New Posts New Posts RSS Feed - Fit 2013. - bebolina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fit 2013. - bebolina

 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415>
Author
geisha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote geisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2013 at 13:31
Zato kaj ak ne znaš tocno kaj radiš smrdaš homeostazu samo tako.A to pak povlaci niz ostalih poremecaja.
To je ekstreman pristup kojim se postiže bolje uocavanje definicije mišica ugl. u BB i ne podrazumijeva sagorijevanje kao takvo.
Sorry na uletu,odgovor je išao nekome tko je pitao,a nisam quotala


Edited by geisha - 13 Travanj 2013 at 13:33
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 10:14
Baš ste se spetljali Smile

Ja sam iz ovih razloga pomalo i protiv ovakvih natjecanja, jer vecina ljudi nema tocno definiran plan i dosta se gube putem, a da bi ih netko ciljano vodio kroz to ipak treba malo bolja organizacija koja nikako da se uspostavi na ovom forumu.

Ne kažem da ljudi ne mogu sami, mogu i neki su jako dobri u tome ali neki se izgube i poremete, što uopce nije cudno i ja to totalno razumijem. "Lako" je izgubiti kilograme ali kad je netko vec poprilicno lean, a želi garit još žešcu formu, onda se vec treba malo bolje pripremiti - kako kroz informiranje tako i kroz dogovor sa svojom glavicom Smile

U ovom slucaju je problem, osim nedefiniranih koraka kroz cijeli proces, finiširat natjecanje da bi se postavile što bolje slike Smile To nastojanje povlaci drasticne mjere jer u kratkom vremenu treba napravit veliku razliku, prvenstveno vizualnu - jer koga briga kako ceš izgledat dan kasnije, glavno da je to na slikama (il na bini) perfect jel.. hehe.... Eh sad, što je pametnije - ic umjerenije pa bit na sigurnom, s možda malo lošijom formom za slikanje ali odlicnom do ljeta, ili se poigrat malo, potrpit pa probat izvuc što bolje slike? It depends on you Wink

Ja cu samo rec da panika oko zdravlja tu uopce nije potrebna jer nas manjak uh-a par dana sigurno nece ubit, pogotovo ako energiju vucemo iz masti. Da su zobene, riža, pašta, krumpir i ostalo tako bitni za život, ni nas sad ne bi ovdje bilo Smile Mene je smanjivanje uh-a na par dana svaki put spasilo nakon brkljanja sa hranom, pogotovo nakon blagdana. Uglavnom P+M obroci, dobri treninzi, i šteta sanirana - da ne kažem da je vecina te "štete" izgubljena u vodi koja i napravi taj raskvašeni izgled :) ....

Sve te nervozice, vrtoglavice, lagane slabosti...normalne su za odredjene faze defke, da ne govorim o zadnjim fazama. Da su defke lagane i da ih svi mogu izgurat lako, svi bi bili zdefkani, a svi znamo da to nije tako Wink Svaka faza traži odredjene žrtve, u onima brutalnima cak i zdravlje ulazi u crveno svijetlo. To je tako, hoceš neceš - sve ovisi koliko ko živi za odredjene ciljeve i koliko je toga spreman žrtvovati. Najbolje da smo na defki svi siti, sretni, raspoloženi, puni energije i tako do -10% bf-a LOL Kao što meni stalno tupe za ledja...pazi, požalit ceš, šta ce ti to....jbg-a, ja sam se danas jedva digla iz kreveta i jedva sjedim ali odradila sa taj DL jucer i opet cu. Ludost? Neam pojma, i meni su neke druge stvari što ljudi rade ludosti pa im ne kenjam.


Vecina ljudi do prosjecne, pa cak i do iznadprosjecne forme (ako su genetski sretnici) mogu doc umjerenijim pristupima. Neki traže više, pogotovo ako imaju malo vremena.

Ti se bebolina prvo moraš dogovoriti što želiš i koliko daleko želiš ici Wink

Kako je sad stanje, jel otišlo šta? Ja vjerujem da uopce nije tolika šteta, samo si dosta vode nakupila, malo masti maybe...ali sve se to u kratkom roku riješi ako si redovna u treninzima i paziš na prehranu.

