se čini uredu, moguće da upadneš u ketozu jer si nisko s UH u dane kad ne treniraš tj kad unosiš 50ak grama UH. Da li ti iza 2 low slijedi high ili? Na kolko si ostale dane? high i medium?
 
Kao prvo, hvala na odgovoru.
Da, nakon dva dana niskog unosa mi slijedi dan visokog unosa. Na dan visokog unosa radim najjaci trening - trening s velikim tezinama veliku grupu misica, ili cak i dvije antagonisticke, plus pola sata kardio sa mjenjame pulsa izmedju 120 i 160 otkucaja u minuti. Na taj dan unosim oko 350 - 400 g UH, smanjim masti na 50ak grama, ostatak proteini - oni su mi stalno izmedju 200 i 250 g. UH rasporedim na taj dan otprilike 100-al g ujutru, 100 prije trenina, 150 poslije treninga, tih 50 ostalih dodje kroz jos neke stvari koje ne pazim bas u gram - tipa volim uzeti na taj dan par kasika meda oko treninga (domaci, mljac :D).
Na dan umjerenog unosa unosim otprilike oko 150 do 200 g UH. Trening umjerenog intenziteta, neka manja misicna grupa plus kardio npr.
Dakle idem jedan dan visok, jedan umjeren, dva niska, pa opet jedan visok, jedan umjeren, dva niska itd.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 15:10
kuzim ja sam tako radila proslu jesen i super mi je palilo nekih mjesec i pol, onda je stalo pa sam se prebacila na UD2. Drzi masti sto nize možes na high danu, proteine isto mozes smanjit na 1g/LBM taj dan, a ostale kcal puni UH cijeli dan. Ako isprobas javi dojmove ja se tad osjecam koda sam na drogama, pokidala bi i teretanu i trenera Cak bi ja kardio na high dan izostavila, pusti tijelo nek se lijepo napuni ugljicima Na umjeren dan idi slobodno na 200njak ipak si musko, a i kad zastane imat ces vise prostora za rezat
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 20:47
Znači i sa visokim UH da ostavim kardio, i da radim neku veliku grupu misica... Mislim, naravno da ce onda misici upiti sve to kao glikogen nakon jakog treninga, al ja imam vjecni strah da sa dosta UH (a 400 g je bas puno) to ne ode u salo dosta. Opet teoretski 400 g UH = 1600 kalorija, 250 g proteina = 1000 kalorija, ostaje mi jos nekih 40ak grama masti... I opet sam u kalorijskom okviru od 3000 kalorija, tako da ne bi trebalo biti problema... jel tako ? :D
Nakon koliko vremena sa cikliranjem UH se otprilike vidi promjena?
I da, definitivno mislim da sam upao u ketozu ova dva dana, jer su mi usta bas suha, cudan zadah i miris urina, a pijem vode kao vo...
Sutra punjenje, vec se radujem, pozelio sam UHBig smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 22:06
ma ne moraš briniti, nije da će sav višak uh odmah završiti u mastima narocito ako si u oviru tih 3000kcal što je još uvijek ispod tvog TDEE-a. Ja na high danu nikad nisam isla ispod kcal odrzavanja, p+uh all day long, a na UD2 čak do 600g UH pa i dalje gubila cca 0,5 -0,7 kg tjedno pa ti vidi možeš probati tako pa vidjeti kako ćeš reagirati. Ako te baš muče ti UH cijeli dan probaj ujutro jesti jednostavnije pa što se bliži kraj dana kompleksnije. Al kažem, nemožeš znati dok ne probaš. Ja sam isprobavanjem, od 250 g na dan došla do 600 na UD2 i sve dobro funkcioniralo
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 22:45
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ma ne moraš briniti, nije da će sav višak uh odmah završiti u mastima narocito ako si u oviru tih 3000kcal što je još uvijek ispod tvog TDEE-a. Ja na high danu nikad nisam isla ispod kcal odrzavanja, p+uh all day long, a na UD2 čak do 600g UH pa i dalje gubila cca 0,5 -0,7 kg tjedno pa ti vidi možeš probati tako pa vidjeti kako ćeš reagirati. Ako te baš muče ti UH cijeli dan probaj ujutro jesti jednostavnije pa što se bliži kraj dana kompleksnije. Al kažem, nemožeš znati dok ne probaš. Ja sam isprobavanjem, od 250 g na dan došla do 600 na UD2 i sve dobro funkcioniralo


