New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc molim - kako da smršavim 5-6 kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc molim - kako da smršavim 5-6 kg?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc molim - kako da smršavim 5-6 kg?
    Posted: 25 Ožujak 2013 at 19:03
Pozdrav svima
vec sam pisala jednoj clanici za pomoc ali bih se obratila svima javno i pitala sve za misljenje.
Imam 25god,pre 9god sam kao mlada i nezrela htela smrsati i pocela tipicnu mladu devojacku dijetu,izgladnivanje,na 155cm imala sam 55kg i pored puno treninga (odbojku za prvi tim znaci profesionalno bukvalno) i bila bas buckija.cak mi je i trener savetovao oko 8kg da skinem ali jela sam sve i svasta i nista nisam imala pojma o zdravoj hrani..onda sam odlucila zeöim biti tanka i izgadnjivala se.jela po 5oo kcal dnevnopola jbuke..neke gluspoti i smrsala na 40kg za dva mes..naravno osusila se,upala u naorexiu,nisam htel jesti nista...trcala kao luda..onda mi je mzic ,tadasnji decko rekao da me ne moze tako vise gledati kako se razbojevam i da je tesko za njega mnogo i to me je dozvalo pameti i pocela sa vise jesti.dosla sam do idelanih 42.5-43kg i dobila cak prirodno ciklus nakon 9mes.bila sam presrecna ali onda sam htela vise fit biti tj imati misica jer sam to kao mala uvek zelela.pocela sam radit bodyrock tada zuzana je jos radila i P 90x tegovima po prvi put u zivotu i na mojih tada 43kg sam imala super podlogu za misincu masu ali sam napravila uzasnu gresku,nasila na edna forum gde je jedan fitnes licni trener imao svoju temu i gde je prica o keto dejti kako je nabolja,kako daje rezultate,imao je svoje klijente koje su postavljali slike pr ei posle sto me je zapanilo,...vao sve sami misici...muzic mi je pricao da nemsme izbacit ugljene da je dovoljo da pojacam pürotiene jer sam dotole jela samo puno povrca,voca,jogurta,muslija,sejkova,ribu ali nsita nisam znala o proteinima,...jela i hleb crnim,zitarice,testenine intregelane bas sve noramalno..i imala 43kg..pogotovu sto sam radia dosta hiit cardia i teskog (bodyrock akos to sam rekla) i p90x koji je bio vec naporan..ali sam odlcuila izbaciti sve uglenje i raditi keto..tako sam bila dva mes na ketozi,srezala se ali dobila misice po prvu put u zivotu,.vao stomak sav misicav,ruke misicave,.ali psiha unsitena.jetra,holesterol,zadah da ne pricam i ciklusa vise nije bilo....po ceo dan zivela na jajima,siru,orasima,whey-u i mesu i ribi i da stvar bude gora dobila intoleranciju na sve te namernice..nista do tga nesmem orahe,jaja,mlecno,ovsenu cka i povrce neko..msilim na svo orascasto voce..
onda sma ubacila cheat od kog sam imala strah da ne vratim masti i izgubim msiice koje sam mukom postigla...onda kada bi dosao cehat ne bih znala sta pre,da li jagoe,maline,ovsenu,grasak,pirinac...niakda nsaim inace od ond akada sam smrsala (nezdravo) jela junk,gazirano,cokolade ne podnocim..stvarno sam se uvek zdravo od tada hranila..na pcoetku nezdravo jer malo ali puno povrca,sira mladom,jogurta,jaja,voca...nsita gazirao,slatko..ali tada sam ond silne ketoze,zbranivanja voca na 43kg i zdrave hrane cak,upala u prejdanje,svaki cheat meal bi se zavrsio kao cehat day.---od ovsene dokle ne puknem,do voca,sira,jaja,banana,pirinac..sve sam msilla samo os dans nesmem vise...i tako psole cheat day-a zaocela opet dan vocem pa bi me ubila krivica pa bih i taj dan kao samo jos jela uglenje pa jos jedan pa jos jedan pa tak ned dana pa za nedelju dana dodam po 5kg..povratim sve sto sam izgubila,,pa se onda opet bacim na keto..pa onda opet ubacim uglenje da bih cukus imala pa opet dodam za mes dana po 8kg...i tako jojo uticaj.
svakog puta kada se pocnem rezati s eosecam nezdravo,da nisam stvarno sportista i zdrava osoba mjer zdrave fit i sportke osebe ne zive na proteinima samo..kao zarobljenk diejte a ne nacina zivota i to me je ubialo,pogotovu sto sam pre jela sve to savim normalno i nikada ne bih pomisla da cu prejedati tom hranom. tako vidim svi noramlni ljidi jedu ovsenu,voce ,uglenje zdrave i imaju rezultata...p aopet probam ubaciti pa vidim d ai dlaje nemam rezultata da imam 50kg cak i da sam sve deblja i deblja ,puna sam celulita i koza kao stra unsitena,a toliko treniram cak sam treninzima sve bolja i jaca.radim i zgibove,sklekove uske,bilo koje,sada na jednoj ruci vezbam i treniram...ali nije tvar u tome vec u psihi.kako da jedem zdravo,izbalansiran bez da imam osecja krivice i da prejedam? pomouite mi molim vas jer sam ina ivici.
znate akda zivim sa muzem koji zivi od pica,mek donaldsa,sendvica i bas ga briga,ne trenira ,ne truid da smrsa,a ja se ubijam trenirajuic,ustanm u 5h cak da bih pre psoal istrenirala i to fizicki posao radim,uvek dam sve do sebe na trenigu,nema izgovora,trudim,ne psotiji vezba koju ne mogu sve msilim mozda sada ne ali zato sluzi trening i tako jeste.ali na polju ishrane sam slaba kao grancica.
kako da se povratim? kako da skinem sada ovih 5-6kg vise,masti i da vratim plocice na stomaku?
hvala vam svima unapred i izvinite na dugom psotu ali ne mogu skariti i kao sam pokusala.
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 19:18
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/59/cimg4533t.jpg/][IMG=http://img59.imageshack.us/img59/5443/cimg4533t.jpg][/IMG][/URL]

