New Posts New Posts RSS Feed - Kako do zgiba samostalno?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako do zgiba samostalno?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 16:45
Evo moj izvestaj Doduse radila sam ih na pocetku prosle nedelje, bila sam u putu nekom.

Dakle, u ovom hvatu mogu uraditi tri (blam me), ali to je u slucaju da mi je sipka nize i da za to prvo dizanje imam pomoc nogama, odgurnuti se, ali kada visim skroz i treba da se dignem, nema sanse, dignem se samo do odredjenog nivoa ispod sipke...To je totalno samostalno, kad me neko malo pridrzava mogu i vise...
Sa trakama nisam probala, nemam ih : (
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 23:34
Dakle, imam jedan revolucionaran prijedlog za povecanje broja (a kasnije i kvalitete) tvojih zgibova. Radi puno zgibova :)
Ako želiš poslat cu ti program preko PM-a. Program je jednostavan i vrlo ucinkovit. Nema potrebe za raznim kompliciranjima poput: ponedjeljkom odradi lat pulldown i veslanje u pretklonu, utorkom odradi samo bicepse, srijedom odradi štajaznamšta... Radi samo zgibove i to ce biti najbolji trening za tvoj cilj - napraviti pristojan broj zgibova sa dobrom tehnikom :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2012 at 20:57
Posalji program! :)
To sam i ja mislila, ionako ne idem u teretanu pa nemam gde raditi te vezbe, tako da sam mislila radjenjem zgibova da se poboljsam :) Samo mi je eto to KAKO pitanje, za sada mi je najlakse na nekoj nizoj sipci, ili kada mi neko pomaze ali ne znam koliko se to ''racuna''...
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2012 at 22:36
meni danas jedan decko rekao nešto u stilu da bolje da ih ne pocnem ucit radit... a ja bih rado, a valjda ledja ne postanu preizražena?
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 03:49
A sto ne bi radila? E jos da ledja mogu postati tek tako preizrazena Ma pusti ljude, vole tako da lupaju, kao meni sto su milion puta rekli : Nemoj kick box, nemoj ovo, nemoj ono, ''zbudzices'' se mnogo od toga...A sta, jel bolje da mi visi koza sa ruku i da budu skroz mlohave umesto da budu ''jace''? Ja radim i razne varijacije sklekova i propadanja jako dugo i dalje mi ni ruke ni ledja ni ramena nisu presiroka ni preizrazena...
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 13:48
super, bravo! ja baš volim te dipseve (propadanja)! Smile koliko sam skužila, ne ideš u teretanu. znaci, doma ih radiš na stolcu, nižem stolu ili gdje? procitala sam kod nekog "kauc dipsevi", mislim da je bolje da je tvrdja površina. ma zakljucila sam zapravo da ga necu slušat jer sam se sjetila da mi rekao "tebi treba samo traka za trcanje i iskorak". LOL da, ma ne može se ništa preizraziti tako brzo i lako. al meni se ledja jesu dost lijepo promijenila u ova 3 mjeseca koliko treniram. Smile
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 15:01
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

meni danas jedan decko rekao nešto u stilu da bolje da ih ne pocnem ucit radit... a ja bih rado, a valjda ledja ne postanu preizražena?

garant neki profesionalac i veoma mudar decko!
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 15:09
hahahaha, i jako poticajan na izazove...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 16:44
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Dakle, imam jedan revolucionaran prijedlog za povecanje broja (a kasnije i kvalitete) tvojih zgibova. Radi puno zgibova :)
Ako želiš poslat cu ti program preko PM-a. Program je jednostavan i vrlo ucinkovit. Nema potrebe za raznim kompliciranjima poput: ponedjeljkom odradi lat pulldown i veslanje u pretklonu, utorkom odradi samo bicepse, srijedom odradi štajaznamšta... Radi samo zgibove i to ce biti najbolji trening za tvoj cilj - napraviti pristojan broj zgibova sa dobrom tehnikom :)

I ja bi program ;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 19:31

Morighan, radi uz asesistenciju decka, neka ti pomogne da odradiš  bar 4 komada, pa par minuta odmora i tako 6 serija i neka te pusti da se sama polako spuštaš, neka ti sve manje pomaže dok ne možeš te brojke sama a onda nastavi i rast ce brojke za cas ;) 

eto jedan primjer

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 23:42
i ja bih program ako može cilj mi je napravit koji zgib, a za sad nemogu još ni jedan
radila sam ono podignem se pa bar držim malo u izdržaju i spuštam se polako nece li ici ali za sad još neide
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 11:43
vrlo je jednostavno uz pomoc stepera ili nekog drugog povišenja i ako se krene sa negativnim ponavljanjima, izdržajima itd kao što i illy kaže
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 13:57
a jel ok ak radimo zgibove iz cucnja, sjedeceg položaja, L zgibove...? ja na latu mogu pola svoje tjelesne mase - 25kg.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 14:43
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

a jel ok ak radimo zgibove iz cucnja, sjedeceg položaja, L zgibove...? ja na latu mogu pola svoje tjelesne mase - 25kg.

lat mašina je ok za pocetnike i one koji još nemaju dovoljno jaku muskulaturu da naprave klasicne zgibove

btw kad pricamo o zgibovima, ove dvije verzije su po meni najprirodnije, zdravije za ramena i dakako na njima bi trebali biti jaci

1.


2.



Edited by ThornOfFaith - 20 Travanj 2012 at 14:45
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 15:47
ok, možda ne bi bilo loše pocet s izdržajima... trenutno me puno tog boli vec par dana jer imam po 3 treninga dnevno (i povecala opterecenje) jer bila prehladjena pa radila 1 dnevno... treba to odradit. tak da ne znam, danas cu u gymu samo trbuh, a ramena i bicepse skoro svaki dan jacam na 1 od 2 grupna programa, ovisno o tom kak trenerica odredi.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2012 at 18:23
Ne bih preporucio zgibove u kojima vam netko pomaže iskljucivo iz razloga jer je teško pratiti i procijeniti realan napredak. Ne možemo reci je li ono zadnje ponavljanje (ili više njih) napravio vježbac ili pomagac, dok guma na primjer pomaže uvijek približno jednako i kod 1. i kod 5. ponavljanja. Takodjer, lako je znati jesmo li zaista sami napravili ono zadnje ponavljanje...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.