New Posts New Posts RSS Feed - maca prah
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

maca prah

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: maca prah
    Posted: 12 Srpanj 2012 at 15:09
pozdrav svima!
kupila sam maca prah,procitala sve o tome i navodno je odlicno!
jel ima netko da je probao,koja su iskustva,a ono najvažnije ,jel ima neki recept, kako ju uzimati,jer mi je okus grozan,smrdi,diže mi se želudac,a odlucila sam ga uzimati.
probala sam s jogurtom,vodom,ali je okus grozan.
ako netko ima kakvo iskustvo i ideju,javite se!
hvala,pozz!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2012 at 08:43
tijelo brzo opskrbljuje energijom
•    povecava izdržljivost
•    ublažava kronicni umor
•    povecava plodnost
•    ublažava menstrualne simptome
•    tijekom menopauze smanjuje hormonalne poremecaje
•    regulira hormonalnu ravnotežu u tijelu                                                               
•    poboljšava cjelokupno zdravlje                                                                             
•    smanjuje stres
•    lijeci anemiju
•    ubrzava zacjeljivanje rana
•    poboljšava pamcenje, mentalne i akademske sposobnosti
•    daje koži mladenacki izgled
•    pridonosi zdravlju kostiju i zubi
•    djeluje kao antioksidans i antikarcinogen, cime se smanjuje rizik od raka tkiva i razvoj kardiovaskularnih bolesti
•    pozitivan ucinak na povecanje mišicne mase te ga mnogi sportaši koriste kao alternativu za umjetne steroide za koje se zna da mogu imati mnoge nuspojave


evo,ako koga zanima,ima još puno clanaka,negdje sam procitala da je odlicna i za sportaše
ja sam skužila recepr,koji je podnošljiv za konzumaciju: med,limun,i dodati cajnu žlicicu praha,da ispadne ko smjesa,i onda dodam malo vode,tak da se malo razrijedi,pa se onda može popiti
ja ju sad pijem 8 dana,javit cu rezultate

p.s. možda se pretvorim u HULKA,
Back to Top
Mladamamauformi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2012 at 18:06
Hej! Ja imam doma isto maca prah bijela i crvena i jos smo decko i ja kupili guaranu, ima grozan okus jel da? Mi ju obicno mjesamo sa smrznutim vocem i da ublazimo gorki okus stavimo dulkorante. E sad je si pronasla na internetu dozu sa kojom pocinjes? Evo ja ti mogu rec da kad sam prvi put popila decko nam je zmiksal guaranu i macu skupa sa smrznutim vocem i stavio je 2 jaja unutra i dosta dulkoranta jel je bilo jako gorko, stavio je jednu veliku zlicu mace i guarane. Rezultat imala sam tolko snge da dok sam stajala znojila sam se a dok sa radila bila sam jako brza, koliko sam ja osijetila pomaze i probavi. Ja zivim u americi jel bi mi mogla napisat gdje ju ti kupis u hrvatskoj? Hvala
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 13:52
bok! ja sam kupila prah na www.alternativa-za-vas.com/,putem njihovog webshopa.
s dostavom,košta 130kn,300g praha.

meni je grozan i užasno smrdi,ali ne odustajem.
jedino ga mogu popiti s medom i limunom,kak sam vec prije opisala
imam snage, i kondicije,ali i vježbam,dobro se osjecam, iako mislim da je još prerano za neke rezultate.
nakon koliko vremena si ti skužila da imaš više energije?
ja sam iskreno,krenula u potragu za nekim prirodnim preparate za ublažavanje menopauze,pa sam slucajno naletila na maca prah.
eto,sad ju pijem,i cekam da vidim kak cu se osjecati!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 13:54
e,da,zaboravila sam dozu, jedna cajna žlica je cca 2g
piše da treba dnevno 1-3 cajne žlice
ja sad uzimam 1 žlicu,dakle oko 2 grama
Back to Top
Mladamamauformi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 18:44
Uh ako si stavis odgovarajucu dozu i jos malo imam jako puno energije. Ja se pocinjem jako puno znojit i dok stojim.
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 21:54
Neki dan kupio tu grozotu u bio-bio (nije bilo konoplje), 300g za 108kn. Stavio jednu žlicu na ukupno 1.5l gustog zelenog soka u kojem je prevladavalo slatko voce poput prezrelih banana i šljiva i svejedno potpuno upropastilo napitak.
Iako sam prah ne smrdi, otoljen u tekucini poprima stravican ljutkasto-gorak okus, prekjucer mazohisticki nastrojen prije intervalnog treninga ubacio u izotonik i prakticki na svim dionicama postavio osobni rekord sezone, nakon svakog ponavljanja gutljaj napitka koji te tjera što prije završiti trening, tako da doista djeluje na rezultat Dead
 
Toplo preporucam svim gastronomski osvještenim mazohistima koji vole istraživati grozomorno-odvratne okuse Big smile
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 01:01
jeli to djeluje ka neki stimulans,ka kava recimo samo jace?kako djeluje na krvozilni sustav,jeli moze bit kakvih ostecenja od toga?
Back to Top
Mladamamauformi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 07:18
Originally posted by zmaj zmaj wrote:



jeli to djeluje ka neki stimulans,ka kava recimo samo jace?kako djeluje na krvozilni sustav,jeli moze bit kakvih ostecenja od toga?