Zašto ti treninzi toliko pate?




Edited by Gym_girl - 15 Travanj 2013 at 10:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 11:11
 
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

.........

Ti se bebolina prvo moraš dogovoriti što želiš i koliko daleko želiš ici Wink

Kako je sad stanje, jel otišlo šta? Ja vjerujem da uopce nije tolika šteta, samo si dosta vode nakupila, malo masti maybe...ali sve se to u kratkom roku riješi ako si redovna u treninzima i paziš na prehranu.

Zašto ti treninzi toliko pate?


Ma ja sam zadnja 2 tjedan izgubljena u vremenu i prostoruDead

Ja sam prvi mjesec krenula na masu, s mjesec dana bila sam zadovoljna rezultatima onda reko potegnuti cu još mjesec dana.....onda moje butine pocele sve više rast, na trbuhu se više nisu nazirali trbušnjaci ja se uspanicila i stala s masom i krenula na deficitDead

Znam ja što želim ali sam preblizu sezone a premalo znanja o svemu tome da bih se išla kockati pa sezonu docekam u gorem stanju nego što sam bila zimi...

Istina je i da oni koji su imali višak kg za izgubiti ce imati bolji rezultat i vece promjene pa sam zato mislila tjedan dana pred kraj natjecanja žuštije, najprije UH minimalno a kasnije punjenje kalijom, ali mala vrtoglavica i trnci u rukama ja se uspanicila, i subotu nadoknadila UH od petkaDead

Zgubljena sam više ne znam da li da UH držim nisko visoko, punjenje kalijom mi nece ni upalit jer je prehrana koma (ne znam što i kako da jedem).....treninzi ajde to odradjujem, ali... ne ocekujte previše od mene Embarrassed



Edited by bebolina - 15 Travanj 2013 at 11:15
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 12:05

A što si promijenila taj 2. mjesec? Kažeš bila si zadovoljna.....si podigla uh-e, kcal, što? Si junkala nešto više, trenirala manje?

Btw. ova panika mi je sasvim poznata Big smile

Jesi jela šta masti taj dan kad te ulovila vrtoglavica i to? Kako ti je taj dan izgledao ako se sjecaš?

Prvo budi svjesna toga da super izgledaš, to smo ti vec svi rekli, i stvarno si mnogima vec i sad ideal. Naravno, shvacam da ti želiš još i bolje, i da to tebi možda u ogledalu izgleda gore nego nama na slikama, to mi ne moraš ni govorit i ja ti sigurno necu rec da si luda što se uopce brineš jer kužim sve to Smile Ali za to treba malo stat na loptu - smirit se, dogovorit se sa sobom koliko si toga spremna žrtvovati radi toga i odabrat 1 pristup kojeg ceš se držat. Hoce li to bit neka varijacija keta s punjenjem vikendom, punjenja-pražnjenja svaki 4. dan il neka druga šema, variranja uh-a iz dana u dan, malo umjerenijeg principa ala zona itd - sad je to tvoj izbor. Bitno da odabereš i ustraješ na tome do kraja, pratiš promjene i prilagodjavaš putem.

Samo bez panike i osjecaja opterecenja, a da ne kažem dužnosti da udovoljiš ocekivanjima nekome odavdje, to je nebitno. Ti si bitna u ovoj prici i ako ti je bitnije spremit se za ljeto, tako i radi, bez nekog stresa da to do kraja natjecanja bude tip top jer je nepotreban i samo ti škodi.

Kad smo vec kod kraja natjecanja, kad je? Big smile

I da, ti si jednostavno na masicu krenula u krivo vrijeme Smile Normalno je to što govoriš samo je ljeto preblizu, i zato te ulovila panika. Ako odabereš nabacit par kg-a i doc do mišicne mase u kracem roku, neke stvari ceš morat potrpit malo, ali za ta veselja je bolja zima Wink Sada samo pokušaj najmanje zadržat to što imaš, i skinut ono što te muci - za sve ostalo ima vremena.




