New Posts New Posts RSS Feed - Vježbanje - kad? kako? koliko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbanje - kad? kako? koliko?

 Post Reply Post Reply
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbanje - kad? kako? koliko?
    Posted: 06 Studeni 2015 at 10:24
pa ako ti aktivnost uključuje najviše rad nogu, onda je najpametnije da radiš svaki drugi dan nebitno dali je intenzitet visok pa pola sata ili niži pa sat vremena. veće miš. skupine traže više odmora a i izbjeći ćeš ozlijede i pretreniranost. tako ti jedan tjedan ispada 4 puta a drugi 3 puta  tjedno...što je sasvim dovoljno ako su treninzi kvalitetno odrađeni i usklađeni po intenzitetu i volumenu. makar mislim da je sat i pol do dva ipak previše taman da se radi i o sjedenju na kauču i i dizanju bučica od 2 kile. nema potrebe kad je uvijek bolje uzeti 5 kila pa žustro odraditi u manjem vremenskom periodu.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Robertmag View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Robertmag Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2015 at 09:12
Sve ovisi o tipu treninga i intenzitetu vježbi, ali ja sam više a opciju vježbanja svaki drugi dan, po sat i pol/dva da se tijelo i mišići ipak malo odmore..
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2015 at 17:25
Pa neminovno ce ti se svakim treningom u kom ti je zastupljeno skakanje, trcanje i generalno neki povecani footwork desiti malo to jacanje nogu, bas iz tog razloga jer su noge STVORENE da PODUPIRU nase telo i dozvole nam sve te divne stvari, akrobacije, skakanje, trcanje, cucanje i tako dalje Ne znam sta je to sa zenama i tankim nogama, a sigurna sam da je to vise trip nego realnost, zeni se malo iscrta kvadriceps i vec je to previse, nabildovano, Rambo i tako dalje
Ako vec moras vezbati tako zaredom, onda bolje pilates pa aerobni trening.

Mislim da nema potrebe za toliko treninga u nedelji ili jednom danu ali ako bas vec moras odaberi kako tebi odgovara i kako osecas da mozes a da ti telo ne izgori. Ako hoces da sprecis toliko to nabijanje muskulature nogu onda se baziraj vise na pilatesu a manje na tom skakanju, zumbi i tako dalje.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2015 at 20:40
Sve ovisi kakve vježbe radiš i kakav je tvoj trening i od čega se sastoji...

I neboj se za jake noge, to si ljudi više umišljaju da im noge rastu, nego što uistinu rastu. Svakako ćeš gubiti masti pri treniranju, a jačati mišiće(ako je riječ o težinskom treningu), dok si u deficitu koliko sam razumio, tako da nemaš brige oko nekakvog ozbiljnijeg mišićnog rasta u volumenu
Back to Top
Loknica007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Loknica007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2015 at 18:13
Možeš vježbati svaki dan po sat vremena ali rasporediti po danima što raditi koji dan.

Za vježbanje je normalno da se na početku prvo stvori mišićna masa i poveća kilaža, ali kada nastaviš sa takvim tempom, organizam tj metabolizam se ubrza i počinje koristiti energiju iz masti za rad mišića. Stoga, ja sam više za svakodnevno vježbanje po 30 min do 1 h ( stime da si odrediš različite discipline) :)

Back to Top
anelahribar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anelahribar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2011 at 12:18
Slažem se, dođe ti na isto.
Back to Top
ivanapp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2011
Location: Samobor
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivanapp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 10:19
Ja mislim da ti dođe na isto...tako da ti je svejedno, kako tebi bolje paše. Smile
Back to Top
mel84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mel84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2011 at 12:21

 Bok!!

Imam jedan pitanjac, zapravo više njih Zanima me je li bolje trenirati triput tjedno po dva sata ili pet puta tjedno po sat vremena. Pod "trening" podrazumijevam crobni trening (pilates, step-dance, zumba, cycling). Cilj mi je poboljšati kondiciju i održati kilažum možda izgubiti kilogram, dva. I kao konacan rezultat dobiti lijepo oblikovano tijelo

Ali u posljednje vrijeme, otkako sam pocela svakodnevno vježbati po sat vremena, sam primjetila da su mi noge ojacale više nego što bih ja to htjela, a to mi nikako nije cilj. Pa me zanima kako rasporediti trening da se to (jacanje muskulature nogu) ne bi nastavilo. Koji trening povecati, a koji smanjiti. Inace, što je ucinkovitije za skidanje kilograma, vježbanje po dva sata triput tjedno ili po sat vremena pet puta tjedno? I ako vježbam dva sata zaredom, je li bolja kombinacija pilates pa step-dance ili zumba, ili step-dance ili zumba pa pilates. Ili je možda svejedno?

Gracias unaprijed, svi savjeti dobrodošli

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.