A da ja onda idem u visoke dane na odrzavanje? Tj. u mom slucaju 3400 kalorija.
To bi bilo oko 500 g UH, 250 g proteina, i ostatak masti... Pa kud puklo da puklo... teoretski dok sam u kalorijskom okviru, ne bi se trebalo taloziti kao salo, zar ne?
Da odmah iskoristim taj dan visokog unosa i da odradim dobar trening i izvucem maksimalnu korist...
Probam tako pa javim kao ce ici.
Srednje dane cu ici na 200 g UH onda, masti prilagoditi, proteine uvijek na 250 g.
Citao sam dosta iskustva o cikliranju, i ljudi jednostavno kad stane smanje UH, ili jos bolja iskustva ljudi generalno imaju kad umjesto dva odu tri dana na niski unos zaredom, prakticno budu dva dana u ketozi i fat burning modusu...
Bas je zanimljivo malo manipulirati makrosim, umjesto dosadnog konstantnog unosa svega isti dan... pa da vidimo kako ce tijelo reagovati...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 22:50
pa da, ja bi svakako išla bar na kcal održavanja, a masti bi samo što uleti uz uh i p taj dan. Probaj sve verzije, meni je isto najbolje išlo dolje kad su 2 dana low pa high s tim da sam ja tempirala 80% UH oko treninga. Sto se tice rez ja sam se mjerila tek nakon 3 tj od početka i bilo je 3 cm manje i 3 kg manje, javi kako je proslo kad se izmjeris
a kad stane smanjis malo ugljice, dodas malo kardija i etoga   
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 23:00
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

pa da, ja bi svakako išla bar na kcal održavanja, a masti bi samo što uleti uz uh i p taj dan. Probaj sve verzije, meni je isto najbolje išlo dolje kad su 2 dana low pa high s tim da sam ja tempirala 80% UH oko treninga. Sto se tice rez ja sam se mjerila tek nakon 3 tj od početka i bilo je 3 cm manje i 3 kg manje, javi kako je proslo kad se izmjeris
a kad stane smanjis malo ugljice, dodas malo kardija i etoga   


Odlicno. Savjet prihvacen. Tako cu pa da vidimo gdje ce me odvesti.
Kardio inace radim trenutno tako da svaki dan kad ne radim trening utezima vracam se pjeske s posla kuci, to je nekih 50ak min LI cardia. U dane vikenda bez obzira koji je dan po rasporedu idem ujutru hodati 45 min na prazan stomak, a popodne ide i trening utezima ako je visoki i srednji dan. Jel to izgleda ok i dovoljno kardia? Imam li ga potrebe ubacivati i poslije utega, nekih pola sata?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 23:04
kolko puta onda radiš low kardio trenutno? 4 puta tjedno ili? kako ti izgleda trening snage? jel imaš poslije snage odrađivat kardio? ako je trening snage jak ja bi onda ranije pustila ove low kardije

Edited by avangarde - 17 Ožujak 2014 at 23:06
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 23:19
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

kolko puta onda radiš low kardio trenutno? 4 puta tjedno ili? kako ti izgleda trening snage? jel imaš poslije snage odrađivat kardio? ako je trening snage jak ja bi onda ranije pustila ove low kardije


Pa da, 4 puta tjedno radim LI kardio.
Trening snage mi je, po mom misljenju, dobro slozen... uvijek gledam da mjenjam rutinu, da sokiram misic, da se ne bih navikao... al u principu radim varijacije heavy weights/zadnja serija light weights ispumpavanje... recimo sutra prsa:

bench press - 3 x 8 sa 90 kg, 2 x 6 110 kg, zadnja serija ispumpavanje do otkaza
dipsevi - 3 x 15
dumbell press  sa laganim spustanjem - 2 serije 80% maximalne do otkaza, 2 serije 60% do otkaza
kontrakosi bench - 3 x 8 sa 80- 85% maksimalne, zadnja serija ispumpavanje
flyevi na kosoj klupi - 4 serije sa otprilike 70% snage do otkaza

nakon toga mogu izvuci kardio obicno, al jedva, pocnu me grcevi hvatati i crpim zadnje atome snage...

P.S. sta je UD2? :D


Edited by tare - 17 Ožujak 2014 at 23:20
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2014 at 23:30
ma da, radije ostani na low kardiju, eventualno kad zašteka probaj radit 3 dana low 1 dan intervale kad osjetis da mozes. Meni je na težim treninzima pono više pomogao low cardio i to odvojeno od treninga, ujutro snaga, navece setnje od 40min. UD2 - ultimate diet, googlaj imas knjigu online pa si procitaj
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 78910>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.