Edited by Gym_girl - 15 Travanj 2013 at 12:34
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 12:36
Drugi mjesec malo sam se previše ufurala u kcal suficit LOL
Kao moram biti u suficitu pa trpaj...nema veze za koji komadic kruha, malo cešci junkic i sl Tongue

Inace, po pitanju zdravlja sam jako strašljiva Embarrassed tako da se nebi ni cudila da su to bili neki umišljeni simptomi....citala sam da se kod pretjeranog unosa kalija javljaju trnci pa sam možda zabrijala (ali tada sam bila kao na punjenju natrijem bez UH). Jela sam masti da, cca 1400kcal, 13gUH, 120gP, 90gM....to je otprilike bilo...a subotu sam junkala...žali bpže mog trpljenja....

Ali isto vidim da ponekad je odraz u ogledalu super ponekad lošiji, tj. nekad su mišici izraženiji a nekad ne...tako da mislim da mi se riješit viška vode da bi finalni rezultat bio puno bolji.....

Ali, od pocetka ja govorim da se ne baziram toliko na kraj natjecanja (iako sam vidjevši rezultate nakon mjesec dana ocekivala još bolje nakon 2 mj)...ne znam kako da sad nastavim s prehranom, da cikliram, da uvedem 1-2 dana u tjednu bez ili do 20gUH !?! Jer do sezone imam još 2 mjeseca i cuda mogu napraviti Big smile

Nije da sam bedirana ili demotivirana, samo sam si postavila previsoki cilj nakon prvog mjeseca...ali spuštam se polako na zemlju LOL


Petak je finale gymka Wacko



Edited by bebolina - 15 Travanj 2013 at 12:46
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 13:40

Sve mi je jasno Wink


Ništa, imaš 4 dana Big smile Ovisi koliko sad želiš zapet do petka...ali inace bih ti ja preporucila da se malo poigraš sa mastima - imaš nešto vremena, ne moraš odmah na 5-6 dana pražnjenja i 30g uh-a....samo si nekako organiziraj te uh-e kad su ti najpotrebniji, a ostalo šibaj po mastima, do ciljanih kcal....

Recimo kad imaš trening, jedi uh-e prije i poslije ako hoceš, odredi neki unos, oko 100g npr.....kad imaš dan odmora ubaci si 1 obrok sa uh-ima i to je to za taj dan. Tako da nemaš neko klasicno punjenje pa poludiš Smile - u biti, ako ti se jede nešto taj dan, ubaciš u taj obrok sa uh-ima, a ostatak dana miruješ :) Ne znam, ovo je samo jedna od varijanti na temu -  ja sam svakave varijante isprobala i sve pali ako znaš di si sa kcal :)

Probaj najprije tako pa korigiraj....lako dižeš/spuštaš/kombiniraš ovisno o formi...a pred kraj šibaš brutalnije varijante Smile


Ja sam sad od svih kombinacija došla do samog wheya i  P+M nakon treninga Big smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 15:22
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

i  P+M nakon treninga Big smile



Tako i ja jedem :D super mi je to.. i primjetila sam da mi puuuuuno vise odgovaraju p+m obroci nego p+uh.. duze me drze sitom.. u biti najbolje se osjecam kad sam npr. 6 dana strogo na p+m, a onda 7.dan punjenje do maksimuma :D cak tih 6 dana biti i nisko sa cal, a onda 7. dan - raspasoj :D

Edited by Slavonka23 - 15 Travanj 2013 at 15:24
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 15:35
Da, s tim da ja ne mogu rec da sam nešto sitija ali sam sigurno manje sklona natafljat se necim slatkim kasnije :) Opcenito, s obzirom da sam freak za slatko, taj režim me spasi jer kad su masti u igri ne pada mi na pamet trpat se šecerom, dok mi kod uh-a samo traži neki desertic na kraju :)

Je, taj pristup tjednog pražnjenja mi je jedan od najboljih pristupa, tzv. Anabolic diet, pogotovo onima koji inace bolje funkcioniraju na mastima. Imaš dojam da stalno jedeš, a smanjuješ se Smile Da ne govorim o izboru hrane....moji doma još ne vjeruju da jedem majonezu i svinjetinu LOL

Sad sam u nekoj prijelaznoj fazi, brljavim malo - nije mi prebitna idealna forma do ljeta pa se igram ali da krecem za ozbiljno, krenula bi opet s tim. Iako ne mislim da je nužno potrebno toliko rezati uh-e...može se i ovako kako sam bebolini pisala, sve ovisi kako se covjek najbolje osjeca i koliko može izdržat na malo uh....koliko aktivnosti ima, kakva je forma itd...



