New Posts New Posts RSS Feed - da li to vrijedi i za mene?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

da li to vrijedi i za mene?

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
idnes View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idnes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: da li to vrijedi i za mene?
    Posted: 01 Studeni 2007 at 17:47
 Imam 57 kg i visoka sam š65 cm,i kako sam se odkad sam pocela studirati dosta opustila i skupila ne puno ali dosta masnih naslaga i celulita, zanima me dali raspored zdrave prehrane koja vrijedi i za body building(ocuvanje misicne mase i skidanje masnih naslaga) na ovoj stranici vrijedi i za mene? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
idnes
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2007 at 18:07

ne znam na koji raspored prehrane mislis ( a ne da mi se traziti ) ( ono, mogla si link staviti.. ) ali moj opceniti stav je zenama ne treba povecani unos bjelancevinama posto one ne grade velike misice.. vjerojatno je taj moj stav ispravan, ali nisam proucavao specificne nutricionisticke potrebe zenskog organizma, tako da nije š00% sigurno...

ja ti preporucam da prvo odredis dnevni kalorijski unos i da to popunis s zdravim namirnicama ( zitarice, riba, voce, povrce, .... )
Back to Top
idnes View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idnes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2007 at 19:04

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


ne znam na koji raspored prehrane mislis ( a ne da mi se traziti ) ( ono, mogla si link staviti.. ) ali moj opceniti stav je zenama ne treba povecani unos bjelancevinama posto one ne grade velike misice.. vjerojatno je taj moj stav ispravan, ali nisam proucavao specificne nutricionisticke potrebe zenskog organizma, tako da nije š00% sigurno...

ja ti preporucam da prvo odredis dnevni kalorijski unos i da to popunis s zdravim namirnicama ( zitarice, riba, voce, povrce, .... )
 

dnevni kalorijski unos - kako ga odrediti? Sve sa zdravom prehranom mi je relativno novo, jer nikad prije nisam morala razmisljati o tome

idnes
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2007 at 19:48

http://www.fitwatch.com/qkcalc/bmr.html

ako imas recimo 20 godina, bazalni metabolizam ti je oko š400 kalorija....

ako zelis smrsaviti mozes se spustiti na recimo  š200 kalorija dnevno...

BMI ( http://www.plivazdravlje.hr/?section=bmi ) ti je 2š sto je inace idealno.

Pogledaj jelovnik u mom dnevniku..
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2007 at 12:30
 Da, dobro ti je Shime rekao, unosi izmedu š200 - š400 kcal na dan, ali pokusaj izbaciti sto vise uh mozes.
Back to Top
idnes View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idnes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2007 at 12:38

da,uh su moja najveca strast - puno kruha i za dorucak, rucak i veceru. svidja mi se simin raspored prehrane,pa cu si ga jos malo prilagoditi...ne znam kako cu se naviknuti-veliki sam obozavatelj svinjskog mesa...no bilo bi vrijeme da se i ja malo uozbiljim...

idnes
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2007 at 23:45
Originally posted by idnes idnes wrote:

veliki sam obozavatelj svinjskog mesa...

 

?! Why, oh why?! 

Back to Top
idnes View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idnes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2007 at 18:50

 ljudi moji, ja mislim da je š200 odnosno š400 kalorija dnevno ipak nesto sto ja ne mogu izdrzati... Odlucila sam ne vecerati (nakon tjedan dana sam se naviknula), i jednostavno malo paziti na prehranu(ne bas u grame paziti). Uz to svaki drugi dan trcim po pola sata i mislim da cu neke rezultate ostvariti...

Zapravo sam shvatila i to, da s jednim studentskim djeparcem i opcenito da si svi ljudi bas i ne mogu priustiti zdravu prehranu - ipak je tu puretina, teletina... Isto tako neki ljudi koji kao ja pola dana provedu na faxu ne stignu imati 4 zdrava obroka - a u menzi hrana nije nesto osobito zdrava.

Stoga ja se svima vama divim sto ste toliko odgovorni i sto uspijevate biti ne gladni( a mozda i jeste), i sto imate vremena za sve obroke... Ja ipak nisam u tolikoj mjeri tolerantna sto se tice hrane, a i financijski ne bi to podnesla...

pozdrav

idnes
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2007 at 23:36
slazem se s tobom 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2007 at 12:37

Originally posted by idnes idnes wrote:

Stoga ja se svima vama divim sto uspijevate biti ne gladni
 

 A tko kaze da nismo?! Ja kad sam najmrsavija samo vicem "GLADNA!" i jedem nesto svakih 2, 3 sata. Eeeee, kak je to cudno, ali istinito....

Back to Top
idnes View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idnes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2007 at 16:15

u neku ruku to je cista stvar navike. Znam puno ljudi(i ja sam medju njima) koji znaju iz ciste dosade visit u frizideru - nemoras biti ni gladan ali bi ipak nesto mogao gricnuti... E onda kad se pogledas u ogledalo i vidis te sve grickalice...a ljeto je pred vratima... Ja sad sa doruckom i ruckom koji ipak nisu nesto preobilni preduram do ujutro(osim kad sam stvarno gladna pojedem jabuku za veceru). A prije dok mi je zeludac navikao na puno vise hrane(jako dobro izgledam koliko mogu pojesti) ne bi sad mogao izdrzati - vec bi umrla od gladi... tako da je to stvar navike i malo karaktera - JA TO MOGU JA TO HOcU...

idnes
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2007 at 13:46
Jesti kolicinski manje, ali cesce (cca 5) obroke, koristiti zdrave namirnice (proteine, voce, povrce, omega 3 masnoce, izbaciti slatko i obroke iza š9h), dnevno popiti š,5 - 2l vode i redovito vjezbati. Bez ikakvog pretjerivanja i drasticnog odricanja, steci rutinu i rezultati nece izostati.

Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2007 at 10:22

 Ja sam do nedavno mogla jesti kad god, pa i u pol noci( uvijek mali obroci), ali to se sad pocelo mijenjati. Frendovi u gym-u govore da je to vec "datum proizvodnje" u pitanju, hehe,... ali ipak najvise nedostatak vremena zbog posla, pa jedes kad mozes, a kako bi ukrala malo vremena za treniranje doslovno moram izvoditi egzibicije,...blago onima koji jos studiraju...........Definitivno voda je najbitnija, slazem se.

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2007 at 15:08
e... "datum proizvodnje"... ima nesto u tome. I meni se dogadja isto - kronicni nedostatak vremena i uvijek vidljiva kazna za nedozvoljeni obrok.  
Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2007 at 20:07

 Najgora stvar koja mi se pocela nazirati su one "vrecice" od sjedenja!!! uzas!!!!

Inace nisam klasicne zenske konstitucije, pa mislim da cu ih se mozda lakse rijesiti, ali to tako grozno izgleda!!!!!!!!!!!!!!

Mozda i prehrana? Savjet????????

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2007 at 15:14
Pazit na prehranu i redovno vjezbat (kombinirat ancrobno sa crobnim) i to ti je to.
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.