New Posts New Posts RSS Feed - D: Paleo dijeta - povratak korijenima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Paleo dijeta - povratak korijenima

 Post Reply Post Reply
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Paleo dijeta - povratak korijenima
    Posted: 04 Prosinac 2012 at 21:25
Svi komentari na temu: Paleo dijeta - povratak korijenima

Cestitke autorici, korektan i objektivan clanak. Nije svaka dijeta za svakoga, a i autori paleo dijete selektivno biraju istraživanja-cinjenice, tj tjeraju vodu na svoj mlin. No, znam i ljude koji su se žitaricama i makrobiotickom prehranom riješili neizlecivih bolesti. Uz preporucenu knjigu od Lindeberga, ako nekoga zanima i suprotno od palea, tj minimum mesa, neka procita i "China Study" od Dr Colina Campbella(objavljeno i kod nas "Kineska studija" ), pa pronalazi što njegovom tijelu odgovara. Ne moramo se slagati sa ovim autorima tj prihvatiti preporuke, ali se od svakoga ponešto može nauciti,
Back to Top
ekstremni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ekstremni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2012 at 12:15
sve super samo kako kome odgovara
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2012 at 17:19
Zanimljivo, ali zadrzavam zobene i sir, ostalo mi se poklapa :)
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 10:38
Osobno se ne hranim baš po paleo principa, jedem zobene i sir, ali definitivno se zalažem za izbacivanje preradene hrane. Mislim da svatko treba naci neku mjeru koja mu odgovara i s kojom se osjeca dobro i postiže željene rezultate. Tako u zadjih par godina imamo i nekoliko natjecatelja u bb svijetu koji su vegetarijanci, što se prije smatralo nemogucim. Postoji više nacina kako postici želje ciljeve i pritom biti zdrav. Paleo je jedan od njih.
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 11:09
Odlican tekst! Svida mi se što nije nimalo pristran (kao vecina paleo clanaka) nego vrlo jednostavno objašnjava paleo kao jedan on principa prehrane. A jelovnici su vrlo maštoviti :)
XXL-Zagreb
Back to Top
Manimal View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Manimal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 13:24
nekak sumnjam da prehrana izgledala ovako u paleolithicu - pracovjek miksa whey s smrznutim bobicama iz Lidla, ulijeva kokosovo mlijeko i steviju :). Nekak mi je realnije ubiosammededaipojeomuorganeisvenajmasnijedijeloveavoceipovrcekonzumiramsamokadnemamkajdrugoaziminitito Nevezano uz autenticnost, cemu 220-320g proteina za osobu od 85 kg?
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 14:00
Ovdje nema wheya u jelovnicima, i striktni paleovci ga ne odobravaju, ali naravno da postoje modifikacije koje izlaze u susret modernom covjeku. Jesti i kupovati toliko mesa je jako skupo. Whey je povoljnji ali zadovoljavajuci izvor proteina. Unos proteina ovdje je posljedica nacina prehrane, a ne nužna propisana kolicina koju zahtijeva želja za maksimalnim napretkom. I sa puno manjom kolicinom proteina se mogu ostvariti jednako dobri rezultati.
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 18:00
Tekst je sasvim ok i pokazuje smjernice prema kojem treba graditi prehrambeni plan.
Da li je netko od forumaša na striktonoj Paleo dijeti pa da podijeli svoja iskustva.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Frogy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frogy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2012 at 23:39
ovo ima veze s pracovjekom ko svi mi s austronautima...super jelovnik...ali iskreno..neznate sa sigurnošcu kako su se ti ljudi hranili...to su sve predodžbe bez temelja..ako hocete se pobliže osloniti na njihov jelovnik onda koplje u ruke...svinju pustite van iz štale na livadu i hvataj i kolji i jedi sirovo ako ne znaš vatru napraviti prirodnim putem...puno baba-kilavo dijete
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2012 at 09:56
Froggy, vjerojatno nitko zdravog razuma ne misli da su se ovako hranili, niti kombinirali namirnice, ukuse, itd... Jeli su kad su mogli, imali što, bili gladni, ...bez hladnjaka i šoping centra, uvoza namirnica, i kemikalija, bez hibridnih sorti stvorenih za prodaju... Kao što nikom nije bio cilj pumpati mišice zbog izgleda, nego imati snagu, brzinu, izdržljivost i vještinu za preživljavanje, A jesti cjelovite i izvorne namirnice nije paleo dijeta donijela, pa još i 1970ih godina su se mnoga naša seoska domacinstva mogla kvalitetnije hraniti, onda je došla nova moda i ispiranje mozga da ništa nije dobro, ni jaja, ni putar, ni mast, nego jedite industriju... Domacu šunku baci u smece jer je masna i ne valja, pa jedi nemasnu industrijsku sa nitritima, hrpom otrova, itd.
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2013 at 21:04
meni se ovo svida.mislim da bih mogla ovako jesti.pretpostavljam da je tu toliki naglasak na mesu i proteinima zbog povecanja misicne mase...ali kad vec spominjete seoska domacinstva...nekad su ljudi jeli meso uglavnom nedjeljom,ne svaki dan,pogotovo ne vise puta dnevno i vjerovali ili ne,kolaci su se radili od brasna koje se dobilo mljevenjem klipa na kojem su bila zrna kukuruza.kukuruz se dao zivotinjama a ljudima je ostalo to sto jest.ako je obitelj bila koliko toliko imucna pa imala jednu svinju,nakon klanja svo meso se peklo odjednom i stavljalo u banjice i zalijalo s mašcu i dobro se pazilo kad ce se jesti.al nemozemo ici unatrag kad smo sad tu di jesmo.sto se mene tice...pokusat cu se uhvatit ovog nacina.svida mi se i prihvatljiv mi je.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2013 at 21:34
Originally posted by kojisamjabiser kojisamjabiser wrote:

meni se ovo svidja.mislim da bih mogla ovako jesti.pretpostavljam da je tu toliki naglasak na mesu i proteinima zbog povecanja misicne mase...ali kad vec spominjete seoska domacinstva...nekad su ljudi jeli meso uglavnom nedjeljom,ne svaki dan,pogotovo ne vise puta dnevno i vjerovali ili ne,kolaci su se radili od brasna koje se dobilo mljevenjem klipa na kojem su bila zrna kukuruza.kukuruz se dao zivotinjama a ljudima je ostalo to sto jest.ako je obitelj bila koliko toliko imucna pa imala jednu svinju,nakon klanja svo meso se peklo odjednom i stavljalo u banjice i zalijalo s mašcu i dobro se pazilo kad ce se jesti.al nemozemo ici unatrag kad smo sad tu di jesmo.sto se mene tice...pokusat cu se uhvatit ovog nacina.svidja mi se i prihvatljiv mi je.


ali,to je visoko proteinska dijeta,a tebi zbog bubrega to baš i nije pametno,kaj ne?!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2013 at 21:42
pa ja nebudem bas toliko proteina.nakrkati se povrca do mandula i onda ubacit listic piletine il dva cvarka
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.