New Posts New Posts RSS Feed - Ratnicka dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ratnicka dijeta

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ratnicka dijeta
    Posted: 31 Sijecanj 2013 at 11:37
Danas krenuo sa provodjenjem,budim se oko 4 ujutro jer ujutro ucim i imam nastavu.oko 10 sati sam pojeo 200 g zrnatog sira sto je oko 150 kcal,za veliki obrok planiram unijeti oko 2400 da bi bio na odrzavanju pistojece mase,da li je ovo ok za jelovnik,oko 500 g mijesane salate,400g piletine i 5 zjaja kao omlet,100 g rize i za desert oko 200g integralnog tosta sa mjesavinom wheya i kazeina i 25 g crne cokolade,prema izracunu ispada oko 2400 a s obzirom da je iz dosta dobeih izvora valjda moze proci...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 11:50
prvo pitanje je kad ideš spavati jer je glavna stvar kod ove dijete uspostavljanje ustaljenog ritma organizma koji ti odgovara?

u principu ako ne treniraš prijepodne ne bi trebao unositi proteine tokom dana (eventualno u obliku nekog probiotika citaj jogurt, kefir, kiselo mlijeko)

tu nema brojanja kalorija (bar ja ne brojim) jer se jede dok nisi sit i zadovoljan i tako znaš da si unio dovoljno za održavanje i eventualno skidanje masnih naslaga

imaš prozor od 4-6 sati tokom kojeg jedeš i obroke bi trebalo podijeliti na više malih ako stigneš jer je tako lakše na organizam

znaci pocneš sa malom ili srednjom salatom (mislim da je 500 grama previše ja to ovako od oka spremim) pa napraviš pauzu od 20 minuta i onda pojedeš proteine sa kuhanim povrcem i pri cemu porcija treba biti tolika da budeš sit, ako ti se jedu uzmeš neki UH kao desert ali prirodan uh tipa banana, može i cokolada ali sa što vecim postotkom kakaa da nema puno rafiniranog šecera (možeš jesti i rižu skupa s proteinima al nemoj pretjerati), i poslije toga se napij vode koliko ti je potrebno

ako se tokom prozora u kojem jedeš (citaj sat ili 2 kasnije) ponovno osjetiš glad opet jedi po istom principu (omlet je izvrsno rješenje samo dodaj u njega paprike i nekakvih zacina)

kod mene ti to ovako nekako izgleda

treniram popodne i pola sata poslije treninga pojedem recovery (jucer je to bilo mala banana i 3 cijela jaja) onda sam za nekih 45 minuta pojeo svoju salatu i poslije toga (pauza je bila onoliko koliko mi je trebalo da spremim sljedece jelo) sam ispekao 3 fileta bijelog mesa i hrpu mrkve i dodao uz to cikle, domaceg maslaca od kikirikija i nekih homemade pereca od domaceg sira dosta nemasnog, domaceg maslaca i brašna) i kao desert sam pojeo 3-4 kolaca (još mi je ostalo od neke fešte)

osjecao sam se sito ali me nakon nekog vremena opet ulovila glad pa sam pojeo domaceg sira i s njim pomiješao kiselo vrhnje i onih istih pereca i još koji kolac za desert i napio se ciste vode

ne znam koliko je to kalorija ali kasnije nisam mogao zaspati i pojeo sam još malo kolaca i popio vode i onda zaspao

jucer sam pojeo tako puno jer sam odradio dosta jak trening pa sam i više jeo jer mi je tijelo tražilo danas kad ne treniram ce taj obrok vjerojatno biti puno manji jer se prije osjecam sit


inace dan pocinjem sa zelenim cajem s limunom i tokom dana popijem 5-6dcl "zelenog" soka u koji stavim narancu, zelenu jabuku, 2 kiwija i koji list zelene salate (planiram malo i blitve kad uovim neku dobru u šopingu i eventualno koji list neke duge zelenjave)

ako tebi odgovara ovaj tvoj jelovnik tako jedi ali tijelo ce samo tražiti ako mu nešto nedostaje i slušaj ga

pozz

edit: zaboravio sam ti reci da uz sve to tokom dana popijem oko 3 litre i ponekad si uzmem nešto orašasto pa pojedem šaku tokom dana (vrlo dobro pomaže kod jake gladi uz koju cašu vode)

