New Posts New Posts RSS Feed - Bioenergija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bioenergija

 Post Reply Post Reply
Author
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bioenergija
    Posted: 21 Lipanj 2012 at 14:47
Ima li iko od vas iskustva sa bioenergijom,posto sam narucen 9.7.u Opatiji kod Zdenka Domancica.(Imam neki ne tako ozbiljan zdravstveni problem sa bubrezima samo me sprijecava da zivim sportski zivot :) )
Ako je neko vec bio volio bi da iznese svoj stav o toj vrsti medicine.
Hvala :)


Edited by Mjauk - 21 Lipanj 2012 at 14:53
Back to Top
hakuna-matata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hakuna-matata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2012 at 10:24
Zbilja ne zelim biti bezobrazna, niti rusiti nade, no prvo i osnovno, to nije medicina. 

Domancic i njemu slicni su, na zalost, ineteligentni pojedinci koji prodaju crackpot gluposti ljudima koji su ozbiljno bolesni i koji svoju nadu u ozdravljenje skupo placaju. 
Zive od naivnosti i neukosti klijentele koja im dolazi i koja ce, zahvaljujuci placebo efektu, ispocetka se mozda i uvjeriti da osjeca neko poboljsanje u svom zdravstvenom stanju, no kasnije kad pocetno odusevljenje splasne, vrati im se visestruko. 

Obzirom da sam bas sa Domancicevim radom upoznata jer je mom decku rod i ljetujemo u istom mjestu, bez ikakve griznje savijesti ti mogu reci da je to navlakusa i da radije novce koje bi dao njemu potrosis na dobrog, preporucenog, privatnog specijalista za podrucje koje te muci, ako se vec ne uzdas u nase javno zdravstvo. 
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2012 at 12:05
ja sam imao problema sa sinusima i jedan bioenergeticar mi je pomogao ali se ne sjecam koji, ovo nikako nije reklama nego moje iskustvo,
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2012 at 18:20
Kao prvo hvala vam na odgovorima :)
Bolujem od 2 godine od Nefrotskog sindroma koji nije neka sad teska bolest koja me zakuje za krevet ali svaki bar 2 mjeseca moram 10ak dana odmarati jer se pojavi taj recidiv.Ljekari mi bas i ne mogu pomoci jer niko ne zna pravi uzrok te bolesti,a moja mama (prvenstveno :D)i ja znamo kao i doktorica koja me ljeci od 2 godine sto ce tice same bolesti.Daleko od tog da je ona jedini doktor koji me vodi jer sam kao malo cesto znao biti po Beogradu zbog ove "falinke" :D.
Sve sam probavao,cajeve,akupunkturu...da ne nabrajam,ali ovo nisam te iz moje uze okoline jedan covjek koji je obolio u 50oj godini od ove iste bolesti izlijecen u Zagrebu od strane bioenergeticara(sto se desilo prije mjesec,dva)za koju smo se pricu mi odma zapalili :D
Znaci ne idem bas onako a da se nisam nista raspitao,i sto se tice vjere pitao sam i svestenika je li to u skladu sa vjerom,da nije to slucajno neka magija ili slicno,sta ja znam :D,ali svi daju zeleno svjetlo,tako da ja iskreno vjerujem u to jer nemam sta da izgubim! :D

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2012 at 22:08
Eh, medicina...daleko je i ta medicina od onoga što bi trebala biti, meni se cini i da je na neki nacin i to prikupljanje para Wink A i mjauk, kad smo vec kod traženja savjeta od svecenika - o religiji mislim isto Smile

Ja sam malo u drugim sferama i gledam drukcije na sve. Kad se sam uvjeriš u neke stvari onda ti ne trebaju druge potvrde. Mislim da se štošta toga može rješit bez bolnica di postaješ bolest, a ne covjek. O bioenergiji imam dvojaka razmišljanja - ima svakakvih ljudi i tu treba bit oprezan. A onda treba shvatit da niti ovisnost o drugoj osobi nema smisla - to je prva greška koju rade ljudi koji se priklone takvom necem. Nisam ni za, nisam ni protiv ali bome nisam ni za prepuštanje u ruke medicini jer vidim da se danas mora znat više od doktora da bi se moglo uzet svoje zdravstveno stanje u svoje ruke. Dva covjeka mogu imat istu bolest naizgled, ali to nije ista bolest. Kada doktori pocnu ljude gledat kao cjelinu, onda cu im možda pocet vjerovat. Ovako...ovako se nadam da necu morat imat posla s njima, a ni oni sa mnom, bila bi zajeban pacijent LOL

Ako se odluciš mjauk,,jako se dobro raspitaj o osobi kod koje misliš ic....ali zapamti da je sve na tebi, ti si odgovoran za svoje stanje i ne prepuštaj to nikome drugome.

edit: sad vidim da je termin bio pred par dana :) onda javi kako je prošlo ako si bio ;)


Edited by Gym_girl - 11 Srpanj 2012 at 22:17
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2012 at 18:40
Danas sam se vratio iz Opatije i bilo je interesantno i sto se tice mora :D
Ne mogu jos nista napisati da li je pomoglo ili ne posto se samo vidi na nalazima kad dobijem taj recidiv.Iskreno tokom terapije sam osjecao recimo trnce u nogama kad ona nesto radi oko njih. :)
Laknulo mi je kad je zadnji dan rekla da sva energija dolazi od Boga jer nisam bio siguran da su vjernici.Dok su trajale te seanse neka bakica sto je imala problema sa zglobovima,koljenima kaze da joj je malo lakse i da joj se tokom terapija vrtilo u glavi :D(inace traje 4 dana po 20ak minuta do sat).Ne znam sta da kazem jedino svakom ko se odluci za tako bilo sta treba da vjeruje da ce mu to pomoci jer bez toga sumnjam da ce biti nekog pomaka jer je dosta toga u psihi.
Pozdrav,javicu se vjerovatno sa radosnim vjestima! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.