New Posts New Posts RSS Feed - Koliko mogu smrsati za tri sedmice?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko mogu smrsati za tri sedmice?

 Post Reply Post Reply
Author
Bemic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bemic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko mogu smrsati za tri sedmice?
    Posted: 11 Kolovoz 2012 at 16:10
Zeljela bih vas pitati, sta vi mislite da li bih mogla smrsati za tri sedmice da se primjeti, samo ako imam jedan obrok na dan i jednu soljicu kave?
Zeljela bih prvenstveno smanjiti sise i stomak te takodje noge malo stanjiti.Mislila sam trcati tri puta u sedmici i raditi vjezbe svaki dan i jedan obrok i jedna soljica kave.Pa sta vi mislite da li bih mogla dosta smrsati za 3 sedmice? Hvala unaprijed. :D
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2012 at 16:51
Pozdrav! Smile

1. ne postoji mršavljenje na samo jednom dijelu tijela, znaci ili sve ili ništa.. a ono što je genetski predodredjeno da više skuplja salo - tu ce ici malo sporije.
2. jedan obrok dnevno + kava te vodi raaaavno u propast... ali doslovno, highway to hell, i to ti kažem iz vlastitog iskustva...

Imaš ovdje puno tema u kojima se pisalo o prehrani ako se želi mršaviti..pa procitaj to, isto tako ima i bezbroj clanaka. 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2012 at 17:48
http://fitnessangels.net/index.php evo ti pa procitaj .
P.S. : moraš jesti više manjih obroka da si ubrzaš metabolizam inace uništavaš mišice.I kad prestaneš vježbati i opet kreneš po starome to ce se opet nakupiti i imat ceš više kila nego kad si krenula vježbati Smile
Back to Top
aza View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2012 at 10:42
Trci po Srbiji
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2012 at 12:54
Originally posted by Bemic Bemic wrote:

Zeljela bih vas pitati, sta vi mislite da li bih mogla smrsati za tri sedmice da se primjeti, samo ako imam jedan obrok na dan i jednu soljicu kave?
Zeljela bih prvenstveno smanjiti sise i stomak te takodje noge malo stanjiti.Mislila sam trcati tri puta u sedmici i raditi vjezbe svaki dan i jedan obrok i jedna soljica kave.Pa sta vi mislite da li bih mogla dosta smrsati za 3 sedmice? Hvala unaprijed. :D


Mogla biš. Zapravo sigurno hoceš ako ti je samo broj na vagi bitan, i ništa drugo.

Ako ti je štogod drugo bitno onda odvoji malo vremena i prouci forum, konstantno pišemo o tome.

Možda ce ti malo teorije pomoc, da ne piskaram badava:
https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Zasto-su-dijete-lose--.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Pametno-mrsavljenje.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Kako-krenuti-.aspx

Dalo bi se tu još toga napisat, pogotovo sa hormonske strane, ali mislim da ce ti i ovo bit dovoljno da shvatiš o kakvim glupostima razmišljaš.

Pozdrav


Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

P.S. : moraš jesti više manjih obroka da si ubrzaš metabolizam inace uništavaš mišice.


Ako nema više manjih obroka uništavaju se mišici i usporava metabolizam? I don't think so Wink



@Aza - ne provociraj opet.


Edited by Gym_girl - 12 Kolovoz 2012 at 13:36
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2012 at 16:45
Ma u brzini sam pisao ne uništava mišice , ali uz manje obroke ubrzava metabolizam i brže sagorjeva kalorijeSmile
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2012 at 23:28
Bemic, tvoja tema je premjestena u Pocetnici - pitanja.
Procitaj ovo sto ti je Gym_girl linkala.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 09:19
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Ma u brzini sam pisao ne uništava mišice , ali uz manje obroke ubrzava metabolizam i brže sagorjeva kalorijeSmile


Diskutabilno i nedokazano Smile Osobno, ne smatram da veci broj obroka (opet je pitanje što ko smatra pod više obroka, nekome to može bit 3-4, a može bit i 7-8 :) uvijek mora imat vecu prednost nad manjim, pogotovo što se brzine metabolizma tice i bržeg sagorijavanja kcal. Postoje razlicita istraživanja, jedno od njih tvrdi da je bitan ukupan dnevni kalorijski unos hrane, odnosno da se termogenicki ucinak racuna na taj broj, da nije bitno koliko puta sjednemo za stol. Ono što bi definitivno naglasila kao prednost je sposobnost bolje kontrole u više manjih obroka jer su neki ljudi jednostavno skloni pojesti previše u jednom ako im se dopusti, a i ako se napravi velika pauza izmedju obroka lako se izgladnjeti pa pomesti sve pred sobom. S druge strane, ima ljudi kojima je teško obroke podijeliti na manje i osjecati se dovoljno sito...zašto ne onda bazirati se na 4 mrvicu veca obroka umjesto 6? Uostalom, bitan je i ukupan kalorijski unos. Nije isto strpati 1600 kcal u 4 obroka i 4000 kcal u isti broj obroka...kod veceg broja kcal cak je i poželjno malo podijeliti taj unos...ali to sve onda nema veze sa ubrzavanjem metabolizma.