Edited by Markan1989 - 31 Sijecanj 2013 at 11:53
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 12:44
A vidi,meni pola kile salate nije puno,ipak imam skoro 2 m i 97 kg,danas nisam trenirao,kad budem trenirao budem uzimao 15 g wheya prije i 30g poslije treninga a ovako u dane kad ne treniram budem uzeo ili svježi sir,ili orašasto kao mali obrok,inace idem spavat oko 8-9 a budim se oko 4,pola 5...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 12:54
I da,obicno ujutro popijem zeleni caj i uzmem riblje ulje...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 14:40
ok, sna imaš dosta, 7.5 do 8 sati bi trebalo biti u redu ako se naspavaš i ako se osjecaš dobro,

što se tice salate, ona se na ovoj dijeti uz voce jede da bi se želudac napunio enzimima koji ce kasnije poslužiti u razgradnji proteina i njihovoj boljoj iskoristivosti, ti probaj tako pa ako ce ti to biti u redu onda nastavi ali imaj na umu da je to puno vlakana i da bi mogao osjecati osjecaj nadutosti i da tvoj želudac možda nece moci iskoristiti sve enzime koje si unio da ti pomognu u razgradnji proteina jer ce se muciti s vlaknima iz salate

što se tice sira, nece ti odmoci ali nejedenjem proteina do glavnog obroka povecavaš osjetljivost tijela na proteine i želju tijela za njima pa i tako podižeš njihovu iskoristivost, cilj ove dijete je iskoristiti maksimum iz hrane koju uneseš, bolje da taj sir pojedeš navecer prije spavanja kao sporo probavljujuci protein ili na kraju obrok.,Ppreko dana bi, ako vec moraš unositi proteine, trebao unositi brze proteine da ne usporiš detoksikaciju do koje dolazi, svakako je bolji izbor neki orašasti plod (kikiriki, badem, lješnjak, indijski orašcic itd)

ako treniraš ujutro poslije treninga ti trebaju proteini ali pošto ideš u školu pretpostavljam da je trening popodne

što se tice wheya ne znam koliko ti treba prije treninga whey, to je više za fazu mase a ne održavanja, što god da uneseš prije treninga ce usmjeriti dio energije koju imaš na probavu umjesto na fizicku aktivnost koju radiš a poslije treninga ti normalno dobro dodje kao oporavak uz dobar izvor uh (koji nije glukoza) najbolje samo whey popit

medju ciljevima ove dijete je i da se tijelo nauci odupirati umoru tako što se trenira na uvjetno receno prazan želudac tako da je to još jedan argument uzimanju whey poslije treninga

ali najbitnije je da probaš i vidiš što ti najbolje odgovara pa tako i radiš, nadam se da ceš biti zadovoljan dijetom kao i ja

pozz
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 14:58
Vidio sam da extremefit u svom clanku navodi whey prije treninga 15 g i poslije 30g...
Što se tice salate,sad sam mazno 300 grama mješano zelena salata i paradajz,onda prelazim na kuhanu cvijetacu i piletinu pa onda jaja i rižu i za kraj integralni tost sa mješavinom kazeina i wheya i malo crne cokse(81% kakaa)...zanima me koliko je moguc katabolizam(što znaš iz svog iskustva) kod ovog treniranja na prazan želudac pošto npr. sutra oko 10 imam tijelesni pa onda oko pola 3 trening,što bi bilo najbolje da uzmem prije,poslije,izmedju...da uzmem bcaa poslije tjelesnog?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 19:00
u njegovom clanku upravo piše da je to na fazi mase,

do katabolizma dolazi tek nakon što tijelo isprazni svoje rezerve do cega dolazi 16-18 sati nakon probavljanja zadnjeg obroka i to nije dobro, ako imaš tjelesni i radiš nešto ekstra onda popij poslije toga jogurt i pojedi malu bananu (iskreno možeš i bez banane jer ti jogurt daje proteine i pomaže sustavu u detoksu)

ako radiš samo lagani kardio ne treba ti ništa i nece zbog tjelesnog doci do katabolizma ako imaš bcaa uzmi ako ne ne moraš sad kupovati ili ne znam ja što

do katabolizma sigurno nece doci treniranjem na prazan želudac jer do njega dolazi u fazi oporavka tj poslije treninga kad tijelo troši energiju da zakrpa svoja tkiva

