New Posts New Posts RSS Feed - Nekorektnost organizacije natjecanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nekorektnost organizacije natjecanja

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nekorektnost organizacije natjecanja
    Posted: 22 Travanj 2013 at 14:52
Dakle kolege natjecatelji, dovedeni smo u situaciju da se nekoliko dana po završetku natjecanja i tempiranja forme od nas  traži ponovno fotografiranje u istim prostorima.
Dakle ako se netko slikao u ZG,a zivi u Splitu...valja mu putovati, ima 1 h za to..

Natjecanja u fitnessu su koncipirana na odredjenoj formi koja se TEMPIRA za odredjeni dan tj cak i sat i bilo bi lijepo da organizacija FITNESS portala time bude i upoznata.
OD pocetka ovog natjecanja je bilo problema s organizacijom , odgodama , sramocenjima po teretanama jer je Marius zakazao sa svojim dijelom posla da organizira teretane.

Radi ovakvih slucajeva  te dogovora postoje akti naziva  PRAVILNICI koji su svojevrsni UGOVORI.
Samim time , nigdje u Pravilniku na kojeg smo svi pristali NE PIŠE da se može od kandidata tražiti ponovno fotografiranje, ne piše da mora biti u istom prostoru , ne piše da mora biti ista poza, ne piše kakve gacice treba nositi..ukratko, NIJE DEFINIRANO!

Dakle, nešto što nije u pravilniku nije stvar kojom se ijedan natjecatelj složio jer pristajanjem na sudjelovanje nakon što smo vidjeli pravilnik, pristali smo i na uvjete. Ja ovo nisam procitao i na ponovno slikanje NE pristajem te na ispt pozivam i SVE kandidate.
Zašto? Zato da ne izgledamo baš do  samoga kraja jadnici kojima se netko poigrava kako i kada želi.
Ukoliko se i trebalo ponovno slikati, to se MORALO tražiti ISTI dan tj u petak. Valjda nije petak bio dan koji je odredjen bez veze i koliko se sjecam, bilo je administratora koji su bili aktivni taj dan i trebali su upozoriti tada, na ne nekoliko dana kasnije.

Gospodo, prenosim pravilnik u cijelosti, ukoliko itko igdje pronadje tocku u kojoj se spominje i definira ponovno slikanje, rado cu to odraditi. Ukoliko ne, molim organizaciju da se sabere kako ovaj forum i ovo takmicenje nebi bilo apsolutna i totalna lakrdija jedne osobe.
Ja se ponovno slikati necu, sve one koji imaju iole dostajanstva pozivam na isto.

Pozdrav, Rioso.




PRAVILNIK


Natjecanje je slobodnog tipa. 
Natjecanje krece od 15.02. i traje 60 dana.  

1. Nema kotizacije!
2. Nemorate imati trenera!
3. Potrebno je otvoriti vlastiti topic sa nazivom FIT 2013 : nick sa foruma (npr. Marius)
4. Staviti statse, visina, kilaža, opseg struka, prsa i ruke.
5. Potrebno je staviti fotke prilikom samog pocetka natjecanja, na kraju prvog mjeseca te finalne slike transformacije isto     tako i statse, kako bi mogli pratit napredak.
6. Poželjno je javljanje u topic minimalno 1 put tjedno, zbog djeljenja informacija i pracenja napretka.
7. Na kraju samog natjecanja Fitness.com.hr tim ce filtrirati petero najboljih transformacija, a forumaši ce izabrati najboljeg!
8. Nagrada za najbolju transformaciju je poklon paket u vrijednosti od 1000 kn! (kombinacija suplemenata i fitness opreme)
9. 2. i 3. mjesto nagradjujemo sa kuponom od 15% popusta na našem webshopu.
10. Što se tice teretana, sutra od 8:00 primam prijave na PM, najbržima cemo osigurati clanarine za navedene teretane!

Svi koji su izrazili žeju za odredjenim trenerom, to je stvar internog dogovora medju vama forumašima i potencijalnim trenerima!


Edited by Zoki - 12 Veljaca 2013 at 15:46











Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 14:53
p.s. Portal, imate privatnu poruku na Faceu.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:00
nije mi samo jasno zašto bi se ponovno slikali? sve se jasno vidi na ovim slikama kod svih. Nije pravedno traziti od natjecatlja da se ponovno slikaju buduci da su neki formu naštimavali za petak, a znamo koliko muke se ulaže u naštimavanje forme
cookies are for pussies
Back to Top
tyna_023 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyna_023 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:04
slažem se sa avangarde. nije u redu to što se traži ponovno slikanje, ne slažem se s time. slika je vjerodostojna, vidjela sam uživo izgled riosa nakon natjecanja.


