New Posts New Posts RSS Feed - mubamara- mogu ja to
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mubamara- mogu ja to

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
bubamara21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubamara21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mubamara- mogu ja to
    Posted: 07 Veljaca 2011 at 17:18
Primite topli pozdrav od mene. Imam želju za transformacijom. Imam 2šgod i studentica sam. Imam problema sa težinom od najranije dobi. Sama sam sebi rekla da je dosta!
Mjenjam prehranu i uvodim vježbanje kao sastavni dio dana. Prije 2tjedna sam pocela sa vežbanjem. Radim "Jullian Michcls 30day" program, a 2puta tjedno zamjenim za "No more trouble zones". Napredak osjetim na sebi ali još je dug put predmenom. što se tice prehrane dan izgleda otprilike ovako:
Buđenje u 6:30
Dorucak u 7:00---- 2jaja kuhana ili pecena na par kapi maslinovog ulja / ili fittnes žitarice sa mljekom
Vježbanje š-š,5h ( 7:30-9:00 )
Međuobrok: naranđa ili jabuka, kivi
Rucak u š2h : kuhana piletina, povrce, rijetko riža i tjestenina
M: naranđa ili jabuka, kivi
Vecera u š9:30: jogurt
Poslije toga ne jedem, ako me i uhvati glad popijem cašu vode. Nastojim uvesti barem 2x tjedno šetanja navecer, a kad dođu topliji dani uvodim šh vožnje biciklom. Izbjegavam liftove, tramvaje, buseve i koristim priliku da hodam. Dnevno unosim oko š,5l vode, nezaslađenog caja (zeleni). Odrekla sam se slatkiša u cjelosti, također i kruha. Iako ne volim povrce u ova dva tjedna sam skužila da bi ga mogla zavoljeti jer se bolje osjecak kad ga jedem a ne nešto ne zdravo.
Godine 2š
visina š62cm
tezina 74kg
prsa 77cm
struk 99cm
bokovi šš0cm

Pomognite mi potporom i savjetima da dođem do cilja a to je smršaviti i oblikovati tijelo.

Back to Top
bubamara21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubamara21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 17:43
...

Edited by bubamara2š
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 17:56
  dobrodosla!!
slicnih smo godina, visine i ja sam s mrvicu manje kila krenula u borbu prije 5 tjedana
evo, danas je 5 kg manje tako da se moze!!
ostali koji znaju vise ce ti komentirati prehranu, sigurna sam da ce ti reci da je premalo proteina:)
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 17:57
Dobrodošla! Ne bih ti baš preporucio vježbanje rano
ujutro, jer nakon buđenja imaš još vode u kralješcima,
pa postoji mogucnost ozljede. Bilo bi pametnije da
vježbaš minimum 2h nakon buđenja. Ujutro pojedi
umjesto tih fitness žitarica bolje zobene pahuljice u
mlijeku, i uz to ta 2 jaja
Uz ovaj prvi međuobrok možeš ubaciti izvor proteina,
npr. posni sir, a umjesto drugog tunu i neku salatu. Za
veceru p + m obrok (najbolje), a pred spavanje pojedeš
još malo ponosg i npr. šaku orašastih plodova (masti).
Svakako pocni citati forum, i sama ceš naci puno
korisnih savjeta.
btw. nisam napomenuo, nakon vježbanja isto moraš nešto
pojesti, p + uh obrok (tzv. PWM)
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 18:35
  ujutro odradi natašte neki kardio, trcanje, bajk, vijaca, neko skakutanje..sigurno ima na jubitu i po netu ponudica..

i šta ti je ovaj pesek iznad reko , nemoj te fitness i te druge kao 'zdrave' popularne žitarice jest,ukratko, falše su
najbolje ti je zobene sa jogurtom, mlikom, neki i sa vodom jedu.
ja ubacim u zobene sa jogurtom cimeta, pola banane i malo jabuke..mljac.
anyway, pripazi na to da ne jedeš puno žumanjaka, tak da ako bi ujutro pojela ta dva jaja, onda izbaci š žumanjak. (?)
ujutro ti je dobro pojest onaj  fitness kruh sa nekim proteinom..valjda. meni je to bilo mljac za dorucak. raženi, malo posnog, zelena salata, komadic purece šunke..i kava :)

a za popodne/navecer ostavi te treninge sa utezima
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 19:28
Originally posted by Mini me Mini me wrote:

 
ujutro odradi natašte neki kardio, trcanje, bajk, vijaca,
neko skakutanje..sigurno ima na jubitu i po netu
ponudica..i šta ti je ovaj pesek iznad reko , nemoj te
fitness i te druge kao 'zdrave' popularne žitarice
jest,ukratko, falše sunajbolje ti je zobene sa jogurtom,
mlikom, neki i sa vodom jedu. ja ubacim u zobene sa
jogurtom cimeta, pola banane i malo
jabuke..mljac.anyway, pripazi na to da ne jedeš puno
žumanjaka, tak da ako bi ujutro pojela ta dva jaja, onda
izbaci š žumanjak. (?)ujutro ti je dobro pojest onaj 
fitness kruh sa nekim proteinom..valjda. meni je to bilo
mljac za dorucak. raženi, malo posnog, zelena salata,
komadic purece šunke..i kava :)a za popodne/navecer
ostavi te treninge sa utezima

