New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - da probam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - da probam

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Keto dijeta - da probam
    Posted: 26 Prosinac 2012 at 19:30
Mislio sam krenuti na dijetu sljedeci tjedan te ju provoditi neko vrijeme(sad dok sam još na praznicima) da vidim kako funkcioniram sa time...pa ako bude išlo da nastavim ili ostavim za kasnije kada mi mast pocne sporije odlaziti,sad me zanima kako da si najbolje odradim kolicinu ugljikohidrata po danima te da li mogu i dalje koristiti Vitargo u PWM-u...I da da li je moguc jedan junk obrok preko vikenda ili ne?
Hvala unaprijed...
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 00:41
Gle, kad si u ketozi hidrate drzis do 30 g, kako ja to kazem ne unosis ih direktno, nego sto se usunja. Hidrati uopce nisu potrebni ljudskom tijelu, i naravno da moze cheat obrok ali bez hidrata, cak u ketozi neka hrana koja je okarakterisana kao junk tipa majoneza i druge masne stvari su dozvoljene. Ja sam jednom usao u ketozu, potrebno je 2-3 dana da udjes, obavezno kupi one trakice u apoteci. Prva 2-3 dana je je*aci tesko, razdrazljiv, ljut na cijeli svijet i sl. ali kasnije kada si u ketozi lakse to ide. Ketogena nije za svakoga i ako si pocetnik preporucujem da prvo probas sa cikliranjem hidrata.

Napomena: Dovoljno je malo da pobrkas sa hidratima i da izadjes iz ketoze, i opet se moras 2-3 dana muciti. Pij dost vode min 4l, i gledaj da se ljudim ne unosis u face jer je gadan smrad u ustima.
Ja sam ketozu probao samo 7 dana, nije mi se nesto previse svidjela jer su mi se od tolike masi pocele javljati bubuljice na licu pa sam prestao i vratio se cikliranju hidrata.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 09:22
Aha,možeš mi malo objasnit to cikliranje ugljikohidrata?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 09:32
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

. Hidrati uopce nisu potrebni ljudskom tijelu 

Na osnovu cega ovakva besmislena izjava ? Naravno da su mu potrebni . S ovakvim izjavama ljudima možeš napraviti više štete nego koristi
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 09:51
Nisu, pogledaj Eskime ljudi zive samo na proteinima i mastima i jedni su medju najzdravijim ljudima. Citaj

LINK
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 10:17
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Nisu, pogledaj Eskime ljudi zive samo na proteinima i mastima i jedni su medju najzdravijim ljudima. Citaj

LINK

Koliki je životni vijek eskima? A i to što eskimi ne jedu UH to je izuzetak uvjetovan genetikom i okolnostima i nikako ne predstavlja pravilo i nešto na što bi se trebao pozivati i primjenjivati na sebi.
Imaš drugu "krajnost" na Japanu, otoci neki mislim, stanivništvo konzumira prehranu od uglavnom UH , preko 70%, malo proteina ,  a opet su jedni od najdugovjecnijih i najzdravijih ljudi. Kakvu poantu se može izvuci ako ideš usporedjivati te 2 popuilacije?

Za sve osim ležanja u krevetu UH su neophodni , kako za živcani sustav tako i za izgradnju tijela. Kratkorocno covjek može bez UH, no dugorocno ili nedaj bože kak si napisao da uopce nisu potrebni može dovesti samo do porememcaja i bolesti.
Nemoj se hvatat za glupe senzacionalisticke bodybuilding clanke koji pišu nešto tek toliko da se piše.
A i sam kraj clanka ti kaže  :(A ti si se baš uhvatio za jednu senzacionalisticku recenicu koaj nema veze sa stvarnim životom)

"Na pitanje, "koliko ugljikohidrata mi je potrebno?", nema kratkog i jednostavnog odgovora. Ciljevi osobe, kolicina i kvaliteta aktivnosti, karakteristike organizma (inzulinska osjetljivost, podnošenje ketoze, itd.) - sve to utjece na to koja kolicina ugljikohidrata je idealna u prehrani."




