New Posts New Posts RSS Feed - D: Intermittent fasting: princip prehrane s povremenim postom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Intermittent fasting: princip prehrane s povremenim postom

 Post Reply Post Reply
Author
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Intermittent fasting: princip prehrane s povremenim postom
    Posted: 24 Sijecanj 2013 at 17:42
Svi komentari na temu: Intermittent fasting: princip prehrane s povremenim postom

Bilo kakav nacin posta 1 * na tjedan je odlicna stvar.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 19:06
Lijepo napisano, osim što se ne bih složio da je to novi nacin prehrane. Da Amiketa, slažem se u potpunosti, i uvijek se cudim narodnoj mudrosti
Back to Top
ficho11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ficho11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 19:37
Radim taj princip vec duze vrijeme(7-8 mjeseci), sad sam u "BULK" fazi gdje ne jedem 18h i onda imam prozor hrajnenja do pojedem u roku 6 h 2800 cal. S tim i p90x programom sam izgubio 24kg u 90 dana. Vrlo sam zadovoljan hrana ima puno bolji okus nisam gladan tako cesto i mali miljun pluseva. Isto dobar youtube kanal za bilokakva pitanja je http://www.youtube.com/user/fastingtwins?feature=results_main i njih pratim vec jako jako dugo a tu sam i doznao za to.
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 20:24
http://www.youtube.com/watch?v=S8FRuXJuImM Preporucujem ako niste vec pogledali :)
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 20:52
@iver..Narodne izreke nisu bezveze.Funkcionlane su :-))
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 21:28
Ficho11 , kak ti izgleda taj menu sada s obzirom da uspiješ utrpati 2800 kcal u 6h? Cini se prilicno teško i kolicinski nezdravo ukoliko se radi o "clean namirnicama. Inace -24 kg u 90 dana je puno previše, ocito debelo prevelik deficit jer sve preko 0,5 kg do 1 kg tjedno za one sa punooo viška je nepoželjno
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2013 at 22:55
Ovaj nacin 16-8 mi se cini primamljivim i na prvi pogled ne tako teskim,samo me zanima njegova ucinkovitost i vremensko trajanje. :)
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 07:13
Ja sam prije 15ak dana zapoceo s IM/16-8. Prvih tjedan dana sam se striktno pridržavao. Tijelo je izbacilo vodu pa sam izgledao izdefiniraniji. Oko drugog treninga sam poceo osjecati blagi nedostatak snage. U trecem je nedostatak snage vec bio izraženiji a s cetvrtim sam skroz bio nezadovoljan treningom. Zakljucio sam da ne mogu vježbati na prazan želudac (što je interesantno jer sam do sada uvijek mogao vježbati na prazan želudac - ukljucujuci i polu-maraton). Zato sam prilagodio prehranu na nacin da bi u jutro imao mali dorucak a tijekom dana i prije treninga bi uzeo proteine. Nakon treninga bi uslijedila 4 - 6 sati loadinga s najvecim obrokom nakon treninga. Treninzi su postali opet intenzivni i opet sam zadovoljan. Ipak s obzirom da sam citavu godinu na dijetama, ne vidim neku ekstra razliku u rezultatima izmedu (prilagodene) IM i drugih dijeta.
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 09:24
Za detalje definitivno preporucujem berardijevu stranicu precisionnutrition gdje ima za skinuti mala knjižica gdje on prica o svojim iskustvima vezano uz treninge, snagu, umor, gubitak masnog tkiva. Probao je nekoliko principa pa iskomentirao kako se osjecao.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 09:27
Maratonac, ne znam koliko cesto u puno trcis, ali ako si malo vise u tome onda ti ovakva dijeta ne moze nikako odgovarati jer ne mozes popuniti za ozbiljnije trcanje popuniti glikogenske depoe na taj nacin.
Ne znam radi cega si na dijetama stalno, ali da povecas kolicinu UH u prehrani dodatno to bi se pozitivno odrazilo na tvoju izdrzljivost i rezultate
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 10:45
Sigurno. Za manje od mjesec dana pocinju pripreme kada ovakav režim prehrane više nece odgovarati. No u ovom periodu, kada dam naglasak teretani uz povremeni kardio, si dozvolim izlete u redukcionisticke dijete.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 11:22
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Sigurno. Za manje od mjesec dana pocinju pripreme kada ovakav režim prehrane više nece odgovarati. No u ovom periodu, kada dam naglasak teretani uz povremeni kardio, si dozvolim izlete u redukcionisticke dijete.

Kuzim, mislio sam da iskljucivo trcis
Back to Top
ficho11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ficho11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 21:30
The Phoenix Svako tijelo je drugacije svako treba drukciji broj kalorija da bi dobio ili izgubio kg meni je 2500cal za odrzavanje tjelesne kilaze a znaci samo 300 cal sam u plusu svaki dan. Primjer prehrane 1 dana : http://upload.slike.com/?v=IgK5.png
Back to Top
ficho11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ficho11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 21:35
The Phoenix Kad sam gubio kile jeo sam 1800 cal u 4h prozoru hranjenja i 2 dana u tjednu je bio 24h post. A energija mi je bila super mislio sam da cu bit ukomiran ali ne :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.