New Posts New Posts RSS Feed - Et' i mene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Et' i mene

 Post Reply Post Reply
Author
alice1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alice1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Et' i mene
    Posted: 23 Travanj 2012 at 17:58
Veliki pozdrav,

pratim ovu stranicu duzi vremenski period i citam vase postove,i nesto me danas prenijelo da se i ja prikljucim forumu .Naime,pokusavam duzi period da smrsam 5 kg,ali mi se nesto nikako ne da ili moja vaga pokazuje isto . Uglavnom visoka sam 162 cm i imam 60 kg.Idem dva puta sedmicno na fitness i vjezbam sa bucicama grupe misica skoro svaki dan.Zelim da skinem taj visak,cak sam izbacila iz prehrane hljeb i tjestenine,a secer i slatkise ne jedem vec odavno..Ko ima slicnih problema kao ja,neka se oglasi Hvala

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 20:13
a koliko puta dnevno jedeš, koliko proteina unosiš, kolikim intenzitetom vježbaš kad vježbaš (treba se umoriti), možda si pretrenirana ako svaki dan treniraš(tijelu treba i odmor), najbolje da navedeš plan prehrane i plan treninga (koje vježbe, broj seija i ponavljanja)
Back to Top
alice1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alice1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 20:26
Pa ovako,npr imam treninge fitnessa utorkom i cetvrtkom,sve ovisi od trenera sta nam napravi kao program tog dana.Obicno ide pola sata aerobnog treninga i onda radimo neke grupe misica,dakle vjezbamo.A nekada znamo sat vremena raditi aerobni trening. Kuci radim sa bucicama skoro svakodnevno,recimo danas sam radila ruke i ledje,trenutno po tri serije 15 ponavljanja i kada pirmjetim da se umorim,prestanem.citala sam da vremenom kad primjetimo da mozemo vise ponavljanja da ih postepeno i povecavamo, U pocetku sam radila tri serije po 10 ponavljanja,pa vremenom po 12 i sada radim po 15. Nadam se da ne radim nista lose jer ja ne zelim da dobijem na masi jer sam po prirodi onako mišicava :D.Jedino sto me muci je malo sala na stomaku i mislim da je na njemu visak masnih naslaga koje me nerviraju. A sto se tice ishrane,nastoji da jedem vise proteina nego uhljikohidrata,mozda je i tu greska. Moja prehrana se vecinom bazira na pilecim prsima,ribi,zelenoj salati,kupusu,grasku...Kazem da sam izbacila hljeb i tjesteninu,od kojih sam prije bila zavisna. Slatkise ne konzumiram,nekad ali stvarno nekad.Eto.Imam 25 godina,kazu da se i sa godinama kilaza povecava :D
Back to Top
alice1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alice1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 20:30
Zaboravila sam napisati da jedem tri puta dnevno.Ujutro u 10,popodne oko 2 i onda predvece oko 5-6 sati jer u posljednje vrijeme izbjegajem da jedem nakon 6 sati. I to pratim vec unazad mjesec dana,pazim stvarno i krecem se. Pa ne znam,mozda se dovoljno ne trudim.
Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:09
Dobrodošlaaaaa:)

Originally posted by alice1986 alice1986 wrote:

Eto.Imam 25 godina,kazu da se i sa godinama kilaza povecava :D

Ovo je najveca besmislica koju sam ja cula :) Tako se tješe ljudi.. Ja što sam starija, sve manje problema s kilogramima (zapravo trenutno je rijec o nekih par kg kao u tvom slucaju, a prije davno sam imala višaaaak u pravom smislu rijeci) jer sve više postajem svjesna koliko na sebi mogu raditi i do cega mogu doci...

