New Posts New Posts RSS Feed - tricep dips
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

tricep dips

 Post Reply Post Reply
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: tricep dips
    Posted: 03 Sijecanj 2013 at 16:17
ja radim tu vježbu tako da se oslanjam samo na jednu nogu, tj. druga mi je u zraku, paralelna s bedrom noge koja je uprta u pod. jel to lakša varijacija il teža?
po mojem osjecaju, za ruke, one su jednako teške (možda mi je na jednoj nozi malo teže), ali kad sam na jednoj nozi osjecam da mi rade i mišici te noge uprte u pod.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2013 at 18:50
probaj si neku gumu složit da se pomogneš s njom ili stolac iza sebe pa se nasloniš nogom kao kod bulgarian split squata samo se dižeš rukama, ako ti pali ovo na podu ok ali pazi da noga bude u sredini al kažem probaj sa gumom ili sa stolcem ako ne možeš samo stalno ili možeš probati negativne samo
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 09:49
cek cek. izgubih se :D
na kaj moram paziti? da mi noga bude u sredini? misliš, u liniji s tijelom?
sa stolcem: noge ispružene na stolcu i normalno radim dips?
negativni ?
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 11:47
ako radiš s 2 ruke na istom stolcu onda je teža opcija s jednom nogom na podu ali isto tako zašto ne podici obje noge na drugi stolac pa imaš veci raspon pokreta i onda opet kasnije možeš ostaviti jednu nogu a druga je u zraku (radi core) pa mijenjaš noge

ako možeš postaviti 2 stolca i propadati izmedju njih onda je najlakša opcija ako nemaš gumu da se nasloniš na treci stolac kao kod bugarskog cucnja u pocetku s obje noge onda samo s jednom u sredini (on stoji iza tebe)

negativni su kad se digneš gore uz pomoc nogu pa se što polakše spuštaš prema dolje (negativni dio pokreta) pozitivni je kad se dižeš al su ti vjerojatno prelagani pa zanemari

evo i jedna stranica pa prouci

http://www.alkavadlo.com/2011/03/03/all-about-triceps-dips/

Edited by Markan1989 - 04 Sijecanj 2013 at 11:49
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 15:03
hvala! probala sam danas s nogama paralelno na jednom stolcu i bilo je osjetno teže nego kad su mi noge na podu (listovi okomito na pod, tj.koljena savinuta - tak sam prije radila). al uspjela sam ovolko: 8,9,10. mogla bi možda još, ali to ostavljam za sutra :D
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 15:43

Najteža varijanta tog (stražnjeg skleka/dipsa) je ta da staviš obje noge ispružene, tj. stopala na loptu i podižeš se rukama iza na klupici.

Moj iduci izazov je s opterecenjem... Ali bole me zapešca kod ovog
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 16:28
uh, da. lopta. destabilizacija=izazov :D
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 18:18
Polako, bez forsa.

Ja sam jaaako dugo radila ove s jednom nogom ispruzenom, drugom na podu pa tek onda presla na pilates loptu.
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 19:18
probala budem sutra :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2013 at 14:19
Podigni noge na klupucy/stolicu i stisni uteg nogama.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2013 at 19:33
Ako je netko napredan s dipsevima, može isprobati ovo: Dip Belt
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.