Edited by The Phoenix - 27 Prosinac 2012 at 10:25
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 10:32
Uf, ja sam probala keto, i nebi nikome to preporucila ako uz dijetu i vježba. Nema šanse da mogu dati sve od sebe na treningu, jednostavno mi fali snage. Sad isto gledam na cikliranje UH, to mi se više svidja i mislim da je zdravije i možeš si odredit neku solidnu kolicinu UH na dane jaceg treninga, a kad ga nema smanjiš. Mislim bar ja tako radim, ima i drugih metoda.
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 10:39
Sa fiziloškog saprekta za preživljavanje covjeka UH nisu potrebi. Zasto samo je receno, tijelo ih moze sintetizirati od masti. Ja sam momku reko da se na ketozi hidrati drze do nekih 30-50g, nisam mu rekoa da ih drzi na nuli. Ali sa FIZIOLSOSKOG ASPEKTA PREZIVLJAVANJA COVJEKA NISU POTREBNI. Daj covjeku da zivi na hidratima bez masti i proteina, krepat ce 1 godinu, dok ce na mastima da zivi "normalno". Hidrati, tacnije glukoza su potrebni za funkcioniranje mozga i jos par stvari, ali nase tijelo to moze sintetizirati iz masi.
LINK

ESKIMI SE MEdjU NAJZDRAVIJIMA

Edited by diinnoo - 27 Prosinac 2012 at 10:40
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 10:57
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Sa fiziloškog saprekta za preživljavanje covjeka UH nisu potrebi. Zasto samo je receno, tijelo ih moze sintetizirati od masti. Ja sam momku reko da se na ketozi hidrati drze do nekih 30-50g, nisam mu rekoa da ih drzi na nuli. Ali sa FIZIOLSOSKOG ASPEKTA PREZIVLJAVANJA COVJEKA NISU POTREBNI. Daj covjeku da zivi na hidratima bez masti i proteina, krepat ce 1 godinu, dok ce na mastima da zivi "normalno". Hidrati, tacnije glukoza su potrebni za funkcioniranje mozga i jos par stvari, ali nase tijelo to moze sintetizirati iz masi.
LINK

ESKIMI SE MEdjU NAJZDRAVIJIMA

Sve to stoji da tijelo moze dio UH samo sintetizirati u nekoj mjeri, no ne dovoljno ukoliko radimo nešto više od sjedenja i ležanja. Tak da te teoretske izjave kakve se povlace po tim fitness stranicama( tijeli uopce ne treba UH) iskljucivo sa ciljem senzacionalizma nemaju nikakve veze s praksom i stvarnim životom da ih uopce treba spomninjati jer se time radi više štete nego koristi za neupucene. Covjek ce na temelju tvoje izjave zakljuciti da mu uoce ne trebaju UH što nije nikako tocno. Isto tako ne može ni toj maloj kolicini UH (30-50g) živjeti jer ce se dugorocno razboliti i napraviti sranje.
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 11:16
Zasto ne bi moglo, znam ogroman broj ljudi koji vise nego uspjesno provode ketozu, ima ljudi kojima ne odovara ili ima i oni kojima odgovara. I naravno da se nece drzati na ketogenoj 1 godinu, ona je expres dijeta i ne drzi se vise od 2 mjeseca. U ta 2 mjeseca ljudi su znali pocistiti i 15 kg masti uz maksimanlno ocuvanje misica. Zato kada odradis punjenje brutalan.
Evo momka sa ovog portala koji je objasnjavao ketogenu: LINK

