New Posts New Posts RSS Feed - Piti jaje ili kuhati?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Piti jaje ili kuhati?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 18:48
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

dali da cjela jedem jaja? pošto znam nekad ih ...tj svaki dan 5 koada pojedem sigurno....ali znam nekada i po 10 po danu! pa sada ...ne znam kako je bolje :P


Definitivno previse.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 01:00
Poz ekipa, zanima me da li ima netko ko redovno pije jaja, pošto je došlo vrijeme da se počne davati sve od sebe , razmišljo sam da me 2-3 sirova jaja neće ubit, zbog posla se nema previše vremena za prehranu itd(normalno jedem sve, al opet extra prote nikad dosta). Ugl malo sam istraživao po netu, dosta ljudi sere po tome, mala količina i pije i nikad im ništa nije bilo. Ovi koji govore loše stvari nikad vrv nisu niti probali tako da stvarno ne znam kaj da mislim.
Jel ima ko kakva loša iskustva(ili dobra), isto tako i mišljenja, ali ne da su takva kao " pa lakše ti je ispeći ili skuhati" jer da je lakšte jeo bi 10 puta dnevno al eto. Ili ću ja testirati pa javim.
LP
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 07:13
Ilealna probavljivost sirovog bjelanjka je 50%, termički obrađenog je 90%. Kuhano ili prženo jaje je iskoristivije i rezultirat će s manje Tihomira i Zvonimira.
Back to Top
iveco View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iveco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2016 at 01:22
to je laz vidi se da nemas pojma jaja gube dosta vrijednosti nakon kuhanja i pecenja zbog visoke temperature a postoji rizik od salmonele ali to nije nista opasno
Back to Top
iveco View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iveco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2016 at 01:25
nitje dobro vise od 3 jajeta na dan
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2016 at 08:27
A onda je svizac zamotao čokoladu u omot...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.