New Posts New Posts RSS Feed - D: Proteini - najcešca pitanja i mitovi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Proteini - najcešca pitanja i mitovi

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2015 at 20:26
Da nisi kupila gainer posto ima kreatina?
Back to Top
blazun View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blazun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2015 at 19:58
koliko bi najmanje mogao vjezbati dnevno ako pijem proteine
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2015 at 08:39

? Proteine možeš piti i da ne vježbaš tako da je nebitno Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 04:22
Ono sto mogu reci je da sam stvarno zbunjena. Svako napise nesto potpuno drugacije. Negdje pise 0.8 neki 1.00 drugi 1.2, 1.5. Koliko tocno se mora konzumirati na kg tezine?
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 08:32
To ovisi o postotku misica, drugo je ako netko ima 80 kila, a 30 kila sala, onda nije potrebno 2g po kg nego manje...
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 18:36
rambo- količina proteina u prehrani najviše zavisi o tjelesnim aktivnostima zapravo. osobi bez obzira na tjelesnu kompoziciju, ako leži bio nabildan ili debeo, ne treba više od 1 g proteina po kili. dovoljno za funkcioniranje organizma dok leži (ili se malo kreće).....ovo što si spomenuo vrijedi za ugljikohidrate.....isti primjer nabildanog i debelog, debeli treba manje energije iz ugljikohidrata u ovom slučaju dok nabildani treba znatno više zbog većeg prostora glikogena, bez obzira što i dalje leži ili se malo kreće. proteini ne bi trebali služiti kao izvor energije nikako, samo gomilaju toksine u tijelu ako su višak (ako tijelo više nema nikakva tkiva za krpati).....a 2 kg proteina još ako je iz samih izvora esencijalnih aminokiselina, nebrojeći ove "prazne" iz namirnica, je itekako veliko opterećenje za bubrege, jetru i hormonalni sustav.
uopće nema potrebe ni za koji cilj ići preko 1.5g/kg. ipak su nutricionisti u pravu kad se radi o pravilnoj prehrani, a strah od uh je besmislen pogotovo ukoliko cijelo vrijeme unosiš optimalnu količinu kalorija (pretežito iz uh pa masti pa tek onda proteina)

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 14:08
Originally posted by israela israela wrote:

osobi bez obzira na tjelesnu kompoziciju, ako leži bio nabildan ili debeo, ne treba više od 1 g proteina po kili. dovoljno za funkcioniranje organizma dok leži (ili se malo kreće).....



Teško ćemo ležeći biti nabildani Tongue Big smile

Hehe, ma ja ipak mislim da nije svejedno kakvu tko kompoziciju tijela ima, ali i nije samo do toga (aktivnosti, hormonalne potpore itd..)....zato je teško, ako ne i nemoguće puknuti jedan broj i ravnati se prema tome. Jedino što smatram je to da su većinom te procjene potreba za nas rekreativce malo prenapuhane, to sam i kod sebe odavno shvatila pa malo olabavila sa tim naguravanjem proteina, još više zato što sam u nekoj ravnoteži sa svime pa mi ne trebaju ništa zamijenjivati. 

Po meni treba krenuti sa nekim minimumom pa povećavati po potrebi, a ne odmah skočiti na neke ekstreme samo zato što tako negdje piše...vjerujem da ta praksa može mnogima i naškoditi. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 19:53
U potpunosti se slazem, ja sto sam rekao 2g sam mislio na malo "jace" vjezbace, uglavnom svatko ima ono sto njemu odgovara, gledam po sebi, s keto dijetom u 2 tjedna provođenja skinuo sam apsolutno ništa i nakon toga dobijem takvu najezdu da zderem slatko i nezdravo, dok kroz mijesanu prehranu s umjereno UH apsolutno se i bolje osjecam, a i treninge bolje odradim, nekako imam osjecaj da je samo bitno ostati u nekoj granici s kalorijama koliko je svakome potrebno.,,
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 21:07
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by israela israela wrote:

osobi bez obzira na tjelesnu kompoziciju, ako leži bio nabildan ili debeo, ne treba više od 1 g proteina po kili. dovoljno za funkcioniranje organizma dok leži (ili se malo kreće).....



