New Posts New Posts RSS Feed - Fit 2013. - bebolina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fit 2013. - bebolina

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 15>
Author
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 12:38
http://www.cutandjacked.com/Carb-Cycling-Made-Easy
http://www.cutandjacked.com/Guide-Carb-Back-Loading
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 15:12
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

http://www.cutandjacked.com/Carb-Cycling-Made-Easy
http://www.cutandjacked.com/Guide-Carb-Back-Loading


Bilo bi bolje da je na hrv, ali ajde pomucit cu se Big smile

Hvala

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 16:52
Ajoj sorry :D ja to sve na engl citam pošto ima više information-a :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 09:17
Aha, sad ce pocet carb loading manija LOL

Što se tice 1. linka i opcenitog pitanja za low/medium/high - ja radim po slicnom principu pa i slicnim brojkama iz ove tablice, s tim da mi nema baš smisla u high carb day povecavat proteine - ja ih mrvu i smanjim zbog viška uh-a, a u low dane su mi tu negdje, oko 150g, više manje.

Trenutno radim po principu samo low/high dana - kad imam trening high, kad mi je off - low. Taj low je bez škroba, dakle uh-e vucem samo iz povrca, nešto sitno voca (možda 1 jabuka) i nešto orašastih. U high dane UH-i idu i preko 200g. Prije sam znala i ubacit kao neki medium day, sa 100g zobenih ujutro, odnosno prije ili poslije treninga (u dane manje bitnih treninga, ako ih tako mogu nazvat Big smile). Isto tako, u low dane idem nešto niže sa kcal. Za sada sam jako zadovoljna tako - najedem se u high dane, priuštim si i nešto junkasto, i lakše izguram dan-dva bez uh-a kad znam što me ceka ;)

Što se tice carb loadinga - meni je razdoblje nakon treninga rezervirano za malo junka odavno Big smile i u ovom pristupu ima i pozitivnih i negativnih strana. Smiješno mi je zapravo stalno izmišljanje nekih novotarija ali ajde, da nam ne bude dosadno valjda i da netko dobro zaradi :) Kako god - nije problem dobro trenirat na p+m ali po meni je obrok prije treninga prilicno bitan, pogotovo na masi. Meni je to praksa i držim je se, za sada. Ali fora mi je probavat nove stvari pa cu možda i ovo probat, ionako vec duže citam o tome. Dobro se osjecam na p+m kroz dan i par dana i odradim tako, a nakon treninga se ionako obožavam najest ko slon, prvenstveno uh-a i neceg za cim inace slinim i smatram da je to jako dobro vrijeme za to. Tako da vjerujem da bi mi dobro leglo. S tim da - ja ne bih baš birala ovakve izvore, probala bi što cistije, bar vecinu vremena. Inace je decku i meni najveci gušt nakon dobrog treninga zaglavit na pizzi i palacinkama s nutellom - oooo love that deadlift  HeartBig smile

bebolina, ti treba prevest clanak? :) I  ja stalno citam na engleskom, što uopce možeš na hrvatskom nac? Big smile Nemaš šta puno, pogledaj ovu tablicu i izracunaj si koliko bi ti bilo na koji dan, a raspored po danima dolje prilagodi treningu. Ja se slažem sa tim brojkama otprilike, samo što bi P smanjila u high danu, a kcal prilagodila masi/defki. Mislim da je ovo dobar pristup i za jedno i za drugo i da bi ti odgovaralo.

Inace, svi bi trebali procitat bar pocetak clanka - ne low carbirat predugo!

Ja cu ti iskopat negdje neki link, doma mi je...sa još tih primjera carb cyclinga...








Edited by Gym_girl - 25 Ožujak 2013 at 09:22
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 09:39
Mislim da ipak to junkanje ne treba uzeti ono...za dobar dan... malo opreza sa tim... bez obzira i na eventualnu super genetiku, mislim da nije baš najzdravije.... :) 

Inace je lako za pratiti tablicu i fino je za posložiti hranu, ja još 4 dana jedem po planu, onda jedno tjedan dana di jedem kad stignem, a onda bi mogla jedan dobar plan cyclinga carbsa....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 09:50
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Ne, po ovom treningu radim:

https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Kucni-trening-za-masu.aspx


Da meni je najvažniji trbuh Big smile, to mi je top, a odmah nakon toga izražena ramena,i ledja samo ne s previše naglašenim  trokutom, pa i noge samo s tanjim bedrima Tongue

Sad sam sve nabrojal, zapravo volim da se vidi da je to izvježbano tijelo Cool

A tko zna kako ja budem vježbala to ce se moj ideal postajati sve veci....tako to inace ide...prije mi je milo najvažnije ravan trbuh, e sad mi to nije dovoljno sada bi i plocice na njemu + lagano istakla mišice na cijelo tijelu....


Znaci vec sad da pocmem s cikliranjem, u dane ne treniranja smanjim UH, a inace da ih držim da istom nivou?

Onako kako si i rekla 50% u dane treniranja 25-30% kad ne treniram?
U dane kad treniram uvijek oko 50% tada ne cikliram?

