New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - da probam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - da probam

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2012 at 13:57
Zasto bi ga radio kuci, barem ga ja ne radim (nisam radio), prvo video pregledas kuci, zapises vjezbe na papir, slusalice u usi, u jedan ugao teretane i mlati.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2012 at 14:59
U nedostatku boljeg plana moze Insanity vrlo dobro posluziti, ali da je idealno i najbolje rjesenje,  to je ipak daleko od toga
Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 12:25
I ja planiram na keto posle novogodišnjih praznika... Jedino me brinu te salate jer apsolutno ništa od toga ne jedem...

Ne znam dal se smiju konzumirat zelene mahune... Imaju oko 5g UH na 100g a otprilike toliko ima i kupus i te zelene salate.... Isto tako problem ce mi biti i unos masti jer vidim vecina te masti unosi preko sireva al kod mene je problem što ne jedem ništa od mlijecnih proizvoda :(

moja prehrana bi se temeljila na mesu, ribi, jajima i orašastim plodovima (bademi, suncokret i sl)... Od zelenog bi dodao te mahune i tikvice (jedino to bi mogo jesti od zelenog, ostalo ništa ne podnosim)...

Možda je najbolje rješenje za unos tih masti bilo da uzmem odredjenu kolicinu maslinovog i popijem ga ko vodu :) Na dosta mjesta sam procitao da previše proteina u odnosu na masti može ometat ketozu....
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 12:46
Pa šta ti inace jedeš..kad prakticki ništa ne jedeš xD
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 13:18
Ja masti uopce ne usnosim iz mlijecnih proizvoda,jedino od mljecnog što konzumiram je posni sir i to uzimam onaj iz Lidla koji prakticki nema masti...
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 18:42
Gle ne pita se da li nesto volis ili ne nego da li je zdravo ili ne. Ko bi meni prije koju godinu mogao reci da cu ja jesti brokule, spinat, karfiol, rizu, zobene i sl. Niko, jer ja to ne volim to nije ukusno i tacka. A sada ga jedem i to u vecim kolicinama, jer je to zdravo.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2013 at 15:25
Da, sve je to ok al nije isto kad neku hranu ne voliš i kad je nikako i nikad ne jedeš... Npr. ja nikad salatu nisam u usta stavio jer jednostavno bi crko kad bi to probao... Isto tako je kod mene i što se mlijeka tice i mlijecne proizvode.... recimo paradajz nikad u usta stavio nisam tako da tu hranu jednostavno ne mogu jest pa kad bi me neko i puškom tjerao....

Moja hrana se vecinom zasnivala na mesu, ribi, jajima, zobenim pahuljicama, vocu,  riži, mahunarkama, grašku, krompiru i sl... Zadnjih 2 mjeseca sam se hranio po testu intolerancije i po njemu mi je bilo izbaceno sve što je od mlijeka, žitarice, dobar dio povrca kojeg i onako ne jedem, sve što je od šecera i sl i jako dobro sam se osjecao na toj prehrani.... Jeo sam neke zdrave žitarice koje inace nikad nebi konzumirao pez tog testa poput heljde, prosa i sl... Al eto, nisam zadovoljan gubitkom kilaže pa sam odlucio na keto da skinem nekih 15 kg pa onda lagano ponovo se hranit po testu intolerancije....

Ja bi radije da mi neko kaže dal se mogu jest te zelene mahune i kako da nadomjestim masti a ne da me osudjujete zato što ne jedem to dosadno povrce i ne pijem mlijeko :) Kad smo kod mlijeka, jedan poznati naucnik je rekao "mlijeko jest dobro i zdravo al za telad" :)
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2013 at 17:41
S tim o mliku se slazen, jedino mliko koje valja je od domacih životinja, a ovo industrijsko je sve smece i ne bi ga tribalo pit nego šta manje
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2013 at 01:46
Mlijeko je dar sa neba za hardgainere.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2013 at 09:49
Originally posted by zilla zilla wrote:

Da, sve je to ok al nije isto kad neku hranu ne voliš i kad je nikako i nikad ne jedeš... Npr. ja nikad salatu nisam u usta stavio jer jednostavno bi crko kad bi to probao... Isto tako je kod mene i što se mlijeka tice i mlijecne proizvode.... recimo paradajz nikad u usta stavio nisam tako da tu hranu jednostavno ne mogu jest pa kad bi me neko i puškom tjerao....

