New Posts New Posts RSS Feed - Proteini ili ne ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteini ili ne ?

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2012 at 20:04
Yup;)
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2012 at 20:06
 a zadnji dio mog pitanja, jel bolje uzimat whey zbog bržije apsorpcije ili je ista stvar ako se odmah najedem posnog, ribe, piletine... ?
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2012 at 20:24
To bolje nek ti netko drugi (iskusniji) odgovori na to
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2012 at 17:06
još bih samo pitao nešto...
jel 2gP/kg previše za mene? ne pokušavam se napuhat ili bit ogroman ko schwarzenegger, samo razvit skladne mišice, da se malo zbijem i sredim i to je to. pa me zanima jel se i dalje 2kg/kg smatra optimalnim?
koliko da gledam da unesem prosjecno dnevno? ( visok sam 177 i 71kg )


Edited by armagedon - 21 Svibanj 2012 at 17:08
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2012 at 17:10
da mene pitaš 150 grama proteina dnevno bih ti rekao, neceš se napuhat bez brige ;) švarci je puno više od 2 grama papao :D
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2012 at 17:29
znaci ti kažeš oko 150g
a teško mi se ravnat kad uglavnom nalazim na razlicite informacije, negdje kažu 1.5g, pa negdje od 1.2-2.2, negdje kažu da 2g uzimaju samo bodybuilderi i slicno!

i još nešto, šta mi je bitno kod kupnje proteina, na šta da obratim pozornost?


Edited by armagedon - 21 Svibanj 2012 at 18:18
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2012 at 08:35
i da li je u redu piti whey kod dorucka sa zobenima i u dane odmora?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2012 at 09:21
Originally posted by armagedon armagedon wrote:

i da li je u redu piti whey kod dorucka sa zobenima i u dane odmora?
Da, slobodno ga pij sa zobenima ujutro.
U dane odmora, možeš ujutro i to je to.
U dane kad treniraš, ujutro i poslije treninga.


Edited by Zoki - 01 Lipanj 2012 at 09:21
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2012 at 15:39
jel potrebno povecat dnevni unos tekucine, tj. vode kad se uzima whey?
citao sam kao da bi trebalo više zbog bubrega... e sad, ako pijem whey ujutro i nakon treninga (a treniram svaki drugi dan) koliko bi trebao uopce dnevno otprilike popit vode?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2012 at 17:55
na svaku tisucu kalorija po litra vode i riješeno :D
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2012 at 18:05
a nema potrebe za povecanjem, znam da ima po netu nedokazanih informacija da je whey štetan za bubrege i slicno pa se kao preporucuje malo veci unos vode?
uvijek postoji neki strah.. :D
Back to Top
ivanho View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivanho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2012 at 21:22
nije whey štetan za bubrege nego povecan unos proteina opterecuje bubrege ;)
Back to Top
armagedon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote armagedon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2012 at 16:39
a da li je ok uzimati whey i u dane kad ne treniram a imam neku gripu/prehladu ili nešto slicno? cisto da i dalje održim donekle dnevnu kolicinu proteina?
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2012 at 02:04

Originally posted by armagedon armagedon wrote:

 a zadnji dio mog pitanja, jel bolje uzimat whey zbog bržije apsorpcije ili je ista stvar ako se odmah najedem posnog, ribe, piletine... ?


Uzima se radi brže apsorpcije, i mislim da ti prehlada ili gripa ne smetaju, tj. protein njima ;)

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2012 at 11:24
Originally posted by armagedon armagedon wrote:

a nema potrebe za povecanjem, znam da ima po netu nedokazanih informacija da je whey štetan za bubrege i slicno pa se kao preporucuje malo veci unos vode?
uvijek postoji neki strah.. :D


Svi proteini opterecuju bubrege, al to je daleko od onoga sto zamislja vecina ljudi- da ce odmah zavrsiti na dijalizi ako povecaju unos proteina.
I najopreznije studije preporucuju obicnom covjeku koji ne vodi sportski zivot 0,8 g proteina/kg tjelesne mase da bi se odrzale zdrave funkcije tijela... Pri umjerenom sportu oko 1,2g a pri jacem cak do dva !
Dakle, ne brini... Voda je svakako dobra jer rasterecuje bubrege (manja koncentracija mokrace) i eliminise produkte metabolizma proteina (purinske spojeve).
Veci unos proteina za zdrave bubrege nije strasan, ne mozes to usporedjivati sa ljudima koji vec imaju ostecene bubrege- oni moraju pripaziti.
Back to Top
Sendes View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sendes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2018 at 14:11
Već dve godine treniram po programu u teretani, tri puta nedeljno! Prvu godinu sam samo trenirao, nisam koristio u ishrani niakakve suplemente. A onda sam odlučio da brže stignem do željenog cilja i odlučio sam da kupim neki suplement, ali nisam znao šta da kupim a ni kako da ga konzumiram! Pregledao sam mnogo različitih foruma i članaka o suplementima kao dodatak ishrani, zapisao sam nekoliko naziva i pošao u prodavnicu! Tamo nisam znao u šta da gledam prvo, bilo je previše kantica sa različitim nazivima meni nepoznatih vitamina, u tom trenutku sam poželeo sve da ih kupim!!! Popričao sam sa prodavcem koji mi je objasnio koji su proteini dobrii a koji nisu i po čemu se razlikuju. Tada sam i kupio 5 kilograma proteina https://fitway.rs/iso-sensation-93-ultimate. Imao sam tačno za mesec dana! Stigao sam kući i želeo sam da ga odmah probam! Ukus mi se je veoma dopao! Ali ukus nije toliko bitan, najvažniji je rezultat. Obradovao sam se rezultatu! Za mesec dana sam dodao 3 kilograma! Nakon toga probao sam i mnoge druge vrste proteina ali nisam postizao nikakve rezultate! Verovatno zbog toga što se svi oni razlikuju pa su i drugačiji rezultati! Zato prilikom izbora proteina savetujem Vam da probate više vrsta i da tako pronađete onaj koji Vama najviše odgovara!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.