pesek
btw. ne mora izbacivati žumanjke, u žumanjcima su
dobre masti, a i jaja se jedu cijela
http://www.polleosport.hr/?p=444
Back to Top
bubamara21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubamara21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 19:49
sviđa mi se ono što ste napisali i hvala vam za dobrodošlicu. Budem izbacila te fittnes žitarice, istina je samo su napuhane a iste su kao i sve druge. KOje orašcaste plodove mi preporucujete?
Back to Top
Lucky View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 20:00
BOk i dobrodošla, želim ti pono srece da uspiješ sve kaj želiš :* kiss kiss
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 20:06
Originally posted by bubamara2š bubamara2š wrote:

sviđa mi se ono što ste napisali i
hvala vam za dobrodošlicu. Budem izbacila te fittnes
žitarice, istina je samo su napuhane a iste su kao i sve
druge. KOje orašcaste plodove mi preporucujete?

Bademi, orasi, kikiriki, lješnjaci, bilo kaj od toga
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 21:49
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:


pesek
btw. ne mora izbacivati žumanjke, u žumanjcima su
dobre masti, a i jaja se jedu cijela
http://www.polleosport.hr/?p=444


 a jbga, meni taj clanak ne znaci ništa kad ih s druge strane ima 50 protiv žumanjka..

kako god, ja govorin po svom iskustvu i iskustvu nekih svojih iz obitelji, prijatelja i to..
prva reakcija 'svako jutro jedno jaje' su promjene na koži, problemi sa tenom..a ocito onda izaziva i neke negativne promjene u organizmu..

mislim, nek cura proba, nismo svi isti, jel..pa ako joj ne smeta, onda brate, navali
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 21:55
  Ma sam nek roka cijela jaja, ne pojede ih ni blizo tolko da bi uopce razmisljala d amozda izpostavi zumanjak........ja imam od puberteta problema s tenom, sad se smirilo , no ocito sam sklon tome, al nemam nikakvih problema od jaja.......

I da..premalo jedes
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 00:11

Originally posted by bubamara2š bubamara2š wrote:

Primite topli pozdrav od mene. Imam želju za transformacijom. Imam 2šgod i studentica sam. Imam problema sa težinom od najranije dobi. Sama sam sebi rekla da je dosta!
Mjenjam prehranu i uvodim vježbanje kao sastavni dio dana. Prije 2tjedna sam pocela sa vežbanjem. Radim "Jullian Michcls 30day" program, a 2puta tjedno zamjenim za "No more trouble zones". Napredak osjetim na sebi ali još je dug put predmenom. što se tice prehrane dan izgleda otprilike ovako:
Buđenje u 6:30
Dorucak u 7:00---- 2jaja kuhana ili pecena na par kapi maslinovog ulja / ili fittnes žitarice sa mljekom
Vježbanje š-š,5h ( 7:30-9:00 )
Međuobrok: naranđa ili jabuka, kivi
Rucak u š2h : kuhana piletina, povrce, rijetko riža i tjestenina
M: naranđa ili jabuka, kivi
Vecera u š9:30: jogurt
Poslije toga ne jedem, ako me i uhvati glad popijem cašu vode. Nastojim uvesti barem 2x tjedno šetanja navecer, a kad dođu topliji dani uvodim šh vožnje biciklom. Izbjegavam liftove, tramvaje, buseve i koristim priliku da hodam. Dnevno unosim oko š,5l vode, nezaslađenog caja (zeleni). Odrekla sam se slatkiša u cjelosti, također i kruha. Iako ne volim povrce u ova dva tjedna sam skužila da bi ga mogla zavoljeti jer se bolje osjecak kad ga jedem a ne nešto ne zdravo.
Godine 2š
visina š62cm
tezina 74kg
prsa 77cm
struk 99cm
bokovi šš0cm

Pomognite mi potporom i savjetima da dođem do cilja a to je smršaviti i oblikovati tijelo.

 dobrodosla!!!!!

Manje vise su ti i prije mene napisali ono najbitnije..ja cu ti napisat da moras biti ustrajana, voljna i da si moras dat truda za svaku sumnju u sebi pretraziti ovaj forum kako bi bila jos svjesnija da se transformacija dogadja i u pogledu svog stava prema sebi.

Prehrana ti je na prvom mjestu i ovakva nije dobra. Ujutro slobodno mozes pojest 2 cijela jaja. @Mini me - u tvojoj obitelji mozda postoji neka dispozicija koja utjece na reakcije?ja sam veci dio zivota morala izbjegavati jaja jer sam ih tesko podnosila i probavljala al veci broj clanaka koje sam procitala idu u prilog tome da 2 jaja na dan su prihvatljiva mjera a ja nekad pojedem i bez pardona 3.

