New Posts New Posts RSS Feed - Plan ishrane za definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plan ishrane za definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 21:16
@ vedo..koji je glavni izvor energije? pa masti...
zasto ih onda izbacit u potpunosti? 
postoje dobre i lose masti,necu ti pisati o losim jer vjerojatno znas o njima, ali recimo dobre masti kao sto je laneno ulje, orasasti plodovi,omega masne kiseline,zumanjak u umjerenoj kolicini mozes jesti.
ako planiras ici na dijetu nemozes jesti samu proteine,moras i masti ali i ugljikohidrate jer neces moci normalno funkcionirati bez njih vjeruj mi to,neces moci trenirati, neces imati motivacije ali ni napretka.
stoga ti govrim sve stavi na papir...
reci zasto si zbunjen? sta te tocno zbunilo? masti?Smile
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 15:11
Zbunilo me to sto mi jedni kazu da valja plan ishrane, drugi kazu da nevalja. Nezz tacno koliko trebam unijeti kalorija dnevno, a da se ne udebljam. Po mojoj kilazi bi bilo ja mislim 2000-2500, al' nisam siguran
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 15:19
ovaj plan ishrane ti nevalja nista,nemas tu ni 1000 kalorija mozda
promjeni taj plan,surfaj malo na forumu, slozi si nesto novo,pa cemo vidjeti.
ako planiras unjeti 2500 kalorija,to ti je opet dosta hrane,ako unis iz cistih izvora a ne iz pizdarija.
unosi od 1500-2000..a mozes imat i dane gdje unosis do 1500 a jedan dan di unosis do 2000 da ti se metabolizam ne uspori...
slozi nesto novo...pa se javi
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Vedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2012
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 19:35
Ok, vidjet cu pa javim, hvala puno.
Back to Top
Cart View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cart Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 11:18
Vedo i ja imam takav slican problem imao sam 115 kg i u godinu i pol sam smrsavio na 65 kg i sada je i mene po malo strah kombinirati puno oko prehrane;hrana mi se bazira na unosu ugljikohidrata niskog glikemijskog npr.(zobene,kruh od cjelovitih zitarica....) zato me zanima dali si priustis jednom tjednom uzimanje obicnog kruha,peciva da ne nabrajam dalje,strah me ako bih to napravio da bi se vratio na isto ?! sta vi mislite
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 11:27
lol. jednom tjedno jedno pecivo ujutro ili kad vec ti nece vratit 50kg natrag... kolika ti je uopce visina na tih 65 kg?
Back to Top
Cart View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cart Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 11:49
182 i 65 kg izgleda mrsavo ali nije meni je samo cilj sada nabiti trbusnjake ali to malo teze ide pa me strah ako jednom tjednom recimo vikendom za dorucak pojedem perece da ce se to pretvorit natrag u mast.

Edited by Cart - 24 Ožujak 2012 at 12:00
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 12:26
nije da izgleda mršavo nego je mršavo lol. malo teže ide jer nemaš puno mišicne mase, to je sve salo šta skidaš radi tih šugavih trbušnjaka, na kraju ceš završit na 61-62kg i izgledat ceš ko leš. ali kako oceš, tvoje tijelo, tvoj izbor.
Back to Top
Cart View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cart Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 12:41
Koji je tvoj prjedlog ? neznam jesi li imao problema sa salom i kilazom ; ali ja sam sada ajmo rec na nekoj definiciji da se izgradim i da izgubim jos ovih par grama sala lol.
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 13:06
par grama trbušni se tek pocinju vidit na 12-13% bodyfata, i to samo prva 2, a 6 na nekih 9-10%, da je par grama vidili bi ti se svi trbušnjaci bez da ih uopce napinješ. moj prijedlog je da postepeno, kroz zdravu prehranu, kroz sljedecu godinu, godinu ipo dana, nabacaš još 5-6 kg najmanje. u smislu da se nastaviš hranit zdravo, ali da ti cilj nije definicija, nego povecat mišicnu masu, i tvoj zadatak je samo saznat koliko ti treba kalorija dnevno za održavanje trenutne kilaže s obzirom na tvoje aktivnosti, i na taj broj dodat još 200 kalorija da budeš u suficitu (višku). je da ce ic sporo, ali ceš 90% u tom periodu bit kolko tolko definiran, a mišici ce se popunjavat. em ceš izgledat bolje, em ceš bit zadovoljnij. i da, ima sam problema sa salom jer sam endomorf i prije nego sam se pocea bavit treniranjem sam bija poprilicno debeo.
Back to Top
Cart View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cart Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 13:17
meni se za sada vide prva dva i ocrtavaju se druga dva , trenutno mi treba 1700kcal za odrzavanje moje tjelesne mase;
mene jedino muci hoce li s povecanjem mojih obroka doc do nastajanja novog sala na trbuhu ili "šlaufova" neznam jel to tebe mucilo ali mene to najvise brine.
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 16:55
ako pametno jedeš nece se puno sala uvatit. uostalom, ako si ti zadovoljan sa svojim trenutnim izgledom,
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 17:35
Cart, ti si u biti skinny fat, ne? Smile pepperedangus ti je dobro rekao...nemaš ti sada što definirat ako ti fali mišicne mase. Treniraš li što? Kako uopce izgleda tvoj dnevni jelovnik?

