New Posts New Posts RSS Feed - Dekstroza, da ili ne???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dekstroza, da ili ne???

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2013 at 03:34
Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Edited by fpotter - 31 Ožujak 2013 at 03:39
Back to Top
PhillipMatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PhillipMatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 23:08
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Pa bilo bi idealno upotpuniti protein sa dekstrozom kako bi dobio potpuni PWM i bio siguran da protein nece otici u svrhu punjenja glikogena.


Protein nece i otic u svrhu punjenja glikogena jer tijelo za zalihe glikogena sprema visak ugljikohidrata koje uneses tijekom dana! Ta zaliha glikogena sluzi tijelu kao izvor energije i ako nema ili se potrosi ta zaliha onda tijelo koristi bjelancevine kao izvor energije sto dovodi naravno do katabolizma misica i nema rasta! Zato protein(bcaa) sluzi za oporavak a uslijed toga dolazi do razvijanja i misicnog rasta!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 17:26
Pa bilo bi idealno upotpuniti protein sa dekstrozom kako bi dobio potpuni PWM i bio siguran da protein nece otici u svrhu punjenja glikogena.
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 17:05
Ovako imam jedno pitanje u vezi suplementacije poslije treninga, konkretno tice se dekstroze.
Naime planiram uzeti ovo:

https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/ISOLogic-whey-protein.aspx

(usput zanima me dali je tko imao iskustvo s tim proteinom i kakav je),

a s obzirom da je to izolat (trebala bi biti brža apsorpcija, u odnosu na koncentrat npr.) zanima me dali je potrebna dekstroza poslije treninga ili jednostavno mogu pojesti i bananu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.