Edited by tyna_023 - 22 Travanj 2013 at 15:10
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:06
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

nije mi samo jasno zašto bi se ponovno slikali? sve se jasno vidi na ovim slikama kod svih. Nije pravedno traziti od natjecatlja da se ponovno slikaju buduci da su neki formu naštimavali za petak, a znamo koliko muke se ulaže u naštimavanje forme

Znali bismo  što znaci tempiranje forme, o kojem je Gym_girl nešto spomenula u mojoj temi, da ovo ocito nije filatelisticki portal..ja sam mislio da je u pitanju fitness portal,a sada mi je najveca tuga što nije MMA portal.

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:14
ne znam za vas, al ja padnem cim pojacam jedan dan UH, kamoli ne 3 dana. Naveze mi se voda i mogu se slikat :P tj. ne bih se tad baš htjela slikat :)
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:24
and here we go again....Ouch svako natjecanje izgubi po jednog trenera radi ovakvih stvari, a forum je zbog istih i slicnih razloga još davno izgubio jednog jako dobrog i vrijednog moderatora....

Oko tih slika smo se natezali i na prošlom natjecanju i eto ga opet.

Ja sad necu govorit iz pozicije onog što mislim inace o svemu tome kako bi natjecanje trebalo izgledat, odnosno kakva bi pravila trebala bit, jer je to jedna jako duga prica i opet ce mi netko rec da kompliciram - govorit cu o ovoj specificnoj situaciji.

Dakle, slažem se sa riosom. NIGDJE u pravilniku nije navedeno kako slike trebaju izgledat. Da li je trebalo bit navedeno? DA. Da li je svejedno kako se i gdje natjecatelji slikaju? NE. Da li je netko od organizatora u petak došao provjerit slike i ispravit eventualne nepravilnosti koje btw. opet ponavljam, nigdje nisu navedene? NE!

Dakle, o cemu pricamo? Natjecanje koje je organizirano na divlje vec 3. put zaredom, odjednom na kraju postaje ozbiljno. Dragi moji, to ne ide tako....

Da, nije svejedno kad se tempira slikanje. Nekome je - nekome ko ide na više manje skidanje kilaže i finese mu nisu bitne. Ok, ajmo onda stavit razlicite kategorije jer ovdje ima i onih koji ciljaju na malo više, i zašto to ne poštivat. Svi koji proucavaju bodybuilding, fitness, i sve povezano s time - znaju kako stvari idu i zašto to znanje i volju da se provede ogranicavat na ovakav nacin. Ako se išlo na cistu formu, onakva kakva je svaki dan, bez nekih naprednijih tehnika, onda se to trebalo i navest.

Ne znam, i meni je ovo pomalo smiješno i neodgovorno jer se opet, kao i uvijek, kiksalo na pocetku, a još više na kraju.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:30
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ne znam za vas, al ja padnem cim pojacam jedan dan UH, kamoli ne 3 dana. Naveze mi se voda i mogu se slikat :P tj. ne bih se tad baš htjela slikat :)

slike su od 17.4. Zamisli koliko toga povuceš u sebe  kroz toliko dana kada pocneš jesti i piti!
Danas sam radio ledja, grcile su mi se podlaktice od povecanog volumena. Zaliven sam kao torta..

Hvala ti na podršci!


Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

and here we go again....Ouch svako natjecanje izgubi po jednog trenera radi ovakvih stvari, a forum je zbog istih i slicnih razloga još davno izgubio jednog jako dobrog i vrijednog moderatora....

Oko tih slika smo se natezali i na prošlom natjecanju i eto ga opet.

Ja sad necu govorit iz pozicije onog što mislim inace o svemu tome kako bi natjecanje trebalo izgledat, odnosno kakva bi pravila trebala bit, jer je to jedna jako duga prica i opet ce mi netko rec da kompliciram - govorit cu o ovoj specificnoj situaciji.

Dakle, slažem se sa riosom. NIGDJE u pravilniku nije navedeno kako slike trebaju izgledat. Da li je trebalo bit navedeno? DA. Da li je svejedno kako se i gdje natjecatelji slikaju? NE. Da li je netko od organizatora u petak došao provjerit slike i ispravit eventualne nepravilnosti koje btw. opet ponavljam, nigdje nisu navedene? NE!

Dakle, o cemu pricamo? Natjecanje koje je organizirano na divlje vec 3. put zaredom, odjednom na kraju postaje ozbiljno. Dragi moji, to ne ide tako....

