New Posts New Posts RSS Feed - mršavljene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mršavljene

 Post Reply Post Reply
Author
ante87 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mršavljene
    Posted: 16 Kolovoz 2012 at 16:04
Pozdrav,htio bih smršavit, radi se o  tome vec intezivno radim na tome da smršavim.Visok sam 1.85cm trenutno imam 101 kg, prije godinu dana  imao sam 120 kg.19kg sam skinu ko od šale ,a sad je sve stalo 2 mjeseca sam na istoj težini 101 kg i nikako da ide dole da se spusti.Trcim 3-4 puta tjedno  6 km, neznam da li je to dosta da li bi trebao više, prehranu  su sam smanjio jedem samo glavne obroke,marenda ,rucak vecera,kruh sam smanjio recimo par feta dnevno uz rucak malo i malo navecer??
Back to Top
davor95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2012 at 13:15
To se i meni dogadjalo...umjesto slatkih sokova obavezno mineralnu i nezasladjeni caj, kavu bez mlijeka...alkohol ni pod razno..umjesto kruha dvopek...slobodno koju vocku za medjuobrok....možda da ubaciš još recimo plivanje ili bicikl (3-4 tjedno kombinirati sa trcanjem da bude raznoliko)...
Back to Top
ante87 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2012 at 12:19
Pijem dosta vode 2-2.5l dnevno,popijem kavu s mlijekom ujutro da me razbudi, caj ne pijem nikako  moga bi to ubacit, alkohol ne pijem nikako.Mliko koristim uz zobene pahuljice uz kavu, nekad ga znam nasamo malo popit..Pala mi je napamet bicikla ali su skupe, ali zato plivam .Koristim još tablete l-carnitin i cafein  200 mg  da mi da snage kad trcin za izdržljivost, možda bi trebao i teretanu upisat.
Back to Top
davor95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2012 at 08:52
Moje iskustvo sa l carnitom je bacanje para u vjetar(tek kad sam promjenio nešto u prehrani taj tjedan je bilo rezultata..sad možda on pomaže kojih 10% ali mislim da se ne isplati)....mislim da je bolje taj novac stavljat sa strane i kroz par mjeseci kupiti bicikl...sad ovisi šta je tebi skupo al vec za 2000 - 2500 kn možeš nabaviti solidan bicikl za rekreaciju tipa po marjanu ako si iz splita recimo. Ako se baviš sportom 3-4 puta tjedno po sat-dva vremena onda nešto u prehrani nije ok. Možda manje obroke da si probaš servirati...nisam pametan..ja sam isto imao kažem tih problema pa sam išao nutricionistu koji me naucio kako jesti. Je da sam platio dosta ali mislim da zdravlje nema cijenu. Biraj bijelo meso, ribu...teretana je ok normalno...bilo koja aktivnost..ja sam je po ljeti izbacio zbog novaca, a i bolje mi je vani trcat ili vozit bicikl, igrat tenis itd...
Back to Top
ante87 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2012 at 11:45
Moga bi bacit l-carnitin i pocet štedit za biciklu.Osim  toga što bi htio smršavit  htio bih i dobit na kondiciji.Trcim po Marjanu   trim stazom  jer mi je lakše trcat i zdravije.Trcim od pocetka staze  do instittuta to je oprilike 3 km istrcim za 17 min, sad neznan da li je to ok, da li je to sporo, neznam da li bi trebao u intervalima trcat ubrzat pa usporit.Probao san radiš šprinteve i polušprinteve ali odustao sam od toga jer sa 101 kg sam odustao od toga.?
Back to Top
davor95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2012 at 14:23
Mislim da je 3km trcanja sasvim u redu za rekreaciju...a kondicija ce doci....a kojim tempom trcati...mislim da je za mršavljenje bolje trcat sporije na duge staze...a ovi šprintevi su za snagu (logicno pošto znamo kako izgleda covjek koji trci 100-200m ili 5000)...a sada dal je sporije ili brže...brzina ce sama doci....sigurno nije zdravo opteretiti se tempom ako nemaš kondicije...ide se od hodanja pa sve brže...

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/pravilno-trcanje.aspx

Evo ima i na ovoj strani neki savjeti...
Back to Top
ante87 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 16:04
Tnx:))
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.