Teško ćemo ležeći biti nabildani Tongue Big smile

Hehe, ma ja ipak mislim da nije svejedno kakvu tko kompoziciju tijela ima, ali i nije samo do toga (aktivnosti, hormonalne potpore itd..)....zato je teško, ako ne i nemoguće puknuti jedan broj i ravnati se prema tome. Jedino što smatram je to da su većinom te procjene potreba za nas rekreativce malo prenapuhane, to sam i kod sebe odavno shvatila pa malo olabavila sa tim naguravanjem proteina, još više zato što sam u nekoj ravnoteži sa svime pa mi ne trebaju ništa zamijenjivati. 

Po meni treba krenuti sa nekim minimumom pa povećavati po potrebi, a ne odmah skočiti na neke ekstreme samo zato što tako negdje piše...vjerujem da ta praksa može mnogima i naškoditi. 


 naravno haha, ali hipotetski, bilder se ozlijedio i mora odležat par mjeseci....netreba mu 2 kg p da bi održavao mišićnu masu, to sam ja mislila. Mene su uh vratili među žive šta da ti još kažem hehe :D


 

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 21:14
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

U potpunosti se slazem, ja sto sam rekao 2g sam mislio na malo "jace" vjezbace, uglavnom svatko ima ono sto njemu odgovara, gledam po sebi, s keto dijetom u 2 tjedna provođenja skinuo sam apsolutno ništa i nakon toga dobijem takvu najezdu da zderem slatko i nezdravo, dok kroz mijesanu prehranu s umjereno UH apsolutno se i bolje osjecam, a i treninge bolje odradim, nekako imam osjecaj da je samo bitno ostati u nekoj granici s kalorijama koliko je svakome potrebno.,,

to to upravo to....meni je želja za slatkim prvi znak da mi fali uh pa se napunim kak spada, ako nakon toga imam psihološku želju za desertom- nepcu uopće nepaše pa ni ne pojedem
i ovo za kalorije apsolutno, na kraju krajeva kalorija je energija a primarna energija nam i čuva masu,
i da se nadovežem još na gymku- isto mislim da je uvijek bolje krenuti sa sigurnim pa po potrebi pojačavati proteine.
naravno, kod aktivnih ljudi

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 09:30
Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Znaci da ova ekipa po zatvorima odmah nakon treninga u parku popije protein kad onako izgledaju? Dajte ljudi otvorite vise um i oci. Ako trenirate kako treba i prehrana vam je ok izgledat cete super bez ikakvih dodataka prehrani. Svi pricaju o suplementaciji a 95% vas ima trening programe koji su uzasni. Sredite si trening, ulozite si novce u prehranu radje nego u beskorisne suplemente i bit cete iznenadjeni koliko mozete postici bez ijednog suplementa. Zapamtite suplementi su 5% rezultata i to kad je sve drugo sredjeno. I ne, nemogu zamijeniti kvalitetan kuhani obrok. Pogodnost je jedino sta su odmah dostupni i u tekucem stanju odmah gotovi. Da bi osjetili razliku morate bit profi bilder sto od vas nije. Ako idete doma na topli obrok odmah poslije treninga, nemate se sta bojati da cete izgubiti tih 5dkg misica koje mislite da ste dobili nakon sta ste napravili par serija bicepsa, tricepsa i bencha, te ostatak treninga proveli napinjajuci se pred ogledalom.


U potpunosti se slazem...

osobno popijem nekad whey (uspio sam naletit na whey koji je laktoza i gluten free sto odgovara mojoj ishrani) poslije treninga ali umjesto ovih pizdarija tipa dekstroze uzmem banane ili neko voce... sto manje suplemenata to bolje... moze bit dobra opcija kad je covjek u zurbi i zna da mozda nece stici pojesti normalan obrok, inace, suplementi su bacanje love
"Ubung macht den Meister"
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 10:26
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:





osobno popijem nekad whey (uspio sam naletit na whey koji je laktoza i gluten free sto odgovara mojoj ishrani) poslije treninga ali umjesto ovih pizdarija tipa dekstroze uzmem banane ili neko voce... sto manje suplemenata to bolje... moze bit dobra opcija kad je covjek u zurbi i zna da mozda nece stici pojesti normalan obrok, inace, suplementi su bacanje love

da upravo tako.... agree.
umjesto da ljudi TAD iskoriste inzulin i pojedu nešto malo bliže guštu ili pak uklope normalan nutritivno bogat obrok nakon treninga.....dextroza still lives -.- a nijansice su razlike u GI
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 10:54
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Znaci da ova ekipa po zatvorima odmah nakon treninga u parku popije protein kad onako izgledaju?  