NO, uz ta 2 jaja svakako pojedi neko povrce(mrkva, rajcica..) jer kao sama nisu dovoljna. Nakon toga, pogotovo zbog tvoje gradje bi bilo dobro odraditi kardio. Meni veci ucinak se pokazao kardio nataste al ako osjecas da je nuzno ujutro prije kardija jest onda radi po osjecaju. Tijelo puno vode, opterecenje na diskovima i etc smatram u tvom pogledu zanemarivo jer ne dizes po ustajanju utege vec se radi o kardiju (pa makar radila i Jillian).

Druga i sretnija varijanta dorucka su zobene pahuljice,suseno voce, svemu dodano mlijeko ili jos bolje voda i to upotpunjeno posnim.(neki upotpunjavaju bjelanjcima al ko voli nek izvoli).

Za medjuobrok ne libi se pojest i dvije jabuke ili bolju varijantu jabuku narezanu sa posnim.

Rucak je uredu. Ne trebas se bojat UH al kuhana piletina i povrce je isto kvalitetan obrok.

Medjuobrok u popodnevnim satima moze bit posni i neki orasasti plodovi(npr saka badema) ili tuna u salamuri i mrkvice.. sto god odlucis samo u popodnevnim satima ne jedi voce.

Mit o jelu iza š9.30 kao necem sto nije dobro izbaci iz glave. do 2h prije spavanja mozes slobodno jest i POZELJNO je! Obrok prije spavanja.. saka badema i posni ili samo posni.

Prehrana je GORIVO tijelu i moras bit svjesna da si unijela kvalitetno gorivo da bi auto isao. A AUTO je kompleks tebe kojeg ces pokrenut i pokreces rekreacijom. Seci idalje u svakoj prilici, š-š.5h na dan vjezbanja je optimalno al daj si i dan odmora..

I da..USPJET CES!

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 13:19
Originally posted by Mini me Mini me wrote:


Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

pesek
btw. ne mora izbacivati žumanjke, u žumanjcima su
dobre masti, a i jaja se jedu cijela
http://www.polleosport.hr/?p=444
 a jbga,
meni taj clanak ne znaci ništa kad ih s druge strane ima
50 protiv žumanjka..kako god, ja govorin po svom
iskustvu i iskustvu nekih svojih iz obitelji, prijatelja i
to..prva reakcija 'svako jutro jedno jaje' su promjene na
koži, problemi sa tenom..a ocito onda izaziva i neke
negativne promjene u organizmu..mislim, nek cura proba,
nismo svi isti, jel..pa ako joj ne smeta, onda brate, navali

A dobro, možda nekom ne pašu žumanjci (mislim na
probavu, ja ponekad imam vjetrove od njih, al nema veze
)
Iako, vezano za kolesterol, ja mislim da nebi trebalo bit
nekih problema
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 13:36
  ic cu ovih dana dati krv, pa cu se kod tih tetkica raspitat o tome..a i tražit cu nalaz krvi..
mislim da sam prije koju godinu imala povecanu masnocu, hm...
a i nešto sa kolesterolom je bilo.
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 14:07

Originally posted by Mini me Mini me wrote:

  ic cu ovih dana dati krv, pa cu se kod tih tetkica raspitat o tome..a i tražit cu nalaz krvi..
mislim da sam prije koju godinu imala povecanu masnocu, hm...
a i nešto sa kolesterolom je bilo.
 navodno zumanjci snizuju kolesterol bar je tako glasila jedna od posljednjih studija.al provjeri.. naravno sve.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 15:08
Originally posted by Mini me Mini me wrote:

 
ic cu ovih dana dati krv, pa cu se kod tih tetkica
raspitat o tome..a i tražit cu nalaz krvi..mislim da sam
prije koju godinu imala povecanu masnocu, hm...a i
nešto sa kolesterolom je bilo.


Sumnjam da bus ista saznala od tih tetkica kaj vade krv,
a i njihove info nebi uzimao ni blizu kao referentno,
doktori neznaju previse o prehrani, a di buju tek tetkice
kaj vade krv.....

Inace igrom slucaja jedno 3x godisnje odem na sistematski
jer me stjera klub, pa firma i uvjek uleti jos nekaj di
traze i nikad sa kolest. problema nisam imao, cak i kad
sam na keto bio i rokao preko š00g masti dnevno.....je,
70% ili vise je bilo "dobre" masti, ali nisam izbjegavao
ni jaja, ni koji masniji komad mesa...
A jaja sadrze pretezno "dobre" masti tak da nebi rekao da
nekom tko nema problema sa kolest. treba uopce razmisljat
da ne jede zumanjke.....
Prije bu ti kolesterol i sve te gluposti bile lose od
nepravilne junk prehrane , a ljudi to jedu u 80
% slucajeva.......
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.