Tako da, uzevši sve u obzir, ovo, a i još ponešto, mislim da nije dobro tvrditi ovo cijepanje obroka kao najbolje i jedino moguce Wink

Uostalom, šta onda sa IF-om? :)


Edited by Gym_girl - 14 Kolovoz 2012 at 09:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivan1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 11:14
Bemic,pozdrav.
Mozes imati samo jedan obrok.(Isto tako mozes i nista ne jesti).Ne preporucujem ti takve akrobacije.Dugorocno gledajuci unistavas si organizam tako.Ako radis to duze vrijeme isto tako jojo efekt ti ne gine.Drasticnim smanjenjem unosa kalorija radis sokove svome tijelu i organizmu.Najvaznije je da usporujes metabolizam i smanjujes si zeludac.Nakon par dana kada se vratis u normalu ces se napuhnuti ko balon.Probaj imati 3 obroka i 2 medjuobroka na dan.Biraj zdrave namirnice i ne netreba ti se hrana sastajati od posnog,bijelog mesa i lososa:).Posto imas mrsavit 3 tjedna mozda bi trebala u tom vremenu izbaciti junk food skroz.Definitivno ne pij gazirana pica.Kada bi ljudi znali da ne pijuci colu smanjujes mogucnost dobivanja mozdanog udara odmah bi je prestali pit.Mislim da samim time sta odbacis gazirana pica osjecas ces se poletnije.Gledajuci malo dublje crveno meso bi trebalo zamjeniti bijelim.Samo cola i zamjena mesa umanjuju mogucnost preko 30%.:).
Vjezbati i razgibavati se sto vise.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 11:22
Kako si dosla do ideje od jednog obroka dnevno i salice kave?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 13:25
Originally posted by Ivan1986 Ivan1986 wrote:

Bemic,pozdrav.
Biraj zdrave namirnice i ne netreba ti se hrana sastajati od posnog,bijelog mesa i lososa:).


Samo od toga sigurno ne ali definitivno uzeti u obzir kao odlicne izvore proteina, i u slucaju lososa zdravih masti. Ovo si napisao kao da je prehrana temeljena na tome mucenje :), a sa te 3 namirnice može se puno super kombinacija izvesti.

Originally posted by Ivan1986 Ivan1986 wrote:


Kada bi ljudi znali da ne pijuci colu smanjujes mogucnost dobivanja mozdanog udara odmah bi je prestali pit.


Da, to ju sigurno muci

Tongue

Originally posted by Ivan1986 Ivan1986 wrote:


Gledajuci malo dublje crveno meso bi trebalo zamjeniti bijelim.


Malo crvenog mesa ju nece ubit, dapace, uz salatu/povrce super obrok Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivan1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 13:32
Ako je ne ubije ojacat ce je:).
Gym girl ja samo kazem sta je zdravije-don't get me wrong.
Sve ovisi sta si ljudi zacrtaju u glavi i kakvi su im ciljevi;).
Smatram da jednom tjedno mozes pojesti sta zelis,popiti sta zelis i izaci van a sve ostale dane red,rad i disciplina...:).
Zivjeti 7 dana po pravilima i planovima je u najmanju ruku dosadno.Svatko mora imati svoj dan odmora.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 14:43

I didn't get you wrong, samo kažem da njoj sad opasnost od možd. udara nije ni na kraj pameti, pa vidi kakve ideje ima, misliš da ju zdravlje brine? Wink Glavno da se izgleda dobro...za 3 tjedna Smile


Originally posted by Ivan1986 Ivan1986 wrote:


Smatram da jednom tjedno mozes pojesti sta zelis,popiti sta zelis i izaci van a sve ostale dane red,rad i disciplina...:).
Zivjeti 7 dana po pravilima i planovima je u najmanju ruku dosadno.Svatko mora imati svoj dan odmora.


Apsolutno se slažem....za vecinu je tako Wink Ali odredjeni broj ljudi voli tako jesti, ne osjecaju se zakinutima, i mogu tako živjeti iz dana u dan, bez imalo dosade, koliko god to drugima sumanuto izgledalo. I po meni je to ok, svakome svoji gušti Smile


Edited by Gym_girl - 13 Kolovoz 2012 at 14:48
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.