Uploaded with ImageShack.us[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/715/qvknrvvzhtvvsrlfrvtvomf.jpg/][IMG=http://img715.imageshack.us/img715/4947/qvknrvvzhtvvsrlfrvtvomf.jpg][/IMG][/URL]

Uploaded with ImageShack.us
evo ovo je biloa sa 43kg i tu sam vec htela raditi na masi ali se otrglo kontoleri,gubila miscie,prejdala,nisam znala kao i sta s uglenjim jer se posle keto sve lepilo akar samo jela ujutru borovnice malo...
evo zadnjih dana sam doruckovala npr 50ml soja jogurta,50ml badem mleka bez secera 100gr bobicastog zaledjenog voca sa kasicicom badem musa
pa onda trening posle treninga meso oko 100gr sa puno povrca ralicitog,salata,sagrarepa,brokoli...
uzina kocka crne cokolade sa orasim i goji bobicama
pa sendvic na poslu od kuvanog mesa cureceg ili pileeg oko 100gr u salati i tikvicama
pa onda vecera je uvek riba vlakna (spanac ili brokoli,saalata..boranija) tako bih ned dana i treniral ajako ii onda vidims alo na stomaku je vec,preliva iz farmerica...onda pocnu msil kako moram izbacit voce,uglenje,moram na keto da bih smrasala pa pojedem sve sto imam u kuci da bih se rezala...
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 19:28