Proteina mislim da uzimam dovoljno 2.5g po kg

Vidim sad da si napisala da bih se trebala poigrati s low/medium/high cikliranjem imaš kakav link da detaljnije proucim to...mislim mogu i googlat sama ali ako znaš neki "kratko, jasno, razumljivo" Big smile


Hvala na svemu!!






Aha, ali to je slican trening koliko vidim, density Wink Na koliko si minuta došla, koliko serija napraviš?

Trbuh ti je vec sad jaka strana, ramena mi se isto cini da napreduju, a ledja ne vidim Big smile ali tu nema problema, kad dodješ do željene širine, samo održavaj. Isto tako ramena - da držiš trokut pod kontrolom :) Iako je meni super taj trokutic Heart  Koliko zgibova napraviš?

Je, je, tako to ide...pocne sa trbuhom i nogama, a za par godina si si sva malena, nikakva i prosjecna LOL

Možeš pocet sa cikliranjem, zašto ne, poigraj se malo. Ja sam cijelu zimu bila na istom unosu uh-a i sad žalim da nisam krenula prije s ovim jer si sad puno bolje izgledam (struk i trbuh pogotovo), a držim mm - pocela sam se previše mastit tako u jednom trenutku (ok, i zajunkala sam se neko vrijeme Tongue). Onda sam uvela malo vece pauze izmedju obroka pa sam i tu vidjela promjene.....i to sam držala neko vrijeme ali ne znam, makla sam se i s toga Big smile


Vidi, meni su UH-i tu negdje, na 50% na high dane....a na low su mi još na manje jer sam samo na povrcu.




Edited by Gym_girl - 25 Ožujak 2013 at 09:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 09:59
Originally posted by dalila dalila wrote:

Mislim da ipak to junkanje ne treba uzeti ono...za dobar dan... malo opreza sa tim... bez obzira i na eventualnu super genetiku, mislim da nije baš najzdravije.... :) 

Inace je lako za pratiti tablicu i fino je za posložiti hranu, ja još 4 dana jedem po planu, onda jedno tjedan dana di jedem kad stignem, a onda bi mogla jedan dobar plan cyclinga carbsa....


Slažem se, kvaliteta je kvaliteta - i ako ne udari na samu kompoziciju tijela (a mnogima udari, i meni je, bez obzira na kilice, kao što sam ti i rekla jucer Smile) udarit ce na nešto drugo. Treba se trudit jest što kvalitetnije i bok.

Je, fora je, mada bi ja tebi preporucila da još neko vrijeme probaš bit što umjerenija u tom obrocima, održavat ravnotežu uh/p/m i onda polako prijec na ovo....dosta si se ti isciklirala :)


Edited by Gym_girl - 25 Ožujak 2013 at 10:00
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 10:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Mislim da ipak to junkanje ne treba uzeti ono...za dobar dan... malo opreza sa tim... bez obzira i na eventualnu super genetiku, mislim da nije baš najzdravije.... :) 

Inace je lako za pratiti tablicu i fino je za posložiti hranu, ja još 4 dana jedem po planu, onda jedno tjedan dana di jedem kad stignem, a onda bi mogla jedan dobar plan cyclinga carbsa....


Slažem se, kvaliteta je kvaliteta - i ako ne udari na samu kompoziciju tijela (a mnogima udari, i meni je, bez obzira na kilice, kao što sam ti i rekla jucer Smile) udarit ce na nešto drugo. Treba se trudit jest što kvalitetnije i bok.

Je, fora je, mada bi ja tebi preporucila da još neko vrijeme probaš bit što umjerenija u tom obrocima, održavat ravnotežu uh/p/m i onda polako prijec na ovo....dosta si se ti isciklirala :)

Cuj, ne moraš me puno nagovarati, nije loše ovako papati... ne moraš previše glavu razbijati :D Sve cemo se mi dogovoriti.....usput... zasad sam sretna da ide dolje makar i polako ....Big smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 10:20
Hehehe nije loše, ne, i zdravo, sve uravnoteženo, ništa ne fali, i niceg nema viška Smile

Ma baš treba sve isprobat...ok, da nije baš besmisleno i loše po zdravlje Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 12:16
Koliko ti napišeš meni se nakon 3 recenice neda citat :D
Ionako po cijeli dan ucim, citam, proucavam i onda kad vidim toliko texta mi slabo dodje :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 12:21
ko te tjera Tongue
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 13:18

Haha šta si lijen...... i za citanje Tongue


Ja obožavam duge postove, pogotovo na svojoj temi od ljudi koji imaju znanje, upijam svako slovo (ok, barem se trudim Big smile )


Gymka, HVALA na svemu, prijevod ne trebam iako mi je prvi jezik njem, samouka sam s eng pa ga sporije citam ali ide polako Wink



Nemoj mi molim te davati ideje za junkiranje nakon treninga, malo mi fali da se ne povedem za time....vec sam se ulovila u razmišljnanju kako cu smastit one cokoladne napolitanke nakon treninga Dead


I kako ti se cini taj plan treniranja?

