New Posts New Posts RSS Feed - D: Proteini - najcešca pitanja i mitovi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Proteini - najcešca pitanja i mitovi

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Barb888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barb888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Proteini - najcešca pitanja i mitovi
    Posted: 14 Veljaca 2012 at 14:16
Upravo sam došla iz trgovine gdje me lik blago receno isprepadao sa svojim teorijama o dekstrozi i kombinaciji iste s proteinima. Uzimam protein 3 puta tjedno nakon treninga jednu mjericu, a što se tice dekstroze savjetovali su me svašta - od dvije mjerice dekstroze na jednu mjericu proteina, do pola mjerice dekstroze na jednu mjericu proteina. Pa me zanima koji je zapravo optimalan omjer? hvala
Back to Top
Sokolovski View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sokolovski Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2012 at 18:04
Dekstorza je Uh s visokim glikemijskim indeksom, što znaci da odmah ulazi u krv, što znaci da Whey u otopini s dekstrozom brže i ucinkovitije ulazi u krv. Obnavlja energiju nakon treninga i potrošnje svog ili gotovo svog glikogena. 50g dekstroze+ 50 grama whey-a ce biti sasvim ok kombinacija odmah nakon treninga. I nemoj se zezniti, dekstroza ti je odprilike 2 puta teca od wheya (tu sad ovisi i o vrsti wheya, odnosno proizvodacu i postotku vlage), što znaci 2 mjerice wheya- 1 mjerica dekstroze. Enjoj ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2012 at 18:31
Sokolovski, što ce joj 50 g wheya?

Barb, koji su ti ciljevi? Kako ti trening izgleda?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kate123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kate123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2012 at 19:06
ccc da 50 gr wheya ccc ako je bilderica od 120kg misica moze :)
Back to Top
kate123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kate123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2012 at 19:09
Ako si cura od nekih 50-60kg i zelis se malo oblikovat i utegnit,sasvim dovoljno je 20-24 gr proteina(zavisi od proizvoda) i 20-30gr dekstroze
Back to Top
Barb888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barb888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2012 at 23:54
poprilicno sam visoka - 186cm, 73kile trenutno. cilj jedan jedini - izgubit masno tkivo i lagano izdefinirati mišice. pa, treninzi su mi poprilicno rutinskog tipa samo što 2x tjedno odradim spinning pa poslje toga još mišice po skupinama, svaki trening (4x tjedno treniram btw.) druge dvije skupine mišica - opet standardno sto uglavnom ljudi rade - biceps + ledja, triceps + prsa, ramena + noge. s tim da trbuh ubacim svaki drugi trening, jedanput donji pa kosi pa gornji i tak. neznam jel se smije reklamirat ovdje, ugl. uzimam odlican whey,cca 30grama proteina mjerica.
Back to Top
Looka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Looka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 19:30
Znaci trebam pomoc..Imam proteine,ali trebam neku malo jeftiniju teretanu koja ce me doc ispod 250 kn..A da je u Zgu..Jel ima takvih?
Back to Top
Beky View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Beky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 19:28
Mozete mi reci kad se proteini uzimaju prije ili posle treninga i jeli dovoljna 1 kasicica na pola litra mlijeka? xD
Back to Top
nossa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nossa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2012 at 19:16
imam pitanje! imam cca 182, i jako sam se zapustio zadnjih godina! imam 100 kg ruzno rasporedenih igrao sam nogomet cijeli zivot i spreman sam se ozbiljno primiti vjezbanja? pitanja, dali trebam uzimati te proteine poslije teretane jer sam ja cuo da to treba onima koji malo fali koze na rebrima tj mrsavi, inace volim lijepa izdefinirana tijela a ne one frajere kojima se vrat ne vidi i kakve jos savjete koriste imate za moji slucaj! hvala unaprijed!
Back to Top
Barb888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barb888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2012 at 14:55
poslje treninga uzmi taj WHEY protein, preporucam s VODOM i malo dekstroze ili groždanog šecera. znaci tipa mjerica proteina pola mjerice šecera. pojacaj malo s mesom, i jedi posni sir kasnije navecer , tipa prije spavanja
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2012 at 14:30
Znaci da ova ekipa po zatvorima odmah nakon treninga u parku popije protein kad onako izgledaju? Dajte ljudi otvorite vise um i oci. Ako trenirate kako treba i prehrana vam je ok izgledat cete super bez ikakvih dodataka prehrani. Svi pricaju o suplementaciji a 95% vas ima trening programe koji su uzasni. Sredite si trening, ulozite si novce u prehranu radje nego u beskorisne suplemente i bit cete iznenadjeni koliko mozete postici bez ijednog suplementa. Zapamtite suplementi su 5% rezultata i to kad je sve drugo sredjeno. I ne, nemogu zamijeniti kvalitetan kuhani obrok. Pogodnost je jedino sta su odmah dostupni i u tekucem stanju odmah gotovi. Da bi osjetili razliku morate bit profi bilder sto od vas nije. Ako idete doma na topli obrok odmah poslije treninga, nemate se sta bojati da cete izgubiti tih 5dkg misica koje mislite da ste dobili nakon sta ste napravili par serija bicepsa, tricepsa i bencha, te ostatak treninga proveli napinjajuci se pred ogledalom.
Back to Top
HandzUp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HandzUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 18:15
E svaka ti cast extremefit! Stvarno sam tvog misljenja, tolike su danas price o suplementima i ostalome, cak o tome pricaju ljudi koji nisu ni krenuli u teretanu a kamoli regulisali ishranu, spavanje i ostalo.. Po meni je na prvom mjestu um, pa geni, pa onda sve ostalo... Ko stvarno to zeli moze lagano bez velikog davanja para za sve novo sto se nadje na trzistu... I hvala ti na ovom komentaru, stvarno znaci kad neko iskusan kaze nesto ovako..
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 22:28

Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Znaci da ova ekipa po zatvorima odmah nakon treninga u parku popije protein kad onako izgledaju? Dajte ljudi otvorite vise um i oci. Ako trenirate kako treba i prehrana vam je ok izgledat cete super bez ikakvih dodataka prehrani. Svi pricaju o suplementaciji a 95% vas ima trening programe koji su uzasni. Sredite si trening, ulozite si novce u prehranu radje nego u beskorisne suplemente i bit cete iznenadjeni koliko mozete postici bez ijednog suplementa. Zapamtite suplementi su 5% rezultata i to kad je sve drugo sredjeno. I ne, nemogu zamijeniti kvalitetan kuhani obrok. Pogodnost je jedino sta su odmah dostupni i u tekucem stanju odmah gotovi. Da bi osjetili razliku morate bit profi bilder sto od vas nije. Ako idete doma na topli obrok odmah poslije treninga, nemate se sta bojati da cete izgubiti tih 5dkg misica koje mislite da ste dobili nakon sta ste napravili par serija bicepsa, tricepsa i bencha, te ostatak treninga proveli napinjajuci se pred ogledalom.

Svaka ti je na mjestu.Reci mi koje je tvoje mišljenje upravo o ekipi u zatvoru,da li njima pomaže visoka razina testosterona ili adrenalina?

Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 23:54
Sigurno da, ali i svakodnevno pumpanje ;)
Back to Top
tea25 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tea25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2015 at 08:00
ja sam kupila whey jer sam pocela jace trenirat, ali nekako mi se cini to sve preumjetno i pretrpano onim sladilima... prije sam pila proteine od hempa i sto posto od soje ali kako znamo konoplja ima jako malo proteina s obzirom na ono što mi treba (no pokazLi su se izvrsnima). kupila sam dakle nedavno brze proteine za odmah nakon treninga, no ono što me brine je kreatin u njima. vidim da na 30 grama imaju oko gram i pol kreatin monohidrata i gram i pol kreatina.. imala sam iskustva s jednom prijateljicom koja je od tog kreaatina samo navukla celulit. znaci li to onda kad uzimam golden whey da se od mene ocekuje da vježbam svaki dan tj što kreatin radi tijelu ukoliko ne vježbate?.. meni se ne žuri nigdje sa nabijanjem mase, ja treniram iz gušta, a proteini mi trebaju zato što ne jedem meso osim ribe.. eto :D
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2015 at 08:25
Celulit definitivno nije od kreatina. Koji si to protein uzela?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.