New Posts New Posts RSS Feed - Fit 2013. - bebolina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fit 2013. - bebolina

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 15>
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2013 at 15:15

Evo moga napretka.

Iako se više promjene vidim u ogledalu nego u mjerama evo i njih stavljam:

Mjere:
Struk: 73cm - isto
Bokovi: 94 cm - 94/95
Bedra: 54 cm - 54/55


                


                     


Znaci radim na masi i konstantno sam u kalorijskom suficitu. Nekad to i koristim pa si dam oduška za slastice Dead

Zasada sam zadovoljna iako osjetim da uz mm dobivam i salo, ali šta ceš protiv toga se ne može (još da se malo iskuliram bilo bi i bolje).

Ne znam do kad da budem u kalorijskom suficitu a kad da krenem na definiciju....ne znam da li da se baziram na natjecanje ili da budem još mjesec i pol na masi a onda defka!?

Velika boljka su mi ta bedra koja mrzim, glomazna i nikakva, najradije bih izbacila sve cucnjeve i iskorake da mi se njihov obujam ne poveca ni milimetra, ali time pogacam i guzu na kojoj takodjer zadnje vrijeme žešce radim ....jer je i ona u banani Dead

Uh...ima tu još puno posla...ali ajde, glavno da sam se pokrenula!



Edited by bebolina - 19 Ožujak 2013 at 15:21
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2013 at 15:17
Ehhh...šta bi ja dala da izgledam tako glomazno i nikako kao ti hahaha LOL

Ovo je ooooodlicnoo!! Thumbs UpThumbs Up
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2013 at 15:36
Evo povecala sam malo slike....
Hvala Slavonka, drago mi je da se vide promjene iako mi se cini da sam dobila sala više nego sam trebala....iako zapisujem šta jedem zadnje vrijeme dosta "griješim"!
Samo da krenem na definiciju da vidim šta je "ispod" hahaBig smile
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2013 at 15:40
Meni ove fotke after izgledaju kao da si vec sada na pola definicije LOL

Super! Super!! Thumbs Up
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2013 at 21:06
Da mi cura ima takve butine :D hehehehe
Nemoj se zamarat, da al možeš ti masu i 2 mjeseca pa onda mjesec dana zagrist defku i vidit što ce da bude :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 08:14
Vec sad izgledaš divota za plažu! Mene zanima jesi li nešto posebno radila za trbuh, tu mislim na problem kože od poroda. I ja imam dvoje klinaca (6 i 3), 57 kg/163 cm i cilj mi je taj trbuh doraditi do ljeta (uz ostalo). Imam jedno 1,5 cm sala ispod kože, ali vidim da te kože ima viška. Ne znam hoce li se to priljepiti za mišice kad skinem masnocu Embarrassed Kak je to kod tebe bilo? 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 08:49
Heart Star

Super, stvarno super. U istoj smo kaši sada Wink tako da razumijem sve što te brine ali nema te šta brinut, slike su odlicne. Jake butine? Damn, ja imam još par cm više od tebe, šta sam ja onda LOL

Ne znam što ti rec na ovu tvoju dilemu - da li još bit u suficitu ili se rezat...to ti sve ovisi o tvojim vizijama i planovima. Ovisi što ti je bitnije. Ako ti je bitno natjecanje i/ili garenje forme što prije onda se sad fokusiraj na da se malo stesaš, a održiš novu masicu naravno. Pa onda lako na jesen kreneš u novi krug i suficit po još miški :) Malo pomalo da se ne zamastiš puno. A s druge strane, ako ti je veca mišicna masa mrvu bitnija sada i još si si premalena, a znaš da ce kad skineš višak to izgledat još bolje onda stisni zube još malo, strpi se i nastavi sa suficitom Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 12:44

Hvala na komplimentima, i ja sam zadovoljna ali kažem daleko je to od onog što planiram.....ma da su mi bedra manja bila bi sretnija Party bez obriza na povecanje mm 


Lola - moram zahvalit majci prirodi što mi nije ostao višak kože, a u drugoj tridnoci bila sam bomba, 22 kg sam dobila, bilo me lakše preskocit nego zaobic LOL

Oduvijek moje kriticno tocke su bedra i guza!

Trenutno radim po extremovom programu "Kucni trening za masu", možeš ga potražiti u blogu + 3x tjedno radim trbušnjake iz programa P90X!

Pazim na prehranu, brojim kcal, UH; P; M iako zadnje vrijeme sam skrenula s puta LOL sami rodjendani u ožujku, barem 1x tjedno to me ubije!!


Gym_girl....hvala na javljanju, puno mi znace savjeti ljudi s iskustvom.

Zaista sam u dilemi, nije da se baziram na natjecanje, želim do sezone izvuci maksimum ne znam kada da kažem stop, krecem na defku.

Ne želi se umastiti a opet žeim još malo nabiti te mase....

Na tu defku želim ponajprije zbog guze i bedara ali opet ne želim izgubiti teško stecene mišice.

Imaš kakav savjet, planirala sam s obzirom na TDEE 2248...sad unosim 2400-2500kcal, a kad krenem na defku onda sam mislima 3 dana 1500kcal a cetvrti 2000kcal...je li to ok? Uz to cikliranje UH, u dane kada ne vježbam da mi budu cca 70g, a kada vježbam 120-140g??
Hvala na savjetima!