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 19:52

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Sve mi je jasno Wink


Ništa, imaš 4 dana Big smile Ovisi koliko sad želiš zapet do petka...ali inace bih ti ja preporucila da se malo poigraš sa mastima - imaš nešto vremena, ne moraš odmah na 5-6 dana pražnjenja i 30g uh-a....samo si nekako organiziraj te uh-e kad su ti najpotrebniji, a ostalo šibaj po mastima, do ciljanih kcal....

Recimo kad imaš trening, jedi uh-e prije i poslije ako hoceš, odredi neki unos, oko 100g npr.....kad imaš dan odmora ubaci si 1 obrok sa uh-ima i to je to za taj dan. Tako da nemaš neko klasicno punjenje pa poludiš Smile - u biti, ako ti se jede nešto taj dan, ubaciš u taj obrok sa uh-ima, a ostatak dana miruješ :) Ne znam, ovo je samo jedna od varijanti na temu -  ja sam svakave varijante isprobala i sve pali ako znaš di si sa kcal :)

Probaj najprije tako pa korigiraj....lako dižeš/spuštaš/kombiniraš ovisno o formi...a pred kraj šibaš brutalnije varijante Smile


Ja sam sad od svih kombinacija došla do samog wheya i  P+M nakon treninga Big smile

A ne bi li sada, par dana prije kraja trebala unositi namirnice pune kalija da ispraznim vodu iz sebe...a te namirnice su bogate UH (tu mislim na bananu i krompir).

Šta da odaberem UH i punjenje kalijem ili da opet probam UH nisko ??

Mislim da necu nešto posebno masti izgubit za ova 4 dana, a ako se šopam kalijem bi mogla barem vodu!?

Ako postavljam glupa pitanja nemojte mi uzeti za zlo Embarrassed

Šta nakon treninga uz whey (od masti)??



Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 19:58
Omega 3 ili ja znam pojest 5-10deka pancete ciste :D
A znam i smiješat whey sa yogurtom i to je to :)


Edited by White_Insane - 15 Travanj 2013 at 19:59
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 20:23
Ma šta vi meni pišete, majoneza, panceta Shocked i mršavim Party
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 21:32
Tako je, i mršaviš :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 21:45

Samo pazim na kcal unos, i mršavim Shocked Thumbs Up

Šta još smijem :)

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2013 at 21:46
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Da, s tim da ja ne mogu rec da sam nešto sitija ali sam sigurno manje sklona natafljat se necim slatkim kasnije :) Opcenito, s obzirom da sam freak za slatko, taj režim me spasi jer kad su masti u igri ne pada mi na pamet trpat se šecerom, dok mi kod uh-a samo traži neki desertic na kraju :)


e baš to...ne osjecam potrebu za uhicima, a cim mi malo daš..ja bi jooooooooooš i još..i onda ne završi dobro, tj. završi posjetom pekarnici Big smile Dead 

kao što sam pisala bebolini, prva 2-3 dana bude teško, ali onda je suuuuper.. Big smile 

"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 17:25

Dragi moji evo i mojih rezultataSmile

Kao prvo htjela bi zahvaliti svima koji su me savjetovali, bodrili i bili mi na usluzi. 

Zadnji dio puta kad je trebalo sve lijepo finiširat ja zaznemConfused, ali ok, imam još 2 mjeseca do sezone Big smile




                             


                       


Sliku guze nisam ni stavljala na pocetku jer je bila koma, ali rekla sam da cu staviti ako budem zadovoljna rezultatom Embarrassed



Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 17:40
Bebolina,jako lijepo izgledas,pogotovo zadnja slika! Cestitam!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.