New Posts New Posts RSS Feed - Dekstroza, da ili ne???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dekstroza, da ili ne???

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dekstroza, da ili ne???
    Posted: 30 Ožujak 2013 at 17:05
Ovako imam jedno pitanje u vezi suplementacije poslije treninga, konkretno tice se dekstroze.
Naime planiram uzeti ovo:

https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/ISOLogic-whey-protein.aspx

(usput zanima me dali je tko imao iskustvo s tim proteinom i kakav je),

a s obzirom da je to izolat (trebala bi biti brža apsorpcija, u odnosu na koncentrat npr.) zanima me dali je potrebna dekstroza poslije treninga ili jednostavno mogu pojesti i bananu.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 17:26
Pa bilo bi idealno upotpuniti protein sa dekstrozom kako bi dobio potpuni PWM i bio siguran da protein nece otici u svrhu punjenja glikogena.
Back to Top
PhillipMatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PhillipMatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 23:08
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Pa bilo bi idealno upotpuniti protein sa dekstrozom kako bi dobio potpuni PWM i bio siguran da protein nece otici u svrhu punjenja glikogena.


Protein nece i otic u svrhu punjenja glikogena jer tijelo za zalihe glikogena sprema visak ugljikohidrata koje uneses tijekom dana! Ta zaliha glikogena sluzi tijelu kao izvor energije i ako nema ili se potrosi ta zaliha onda tijelo koristi bjelancevine kao izvor energije sto dovodi naravno do katabolizma misica i nema rasta! Zato protein(bcaa) sluzi za oporavak a uslijed toga dolazi do razvijanja i misicnog rasta!
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2013 at 03:34
Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Edited by fpotter - 31 Ožujak 2013 at 03:39
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2013 at 19:14
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Ja ne uzimam dekstrozu, mjerici wheya dodam malo vode i jednu bananu, smiksam štapnim mikserom, kad se sve stopi u jednu smjesu dodam još 5-6 dcl vode i još malo promješam...odlicno Smile



Edited by bebolina - 31 Ožujak 2013 at 19:15
Back to Top
PhillipMatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote PhillipMatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2013 at 00:03
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Pij slobodno dextrozu-to ti je ugljikohidrat s vrlo visokim glikemickim indeksom i naravno dobar je izvor energije! Po mom misljenju dobro ti je to smjesat ujutro u whey kao prvi obrok naravno taj shake mozes piti uz jos nesto ujutro!

Ako ne pijes whey a vidim da i bebolina prica o tome odlicna je stvar ujutro popit shake od cca 2-3dcl mlijeka,jedna banana,dextroza i zlica meda! To je prava energetska bomba a i fino je! ja to znam ujutro pit uz dorucak od jaja...
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2013 at 12:59
Ma ne treba mu i dekstroza i banana dovoljno je jedno od toga Smile
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2013 at 13:27
Originally posted by PhillipMatch PhillipMatch wrote:

Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Pij slobodno dextrozu-to ti je ugljikohidrat s vrlo visokim glikemickim indeksom i naravno dobar je izvor energije! Po mom misljenju dobro ti je to smjesat ujutro u whey kao prvi obrok naravno taj shake mozes piti uz jos nesto ujutro!

Ako ne pijes whey a vidim da i bebolina prica o tome odlicna je stvar ujutro popit shake od cca 2-3dcl mlijeka,jedna banana,dextroza i zlica meda! To je prava energetska bomba a i fino je! ja to znam ujutro pit uz dorucak od jaja...

Ujutro nikako ne valja piti dextrozu i mjesati ju sa bilo cime. Dextroza jedino samo kao dodatak u PW shake , nikako drugacije, nikada
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2013 at 20:40
Ništa onda...
uzimat cu whey u kombinaciji s bananom Wink
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2013 at 20:50
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Ništa onda...
uzimat cu whey u kombinaciji s bananom Wink


WinkOdlican izbor!!!

Prefino, pogotovo ako sve smiksaš štapnim mikserom Smile

Back to Top
T83B View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote T83B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 20:05
Kad popijete PWM, nakon koliko vremena vam je iduci obrok?
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 20:09
Kratko i jasno za dekstrozu : DA! ;)

ali ne ujutro nego nakon treninga! nikako ujutro za dorucak


Edited by Amigo24 - 11 Svibanj 2013 at 20:11
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 22:15
Originally posted by T83B T83B wrote:

Kad popijete PWM, nakon koliko vremena vam je iduci obrok?

Ja evo npr. popijem whey poslje istezanja nakon toga stavim prsa i UH koje vec imam da se kuhaju. Otuširam se i još malo pricekam cca. pola sata do 45 min max. Smile
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 07:47
Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 22:41
Originally posted by keclu keclu wrote:

Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...


prvi put cujem ovo, ja je uzimam sa wheyom nakon treninga. ali prije treninga? kakva je bit u tome?
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 22:46
Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

Originally posted by keclu keclu wrote:

Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...


prvi put cujem ovo, ja je uzimam sa wheyom nakon treninga. ali prije treninga? kakva je bit u tome?


veci inzulinski spike-> bolji pump na treningu... A neda mi se sada pisat koji su pozitivni ucinci pumpa...

Nakon treninga... ok, može... al ono, da bi ispraznio glikogenske rezerve treba ti valjda 7 dana na 0g UH i ogroman volumen treninga...

...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.