New Posts New Posts RSS Feed - Kako do zgiba samostalno?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako do zgiba samostalno?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako do zgiba samostalno?
    Posted: 02 Travanj 2012 at 12:19
Dakle, vec neko vreme sa deckom vezbam napolju i posto zivimo u blizini gde ima tih nekih spravica, sipiki i ostalog uvek uradimo i par zgibova, u kojima mi on pomaze, jer ne mogu i dalje sama da uradim.
Mogu da uradim jedno 3-4 ali kada sam na nekoj niskoj sipci gde sam blize zemlji i gde nemam toliki pokret, tj gde ne dodjem u stanje da visim sa skroz opruzenih ruku.

Pa me zanima, kako se uopste vezba i ojacava da bi dosao do tog prvog trenutka kad ces moci sam da se dignes? Ako ima neki dobar savet :)
Shvatila sam koliko su zgibovi dobra stvar, pa bih ih ubacila u vezbanje, al' necu uvek moci njega da cimam da mi pomaze, a i volela bih da dodjem u fomu gde mogu ja da uradim sama neki.

A inace, umem propadanja da radim !
Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 13:36
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Zgibovi-za-one-koji-jos-nemaju-dovoljno-snage.aspx
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 18:07
Predlažem da kreneš sa zgibovima u podhvatu (Chin up). Probaj napraviti pa javi jesi uspjela, te ako jesi koliko si ih uspjela napraviti. U slucaju da ne ide, probaj si pomoci sa nekom elasticnom trakom dovoljno jakom da ti pomogne barem za 3 zgiba (podhvat ili nadhvat). Meni se metoda s trakom pokazala vrlo ucinkovitom sa mojim vježbacicama. Jedna od njih danas radi po 5-6 zgibova u seriji (pravilnih, sa punom ekstenzijom u laktovima u donjem položaju i bradom preko šipke u gornjem položaju) što je zaista odlican rezultat za ženu rekreativku...
Druga opcija su horizontalni zgibovi...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 18:28
Uh, mrka kapa sa tim hvatom...Mislim, kontam da mogu, ali ako imam neko povisenje ispod sebe, kad su mi ruke u punoj ekstenziji, sanse nema!
Ali probacu pa javim :) A kako to sa trakom?


Fitness, hvala, bas sam magarac sto nisam prvo ovde potrazila
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 20:22
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 20:57
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Jedna od njih danas radi po 5-6 zgibova u seriji (pravilnih, sa punom ekstenzijom u laktovima u donjem položaju i bradom preko šipke u gornjem položaju) što je zaista odlican rezultat za ženu rekreativku...



Je dobar je.Mislim da je kod nas radjeno istraživanje (al nisam 100% siguran) u ražiji KIF-a i koliko se sjecam prosjek za žene (govorimo o prosjecnoj nasumicnoj populaciji) je bio 0 zgibova
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 23:50
Možda sada poboljšamo prosjek jer su žene napokon pocele shvacati da mogu izgledati normalno (ne izgladnjelo) i biti snažne... Na spomenutu vježbacicu smo jako ponosni, a i ostale djevojke/žene su poželjele napraviti tako nešto. Što je najbolje, nije daleko ni od muškog prosjeka, zar ne?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 23:55
http://www.youtube.com/watch?v=fw3FnkqViKo
Hvat je mixed ali nema veze...bitno je da vidiš kako se možeš poslužiti gumam/elasticnim trakama ili slicnim pomagalima.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 09:39
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Možda sada poboljšamo prosjek jer su žene napokon pocele shvacati da mogu izgledati normalno (ne izgladnjelo) i biti snažne... Na spomenutu vježbacicu smo jako ponosni, a i ostale djevojke/žene su poželjele napraviti tako nešto. Što je najbolje, nije daleko ni od muškog prosjeka, zar ne?


Hehehe, tak je,  mislim da je muški prosjek bio 1 zgib Confused


Edited by The Phoenix - 03 Travanj 2012 at 09:40
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 12:08
...katastrofa...mislio sam da bi prosjek mogao biti barem 4-5 zgibova...optimist :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 18:44
Svasta, i ja bih ocekviala da je zam uske barem 4-5, za zene mi je logicno sto je prosek nula, vecina ne zna ni sklek napraviti a kamoli zgib...

Hvala na savetima, probacu :) U sustini nisam bas toooliko slaba u rukama, ali mi nedostaje snage u ramenima (pretpostavljam da je to najzasluznije u principu) za zgib.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2012 at 23:24
Ledja, bicepsi, ramena, trbušnjaci...you name it. Radi puno toga u zgibovima...ili bi trebalo raditi hehe! Samo ti isprobaj možeš li napraviti nekoliko zgibova s pothvatom (ili s gumom) te mi napiši tocan broj...da ti napravimo programcic za te zgibove :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2012 at 11:06
..podlaktica je po meni još najbitnija, što se tice zgibova ali i mnogo drugih vježbi.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2012 at 00:23
Oh da, kako samo zaboravih....podlaktica. Vrlo bitan element u zgibovima - snaga podlaktice. U slucaju da nedostaje iste, valjalo bi samo visjeti na šipci - hangout :))
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2012 at 00:25
Evo jedna motivacijska:



Wink
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2012 at 23:04
Evo par zanimljivih savjeta za sve one koji imaju problema sa zgibovima:
http://joshsgarage.typepad.com/articles/2012/04/pull-ups-for-chicks.html
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.