New Posts New Posts RSS Feed - D: Zobene pahuljice: sve o njima i top recepti koje morate probati!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Zobene pahuljice: sve o njima i top recepti koje morate probati!

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Nino68 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Location: Vodice
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nino68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Zobene pahuljice: sve o njima i top recepti koje morate probati!
    Posted: 22 Studeni 2012 at 19:41
Svi komentari na temu: Zobene pahuljice: sve o njima i top recepti koje morate probati!

Hm...mljac, a šta drugo reci?!?! Evo da podijelim s Vama svoj dorucak: 40 g cetiri vrsta integralnih pahuljica 10 g sjemenki lana 10 g sjemenki chie 10 g sjemenki sezama 10 g oljuštenih sjemenki konoplje (može i prah) 20 g usitnjenih bajama 20 g usitnjenih oraha suhi groždica po želji za slador, i sve to utopim u nemasni jogurt vecer prije. Istina, malo posla prije spavanja :)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 20:21
sve izgleda odlicno,jedino kaj ja jedem zobene navecer,(još uvijek se borim s doruckom,jer mi se rano ujutro ne jede dugo sam petljala oko recepta, stavim zobene u šalicu,polijem mlijekom,i na dvije minute u mikrovalnu. ispadne fina kaša,dodam još malo hladnog mlijeka,i žlicu meda. predobar okus!
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 21:10
ja najviše volim svoju zobenu palacinku s bjelanjcima i cimetom :D
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 21:18
joj daj recept GRANNY :)
Back to Top
iyve View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iyve Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 00:52
mmmmm fino :)
Back to Top
Nhunter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2011
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nhunter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 08:31
Jel se zobene mogu jesti onako vulgaris samo zaliti sa hladnim mljekom pustiti 5 minuta pa navaliti ili se moraju kuhati?
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 08:50
ja sam tak probala i ne valja mi
bolje su mi kuhane
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 09:43
Originally posted by Nhunter Nhunter wrote:

Jel se zobene mogu jesti onako vulgaris samo zaliti sa hladnim mljekom pustiti 5 minuta pa navaliti ili se moraju kuhati?

Naravno da mogu, ja ih jedem vulgaris ujutro, samo ih ubacim u toplo mlijeko i to je to.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 10:03
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Nhunter Nhunter wrote:

Jel se zobene mogu jesti onako vulgaris samo zaliti sa hladnim mljekom pustiti 5 minuta pa navaliti ili se moraju kuhati?

Naravno da mogu, ja ih jedem vulgaris ujutro, samo ih ubacim u toplo mlijeko i to je to.

i ja isto... ružne su mi kuhane Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 10:56
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Naravno da mogu, ja ih jedem vulgaris ujutro, samo ih ubacim u toplo mlijeko i to je to.
ja niti u toplo, nego u hladno, i malo wheya i malo posnog... 
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 11:19
palacinke od zobenih I. : 2 bjelanjka, 3-4 žlice zobenih (tj. zobenog brašna, ja smeljem zobene u brašno doma), voda da se naštima gustoca. ,sve sastojke dobro promiješati. izliti na tavu i peci svaku 5 min. ispadnu malo manje i deblje, ko americke. palacinke od zobenih II. : 2 bjelanjka, 2,5 žlice zobenog brašna, 1 srednja jabuka. oguliti (ja koru pojedem, ne bacam :D) jabuku, naribati ju u zdjelu. tome dodati zobeno brašno i 2 bjelanjka, vodu po potrebi i malo ekstrakta vanilije. to sve dobro umutiti i izliti na tavu, peci dok ne posmede. isto je bolje da su manjeg promjera, a deblje. keksi od zobenog brašna (ili pahuljica), meda i kokosa: 3 bjelanjka, 3 žlice meda, 4 žlice kokosovog brašna, 80-100 grama zobenog brašna, ekstrakt vanilije, voda po potrebi. pecnicu zagrijati na 180. zagrijati malu posudu na štednjaku i u njoj otopiti med da se bolje poveže u smjesi (mala posuda, najmanji ring koji imate, najslabija vatra - jako kratko otapajte med, nesmije vriti),sve sastojke jako dobro izmiješati, dodati med, promiješati, a na kraju dodati vodu (ako je potrebno, smjesa treba biti prilicno gusta i ljepljiva). na papir za pecenje stavljati žlicu po žlicu smjese (ostavite razmake izmedu), peci 15ak minuta, tj. dok ne posmede. kaša od zebenih s kakaom (smanjene masti): ja ju jedem bez mlijeka jer mi nije potrebno obzirom da je kakao izvor masti pa lijepo poveže i krematizira smjesu. sastojci: 45 grama zobenih pahuljica, 1,5 vrhom puna žlicica kakaa (bez šecera), malo cimeta(ja volim tu kombinaciju cimet-kakao), 1,5 žlicica meda (ili 2 natreena, kako kad). zobene staviti u zdjelicu, naliti vodu, ali da vode bude barem prst iznad pahuljica. umiješati kakao i cimet i staviti u mikrovalnu na 3min, ali na manje od 500 vata. kad su gotove, izvaditi, promiješati i ubaciti u mikrovalnu još na 30sec na najjace da lijepo provriju. izvaditi, promiješati da se malo ohlade i tek onda dodati med. naime, ako med stavite u kipucu smjesu ili mu dopustite da zavrije, gube se negova ljekovita svojstva i od njega dobijete samo šecer. ovak ih ja najcešce jedem :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 12:22
zaboravila sam reci da dodajem mljeveni cimet u zobene s mlijekom,odlicno je!
probala sam s whey-om, ali mi ne valja okus (baš je bljak)
Back to Top
tejchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tejchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2012 at 10:25
Obožavam zobene, jedem ih za skoro svaki dorucak s mlijekom, a najcešce s jogurtom i suhim vocem. Upotrebljavam ih i u kolacima, slika zadnjih keksica je moja slika :)
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2012 at 10:27
Ja sam se nekako preporodio otkad ih jedem sa vodom :)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2012 at 11:16
Originally posted by Mjauk Mjauk wrote:

Ja sam se nekako preporodio otkad ih jedem sa vodom :)
Što staviš u vodu da bude ukusno? Whey ili...
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2012 at 11:24
Ma mlijeko mi ujutro nikako ne pada dobro na stomak,a ubacim malo banane,jabuke,orasa pa se voda ni ne osjeti a ne nadme me :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.