Uploaded with ImageShack.us
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 20:39
Jesi pogledala na mom sajtu, imaš brdo info za fat loss. od treninge, prehrane do savjeta... baci look. Pozz
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 20:55
Jesam nravno,hvala na odgovoru ali i dalje ne znam kako da se konkretno hranim da bih resila svoj problem.jer kao sto sam napsila nakon toliko ketoza i samo proteina me sada i 100gr voca goji i stvara masti oko stomaka,celuita i uopsteno visak kg i Bf-a
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 21:14
Ja sam se izgubila, kolko kg sad imaš da trebaš skinut 5-6 i kad si zadnji put bila na keto?
I najbitnije jel želiš samo smršavit ili i izljecit se? Od kad su ove slike? Nakon svega procitanog mislim da imaš "malo" iskrivljenu sliku.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 21:25
Tanka je linija izmedju zdravog života i opsjednutosti izgledom i brojanjem kalorija. Pazi se...
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 06:38
Zelim pre svega biti zdrava i kada kazem zdrava ne mislim na mrsava.ovde sam na prvoj slcii cak sebi mrsavija i hteöa sam raditi masu.ne zelim samo da smrsam,ne zelim samo misice jer ni on nisu pokazatelji zdravlja,zelim kao sto sam napisala da mogu jesti razlictio,izbalasirano,da se osecam zdravoi da imam rezultate.zelim da se vratim kao sto sam pre bia,ne neko ko pazi na uglenje vec neko ko je jeo sve zdravo bez da je ista snao i opterecivao se i izgledala zdravo.imala sam uvek snage za sve,nikad u zivotu nisam imala problema sa krvnom slikom,stomakom,bolovima u zelucu ilii intoleranciju.od ketoza pa nadalje se sve pogorsalo.
neosecam se ni zdravo sa viskom kilograma,celulitom a imam sada 50kg na 155cm.zato kazem od prilike 5kg jer nije merodavno.ne brojim kcal godinama jer jednostavno sam uvek jela cim osetim glad (ako nije zedj) i koliko mi treba da se zaspitim i stanem naravno.jer jedem na 3h.ali kada bih jedan dan racunala bilo bi od prilike 1200kcal-1500kcal.ali u tome je stvar da od ketoza vise ne pratim svoje telo vec um.jedem jer moram na rezanje..
zadnjeg puta sam bila prosle god u avgustu i od tada je ta slika.znaci uvek sam imla rezultate samo sa rezanjem zato imam strah od uglenih.
veruj mi nemam iskrivljenu sliku,nisam sada sebi debela ne znam ni ja.ali se ne osecam zdravo i lepo jer znam koliko treniram i znam koliko sam jaca fizicki postala.a da zelim samo smrsati onda boh lako opet na keto i izbacila ugljene,to bih mogla uvek ali ja to ne ne zelim,ne zelim vise da lisavam telo zdrave hrane,ne zelim da patim za jagodom,kupinama,ili graskom...ne zelim da budem rob ketoza i nekih rezanja glupih i jo-jo efekata.
da li mi mozete pomoci sa jelovnikom? napsiat sta kada i koliko da jedem,jer moj oroblem je da kada samoj sebi kazem kao nor jelovnik koji sam postavila gore onda nekako ne verujem sebi da mogu sa tim smrsati.a kada bi mi drugi napsaio znam sebe drzala bih se plana.a to sa intolerancijom dokrot za creva je rekao da nije tacno i da ne gledam u test koji sam radila jer po testu smem samo ribu da jedem,vec da pratim svoje telo.jer tada kada sam dobila intoleranciju tj uradila test sam drzala keto i zivela na wheyu jer sam stalno usput ibla,bilo je lepo ti nisam mogla na krusevima od 6-8h bez pauze nostii jaja,meso,ribu..onda sam spremala sejkovei orahe jela,ili palacinke od whey-a i jaja..tako da me ne cudi da sam tada imala poblema.alis ada kada pojedem jaje npr i to sa sirom ja nemam nikakvih tegoba samo psohickih jer mislim da ne smem..ili orahe,ovsenu,jogurt,nemam apsolutno niakkvih smetnji,sem kikirikija ali on nije orah vec mahunarka.a njih ne jedem jer su jake.

postavicu kasnije sliku od sada pa da bude realne malo da ne pricam u prazno ali 8kg vise je vec dovoljno jer zadnjeg puta kada sam se merila bilo je 49kg a da ne pricam da pola farmerica ne mogu ni navuci vise.
neosecam se zdravo sa sadasnjom kilazom,stalno mi je vruce,izbija toplota iz mene,hormoni izludei,spava mi se,umaram brze...
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 09:39
pozz!
po tvom pisanju osjecam ko da te totalna panika ulovila!

provjeri štitnjacu,prije svega,jer ako ona ne radi kak treba,možeš zbog toga imati ove probleme koje opisuješ(psihicke i hormonalne)



umjerenost je najbitnija,sad samo polako,pokušaj uravnotežiti psihu,prehranu,vježbanje!

opusti se,mlada si
sretno
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:08
Ajde baš stavi slike.... 
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:31


Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.