inace postoji verzija WD-a i sa pulsiranjem sa bcaa ali u to nisam baš upucem ali mogu ti dati link na clanak gdje sam to vidio: http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/the_pulse_feast
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 06:55
Danas drugi dan,vidjet cu kako ce ici sa treningom...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 13:58
Salata smije bit sa maslinovim uljem spremljena,mislim zbog masti da bi bio problem ili nema veze
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 22:07
Evo malo smjernica

http://www.centar-miketa.hr/vijesti/153-warrior-diet.html
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 22:48
bolje sa octom nego s uljem, ili aceto balsamico, to mi se cini ok
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 10:42
A ja stavim i oct u ulje,budem onda malo po posnom pred spavanje polio maslinovog da nisam bezveze kupovao...
Back to Top
louis dufresne View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote louis dufresne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2013 at 09:15
Pozdrav, možete li napisati neke primjere što jedete tokom dana, u fazi posta? i uzimate li suplamente? whey? 
"Kad trcim cijeli sat po svojoj pokretnoj traci, osjecam se ko neka metafora."
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2013 at 13:38
što se tice suplemenata zasad ništa jer sam malo kratak sa parama ali da uzimam uzeo bih vitamine i minerale, konkretno me poceo kyani zanimati ali kratak sam s parama pa zasad ništa

da uzimam neki whey uzeo bih mvp 3g whey (dobar omjer cijene i kvalitete i svi koje sam pitao su rekli da im je super i okus i tekstura,

u zadnje vrijeme dan pocinjem zelenim cajem sa limunom i medom (medje opcija i pošto meni ne smeta i nisam gladan poslije uzmem si prirodno sladilo u caj :), zašto ne)

preko dana popijem cca pola litre "zelenog soka" sadržaja: naranca, jabuka, 2 kiwija, neka lisnata salata i vode koliko fali (može zelena, blitva špinat, rukola uglavnom sve lisnato što van nije ogavno, moram reci da mi je rukola bila jako zanimljiva zog specificne snažne arome koja mi se svidjela) u 2 navrata (2.5 do 3 dcl) koji popratim sa cašom do dvije vode

tu i tamo pojedem jogurt ili kiselo mlijeko ili kefir (preferiram domace ali ako nemam drugo uzmem nemasno od zbregova) ako nemam ništa drugo blizu a baš me uhvati glad (jedino je problem ako sam skroz prazan slijedi odlazak na wc kroz krace vrijeme XD)

ako sam baš jako gladan pojedem mal orašastih plodova zalijem s vodom i prodje glad

treniram 3 puta tjedno (zasad) na prazan želudac (ako se ovo dosad nabrojano može brojat pod prazno jer tu stvarno nema puno kalorija ne znam tocno koliko jer ne brojim ali ako hocete možete si izracunat

pola sata do sat poslije treninga pojedem srednju bananu i pojedem 3 ili 4 cijela jaja ovismo o velicini (sad ce neki rec da ne treba ali zdrave masti su poželjne na warrioru poslije treninga) razmišljam o navedenom wheyu u kombinaciji s bananom ili bez nje ali zasad ništa od toga

što se prejedanja tice ostavit cu to na maštu svakom hehe

inace visok sam 185 cm težine od 84 do 86 kilograma i držim to uz ogromne kolicine hrane u fazi prejedanja hehe
Back to Top
louis dufresne View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote louis dufresne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2013 at 14:14
U redu, hvala. Mislim da cu probati ovakav nacin prehrane. Cilj mi je mišicna masa, ali mislim da ne bi trebalo biti problema koliko sam vidio po blogovima. 
"Kad trcim cijeli sat po svojoj pokretnoj traci, osjecam se ko neka metafora."
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2013 at 17:12
ratnickom dijetom je jako teško nabijati masu ali se može ako se možeš dovoljno pretrpat :P.Procitao sam Neke stvari koje je rekao autor na tu temu ali ne mogu sad pronaci link pa cu ti reci da je trik uz intenzivne kratke treninge u klopi kao i uvijek. 3-4 dana prejedanja (al tu doslovce moraš trpat) i onda 2-3 dana normalne overeating faze. Probaj pronaci taj link na guglu to ce ti sigurno pomoci, pozz
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.