New Posts New Posts RSS Feed - D: Tablica prehrambene vrijednosti namirnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Tablica prehrambene vrijednosti namirnica

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Wooz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wooz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 14:25
Misli se na 100 grama jajeta i 100 grama žumanjka , a ne na jedno jaje i jedan žumanjak
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 15:10
@superpon - pardon, imaš li ti nekih poremecenosti, tipa retardiranost, malo ti fali sive tvari u mozgu? Wink


Edited by headhunterz - 22 Sijecanj 2014 at 15:10
24/7
Back to Top
superpon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote superpon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 15:38
ja sam možda malo glup i nisam vidio taj podatak, ali ti si taj koji ima probleme...pitanje je bilo pristojno postavljeno, takav bi trebao biti i odgovor
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 15:55
Originally posted by superpon superpon wrote:

ja sam možda malo glup i nisam vidio taj podatak, ali ti si taj koji ima probleme...pitanje je bilo pristojno postavljeno, takav bi trebao biti i odgovor


jaje se sastoji od žumanjka i bjelanjka npr. jedno jaje od 60 g ima oko 40 g bjelanjka i 20 g žutanjka. Bjelanjak je P, žutanjak ima dosta M. Dakle, sam žutanjak zbog dosta M ima više kcal od jajeta koje ima manje masti na 100g..nadam se da sam dobro objasnila
cookies are for pussies
Back to Top
superpon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote superpon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 10:14
da hvala ti na ovome, ali skužio sam vec nakon Woozovog objašnjenja
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2014 at 16:40
Nešto ovako loše nisan odavno vidila! Svaka cast na trudu, al 5 stvari koje sam išla pogledat u ovu tablicu nije valjalo. Ok, razumno je da se podaci svuda po netu razlikuju al da recimo piletina ima 3g masti (27 kcal) i 21g proteina (84 kcal) i da je to sve skupa 144 kcal?? Ista stvar sa svježim sirom! Prepreloše.
TIRURIRU
Back to Top
šašavica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2013
Location: split
Status: Offline
Points: 35
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote šašavica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2014 at 17:12
ja cu se ranit... Puretina-bijelo meso protein 22g masti 5g kcal 231!!!! UMISTO 133?!???!
TIRURIRU
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2014 at 08:55
Originally posted by šašavica šašavica wrote:

Nešto ovako loše nisan odavno vidila! Svaka cast na trudu, al 5 stvari koje sam išla pogledat u ovu tablicu nije valjalo. Ok, razumno je da se podaci svuda po netu razlikuju al da recimo piletina ima 3g masti (27 kcal) i 21g proteina (84 kcal) i da je to sve skupa 144 kcal?? Ista stvar sa svježim sirom! Prepreloše.

Provjeriti ćemo ove informacije i korigirati tablicu ukoliko je potrebno.
Tablica je napravljena još davno, moguće je da neke namirnice možda malo odstupaju.

Svakako ćemo ispraviti nakon provjere.



Edited by Zoki - 28 Sijecanj 2014 at 08:56
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Waskonja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Waskonja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:12
Ljudi, ajde sredite tablicu, postojanje tablice koja je apsolutno pogresna je mnogo gore nego da uopste ne postoji....pa gledajte samo koliko gresaka postoji sa KJ i Kcal...pa ne moze nesto da ima vise Kcal od KJ niti moze nesto sto ima 150 KJ da ima isto Kcal kao nesto sto ima 280 KJ...nije tesko da se sve sredi. Ako nista drugo , znate koliko 1g proteina , masti i ugljenih hidrata ima KJ i Kcal pa se prema tome ophodite....
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2014 at 19:14
Originally posted by Waskonja Waskonja wrote:

Ljudi, ajde sredite tablicu, postojanje tablice koja je apsolutno pogresna je mnogo gore nego da uopste ne postoji....pa gledajte samo koliko gresaka postoji sa KJ i Kcal...pa ne moze nesto da ima vise Kcal od KJ niti moze nesto sto ima 150 KJ da ima isto Kcal kao nesto sto ima 280 KJ...nije tesko da se sve sredi. Ako nista drugo , znate koliko 1g proteina , masti i ugljenih hidrata ima KJ i Kcal pa se prema tome ophodite....

Prestani brojati kcal onda ako ti ne valja :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Valerija K View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2021
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valerija K Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2021 at 01:31
Je li moguce da kristalni šecer ima MANJE kalorija od maltene svih drugih slatkiša...? Je li to stvarno tako ili je mozda greska? Pitam pristojno, odgovorite pristojno, molim.
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2021 at 22:17
Naravno da je moguce, secer je samo saharoza, na 100 grama secera ima oko 99,5 grama saharoze. Jedan gram saharoze i bilo kojeg ugljikohidrata oslobadja 4 kalorije, sto znaci da 100 grama secera ima priblizno 400 kalorija. Medjutim, ostali slatkisi su kombinacija prostih secera, gore nevedenog, i trans masti(citajte ubistvo za zdravlje u prekomjernim kolicinamaBig smile). Jedan gram masti oslobadja 9 kalorija. To znaci da kombinacijom masti i ugljikohidrata dobije velika kolicina kalorija u slatkisima.
Nadam se da sam Vam malo priblizio :)
Lijep pozdrav
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.