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 13:06
Bedra ce se smanjit kad odradiš defku i skineš s njih ono što im još dodaje nepotreban volumen Wink

Hmmm ako ti ne znaš kad ceš reci stop, mi cemo znati još manje Smile Opet ponavljam - sve ovisi do kuda želiš ici. Ako želiš još malo nabiti mase, odnosno misliš da biš sad bila nezadovoljna ako se izrežeš onda nastavi još malo, iskoristi kad ti je vec dobro krenulo. Znaš kako ti ja kažem - dok vidim snijeg na Ucki, jedem LOL

Ali onda papaj što je više moguce clean da se što manje umastiš.....teško je, znam. Da vidiš kakve sam ja kravale radila do sada, a i sada mi se zalomi. Srecom da mi je decko krenuo sa nekom defkicom pa se trudim pratit ga da mu ne bude preteško gledat me dok zabadam žlicu u sladoled Big smile

Ne znam kako sada radiš ali nije ti loše probat radit po principu po kojem ja sad radim - vrtim uh-e ovisno o treninzima. U off dane ne jedem ih uopce, ali sam u laganom suficitu sa mastima. Isto tako, u nekim danima znam samo 1-2 obroka imat sa uh-ima. Korigiram ovisno o blizini, jacini  i važnosti treninga. Puno se bolje osjecam tako, a i izgledam nego kada sam konstantno na uh-ima.

Što se defke tice, to cemo rješit nakon mase Tongue

Ako biš baš htjela tako ja bi onda ovaj 4. dan bila bar na održavanju, ako ne vec na laganom suficitu. Dovoljno si ove preostale dane u minusu za pol kg-1 kg tjedno, ovisno o aktivnostima koje planiraš.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 14:15

Znaci mogu polako spuštat UH, u korist proteina i masti tj, da i dalje budem u suficitu....a onda za mjesec dana opaka defka?


samo mislim da ne smijem prerigorozno s defkom da ne izgubim ovo mukotrpno steceno "blago"  Big smile


A da li ima neki optimalan unos UH u fazi dobivanja mase? Npr. 1.5-2g po kg u dane kad ne treniram a npr. 2.5-3g kad treniram?? sad sam to bubnula...ali da imam nešto po cemu se ravnam da ne bauljam previše Tongue 

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 15:12
Možeš, zašto ne, ne trebaju ti uh-i svakodnevno za rast. Sigurno da ti trebaju u odredjenoj mjeri i odredjeno vrijeme, ali ne svaki dan i pogotovo ne svaki obrok. Možeš i ne moraš tako, sve ovisno o tome kako ih podnosiš. Ja se na mastima super osjecam  - jedino kad mi je psiha zdrmana onda ludim Big smile

Naravno da neceš prerigorozno na defku Smile ali nema beda ako si budeš osigurala dovoljno proteina i trenirala intezivno da ocuvaš mišic. I naravno, ako ne udješ u preveliki deficit ali to vec znaš.

Hmmm male su ti te brojcice nešto Big smile Ja sam krenula sa 58 kg i motala sam se oko 250g, nekad i do 300 (njam Big smile) u dane treninga...znaci  oko 4g...neko vrijeme sam i svaki dan tako jela LOL pa sam ih onda u off dane smanjila na 100-150.... nekad na minimum, pa uvela i neke umjerene dane.....ja ti stalno rotiram nekog vraga i brljavim, nekako sam se više fokusirala na liftanje ove godine i dala si malo oduška, nisam bila baš toliko striktna :)

Ima dosta razlicitih pristupa, progooglaj si malo i odaberi jedan i testiraj se. Bitno je koji si tip tijela (neki mezo?) i kako reagiraš na uh-e. Netko ih dosta visoko može držat. Ali tu negdje 2g-4g pa si prilagodjavaš dalje Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 15:18
Citam ovo što vi pišete... i 250g UH..ajme Big smile

Ali, nikako da skužim...kad govorite o kolicini UH jel mislite na apsolutno sve UH..i iz sira, povrca,škrobne hrane...itd. ili?
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 15:38
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Citam ovo što vi pišete... i 250g UH..ajme Big smile

Ali, nikako da skužim...kad govorite o kolicini UH jel mislite na apsolutno sve UH..i iz sira, povrca,škrobne hrane...itd. ili?


Big smile

povrce nisam brojala, zapravo sam ga malo i jela... a šta ti je to, znala sam ti u 3 obroka pojest po 150 g kruha, to ti je vec 200 g UH-a, a da ne brojim usputne slastice Big smile Nije da se nisam malo zamastila ali ništa prema onom što sam jela ove zime......lift, lift Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 15:39

Slavonka, da, ukupni dnevni unos UH.


evo sad sam išla malo brojit, ja unosim od 200-250 g UH, 130-160g P, 40-60g M

Sve rucno bilježim samo na kraju dana zbrojim ukupne kcal i P....


sada cu poceti ciljano ciklirati s tim Uh pogotovo u dane kada ne treniram. I tako mjesec dana a onda na defku  Smile


A od jeseni...u nove pobjede Cool


 

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 15:41
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Citam ovo što vi pišete... i 250g UH..ajme Big smile

Ali, nikako da skužim...kad govorite o kolicini UH jel mislite na apsolutno sve UH..i iz sira, povrca,škrobne hrane...itd. ili?


Big smile

povrce nisam brojala, zapravo sam ga malo i jela... a šta ti je to, znala sam ti u 3 obroka pojest po 150 g kruha, to ti je vec 200 g UH-a, a da ne brojim usputne slastice Big smile Nije da se nisam malo zamastila ali ništa prema onom što sam jela ove zime......lift, lift Wink




ja brojim sve, caki i onih par UH iz povrca!

A neki govore da se P iz voca i povrca ne bilježi (??) ali ja brojim i te proteine!


Gym girl - znaci da ne idem preko 200g proteina (4g po kg)



Edited by bebolina - 20 Ožujak 2013 at 15:43
Back to Top
Huremica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Huremica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 16:27
predobro izgledas!! Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.