Moja hrana se vecinom zasnivala na mesu, ribi, jajima, zobenim pahuljicama, vocu,  riži, mahunarkama, grašku, krompiru i sl... Zadnjih 2 mjeseca sam se hranio po testu intolerancije i po njemu mi je bilo izbaceno sve što je od mlijeka, žitarice, dobar dio povrca kojeg i onako ne jedem, sve što je od šecera i sl i jako dobro sam se osjecao na toj prehrani.... Jeo sam neke zdrave žitarice koje inace nikad nebi konzumirao pez tog testa poput heljde, prosa i sl... Al eto, nisam zadovoljan gubitkom kilaže pa sam odlucio na keto da skinem nekih 15 kg pa onda lagano ponovo se hranit po testu intolerancije....

Ja bi radije da mi neko kaže dal se mogu jest te zelene mahune i kako da nadomjestim masti a ne da me osudjujete zato što ne jedem to dosadno povrce i ne pijem mlijeko :) Kad smo kod mlijeka, jedan poznati naucnik je rekao "mlijeko jest dobro i zdravo al za telad" :)

Ne preporucam keto dijetu , al slobodno jedi mahune i slobodno pij maslinovo


Edited by The Phoenix - 02 Sijecanj 2013 at 09:50
Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2013 at 13:15
Zašto ne preporucuješ? Mislim znam da može bit opasna za zdravlje ali ja je ne planiram provodit više od mjesec dana... Meni je jedino bitno da dijeta radi a 100% sam siguran da mogu izdržat i bit 100% disciplinovan....

Evo citiram jednog lika sa drugog foruma koji ima velikog iskustva sa keto dijetom i on preporucuje otprilike ovako da se rasporede obroci:

DANI OD PONEDLJEKA DO SUBOTE
1.OBROK--2 cela jaja+6 belanaca

2.OBROK-- 60g whey proteina+4 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovog ulja

3.OBROK-- 300g belog mesa+ zelena salata+50 g oraha ili badema ili lesnika

4. OBROK 60g whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

5. OBROK-- 300-350g belog  mesa+ zelena salata+50 g lesnika

6.OBROK ako neko bas ne moze da izdrzi ona uzeti 2 cela kuvana jajeta   
 
SUBOTA
1.OBROK 4 cela jaja+5 belanaca

2.OBROK-- 60gr whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

3.OBROK-- 350gr belog mesa + 75g RIZE!! + salata

4. OBROK-- 60gr whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovg ulja

5. OBROK-- 300gr belog  mesa+75g RIZA!! +50 g oraha

6.OBROK-- ukoliko se oseca potreba...2 cela kuvana jajeta



NEDELJA


 1.OBROK 3 cela jaja 6-7 belanaca

2.OBROK-- 60g whey proteina+ 2 kasike maslinovg ulja

3.OBROK 250gr belog mesa +250-300g KROMPIRA +50gr lesnika

4. OBROK- 60gr wheja+2 kasike maslinvog ulja

5. OBROK-- 250g mesa+75g riza +50 gr lesnika

6.OBROK-- kao i gore

Ja planiram pratit ovaj jelovnik uz 60-75 minuta aerobnog vježbanja na sobnom biciklu svaki dan osim vikenda... Trenutno imam 100 kg a cilj mi je s ketom da se spustim na 90 kg i onda nekom zdravijom varijentom skinut još 10-tak kila tamo negdje do aprila.... Inace hraneci se po testu intelerancije sletio sam za 107 na 100 kg za nekih mjesec i 10 dana ali je sad sve zakocilo pa idem na keto....
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2013 at 13:20
Rekao sam da nije potrebna ne zato sto mislim da je opasno, nego zato sto mislim da nema potrebe za time, te da ces uz puno manje odricanja i muke, a i zdravije prehrane imati jednako dobre rezultate trenutno.
I mislim da taj neki refeed , tj jedenje uh svaki 6 dan nije potreban tako cesto


Edited by The Phoenix - 02 Sijecanj 2013 at 13:21
Back to Top
geisha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote geisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 10:41
Originally posted by zilla zilla wrote:

Da, sve je to ok al nije isto kad neku hranu ne voliš i kad je nikako i nikad ne jedeš... Npr. ja nikad salatu nisam u usta stavio jer jednostavno bi crko kad bi to probao... Isto tako je kod mene i što se mlijeka tice i mlijecne proizvode.... recimo paradajz nikad u usta stavio nisam tako da tu hranu jednostavno ne mogu jest pa kad bi me neko i puškom tjerao....Moja hrana se vecinom zasnivala na mesu, ribi, jajima, zobenim pahuljicama, vocu,  riži, mahunarkama, grašku, krompiru i sl... Zadnjih 2 mjeseca sam se hranio po testu intolerancije i po njemu mi je bilo izbaceno sve što je od mlijeka, žitarice, dobar dio povrca kojeg i onako ne jedem, sve što je od šecera i sl i jako dobro sam se osjecao na toj prehrani.... Jeo sam neke zdrave žitarice koje inace nikad nebi konzumirao pez tog testa poput heljde, prosa i sl... Al eto, nisam zadovoljan gubitkom kilaže pa sam odlucio na keto da skinem nekih 15 kg pa onda lagano ponovo se hranit po testu intolerancije.... Ja bi radije da mi neko kaže dal se mogu jest te zelene mahune i kako da nadomjestim masti a ne da me osudjujete zato što ne jedem to dosadno povrce i ne pijem mlijeko :) Kad smo kod mlijeka, jedan poznati naucnik je rekao "mlijeko jest dobro i zdravo al za telad" :)



LP :)
Zelene mahune se mogu jesti,opcenito povrce,a pogotovo ono koje raste iznad zemlje.U cijeloj prici je bitan omjer..kako omjer masti i CH koje unosiš u organizam tako i omjer unosa kalorija i njihove potrošnje.
Ja isto rijetko kada konzumiram mlijecne proizvode,a ako i da to je onda punomasni tvrdi sir (tipa paškoga) i grcki jogurt pa se možda možete time pomoci.
Ovo s mlijekom je poprilicno delikatno.Osobno smatram da mlijeko,pogotovo ovo pasterizirano i homogenizirano nema vrijednost koja mu se pripisuje i takodjer ga ne konzumiram.Takodjer,mlijeko je jak alergen pa i iz tog razloga ga neki strucnjaci ne preporucuju.
Back to Top
marina82 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina82 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 12:43
ja sam probala keto i nemam pojma... strah me da ne poremetim hormone jos vise nego sto jesu.. 8 dana sam bila na najvise 10gr UH dnevno i onda prekinula.. moj secer u krvi je oduvijek bio nizi tj. kad god sam pregledala doktor mi je rekao kako je na granici premalo.. i zbog toga se malo bojim.. ali,imam problem sa UH vec mjesecima.. zbog glupe dijete sam si poremetila sve i skoro 3 mjeseca uskracivala si kruh/zitarice/bilo sto slatko pa cak i suho voce i onda napravila haos..borim se sa UH kao lav.. dogadja mi se da imam ekstremno veliku potrebu za brasno slatkim produktima.. tijelo mi salje neku poruku..nesto mi fali unutra..mozda jod,mozda magnezij..nemam veze.. ali,nacicu rijesenje.. trudim se koliko mogu


nismo svi isti..svatko od nas je poseban i niciji organizam nije posve isti kao tudji zato ti dino kad kazes "UH uopce nisu potrebni" mozda tebi ne a meni ili Mirku ili Slavku da..



Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 20:05
Ne znam al ja sam se bio zaledio na 100 kg, vaga nije htjela dole kako god se hranio i koliko god bio aktivan.... Eto na keto sam krenuo od ponedjeljka i jutros kad sam se izvagao vaga je pokazivala 98 kg, znaci 2 kg manje... Znam da od toga bar pola vode al opet drago mi je kad vidim da sam se pomakao s mrtve tacke...

Ne znam za vas al meni je ovu keto dijetu 100x lakše držat nego i jednu drugu koju sam držao do sad.... Apsolutno ni sekunde nisam osjetio glad niti bilo šta drugo negativno osim male malaksalosti nakon drugog dana al i to je baš kratko trajalo....

Ja planiram da držim keto dok ne sletim do 90 kg i to strogo se pridržavat ovog gore jelovnika a punjenje radit samo nedjeljom...

Posle toga cu napravit neku malo zdraviju varijantu pa skinut još 10 kg tako da dodjem na svoju normalnu kilažu....

Mislim ima more ljudi koji su držali keto dijetu (odnosno oni su mislili da drže tu dijetu) a nikad nisu uopce ušli u ketozu.... Zato idem se naoružat onim trakicama što mjere ketone a UH necu unosit apsolutno nikako osim onoga što bude u orašastim plodovima i jajetu....

I naravno svaki dan osim vikenda ide kardio na kucnom biciklu u trajanju od 75-90 minuta....
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2013 at 21:38
Marina, a da probas sa low carbon 2 miseca pa da vidiš kako ce ic, i uz ti 4 treninga tjedno 2 teška sa utezima i 2 puta neki kompleksi ili density...low carb je idlican za gubit masti, šta ti je sa hormonima? Hipertireoza ili tako nešto?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.