Nemoj imat ovakve strahove jer tako nikad neceš napredovat i bit miran i zadovoljan. Stvarno misliš da biš jednim pecivom ili necim slicnim 1x tjedno vratio te kile nazad? Pa hey, ako si promijenio loše navike nema šanse da se vratiš na 115 kg pa i da više puta tjedno pojedeš nešto po guštu. Kužim te jer sam i ja imala iste strahove...baš iste. A onda sam s smirila kad sam vidjela da se nakon cijele pizze i palacinki nije ništa desilo Smile Moja preporuka ti je da uciš što više, da citaš o prehrani, tijelu  i svemu tome..informiraj se što više i mnogo toga ceš shvatit i rješit se neopravdanih strahova Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Cart View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cart Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 19:55
Ja sam zadovoljan sto sam do sada postigao;samo mi je jos jako malo ostalo na trbuhu sala moglo bi se rec zanemarivo ali me to smeta i htio bih izdefiniran trbuh.

Gym_girl moja prehrana ti ovako izgleda:
7:00 Zobene + malomasno mlijeko ili posni + kruh od cjelovitih
10:00 mjerica whey-a
13:00 pileca/pureca prsa,govedina(nemasna) + salata i povrce
14:00-15:30 trening
16:00 mjerica whey-a
18:00 voce

to je ukratko moja prehrana + velike kolicine vode naravno nije svaki dan isto ali vecinom to jedem

Komentari,preporuke su dobro dosli
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 23:12
Originally posted by Cart Cart wrote:

Ja sam zadovoljan sto sam do sada postigao;samo mi je jos jako malo ostalo na trbuhu sala moglo bi se rec zanemarivo ali me to smeta i htio bih izdefiniran trbuh.

Gym_girl moja prehrana ti ovako izgleda:
7:00 Zobene + malomasno mlijeko ili posni + kruh od cjelovitih
10:00 mjerica whey-a
13:00 pileca/pureca prsa,govedina(nemasna) + salata i povrce
14:00-15:30 trening
16:00 mjerica whey-a
18:00 voce

to je ukratko moja prehrana + velike kolicine vode naravno nije svaki dan isto ali vecinom to jedem

Komentari,preporuke su dobro dosli


Po meni jednolicna prehrana, pogotovo ako se ovako vrti iz dana u dan.
Fali ti neki izvor kvalitetnih masti, pred trening i poslije treninga ti fale UH, jer kakav uopce trening mozes odraditi ako ti je izvor energije za isti salata? To moze za curice od 12 godina...Samo zobene i kruh i voce navecer kao izvor UH nisu dovoljni, gdje je riza, krompir, druge zitarice  u jelovniku ?
Ne jedes poslije 18:00 sati ?
Dakle od zadnjeg obroka do prvog obroka sljedeci dan ti prodje 14-15 sati ?
Ovim gore ne uneses ni 1100-1200 kcal, sto je, ako treniras, premalo !
Sve u svemu, lose.
Back to Top
Cart View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cart Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 07:28
Izvor masti mi je tuna tj. filet od tune a inace i jedem kuhani krumpir.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.