Maca je prirodni energisant natural koji je bio koristen tisucu godina unatrag. Koristili su ga inke, ljudi iz bolivie, ecuadora i perua. Za razliku od kave maca ima 6 tipa alkaloida ili vise i to je znanstveno dokazano od jedne peruanske znanstvenice koja se specijalizirala za istrazivanje mace. Maca u Peruu samo se nalazi u prirodnoj formi kao korijen i lici na suseni krumpir. Van Perua se moze naci kao tablete, tekucinu i u prahu, iz iskustva mogu reci zato sto mi je decko zivio u Peruu da je macu najbolje konzumirati kao prah. Za krvozilni sustav pomaze da krv brze tece zilama, normalno je ako osjetis jako snage i normalno je da se pocinjes jako znojiti, ako imas visoki tlak nesmijes ga konzumirati ako pijes kavu. Ako zelis jako puno puno energije u 200 ml ili manje stavis jednu zlicu, u mixer stavi voce i vodi zato sto je okus odvratan.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 09:38
pozz! ja za sada pijem onak kak sam vec rekla,1 cajna žl. u soku od limuna i meda,jer sve druge kombinacije su grozne.
probala sam s jogurtom,i skoro se ispovracala!
ima dosta clanaka,znanstvenih o maci, ocito je izvrsna,jedino kaj sam previdjela cinjenicu da ja imam visoki tlak,pijem tablete i pod kontrolom je, ali me malo frka povisiti dozu maca praha, da me ne drme infarkt.!
ustvari sam tražila neki prirodni preparat za podizanje imuniteta,snage,i opcenito za dobrobit organizma, i regulaciju hormona,pa sam ,na maca prah naletila slucajno.
prije sam pila 1,3D beta glucan,ali on mi je sad malo preskup.
za sada ne osjecam niš posebno,a pijem maca 10 dana
vidjet cemo!
ako neko ima još koji podatak,iskustvo,javite!
pozz!
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 22:28

Pišu na internetu da treba izbjegavati predvecer i kasnije jer može izazivati nesanicu, uznemirenost, drhtavicu, a ima toga još. Uglavnom sami hvalospjevi pa treba uzeti sa poprilicnom dozom rezerve.

Jucer i danas uvaljao žlicicu tog cemera uz šaroliku veliku salatu uz koju se osjeti vrlo lagani ljutkast okus prakticki zanemariv, pa mi se cini da postaje bljuvotinom samo otopljen u tekucini Confused
Back to Top
Demetra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 105
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Demetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 22:46
he he mene zanima jel stvarno kog uhvatila nesanica od toga....pomoglo bi u nocnoj...
Back to Top
Mladamamauformi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2012 at 04:35
Originally posted by Demetra Demetra wrote:

he he mene zanima jel stvarno kog uhvatila nesanica od toga....pomoglo bi u nocnoj...



Hehe, Napravis si casu kave i jedna zlica mace bus tak bila budna da bus nocne odradivala na maci hahahahaha. Puse i sretno
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2012 at 07:08
ja popijem macu oko 17h,kad dojdem s posla,i za sada mi niš ne smeta,spavam ko top!

piše da ju je najbolje posipati po hrani,kad jedeš,ali meni osobno je najbolje,napraviti onaj mix,kak sam vec opisala,stisnem nos i brzo to progutam

istina,hvalospjeva ima ko u prici, vidjet cu,jel bude kakvih pomaka i rezultata,pa javim
najviše me zanima onaj podatak vezan za libido,!!!!!!!! heheheheh,
Back to Top
Mladamamauformi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2012 at 07:21
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

ja popijem macu oko 17h,kad dojdem s posla,i za sada mi niš ne smeta,spavam ko top!

piše da ju je najbolje posipati po hrani,kad jedeš,ali meni osobno je najbolje,napraviti onaj mix,kak sam vec opisala,stisnem nos i brzo to progutam

istina,hvalospjeva ima ko u prici, vidjet cu,jel bude kakvih pomaka i rezultata,pa javim
najviše me zanima onaj podatak vezan za libido,!!!!!!!! heheheheh,



Rekao mi je decko da ako si zelis povecati dozu mace, prestani pit kavu i sve 5. Puseeee, Bye!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2012 at 09:26
e,pa nemrem bez kave,bar one jutarnje!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.