Density radim 16 a nešto 18 min ovaj tjedan povecavam za minutu gore, uvijek napravim isto ili seriju manje od minutaže.

Zgibove radim uz pomoc stolice Embarrassed
Mogu napraviti 3 teškom mukom, tako kad radim density radim po 5 ali uz pomoc stolice, s minimalnim oslanjanjem na noge...ali kako radim više ponavljanja i pred hraj, bez stolice ne bih mogla.

E, a ledja.....neki dan slucajno sam mobom uslikala ledja....taj dio tijela nisam nikad proucavala, bila sam pozitivno iznenadjenja što sam vidjela, nisam se ni ponadala da tamo imam mišice...tu sliku ostavljam kao šecer za kraj Big smile


Prouciti cu to cikliranje...sada na masi jedem po 2-3 banane na dan isto toliko i jabuka....to cu morati srezati kad krenem na defku a kako sam ovisna o slatkome to mi je savršena zamjena.....


E da, moram se pohvaliti da sam jucer bila s curama u Mekicu i pojela salatu Big smile
Ja najmršavija ali i karakterno najjaca, nisam se dala Cool



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 14:06
Nekad je i meni tlaka citat duge postove, pogotovo kad mi žaruljica u glavi izgori od cjelodnevnog citanja, ali kako da vam ukratko prenesem svoja iskustva, moram uokolo naokolo LOL Kome se da, nek cita, meni se da pisat...za sada LOL

Ja bih ti rekla da možeš par napolitanki ali ako ce to završit sa praznom vrecicom i suznim ocima - onda se drži cistog Big smile

Plan treninga je ok - vježbice su osnovne, tu nema šta filozofirat - baza treninga koja ce funkcionirat u svakom programu, ako je smisleno napisan. Osnovne vježbe + progresija + kcal suficit i to je to. S tim da bi ja u nekim slucajevima dodala i neke izolacije, tipa srednje rame. Progresija je u vidu dizanja minutaže i to je ok, samo što kad se dodje do 20 min, a nema se više utega? Što je kod tebe slucaj :) Minutažu nema smisla povecavat, znaci ostaje jedino povecanje težina. Zato me i zanimalo koje su tvoje granice....za vece vizije treba malo više forsanja.

Super za zgibove i ne srami se! Baš smo dalila i ja jucer pricale o tome- to nam je jednostavno slaba tocka i gotovo - uglavnom ne volimo radit ono u cemu nismo dobri Smile Ali ti se trudiš i to je super! Radi spuštanja...polako...tako ceš ojacat. Nogom se poguraj gore, i lagano spuštaj Wink

Baš me zanimaju ledja, i mene moja znaju iznenadit Smile

Da, voce bi trebalo malo smanjit, bar banane, jabuke ostavi za pocetak, po meni uz bobicasto voce, grejp i to, najbolje voce...a bananu eventualno nakon treninga ili u danima high uh-a, ako te uhvati kriza.

Bravo za mekic Clap Pa ni piletinu neku, one njihove salatice s piletinom, tortille i to? :) Nisam ni jela tamo nikad niš osim sladoleda Big smile






Edited by Gym_girl - 25 Ožujak 2013 at 14:08
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 14:27
Ja od voca narancu ili jabuku jedem...a grejp, ne volim...ali ga znam nekad iscjediti skupa sa limunom.... kažu da je dobar... :D 
A zgibovi...grrrr...ali budem danas i u srijedu 5x5 negativnih....moram moci barem jedan pravi za mjesec dana... skromna sam... Ali to je tako, ono što nam teže ide, to ne volimo ni raditi... a to bi baš trebali forsati..... 
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 13:03

Jucer mi je bio prvi dan godišnjeg i od svog tog slobodnog vremena....ja nisam odradila trening  Dead

Pa kad je dan vec otišao kvragu pocastila sam se s 10ak petit buere keksi i komadom domace kobasice i kruhom Cool

Ocito sam krivo shvatilo ono cikliranje LOLLOL


Ali...danas je novi dan i nakon dorucka odmah odradila trening Thumbs Up



Da prokomentiram postove, od danas smanjujem voce, jesu previše 3 jabuke na dan (po 70g, u dorucku, + 2 u medjuobroku? Bananu samo s wheyom u PMW.


Šta se tice treninga, da tjedno povecavam minutažu, kada dodjem do 20 min više nemam utega ali onda krecem na defku, šta ne Smile
A do jeseni cu malo po malo skupiti tog željeza.


E da ti zgibovi, ni ja ih ne volim, imam ih ponedjeljkom možda sam zato i preskocila jucer trening....taj me dan najviše dotuce, ruke mi heklaju na kraju Tongue....sad mi je lakše kad sam ga odradila....

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2013 at 21:00

Koliko doza wheya možemo uzeti na dan?

Ja uzmem nakon treninga i ponekad u dorucku. Ali evo danas sam i za veceru..došla mi želja za slatkim pa sam napravila pola doze s vodom

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.