New Posts New Posts RSS Feed - Proteini ili ne ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteini ili ne ?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Proteini ili ne ?
    Posted: 27 Kolovoz 2011 at 10:22
Nisam znao kud da ovo postam ali eto...
Ovako, vježbam kod kuce redovito ( razne varijacije sklekova, varijacije s utezima, varijacije trbusnjaka i na light benchu... ) i dosad nisam pio nikakve shakeove a mišici mi se lagano povecavaju ( uspoređujuci s time kako je bilo na pocetku kad sam bio sav nikakav, sad je skroz u redu ). Pa bi me zanimalo da li mi je pametno da uzmem neki whey protein i koji?
I hocu li se uzimajuci ih zdebljati ili tako nešto? T&#šš1;ngue
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 10:33
Kako god ti želiš ;) Hoceš li se udebljati ovisi o tvom kalorijskom unosu tijekom dana, a ne o uzimanju/ne-uzimanju wheya :)
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 10:38
Pa ostatak prehrane nisam striktno prilagodio, više sam na tome da unosim puno više voca i povrca, izbacio sam skroz slatkiše i kavu (umjesto kave uzmem zeleni caj) a ostatak je ono, dorucak pojedem cokolino ili neke zobene pahuljice, rucak je uvijek ili piletina ili puretina (ili neko varivo koje opet ima pilece/purece meso) a vecera je ugl tuna/kuhana jaja/jogurt i slicno.. a međuobroci bi uglavnom bili neko voce.
Pa sam mislio da uzmem neke whey proteine i pijem ih nakon svakog treninga? Ne znam previše o njima, osim to što sam citao na netu pa zato pitam :)

mislio sam uzeti 
i da li ga onda pijem svaki dan? ili ga mogu pit i samo nakon vježbanja?


Edited by armagedon
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:02
Za pocetak bi bilo super da središ prehranu ;) Gle, whey nije nikakav cudotvorni napitak od kojeg ceš ti dobiti 5 kg mišica u mjesec dana, to je samo jedan od izvora proteina (kao riba, jaja, meso, posni etc.). Kupi najjeftiniji, popij jednu mjericu ujutro uz dorucak i nakon treninga s glukozom.
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:07
to mogu kupit u DMu traubenzucker?
i jel ok da uzmem ovaj whey


Edited by armagedon
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:11
Jep, u DM-u Wink
Ma možeš, al to je skupo po meni, kažem ti, nađi neki najjeftiniji (MyProtein, Bulk Nutrition i sl. proizvođaci)
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:14
hmmm, a mislim da cu ih narucit preko webshopa pa ovdje gledam...

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:21
Kako god želiš Wink
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:26
znaci zapravo mi je svejedno, bitno da je whey? :)
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 11:36
Naravno, ali nađi najjeftiniji :D
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 17:49
Originally posted by armagedon armagedon wrote:

i jel ok da uzmem ovaj whey

Mogu ti reci iz perspektive voditelja web shopa..

Pro Whey 3G jako dobro prodajemo, ljudi su zadovoljni okusima i kvalitetom i to je jedan od najjeftinijih whey proteina iz naše ponude. Wink
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2011 at 21:33
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by armagedon armagedon wrote:

i jel ok da uzmem ovaj whey

Mogu ti reci iz perspektive voditelja web shopa..

Pro Whey 3G jako dobro prodajemo, ljudi su zadovoljni okusima i kvalitetom i to je jedan od najjeftinijih whey proteina iz naše ponude. Wink

Probao okus banane i fakat je predobar :P

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 09:09
U principu, u prva 3 tjedna ako si iz nicega krenuo vježbat, primjetit ceš poprilicno brzo neke promjene u fizickom izgledu (vece mišice). Nakon ta 3 tjedna sve ce ic dosta sporije a tu ce ti kljucnu ulogu igrat whey. Ne samo za dobivanje mišicne mase nego i za oporavak. I ako si ne uzmeš glukozu u DM'a, uzmi prije wheya šaku suhih grožđica i onda popij whey. Ovaj koji su ti oni preporucili je jako dobar, i još uz to ne sadrži šecer ni umjetna sladila. A i nije pretjerano skup za razliku od drugih :)

EDIT: cak i ako prestaneš trenirat, ako ti je ostalo proteina, možeš ih slobodno popit do kraja, jer ce i tako imat svoju svrhu da ti upotpune dnevne kolicine proteina koje trebaš za svoje tijelo.


Edited by Juzernejm
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 10:25

 

Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

Nakon ta 3 tjedna sve ce ic dosta sporije a tu ce ti kljucnu ulogu igrat whey. Ne samo za dobivanje mišicne mase nego i za oporavak.

Malo si preveliku važnost dao whey-u ovdje, vjeruj mi ;)

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 11:53
da, kupit cu i glukozu i ovaj gore whey ;)

tnx na savjetima 
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 13:21
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

 

Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

Nakon ta 3 tjedna sve ce ic dosta sporije a tu ce ti kljucnu ulogu igrat whey. Ne samo za dobivanje mišicne mase nego i za oporavak.

Malo si preveliku važnost dao whey-u ovdje, vjeruj mi ;)


Slažem se, ista mu je stvar jeo on piletinu/posni/nešto drugo ili pio whey Wink
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.