New Posts New Posts RSS Feed - Dekstroza, da ili ne???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dekstroza, da ili ne???

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
hHM3PG9a View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 14 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hHM3PG9a Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dekstroza, da ili ne???
    Posted: 28 Srpanj 2017 at 12:08
Hmm ja sam isto u nedoumici. Znaci za izgradnju misica nije nuzno potrebna dekstroza u PWM?
Moze ju zamijeniti banana ili npr grožđice ?



Edited by hHM3PG9a - 28 Srpanj 2017 at 12:09
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 11:56
A kakav je trening? Utezima ili? Ja sam, naravno, više za uh-e nakon treninga Smile osim ako se ne radi o aerobnom ili nekom sličnom skakutanju . Ne mora biti dekstroza, ni sama ju nikad nisam koristila, ali banana je ok. 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 10:36
Ja treniram navecer i zato pijem whey i pojedem orahe. Valjda to nije lose?
jer orasi ne apsorbiraju brzinski kao banana. Inace sam izbacila dekstrozu takodjer i uvela bananu uz whey (ako imam trening tokom dana)
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2013 at 01:01
Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

Originally posted by keclu keclu wrote:

Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...


prvi put cujem ovo, ja je uzimam sa wheyom nakon treninga. ali prije treninga? kakva je bit u tome?


veci inzulinski spike-> bolji pump na treningu... A neda mi se sada pisat koji su pozitivni ucinci pumpa...

Nakon treninga... ok, može... al ono, da bi ispraznio glikogenske rezerve treba ti valjda 7 dana na 0g UH i ogroman volumen treninga...



ok, tnx. naucih nešto novo :)
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 22:46
Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

Originally posted by keclu keclu wrote:

Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...


prvi put cujem ovo, ja je uzimam sa wheyom nakon treninga. ali prije treninga? kakva je bit u tome?


veci inzulinski spike-> bolji pump na treningu... A neda mi se sada pisat koji su pozitivni ucinci pumpa...

Nakon treninga... ok, može... al ono, da bi ispraznio glikogenske rezerve treba ti valjda 7 dana na 0g UH i ogroman volumen treninga...

...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 22:41
Originally posted by keclu keclu wrote:

Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...


prvi put cujem ovo, ja je uzimam sa wheyom nakon treninga. ali prije treninga? kakva je bit u tome?
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2013 at 07:47
Ako se konzumira glukoza+whey, onda prije treninga...
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 22:15
Originally posted by T83B T83B wrote:

Kad popijete PWM, nakon koliko vremena vam je iduci obrok?

Ja evo npr. popijem whey poslje istezanja nakon toga stavim prsa i UH koje vec imam da se kuhaju. Otuširam se i još malo pricekam cca. pola sata do 45 min max. Smile
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 20:09
Kratko i jasno za dekstrozu : DA! ;)

ali ne ujutro nego nakon treninga! nikako ujutro za dorucak


Edited by Amigo24 - 11 Svibanj 2013 at 20:11
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
T83B View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote T83B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 20:05
Kad popijete PWM, nakon koliko vremena vam je iduci obrok?
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2013 at 20:50
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Ništa onda...
uzimat cu whey u kombinaciji s bananom Wink


WinkOdlican izbor!!!

Prefino, pogotovo ako sve smiksaš štapnim mikserom Smile

Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2013 at 20:40
Ništa onda...
uzimat cu whey u kombinaciji s bananom Wink
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2013 at 13:27
Originally posted by PhillipMatch PhillipMatch wrote:

Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Pij slobodno dextrozu-to ti je ugljikohidrat s vrlo visokim glikemickim indeksom i naravno dobar je izvor energije! Po mom misljenju dobro ti je to smjesat ujutro u whey kao prvi obrok naravno taj shake mozes piti uz jos nesto ujutro!

Ako ne pijes whey a vidim da i bebolina prica o tome odlicna je stvar ujutro popit shake od cca 2-3dcl mlijeka,jedna banana,dextroza i zlica meda! To je prava energetska bomba a i fino je! ja to znam ujutro pit uz dorucak od jaja...

Ujutro nikako ne valja piti dextrozu i mjesati ju sa bilo cime. Dextroza jedino samo kao dodatak u PW shake , nikako drugacije, nikada
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2013 at 12:59
Ma ne treba mu i dekstroza i banana dovoljno je jedno od toga Smile
Back to Top
PhillipMatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote PhillipMatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2013 at 00:03
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Pij slobodno dextrozu-to ti je ugljikohidrat s vrlo visokim glikemickim indeksom i naravno dobar je izvor energije! Po mom misljenju dobro ti je to smjesat ujutro u whey kao prvi obrok naravno taj shake mozes piti uz jos nesto ujutro!

Ako ne pijes whey a vidim da i bebolina prica o tome odlicna je stvar ujutro popit shake od cca 2-3dcl mlijeka,jedna banana,dextroza i zlica meda! To je prava energetska bomba a i fino je! ja to znam ujutro pit uz dorucak od jaja...
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2013 at 19:14
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Da onda uzmem dekstrozu ili ne Confused ???
A nakon tog "glavnog obroka" planiram pojesti još jedan obrok u razmaku nekih 30-ak min.,
(a tu sam mislio ubacit tunu i tjesteninu) pa me zanima dali je u redu taj obrok poslije,
a ako je, trebam li onda prije uzet dex. ili ne?


Ja ne uzimam dekstrozu, mjerici wheya dodam malo vode i jednu bananu, smiksam štapnim mikserom, kad se sve stopi u jednu smjesu dodam još 5-6 dcl vode i još malo promješam...odlicno Smile



Edited by bebolina - 31 Ožujak 2013 at 19:15
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.