Da, nije svejedno kad se tempira slikanje. Nekome je - nekome ko ide na više manje skidanje kilaže i finese mu nisu bitne. Ok, ajmo onda stavit razlicite kategorije jer ovdje ima i onih koji ciljaju na malo više, i zašto to ne poštivat. Svi koji proucavaju bodybuilding, fitness, i sve povezano s time - znaju kako stvari idu i zašto to znanje i volju da se provede ogranicavat na ovakav nacin. Ako se išlo na cistu formu, onakva kakva je svaki dan, bez nekih naprednijih tehnika, onda se to trebalo i navest.

Ne znam, i meni je ovo pomalo smiješno i neodgovorno jer se opet, kao i uvijek, kiksalo na pocetku, a još više na kraju.


Ja takodjer nisam siguran zašto je postojao taj petak ako nitko nije mislio pratiti što se dogadja, nakon petka bila je i subota...i još koji dan.

Gymka, hvala ti na podršci i na razumu koji proizlazi iz poznavanja materije o kojoj se radi jer je apsolutno nevjerovatno izjaviti da je nemoguce da se forma pokvati kroz nekoliko dana...Ne vjerujem da to itko može reci a da ima blage veze o ovome.
Iskreno, to je tužno!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 15:41
Da, i ja sam svako malo blicala ovaj vikend na forum da vidim da li ce se netko oglasiti....

Ne možeš, jednostavno ne možeš doci nakon 2 mjeseca i ispravljati greške...uostalom, bilo bi lijepo da je bar netko pratio što se dogadja i dao koju rijec podrške makar.

Nema na cemu rioso, po toj izjavi cini mi se da je ovdje glavni cilj bio cisto formirati se malo, promijeniti navike, skinuti par kg...znaš ono, o cemu sam vec pisala....prosjek, i da tako izgledaš svaki dan pa šta ti bed slikati se opet kad si ionako ostao u deficitu, ne....hehehe...i dobro, ok...ali moraju se uzeti u obzir i oni koji od sebe žele dati malo više i koji imaju malo više znanja, iskustva i vremena treniranja pod sobom, koji znaju manipulirati tijelom........ne želimo svi biti prosjecni. Uostalom - sama rijec transformacija sve govori, pogotovo u tako kratkom roku. Svi koji su u ovome malo duže znaju što to zahtijeva, i da nije svejedno kad se tempira forma, niti malo.

Zato ni ja ne kužim i voljela bi da nam se svima bolje objasni sve ovo....








Edited by Gym_girl - 22 Travanj 2013 at 15:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:11
Nisam natjecatelj i nisam upoznat sa svim detaljima, pa govorim samo svoj subjektivni dojam.
Jest ponešto neobicno 3 dana nakon kraja tražiti ponovo slike. Istina je da je i pravilnik nedorecen. Ali i sa tim se slažem da je svašta moguce, ovo je internet. Mogu napraviti razlicite poze, opustiti ili napeti mišice,slikati se mlitav nakon spavanja za usporedbu, druga rasvjeta, malo znoja, ulja, napumpam mišice i pazim na prehranu, da ništa ne napravim bi netko za 2 dana rekao da sam izgubio x masnoca i dobio y mišica. U svakom slucaju, tko je god dobio neki rezultat, vec je za sebe pobijedio i ucinio sebi dobro, i vec bi sa tim trebao biti zadovoljan. Oni koji su pili diuretike da bi bolje izgledali, ili radili slicne manipulacije da bi jedan dan dobro izgledali, nisu cinili dobro ni sebima, ni bili korektni prema drugima. Ovo je amatersko natjecanje koje ujedno stimulira ljude da cine nešto dobro za sebe, što mogu i što više, trajno, a ne za jedan dan(po meni, mada ni to nigdje ne piše). Za pocetnike su mi jasne razne poze i slike za usporedbu, a za one koji imaju trenere, mi baš i nije jasno, jer trener to treba znati.
U svakom slucaju bi po meni trebalo mijenjati pravilnik, za smisao tj cilj, i za poze, i za datume da npr drže dnevnu štampu sa tim datumom, i da u roku x dana komisija može zatražiti druge slike. Ne vjerujem da smo osobenjaci i da nemamo nekog tko bi nas slikao.
Back to Top
Blissomnia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blissomnia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:16
Pa ok. Neka se onda pravilnik mijenja za sljedece natjecanje, a ne u pola natjecanja. To je sasvim legitimno, što se mene tice. Mislim, ja pooojma nemam o ovome nicemu (reg. sam se prije par dana), ali znam nešto logike...
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:19
Iver, mislim da ovdje uopce nije stvar u ponovnom slikanju, to je, rekla bi, najmanji problem... nego je stvar u necem drugom...a onaj tko se bavi ovim poslom (fitness,bb ili što god vec..) bi trebao znati da forma ne može biti ista onaj dan za kada je planirana i 3 dana kasnije, kada se napuniš svime i svacime i navuceš hrpu vode.