E sad, što se prehrane i treninga tice... meni osobno bi 2x fitnessa bilo malo (bez obzira na rad na mišicima svakodnevno) jer za mršavljenje se trebam doobro oznojit na traci ili orbitreku minimalno 3x tjedno. Od prehrane sam najviše voca i povrca preferirala i izbjegavala jelo nakon 17:00h. Inace, da napomenem, moj je organizam takav da se moram pomuciti za skinuti kg, a lako se nakupe. Ne mora znaciti da ce tebi to odgovarati.
Back to Top
alice1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alice1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:13
Ja se isto tako osjecam,jer npr nikada nisam imala 60 kg,inace je se uvijek tako kretalo prije 2 godine mozda imala sam ljeti 53-54a,a zimi dobijem neka 2kg,normalno.Medjutim ove godine samo se udebljala nekako drasticno i primjetim na sebi. Nisam ja ogromna vec me nervira to salo oko stomaka i voljela bih da se ucvrstim i nista vise.Idem ja i na trcanje po sat vremena kada je vani ljepse vrijeme i cesto sam u pokretu,dakle hodam brze. Vodim racuna ali sta god da sam pokusala u posljednje vrijeme ne ide.Nece da spadnu kile i nece :D.
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:20
poz! 
greška ti je to što nejedeš poslije 5-6 to nesmiješ  to znam, treba jest više puta osim ako neideš spavat recimo u 19h   i kasno isto doruckuješ tek u 10 ali neznam kad se ustaješ?
 valjda ce se javit netko od iskusnijih da te malo uputi i želim ti srece puno i dobrodošla!
Back to Top
alice1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alice1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:23
Hvala puno marija-mo i ambiciozna :).Sve je nekako lakse kada sa ljudima ovako razmjenjujes iskustva i misljenja. Pridruzila sam se da vidim sta mi ostali ljudi mogu reci,jer vidimsama pokusavam nesto da napravim ali ne ide,znaci da negdje grijesim. Mozda bih trebala krenuti na neku dijetu ali svi tvrde da je to lose. A sto se tice dorucka ujutro,ja ne mogu ranije da doruckujem jer popijem kafu i naravno pusim cigare,pa vjerovatno radi toga,ne znam.
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 21:47
znam kako ti je i ja sam se tako bila zakucala neide i neide ma kakve dijete kani se toga to nije dobro
tako sam i ja govorila nemogu pa mi je gym girl rekla na to( ja se isto nalijem kavom obožavam kavu) , a ona ce meni nalije se posnim hehehe  toga se uvijek sjetim kad sad krenem pit kavu, a trebala bi jest 
normalno da je lakše zato smo svi ovdje da se pomažemo
moraš pocet doruckovat to ti je veoma važno
ja godinama nisam doruckovala, a ima 2 god cim se ustanem stavim pahuljice i mljeko da se ugriju i idem u kupatilo i odmah jedem tako da to moraš mjenjat ako zaista želiš napredovat


Edited by marija-mo - 23 Travanj 2012 at 21:49
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 22:47
trebaš imat bar 5 malih obroka dnevno (gledaj da ne prodje više od 3 i pol sata izmedju 2 obroka, preporucam da jedeš svaka 3 sata sukladno svojoj potrošnji kalorija koju možeš pronaci na forumu sa onim kalkulatorom)

zadnji obrok pojedi najviše 2 sata prije spavanja i nikako nemoj poslije 5 gladovat jer tako usporavaš metabolizam i tijelu uskracuješ energiju za oporavak mišica kroz san što isto tako troši kalorije :D

ujutro moraš jest cim se probudiš jer se tako ubrzava metabolizam (ako stvarno želiš rezultate izbaci kavu tu jutarnju pije je popodne a pogotovo cigarete jer je cilj biti vitak i zdrav a ne vitak sa crnim plucima ;), ako ti treba nešto da te probudi popij zeleni caj ujutro i onda POJEDI)

što se tice treninga, neceš se nabildat ako radiš u teretani vježbe nego ceš postic metabolicki podražaj zbog kojeg ceš kroz vrijeme poslije treninga trošit više kalorija, mišici se nabijaju pravilnom i dosta žestokom prehranom tako da tu nemaš problema dok se držiš unosa kalorija sa malim deficitom, predlažem da sa bucicama radiš full body trening imam ja link koji sam našao i koji mi se cini dobar pa probaj nešto iskombinirat http://www.sport-cerine.com/fitness-centar/85-11-vjebi-s-buicama-za-cijelo-tijelo

i rekli su ti vec za prženje kalorija nije dovoljno 2 puta tjedno aerobne vježbe, ja svaki dan peglam po biciklu cim se ustanem i žestoko se umorim i tek onda jedem (neki ce rec da ne valja al meni odgovara) osim nedjelje jer mi je tad odmor

nadam se da ceš uspjet ispunit svoje ciljeve, sretno i pošto sma zaboravio prošli put (sorry) dobro došla :D
Back to Top
alice1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alice1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2012 at 12:20
Hvala puno na ovako finim savjetima Markan1989,pokusat cu poraditi na svemu tome pa ti kroz neko vrijeme i javim ako bude nekih rezultata a ja se iskreno nadam da hoce :). A sto se tice ovog linka sto si mi poslao,radim tacno sve ove vjezbe sa bucicama za tijelo,cak i vise njih :).Opisala sam kako ih i radim i koliko ponavljanja :). Ja mislim da je kod mene problem prehrana jedino,ne znam.Uglavnom,hvala svima na lijepim savjetima :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 09:14
nadam se da ceš uspjeti, samo guraj i nema odustajanja :D sretno
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.