New Posts New Posts RSS Feed - Niski tlak i trcanje ujutro
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Niski tlak i trcanje ujutro

 Post Reply Post Reply
Author
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Niski tlak i trcanje ujutro
    Posted: 05 Lipanj 2012 at 23:31
Pozdrav ljudi!
Trebala bih savjet..
Inace imam niski tlak, a htjela bih trcati ujutro natašte. Medjutim, probala sam trcati 10-ak dana svako jutro i moram vam reci da mi stvarno bude nakon toga jako loše. Dotuci ce me ovaj tlak.

Pa je moje pitanje: znate li neki nacin na koji si mogu pomoci ili mi je jedina solucija trcati navecer?
Probala sam popiti crnu kavu prije trcanja, ali ne pomaže baš...
Back to Top
LesA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LesA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 00:35
Pozz! :-) Koliko nizak? Zdravstveni problemi, mozda operacija ili problemi s kraljeznicom? Sry al to je bitan faktor:-) takodjer jel inace trniras ili si tek pocela? I kolike kilometraze deres? ja bih mozda otisao krvnu sliku radit,mozda ti zeljeza fali... pij punooo tekucine ..vode najpozeljnije..ujutro   probaj razmutiti malo soli u casu vode i to popij.. prije trcanja se dobro zagrij i to dinamiclim zagrijavanjem barem 20 min da ti se puls pocne dizati prije same trke.. Nadalje nisko tlakasima se ne preporucaju intervali bar ne dok ne postignu solidnu formu..takodjer moj ti je savjet nemoj trcati vise od 4 puta na tjedan..puno trke za sobom nosi nezeljene zdravstvene posljedice ako covjek nezna sto radi:-) nadam se da sam ti barem malo pomogao
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 13:02
Nema trcanja ujutro.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 13:04
ja mislim da bi ja bila 2m pod zemljom da idem u jutro trcati... ma bilo šta raditi natašte... Isto imam nizak tlak... i jedno vrijeme u jutro sam prvo grlila wc školjku...a onda normalno funkcionirala...strašno. I sada cim dodje do male promjene vremena, ja sam gotova.. 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 12:47
Necu vam lagati, potpuni sam pocetnik. Znam da osudjujete takve stvari, kad dodje ljeto pa bi svi skinuli koju kilu, ali što da vam kažem... planiram si srediti prehranu i poceti se baviti nekom fizickom aktivnosti vec mjesecima, ali dok ne zakrizi ovako pred ljeto, ne dodju mi u glavu neke stvari...
Duuugo se vec ni cime nisam bavila, studentica sam pa cijeli dan samo sjedim i ucim/pišem.. pa sam mislila trcati ujutro 2-3 puta tjedno jer mi je to nekako najjednostavnije.. ne moram placati teretanu, a nije nikakva ozbiljna obaveza, nego cisto da malo ubrzam topljenje masnih naslaga..
Ako mi zbog tlaka ne preporucujete trcanje ujutro, a ni trcanje uopce jer nemam kondicije i stvarno ne znam što radim, šta kažete da nekih 4 puta tjedno navecer brzo hodam po sat i pol? 
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:12
Originally posted by Luda Mala Luda Mala wrote:



Necu vam lagati, potpuni sam pocetnik. Znam da osudjujete takve stvari, kad dodje ljeto pa bi svi skinuli koju kilu, ali što da vam kažem... planiram si srediti prehranu i poceti se baviti nekom fizickom aktivnosti vec mjesecima, ali dok ne zakrizi ovako pred ljeto, ne dodju mi u glavu neke stvari...
Duuugo se vec ni cime nisam bavila, studentica sam pa cijeli dan samo sjedim i ucim/pišem.. pa sam mislila trcati ujutro 2-3 puta tjedno jer mi je to nekako najjednostavnije.. ne moram placati teretanu, a nije nikakva ozbiljna obaveza, nego cisto da malo ubrzam topljenje masnih naslaga..
Ako mi zbog tlaka ne preporucujete trcanje ujutro, a ni trcanje uopce jer nemam kondicije i stvarno ne znam što radim, šta kažete da nekih 4 puta tjedno navecer brzo hodam po sat i pol? 
prestani razmisljati i pokreni se, nikad ne dodes u formu dok ne pocnes, a svaki pocetak je tezak. izaberi bilo sta i kreni. slusaj tijelo i nadi nesto sta ti pase i daje neke rezultate. i onda se raspituj i isprobavaj nove stvari nadopunjuj trening i prehranu. i onda samo treba vremena i rezultati su tu.

i nema isprika, studentica sam i sve. sad imas najvise vremna, sta kad budes radila, zena, majka mislis da ces tada stici. siguran sam da barem jedan sad dnevno potrosis na neku razonodu. samo si moras vjezbanje stavit u malo veci prioritet.

a da ne pocnem pricat da kad cujem joj doslo je ljeto moram skinut kile da se odma najezim ali mora da je to samo do mene
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:22
hahaha a znam da svi to mrze cuti, ali što da kažem kad je tako... ali kao što sam u drugoj temi na Transformiraj se pisala, nije mi ovo prvi put da želim promijeniti nešto... htjela sam to i u sijecnju, kad je zima i nema skidanja u badic LOL
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.