Ne, bocnu se iglicom Tongue

Ali što se ostalog tiče, više manje to je to, većina suplementacije je samo dobar način brze zarade na nestrpljivcima Wink
Pritom čak ni ne mislim na whey jer ga smatram korisnim i praktičnim dodatkom, no opet ne nužnim za rezultate.

A kad smo već kod zamjene za šećer nakon treninga....prošla ja i malo dexa, i banane, i bijeli kruh, i cornflakes, i sladoled Big smile ..pa i sam whey....trenutno sam na bombonima i baš mi fora Big smile Cool I to čak na max 2....za gušt i lagano dizanje šećera...ne smatram nužnim natrpavanje time, pogotovo ako je treningu prethodio dobar obrok i ako ga očekujemo kasnije.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 11:11
Originally posted by israela israela wrote:

[
 
naravno haha, ali hipotetski, bilder se ozlijedio i mora odležat par mjeseci....netreba mu 2 kg p da bi održavao mišićnu masu, to sam ja mislila. Mene su uh vratili među žive šta da ti još kažem hehe :D



Ha dobro, možemo gledati i tako da čim ima veću mišićnu masu treba mu više i za održavanje, veća kilaža veće potrebe, pogotovo ako je ta kilaža poprilično čista :) A sad, pitanje od bildera do bildera kako funkcioniraju, na čemu su bili i jesu li još :)) i bla bla bla....ne mora biti 2 g, ali vjerojatno će biti više nego ostalima...nekima možda čak i više od 2g :)

uh su i mene vratili Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 12:41
Originally posted by israela israela wrote:

[
to to upravo to....meni je želja za slatkim prvi znak da mi fali uh pa se napunim kak spada, ako nakon toga imam psihološku želju za desertom- nepcu uopće nepaše pa ni ne pojedem


Eee, to je već sklizak teren Big smile

A šta kad meni dođe želja za slatkim nakon što sam se nagurala uh od jutra? :) Može to biti znak za to ali se može i krivo interpretirat -  ja znam da svaki put kad padnem ispod neke svoje optimalne razine sa kilažom tijelo samo traži hranu....samo da mi je jest, nikad sita što god pojela....a ovo slatko kako kad....teško je povezat sve te znakove :) Ali da, već duže prakticiram princip - kad osjetiš da nije vrijeme za brojanje, samo deri Big smile Tako da par puta mjesečno zalutam u neki restorančić di nemam pojma kako su šta spremili, koliko je točno čega nit me zanima i guštam, guštam,, guštam.....drugi dan mirna Smile Tijelo da znak točno toliko često koliko treba, da se ne uprasim Big smile To su posebni trenuci hehe....koji usput olakšavaju održavanje svih ostalih planiranijih obroka :)

Treba nać gušt u režimu kojeg se držimo, inače ništa od toga dugoročno. S obzirom da ja jako volim jest, da mi nije fino sve to što jedem ne bih se toliko dugo ni pridržavala takve prehrane.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 13:05
da dodam na filozofiju... Kad smo već kod hipotetskog bildera i povrede, baš kod povreda i nekih bolesnih stanja potrebe za proteinima mogu biti znatno uvećane, ali ni medicinska znanost još nije klasificirala preporuke. Potrebe za slatkim su stvarno subjektivne, plod raspoloženja, tjelesnog stanja, navika, prethodno konzumiranog jela, navika iz djetinjstva, itd... Meni nakon jačeg pušenja koje je spojeno sa crnim vinom npr... Uopće ne volim slatko, ali se zna dogoditi da nakon takvih večeri odem nakon 22h na benzinsku i pojedem par raznih čokolada odjednom. Ali mi nije jasno zašto skoro svaka idiotska webstranica tjera tj preporuča rekreativcima da nakon treninga, neovisno o osobi, da mora popiti dextrozu. Još kao mladić sam prije par drsetljeća čitao za grožđani šećer da pomaže, počeo ga cuclati, ali baš nije bilo promjena. Čak ni na pripremam kad se treniralo 6-8 sati dnevno. No naravno da je sve osobno, kako kome.   
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.