I zasto pricas i da napadas nesto sto u praski nisi probao. Daj mi primjer ljudi koji su ketogenom nastetili svome tijelu, ili su to samo price ja cuo, gluposti.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 11:55
Ne napadam, govorim da krivo izlazis sa tvrdnjama koje nisu tocne i da daješ potencijalno opasne savjete da tijelu uopce ne trebaju UH. jer je to samo u teoriji tocno i ne možeš to generalno napisati kao što si napisao covjeku koji to ne razumije.
Ketogenu dijetu sam radio više puta, ne znam od kuda ti zakljucak da ju nisam radio??
Nije nikakv problem u keto dijeti, problem je što ti tvrdiš da tijelu NE TREBAJU UH i tu tvrdnju si naveo kao pravilo, a nigdje nisi napisao da se to radi provremeno (kao kod keto dijete) nego da moze on komotno do kraja zivota ne jest UH je roni kao nisu niti potrebni tijelu.A takva izjava na portalu na kojem i sam svakodnevno vidiš ljude koji lutaju za informacijama, rade gluposti oko hrane , izgladnjivanja, raznih dijeta, te gotovo zajedniocko svima da imaju neopravdan strah od UH, te misao da su UH loši ovakva izjava je opasna i radi covjeku više štete nego koristi, kao zdravstveno, tako i u konacnici kakav ce rezultat imati zbog tih predrasuda i prehrane koja ce biti katastrofalna zbog ne jedenja UH.




Edited by The Phoenix - 27 Prosinac 2012 at 11:58
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 15:21
Sve uredu ljudi,idem malo sad prošvrljat o tom cikliranju ugljica...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 15:46
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Sve uredu ljudi,idem malo sad prošvrljat o tom cikliranju ugljica...

A koliko imaš još viška, nazovimo to tako?
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 15:59
A po slobodnoj procijeni nekih 4-5 kg...nisam 100 siguran...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 16:21
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

A po slobodnoj procijeni nekih 4-5 kg...nisam 100 siguran...

Slika bi vise pokazala i ne znam kakav ti je dosadasnji rezim treninga i prehrane, ali nemoj se previse opterecivat i gubit energiju sa raznim prehrambenim metodama , radje ako imas di stisni jos malo prehranu i promijeni nacin treniranja jer vjervatno tu jos ima mjesta za modifikacije
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2012 at 17:43
Evo ovako što se treninga tice,radim tri puta tjedno sa utezima(Bench press,Deadlift i Cucanj,zgibove,propadanja i ostale izolacije(biceps pregibi(na klupici,stojeci,sa ez šipkom),uski bench za triceps,kick back,veslanja,lat mašina za ledja,iskoraci,preša za noge,rameni potisak,slijeganje ramenima i još neke vježbe spajam u superserije,nekad za istu mišicnu skupinu,nekad tri vježbe za razlicite skupine,uglavnom kombiniram... i LI cardio nakon toga 20-ak minuta i jednom tjedno HIIT na biciklu 20 minuta(20 serija u omjeru 1:2).
Prehrana mi je ovakva,ujutro jedem 40g wheya sa 100-ak grama integralnog kruha i 25 g tamne cokolade(81%),Omega 3(tableta),Scitecovi multivitamin i magnezij,medjuobrok mi je 35g wheya pomiješano sa kazeinom  sa 50g zobenih i 10-ak g orašastih plodova(nekad bademi,nekad orasi),prije treninga dernem neko voce(jabuka,šipak) i Aminokiseline,poslije treninga 60 g Vitarga,30-ak g wheya i banana,rucak mi je 400 g povrca(cvijetaca,zelena salata,paradajz,zelje) i 400 g mesa(tuna(odresci),piletina ili puretina na cešnjaku,medjuobrok drugi najcešce posni sa tunom iz koncerve i paradajz,prije spavanja Posni ili kazein(prašak) sa nešto badema ili oraha i ponekad 2-3 paradajza i Omega 3...dnevni deficit mi je uvijek izmedju 200 i 400,nejdem previše da sacuvam što više mišica,inace sve stvari po gradu obavljam pješke tj. prešecem dnevno uvijek oko 2 h...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.