Uploaded with ImageShack.usus[/URL]

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
evo slika pa mozete vidti sami razliku izmedju bf i misica..evo u topu plavom je cak slikana pre dve ned i tu sam imala manje nego na zadnjim slikama u trenerkama to je pre dva min slikano.
Uploaded with ImageShack.us
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:37


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us evo ovde sam malo tanja to je re 3ned od prilike slinao cim bih izbacila malo uh-e....
p.s.imam boxerice na donjoj slici ali sam prezvrljala jer su kratke... ali sustina se vidi
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:41
Oprosti molim te sto cu biti ovako direktan i grub, al poradi malo na svojoj psihi.
Ne zelim reci da nisi psihicki zdrava osoba, al de se malo smiri, duboko udahni, opusti se, spavaj,odmaraj, radi nesto sto te dusevno ispunjava itd.
Mensecini da u cijelom ovom procesu vise pati tvoj um nego tijelo.
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:41
Stitnjaca mi je u redu,vadila sam skoro krv.kortizol je cak ok i HDL,LDL cim nisam ne keto je super,kao i enizima jetre ATP...ali zato sala koliko zelis..
mozeli sada pomoc????????????????????????????
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:55
Tare skroz si u pravu,zbog ove situacije u kojoj sam da ne znam sta i kako mi vise pati um...odmaram i spavam dovoljno,imam svoje trenutke samo za mene kada se opsutam ,radim jogu,meditiram,slusam muziku,lezim pored muzica i samo uzivam..gledam tv...nije to problem,problem vuce stanje u kome se nalazaim ni tamo ni ovamo,zelim fit i zdrav izgled i telo,trudim iz petinih zila na svakom treningu,i uopste u zivotu sta god da me plasi,cini nesigurnom ga uradim,ne pobegnem od problema,veruj mi kao sam nesto naucila u detinjstvu je da se bórim,prezivim,docekam novi dan,ali sa ihsranom je nesto drugacije...jednostavno ne znam kako? znam da bih se drzala plana i da bih bila mnogo opustenija kada bih imala plan ispred sebe.drzala sm se one glupe keto mesecima i mesicima i ako je ubijala i psihu i telo.
zato sam zamolila za savet za ishranu.
sa pshicke strane sm ojacala na svim poljima,stalnos e selimo jer je muz kosakrsaki trener i tesko je stalno bit sam u novom,bez ikoga,..nasla sam evo u nemackoj sada drugarice,kurseve,posao vec,uclanila u teretanu,biblioteku,citam dosta knjiga,setam,znam se snaci i ao cak sumnjam u sebe.ali me ova stvar koci jednostavno.ako nesto radim zelim raditi kako treba.zelim rezultata.
i ne moras se izvinjavati na gruboscu ja sam i potrazila vase misljenje i savet.nsiam osoba koja ne zna saslusat cak suprotno.hvala ti na iskrenoscu.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 11:16
ti si overload, napatila si organizam daj mu vremena da ozdravi,isto tako i duša!
radiš sve potrebne radnje,znaci od joge,meditacije i sve kaj si nabrojala.
sad budi strpljiva i cekaj rezultate, vrijeme,strpljenje.
kažeš da si ojacala, selite stalno, tebi je teško,jer pratiš supruga,a ko prati tebe? sama, nova mjesta,stalne promjene.
kad vec ništa drugo nije pod kontrolom,onda covjek krene u samokontrolu i svojevrsno kažnjavanje.
sve što pišem je iz vlastitog iskustva,zato ,oprosti, na iskrenosti,
ali,mislim da si usamljena,i radiš sve iz pogrešnih razloga. zapitaj se što uistinu želiš.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.