Zato se i odredio tocan datum za kada fotke moraju biti... kada je bebolina pitala da se produži još 2-3 dana... rekli su da ne može, u cemu je onda sada stvar?! Što se pokušava dokazati? Varanje?  

Svaki put ista prica... zašto se onda od Lily, na prošlom natjecanju, nije tražilo ponovno slikanje... jer i ono je bilo tempirano za odredjeni dan.. što se iz aviona vidi.. a ni poze, niti mjesto fotkanja nije bilo isto...


Edited by Slavonka23 - 22 Travanj 2013 at 16:24
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:27
Slavonka, slažem se uglavnom, ali pogledaj što sam napisao i za cilj natjecanja.
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:40
@ Iver, zbilja ne znam na koga ciljaš kada spominješ diuretike, o kojima valjda nešto znaš kada ih spominješ, ali volio bih da napišeš no imajuci na umu da je po novom kaznenom zakonu kleveta ili sramocenje na forumima te u komentarima kazneno djelo i ovakvi imputi ti nisu nimalo utemeljeni. Šteta je što netko tako što misli. A ti kad vec možeš uciniti cuda za 2 dana, ti ih ucini, ja ne mogu , pogotovo ne u popodnevu i ne pada mi na pamet igrati kako se netko sjeti. A ovo nije prvi put. Ljudi, pa cak i životinje imaju pravo na dostojanstvo!

Ovdje postoji jasan ciklus kako, što i kada ciniti da bi dobio odredjeno poboljšanje forme.
Ako ti nemaš trbušnjake ili imaš lošu formu, neceš ih imati niti da te iscentrifugiraju tako da..
Ovdje ti je samo jedan jasan how to ,a na netu ih ima milijun. Pa sda ako netko misli da se takva forma može nabaciti u jednom popodnevu, ja cu rado gledati kako to radi jer za ovo je potrebno tjedan dana kako sam i radio. A kako su izgledali i izgledaju moji treninzi, dodji pa cemo skupa odraditi jedan..
https://robriches.com/nutrition/view/85#.UXVIvCKCX93
Ako itko misli da modeli izgledaju svaki dan kao na fotkama, nisu baš u pravu..Smile
Osim možda za Kim Kardashian.. Smile

@Blissomnia, tako je nema logike i neka se smisle jednom unaprjed i naprave pravila na pocetku!
@Slavonka, ocito da ne vrijede sva (ponovljena) pravila  za sve jer bi trebalo malo pomnije pogledati sve slike i vidjeti da ima i drugih mjesta gdje nije sve isto.
Ugl, neka se slika tko hoce. U pozi kojoj hoce, opravici kojoj hoce, ja necu.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:42
Originally posted by iver iver wrote:

Nisam natjecatelj i nisam upoznat sa svim detaljima, pa govorim samo svoj subjektivni dojam.
Jest ponešto neobicno 3 dana nakon kraja tražiti ponovo slike. Istina je da je i pravilnik nedorecen. Ali i sa tim se slažem da je svašta moguce, ovo je internet. Mogu napraviti razlicite poze, opustiti ili napeti mišice,slikati se mlitav nakon spavanja za usporedbu, druga rasvjeta, malo znoja, ulja, napumpam mišice i pazim na prehranu, da ništa ne napravim bi netko za 2 dana rekao da sam izgubio x masnoca i dobio y mišica. U svakom slucaju, tko je god dobio neki rezultat, vec je za sebe pobijedio i ucinio sebi dobro, i vec bi sa tim trebao biti zadovoljan. Oni koji su pili diuretike da bi bolje izgledali, ili radili slicne manipulacije da bi jedan dan dobro izgledali, nisu cinili dobro ni sebima, ni bili korektni prema drugima. Ovo je amatersko natjecanje koje ujedno stimulira ljude da cine nešto dobro za sebe, što mogu i što više, trajno, a ne za jedan dan(po meni, mada ni to nigdje ne piše).


Thumbs Up


Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:49

Ajme šta se sve izdešavalo u ova 2-3 sata šta nisam bila na forumu.

Svakako mislim da nije uredu 3 dana nakon fotografiranja tražiti nove fotke.
Ok, ako su i posumljali u nešto trebalo je reagirati odmah, znaci petak sat -dva nakon što je netko stavio fotke omah ga se trebalo prozvat i zamolit da se stavi nove....
 
Opcenitio mislim da su organizatori malo sudjelovali u ovom natjecanju, nisu nas nadgledali, savjetovali, a kamo li bodrili....
Mislim da su bar jednom tjedno trebali od nas tražiti povratne info kako nam ide, trebamo li kakav savjet ili sl.....
 
Isto tako, ako nešto nije stavljeno u pravilnik, zašto sada, na kraju natjecanja to mijenjati.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.