New Posts New Posts RSS Feed - Pocetnik :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetnik :)

 Post Reply Post Reply
Author
Dunja90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dunja90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetnik :)
    Posted: 02 Studeni 2012 at 14:09
Da li je neko probao program vjezbanja Maya Yourself fitness????
Ja sam vjezbala, medjutim 15 dana je moj maksimum a sve poslije je uzalud...
Bol je strasanCryCryCry
Da li mi je dovoljno za pocetak 15 min i koliko to da drzim, sedmicu, dvije ili mjesec???
 


Imate li neki drugi prijedlog?????
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 14:30
ovak, ak te tolko boli, ocito radiš preteške vježbe za svoju kondiciju. probaj s necim laganijim za pocetak. pocni 5x na tjedan brzo hodati ili opcenito hodati po sat vremena. pa vidi, boli li te išta od toga ili ne. ak boli, hodaj jednako brzo, ali smanji vremenski period ili ostani na istom vremenu, ali uspori (prva opcija je bolja, ali ti odaberi).
ak ti je okej, ak vidiš da to možeš, ostani pri tome: dakle, ak odeš danas na brzo hodanje, odhodaš sat vremena i sutra te ne boli prejako ili te uopce ne bole noge, nastavi tak još 2 tjedna.
neke dane možeš ubaciti lagane vježbe (prije ili poslije hodanja ili u dane kad ne hodaš): npr. 3 puta po 8 cucnjeva, 3 puta po 5 iskoraka (dakle, svaka noga 15), 5 ženskih skelokva i 20 trbušnjaka. ak te boli, smanji. ak ti se cini prelaganim, pojacaj. ak ti se cini okej, nastavi tak neko vrijeme, pa pojacaj.
uglavnom, nisam strucnjak, ali cini mi se da trebaš krenuti od nule, od pocetaka, da pripremiš tijelo za neki jaci trening. i ak te bole mišici, nemoj odustati. zapamti da se tijelo mora odmoriti, ali ne na nacin da vježbaš do smrti dva tjedna i onda 2 tjedna umireš od bolova. ne, ak te boli, prestani na dan-dva, opet nastavi vježbati, ali smanji intenzitet. i tak budeš polako dobila nekakvu kondiciju i mogla krenuti s zahtjevnijim vježbama.
kreni polako, s hodanjem i ubaci koji trening snage (cucnjevi, trbušni, sklekovi itd.).
i nemoj misliti da bude sve savršeno ak budeš vježbala mjesec dana. ne, ak planiraš mijenjati sebe, oblikovati se, fitness treba postati dio tvoje svakodnevnice jer inace nema smisla. razmisli i odluci kaj hoceš, ali biraj pametno i slušaj kaj ti tvoje tijelo govori.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Dunja90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dunja90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 14:55
yuupiiiiiiiiiiiiClap
 Hvala!!!!
Ovo mi je bas dalo snage za novi pocetak.
Da, ja trebam krenuti od nule jer se inace jako malo krecem, skoro pa nikako....
Vecinom kada razgovaram sa prijateljicama uvijek mi govore kako imam puno toga za skinuti i da trebam aktivno svaki dan vjezbati a bol ce proci jer se trebaju misici naviknuti na novi rezim.
Medjutim, ja sam bolesnija otkako vjezbam. Paradoks, zar ne???Shocked
 Sretna sam zbog ovog foruma jer sam u mogucnosti da komuniciram sa osobama koje zive fitness, informisu se i ne pretjeruju. Hvala jos jednom, znaci mi jako puno....Heart

A kako sam pocetnik uvijek se ima nesto za pitatiWink
Da li trebam svaki dan setati u isto vrijeme i koji dio dana bi to trebalo biti?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 15:35
prvo pozdrav i dobro nam došla

Nije bitno u kojem dijelu dana šeceš, glavno je da sa pocneš kretati odnosno šetati.
Ovisno o obavezama i navikama, napravi si da ti najviše odgovara što ti je manje tlaka to ce ti biti lakše.
Za pocetak možeš krenuti lagan šetnja ujutro i lagana navecer (po 30-ak minuta), mislim da ce to biti za pocetak sasvim O.K.
Naravno uz to da središ i prehranu.
Rezultati ce sigurno doci, samo trebaš biti strpljiva i ustrajna.

Sretno
Back to Top
Dunja90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dunja90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 15:41
Pozdrav, ScarpettaSmile
Bolje vas nasla Handshake
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 21:36
dobrodošla dunja
Back to Top
Dunja90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dunja90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 14:26
Koliko da napravim vremenski razmak izmedju vjezbanja i ishrane.
 Da li je malo sat vremena ili dva- poslije vjezbi???
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 14:31
poslije vjezbanja ukoliko ne piješ sheake možeš odmah jesti kruti obrok P+UH. Ako pijes sheake onda mozes nakon 1, 1,5h jesti
pozz
Back to Top
Dunja90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dunja90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 14:41
 Hvala!
Da li mi je uredu cekati do sat vremena bez obzira sto ne pijem sheake???
Nekako imam osjecaj da slazem kamenje u stomak ako jedem nakon treninga mada budem jako gladna.Confused
Koja je ucinkovitost sheake-a i da li se pravi od voca ili kupujete neki posebni????
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 16:21
pa bolje je što prije pojesti obrok p+uh.

avangarde je mislila na shake whey + dekstroza Wink
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.